spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  20 LutegoImieniny obchodzą:  Leon, Ludmiła  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Wójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 19 lut...
WNIOSKI O DOPŁATY OBOWIĄZKOWO PRZEZ INTERNET
Jak informuje Biuro Prasowe ARiMR od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formul...
31 MLN NA PRZEBUDOWĘ DROGI WOJEWÓDZKIEJ
28,5 mln zł unijnej dotacji zostanie przeznaczonych na przebudowę wraz z elementami rozbudowy 11,1 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 379, od ronda ul. Uczniowskiej w m. Stary Julianów do...
RUSZA NABÓR DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI
Z dniem 1 marca br. rusza nabór w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę ...
151 TYS. DLA PODOPIECZNYCH OŚRODKA POMOCY NA PROJEKT AKTYWNIE W GMINIE ŚWIDNICA
Nowy 2018 Rok dla wszystkich uczestników projektu pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica" rozpoczął się wyjątkowo "aktywnie". Po krótkiej świątecznej przerwie beneficjenci p...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Rzecznik UG informuje...
16 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Regionalny Szpital Specjalistyczny "Latawiec" zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.

Czytaj całość »
 
FUNKCJONARIUSZE Z PP SŁOTWINA PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
Rzecznik UG informuje...
14 lutego 2018

foto: Konferencja podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie Gminy ŚwidnicaW siedzibie Urzędu Gminy Świdnica odbyła się pierwsza odprawa, która była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Świdnica za rok 2017. Oprócz władz gminy Świdnica, radnych i sołtysów w spotkaniu udział wzięli komendant powiatowy policji Andrzej Dobies oraz funkcjonariusze z nowego Posterunku Policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Z ostatniej chwili
13 lutego 2018

foto: Urząd Gminy w ŚwidnicyWójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 19 lutego do 2 marca 2018 r.

Czytaj całość »
 
WNIOSKI O DOPŁATY OBOWIĄZKOWO PRZEZ INTERNET
Z ostatniej chwili
12 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Jak informuje Biuro Prasowe ARiMR od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.

Czytaj całość »
 
31 MLN NA PRZEBUDOWĘ DROGI WOJEWÓDZKIEJ
Z ostatniej chwili
12 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!28,5 mln zł unijnej dotacji zostanie przeznaczonych na przebudowę wraz z elementami rozbudowy 11,1 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 379, od ronda ul. Uczniowskiej w m. Stary Julianów do ronda ul. Wałbrzyska w m. Świdnica – jako realizacja projektu Trasy Sudeckiej. To długo wyczekiwana inwestycja nie tylko przez samych kierowców, ale przede wszystkich mieszkańców Modliszowa i Starego Julianowa – podkreślali zgodnie uczestnicy I Rady Budowy inwestycji.

Czytaj całość »
 
GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

foto: Uczestnicy eliminacji gminnych Konkursu Recytatorskiego PEGAZIKZa nami kolejne zmagania młodych recytatorów z gminy Świdnica. To już 13 edycja gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które jak co roku odbyły się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
SŁODKI CZWARTEK U STARSZAKÓW
Rzecznik UG informuje...
08 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Dziś Tłusty Czwartek. W tym dniu chyba nikt nie liczy kalorii.  Gotowanie tak jak i podróże to ich pasja. Mowa o Starszakach z Grodziszcza, którzy kolejny rok z rzędu piekli pączki, faworki i róże karnawałowe.

Czytaj całość »
 
STARTUJE KOLEJNA EDYCJA SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!2 marca, turniejem kręgli amatorskich 33 sołectwa w gminie Świdnica rozpoczną sportową rywalizację pn. „Sportowe weekendy na wsi”.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej- Jarmark Wielkanocny 2018. Kiermasz odbędzie się w dniu 24 marca 2018 r. (sobota) od godziny 13.30 w sali Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika na ul. Wrocławskiej 15 w Pszennie.

Czytaj całość »
 
RUSZA NABÓR DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI
Z ostatniej chwili
07 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Z dniem 1 marca br. rusza nabór w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Świdnica na rok szkolny 2018/19.

Czytaj całość »
 
TRWA NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA ZAJĘĆ NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Rzecznik UG informuje...
06 lutego 2018

Logo GOKSiRDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko – animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 15 lutego 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj całość »
 
SKS - ROZPOCZYNAMY DODATKOWE ZAJĘCIA SPORTOWE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Logo SKSBezpośrednio po feriach cztery szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Świdnica rozpoczęły udział w programie ,,Szkolny Klub Sportowy”, w ramach którego uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczycieli prowadzących zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Czytaj całość »
 
DZIELNICOWI SĄ BLIŻEJ NAS
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Nie tylko w terenie, ale także w placówkach oświatowych, dzielnicowi gminy Świdnica prowadzą działania prewencyjne i edukacyjne. W ostatnich dniach odwiedzili gminne szkoły, aby po raz kolejny zaprezentować dyrektorom założenia ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Czytaj całość »
 
PONAD 700 TYS. NA EDUKACYJNE WSPARCIE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Ponad 716 tys. zł dofinansowania trafi do 409 uczniów oraz 56 nauczycieli z 3 gminnych placówek oświatowych w ramach projektu „Równe szanse w Gminie Świdnica”. Jego realizacja rozpoczęła się na przełomie stycznia i lutego i trwać będzie do lipca 2019 r.

Czytaj całość »
 
KOMENDANT PSP TOMASZ SZUSZWALAK POŻEGNAŁ SIĘ ZE SŁUŻBĄ
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

foto: Komendant Tomasz SzuszwalakPrzez ponad 20 lat szefował świdnickiej Państwowej Straży Pożarnej, uczestnicząc w licznych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Z poświęceniem i zaangażowaniem ratował to co najcenniejsze – życie mieszkańców, nie tylko gminy Świdnica, zdobywając ich szacunek i uznanie. Dzisiaj za wieloletnią służbę i bardzo dobrą współpracę podejmowaną w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego st. bryg. Tomaszowi Szuszwalakowi dziękowała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
MISTRZOWSKIE ZESPOŁY TENISA STOŁOWEGO WYŁONIONE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica - NEWS!W czwartek – 1 lutego, świetlica wiejska w Lutomi Górnej gościła 60 tenisistów stołowych ze wszystkich szkół gminnych. Młodzi adepci tej bardzo popularnej w środowisku wiejskim dyscypliny rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych w ramach rozgrywek drużynowych Szkolnego Związku Sportowego, a wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj całość »
 
RÓWNE SZANSE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
01 lutego 2018

Gmina Świdnica - infoNa przełomie stycznia i lutego br. w trzech gminnych szkołach rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Równe szanse w Gminie Świdnica” (RPDS.10.02.04-02-0007/17), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
 
WIECZOREK SENIORA OFICJALNIE PEŁNOLETNI!
Rzecznik UG informuje...
30 stycznia 2018

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas spotkania z Seniorami z Lutomi Dolnej i Lutomi GórnejTo już 18 lat jak seniorzy z Lutomi Dolnej oraz Lutomi Górnej spotykają się w świetlicy wiejskiej na corocznym „Wieczorku Seniora”. Czas spędzony na rozmowach umilił występ zespołu „Mokrzeszów” oraz zespół „Stokrotki” z Lutomi.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIA NOWOROCZNE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
30 stycznia 2018

foto: Spotkanie noworoczne Wójt Gminy Świdnica Teresy Mazurek z mieszkańcami BurkatowaTo już ostatnie spotkania noworoczne z mieszkańcami gminy Świdnica. Tym razem gospodarzami były sołectwa ze Stachowic oraz Burkatowa.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA WYREMONTOWANA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
29 stycznia 2018

foto: Droga gminna w StachowicachZakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej w Stachowicach, podczas której wykonano m.in. nawierzchnię asfaltową o długości 744 mb obejmujące m.in.  uzupełnienie podbudowy i nawierzchni przy krawężnikach, wykonanie poboczy kamiennych, wyregulowanie studzienek oraz wykonanie warstwy wiążącej (profilującej) i warstwy ściernej z mieszanek mineralno-bitumicznych.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica