spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  3 GrudniaImieniny obchodzą:  Franciszek, Ksawery, Lucjusz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
WYJĄTKOWE JUBILEUSZE W GMINIE ŚWIDNICA. 3 PARY ŚWIĘTOWAŁY DIAMENTOWE I ZŁOTE GODY MAŁŻEŃSKIE PDF Drukuj E-mail
17 listopada 2021

Złote Gody Małżeńskie w USC w ŚwidnicyPrzeżyli wspólnie długie lata. Są ze sobą 50 a nawet i 60 lat. Dokładnie dzisiaj, w obecności wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Doroty Kruźlak trzy pary odnowiły swoja przysięgę małżeńską.

 

Z tej okazji państwo: Stanisław Czerniatowiczowie z Pszenna, Maria i Antoni Łysoń oraz Kazimiera i Stanisław Sudujko z Lutomi Dolnej zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonała Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

To wyjątkowe odznaczenie zostało ustanowione w 1960 r. i jest nadawane osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Potrzebujemy waszej życiowej mądrości i doświadczenia. Swoim przykładem pokazujecie jak należy budować małżeństwo na solidnych i trwałych fundamentach. Należycie też do tego pokolenia, które jeżeli coś się w życiu psuło to się naprawiało. Dziś bardzo często się to wyrzuca. Drodzy Jubilaci życzę Wam przede wszystkim zdrowia, abyście jeszcze wiele lat spędzili razem, ciesząc się dziećmi, wnukami i prawnukami- życzyła jubilatom Teresa Mazurek, dziękując za wieloletni wysiłek nie tylko małżeński, ale też ten włożony w pracę na rzecz gminy Świdnica.

Jaki jest sekret na tak trwały i udany związek? Miłość, uśmiech, pracowitość, tolerancja, szacunek, zgoda i wyrozumiałość, a czasem wyjście na balkon, czy na spacer aby pokonać złość czy kłótnie – mówili z uśmiechem jubilaci.

Przez wiele lat poświęciliście swoją energię, swoją pracę dla młodszych pokoleń. To dzięki waszym staraniom i pracy żyjemy w gminie, która się rozwija i pięknieje. Za to składam wyrazy uznania i podziękowania – podkreślała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Dorota Kruźlak.

 

Jak otrzymać Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie?

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków. Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

Relacja video dostępna na www.gmina.swidnica.pl

Więcej informacji
Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy
ul. Armii Krajowej 47
58-100 Świdnica


tel. +48 74 856 29 11, 856 29 12, 856 29 13, 856 29 14, 856 29 16
fax +48 74 856 87 21
e-mail:

 
spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica