spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  25 CzerwcaImieniny obchodzą:  Albrecht, Łucja, Wilhelm  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
TO JUŻ OSTATNI DZWONEK NA ZŁOŻENIE DEKLARACJI
Z dniem 30 czerwca upływa termin obowiązkowego złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). ...
UMOWY NA INWESTYCJE ZA BLISKO 15 MLN ZŁ PODPISANE. POWSTANIE SALA GIMNAST.,REMIZA OSP I BOISKO
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, budowa remizy OSP w Gogołowie i przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Ko...
OD LIPCA DO WRZEŚNIA PROWADZONA BĘDZIE ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 1 lipca do 28 września 2022 r. na terenie gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady będą odbierane spod adresu zgodnie z harmonogramem, po wcześn...
APELUJEMY O ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ W KONTAKTACH Z OBCYMI OSOBAMI - UWAGA TO MOŻE BYĆ OSZUST!
Uwaga mieszkańcy gminy Świdnica! W związku z zakończonym naborem wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źr&oacut...
CHCESZ POMÓC, MOŻESZ PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ FINANSOWĄ
Gmina Świdnica uruchomiła zbiórkę finansową na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym obywateli Ukrainy. Darowizny finansowe można przekazywać na wskazany numer rachunku bankowego 35 9575 0...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2022
Na granatowej tkaninie widoczne morskie istoty, łódki, ryby, w centrum na białym tle napis: Do widzenia szkoło - witaj wakacyjna przygodo.Wyczekiwany przez uczniów, dwumiesięczny odpoczynek od nauki – właśnie stał się faktem! W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, odbyło się dziś gminne zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Nie zabrakło występów artystycznych, wręczenia nagród, dyplomów, podziękowań dla grona pedagogicznego, przekazującego niezwykle cenną wiedzę, wzruszeń, ale także słów przestrogi.
Czytaj całość »
 
MIŁOŚĆ NIGDY NIE USTAJE. SĄ RAZEM OD PONAD 50 LAT
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2022

Złote_Gody w USC ŚwidnicaW Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy trzy pary małżeńskie z terenu gminy Świdnica świętowały dziś jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego. Państwo Józefa i Adam Kowalscy, państwo Maria i Czesław Wajdzik z Boleścina i państwo Wiesława i Jan Kupieccy z Pszenna.

Czytaj całość »
 
OTWARTE SPOTKANIE Z PARLAMENTARZYSTAMI W SPRAWIE CPK I KOLEI DUŻYCH PRĘDKOŚCI
Rzecznik UG informuje...
23 czerwca 2022

Plakat z zapowiedzią informacji w sprawie CPKZ inicjatywy parlamentarzystów RP Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej oraz Zofii Czernow w najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie otwarte z mieszkańcami gminy Świdnica w temacie: „Budowa CPK i kolei dużych prędkości – szanse i zagrożenia”. Spotkanie zaplanowano na dzień 27 czerwca 2022 roku o godz. 18:30 w świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym.

 

 

Czytaj całość »
 
UWAGA NA UPAŁY
Rzecznik UG informuje...
23 czerwca 2022

Baner z zapowiedzią upałówIMGW-PIB wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed upałami dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
WÓJT GMINY WRĘCZYŁA STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE I OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
Rzecznik UG informuje...
23 czerwca 2022

Bartosz Rychel prymus gminy Świdnica otrzymuje z rąk wójt statuetkęMinął II semestr nauki w naszych szkołach i przyszedł czas na wręczenie stypendiów za wyniki w nauce. 23 czerwca br. najlepsi uczniowie, sportowcy i osobowości szkół otrzymali z rąk wójt gminy Teresy Mazurek listy gratulacyjne i nagrody. W II półroczu roku szkolnego 2021/2022 przyznano 210 stypendiów naukowych i sportowych, z czego 179 za osiągnięcie wysokich wyników naukowych i 31 za sukcesy sportowe. Prymusem Gminy został uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Bartosz Rychel uzyskując średnią ocen 5,93.

Czytaj całość »
 
WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE TO OFERTA NA WAKACJE Z GMINĄ ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
23 czerwca 2022

Plakat z zapowiedzi wakacji z gminą Świdnica i wycieczkami krahoznwczymi, w centralnej części infografika z łodziąGminy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na „Wakacje w Gminie Świdnica”. W ramach projektu odbędzie się pięć bezpłatnych, jednodniowych wycieczek dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat. Pierwsza z nich zaplanowana jest 5 lipca, do „Lawendowej Sowy” Plantacji Lawendy w Lutomi Górnej, w programie „Pranie na polanie”. Kolejne planowane są zgodnie z harmonogramem umieszczonym na plakacie.

Czytaj całość »
 
ZA NAMI SŁONECZNY I MUZYCZNY CZERWIEC Z KONCERTAMI MUZYKI KLASYCZNEJ W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
22 czerwca 2022

Koncert muzyki klasycznej w kościele w Bojanicach w udziałem Magdalena Czarnecka (Mikołów)  sopran i Tomasz Ploch (Katowice)  organy, klawesynOd 2 lat gmina Świdnica wspólnie z Fundacją Dobrej Muzyki realizuje zadanie publiczne z zakresu: Kultury, sztuki, ochrony dóbr dziedzictwa narodowego, pod nazwą „Koncerty Ziemi Świdnickiej. W tym roku we współpracy z 3 parafiami rzymskokatolickimi i Fundacją gościliśmy w kościele parafialnym św. Anny w Grodziszczu, św. Mikołaja w Pszennie i NMP Częstochowskiej w Bojanicach. To był wyjątkowy czas z udziałem muzyków ze Świdnicy, Zielonej Góry i Śląska.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT ZARZĄDU BIO-WAT SP. Z O.O.
Rzecznik UG informuje...
22 czerwca 2022

Pismo prezesa Zarządu  BIO-WAT Sp. z o.o. w dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2022 r. biogazownia Bio-Wat będzie przeprowadzała prace modernizacyjne jednego ze zbiorników służących do beztlenowej fermentacji. Do tych prac niezbędne będzie zdemontowanie membrany dachowej. W związku z tym w tych dniach mogą pojawić się uciążliwości zapachowe w najbliższym sąsiedztwie biogazowni. Jak informuje prezes Zarządu BIO-WAT Sp. z o.o. w dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2022 r. biogazownia Bio-Wat będzie przeprowadzała prace modernizacyjne jednego ze zbiorników służących do beztlenowej fermentacji. Do tych prac niezbędne będzie zdemontowanie membrany dachowej. W związku z tym w tych dniach mogą pojawić się uciążliwości zapachowe w najbliższym sąsiedztwie biogazowni.

Czytaj całość »
 
TORUŃ I GNIEZNO NA WYCIECZKOWEJ MAPIE UCZNIÓW Z SP W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2022

Uczestnicy wyjazd do GdańskaUczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Pszennie zawitali do Torunia i Gniezna gdzie odkrywali początki państwa polskiego.

Czytaj całość »
 
UCZNIOWIE Z BYSTRZYCY GÓRNEJ POZNAJĄ POLSKĘ
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2022

Uczestnicy wyjazdu do Gdyni na tle Daru PomorzaZamek i Muzeum Zamkowe w Malborku, katedra Oliwska, bazylika Mariacka, kościół i ulica św. Jana, Dwór Artusa i Trakt Królewski w Gdańsku, rejs statkiem na Westerplatte, wizyta na Darze Pomorza i ORP Błyskawica w Gdyni. To tylko część programu trzydniowej wycieczki uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Czytaj całość »
 
PIERWSI ABSOLWENCI PRZEDSZKOLA W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2022

absolwenci Przedszkola w Bystrzycy DolnejPierwszy rocznik dzieci, który był w Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej od początku jego istnienia właśnie pożegnał swoją placówkę i opiekunów. Od września dzieci rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Czytaj całość »
 
DO 20 LIPCA TRWA KONKURS KULINARNY DLA KGW "W MOIM DOMU NIC SIĘ NIE MARNUJE"
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2022

Plakat z zapowiedzią konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie W moim domu nic się nie marnuje, realizowanym w ramach kampanii Nasz Klimat.Ministerstwo Klimatu i Środowiska serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”, realizowanym w ramach kampanii „Nasz Klimat”. Do wygrania jest 19 tys. zł.

Czytaj całość »
 
"CZYSTE POWIETRZE" - SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2022

Plakat OCIEPLENIE DOMU, NOWE OGRZEWANIE - clipart: rodzina z dwojgiem dzieci przed eko domkiem skarbonkąWójt Gminy Świdnica zaprasza na spotkanie informacyjne dla Mieszkańców miejscowości Jagodnik, Miłochów i Gogołów, w ramach rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 28 czerwca 2022 roku o godzinie 17:30 w świetlicy w Gogołowie, w trakcie którego przedstawione zostaną główne założenia Programu „Czyste Powietrze”, rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, sposób składania wniosków, zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Czytaj całość »
 
TO JUŻ OSTATNI DZWONEK NA ZŁOŻENIE DEKLARACJI
Z ostatniej chwili
21 czerwca 2022

Ulotka informacyjna nt.Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, w górnej częsci treść z napisem pamiętaj złóż deklaracj,e, poniżej zdjęcie drewnianego domku na trawie, poniżej treść z zasadami jak postępować przy składaniu deklaracjiZ dniem 30 czerwca upływa termin obowiązkowego złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Czytaj całość »
 
KRAJOWY FINAŁ "CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH"
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2022

Uczesnitcy czwartków lekkoatletycznychW miniony weekend, tj. w sobotę i niedzielę – 18 i 19 czerwca przeprowadzony został po raz pierwszy krajowy finał ,,Czwartków Lekkoatletycznych”, do których kwalifikacje trwały całą wiosnę – cztery edycje, od marca do czerwca.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA III DOLNOŚLĄSKI WEEKEND Z QUESTAMI 2022!
Rzecznik UG informuje...
20 czerwca 2022

Gmina Świdnica INFOWażna informacja dla Questowiczów, miłośników dobrej, kreatywnej zabawy i rodzinnego spędzania czasu, a także wędrówek i poszukiwania nowych miejsc wycieczkowych. Warto, abyście w swoich kalendarzach zarezerwowali termin 24. I 25. czerwca. Przed nami III Dolnośląski Weekend z Questami 2022!

Czytaj całość »
 
UWAGA! BĘDĄ PRZERWY W DOSTAWIE WODY
Rzecznik UG informuje...
20 czerwca 2022

Baner z kąpiącym kranem po lewej stronie i  wykrzyknikiem i napisem uwaga przerwa w dostawie wodyŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Bystrzycy Dolnej informuje, że 21 i 22 czerwca 2022 r. w godz. od 10.00 do 14.00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Lutomia Górna 1K-Z. Brak wody spowodowany jest pracami na sieci wodociągowej prowadzonymi przez firmę TAURON.

Czytaj całość »
 
WEŹ UDZIAŁ W PRACACH NAD STRATEGIĄ ZIT AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ - ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA ANKIETY
Rzecznik UG informuje...
15 czerwca 2022

Logo Aglomeracji Wałbrzyskiej - stylizowana niebieska litera A i zielona litera W. Pod spodem czerwony napis drukowanymi literami małą czcionką AGLOMERACJA WAŁBRZYSKAZapraszamy podmioty publiczne, prywatne oraz partnerów społeczno-gospodarczy m.in.: podmioty reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, działające na rzez ochrony środowiska, angażujące się w promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych, równości płci i niedyskryminacji do wypełnienia ankiety, która będzie pomocna w określeniu silnych, słabych stron, szans i zagrożeń oraz zostanie wykorzystana w pracach nad Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej (Strategia ZIT AW).

Link do ankiety:
https://swotzitaw.webankieta.pl/

 
SAMOCHODOWE GRAN PRIX ŚWIDNICY ODWOŁANE
Rzecznik UG informuje...
15 czerwca 2022

Logo - po lewej stronie niebieska stylizowana trójramienna kierownica z biało-czerwonym środkiem w miejscu klaksona w kształcie koła. Napis SAMOCHODOWE GRAND PRIX w ŚWIDNICYAutomobilklub Sudecki w Świdnicy uprzejmie informuje, iż Samochodowe Grand Prix Świdnicy - Lato zaplanowane na dzień 19 czerwca 2022r. (niedziela) zostało odwołane. Trzecia edycja imprezy sportowej planowana jest na dzień 25 września 2022r

 
PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU W BYSTRZYCY DOLNEJ Z OKAZJI DNIA MATKI I DZIECKA
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2022

Mamy i goście oglądają tańczące w parach dzieci. W tle budynek szkoły, po prawej pień drzewa, po lewej dmuchany zamek10 czerwca na terenie Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej odbył się Piknik Rodzinny. Piknik rozpoczął się występem dzieci z przedszkola oraz wręczeniem upominków dla rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zabawa oraz poczęstunek zgromadziły na terenie otaczającym budynek placówki całą społeczność przedszkola.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2022 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica