spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  21 MarcaImieniny obchodzą:  Benedykt, Mikołaj  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
GMINA ŚWIDNICA Z WYSOKĄ OCENĄ PRE-RATINGOWĄ
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że gmina Świdnica uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+. ...
OGŁOSZENIE O ZBIERANIU UWAG DO STRATEGII ROZWOJU AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ 2030
Wójt Gminy Świdnica zaprasza do zgłaszania uwag i opinii do projektu aktualizacji dokumentu „Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013 – 2020”. ...
PREZENTACJE STOŁÓW WIELKANOCNYCH
Po raz XIV powiat świdnicki wraz z gminą Marcinowice zapraszają na prezentacje stołów i potraw wielkanocnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca w Szkole Podstawowej w...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 6 marca do 11 kwietnia na terenie 33 sołectw odbędzie się kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużyt...
ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej- Jarmark Wielkanocny 201...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

WARSZTATY WIELKANOCNE NA JARMARKU W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
21 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Wójt Gminy Świdnica zapraszają wszystkie dzieci, młodzież wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty wielkanocne, już w najbliższą sobotę 24 marca na halę sportową w Pszennie.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA Z WYSOKĄ OCENĄ PRE-RATINGOWĄ
Z ostatniej chwili
21 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że gmina Świdnica uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Czytaj całość »
 
KGW LUTOMIA DOLNA Z NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĄ
Rzecznik UG informuje...
20 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Do 25 marca br. w holu świdnickiego teatru można podziwiać tegoroczne palmy wielkanocne, a wśród nich nagrodzoną 1 miejscem, autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 22 prace, a jego organizatorem nieprzerwanie od 21 lat jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Czytaj całość »
 
PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W SOŁECTWACH
Rzecznik UG informuje...
19 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!9 kwietnia 2016 obchodziły jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej. Pomimo tak pięknego jubileuszu wcale nie zwalniają tempa. Właśnie przygotowują się do jarmarku wielkanocnego w Pszennie. Oprócz kulinarnych zdolności gospodynie mogą pochwalić się także swoim rękodziełem, a ich popisowym dziełem jest wielkanocna palma.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O ZBIERANIU UWAG DO STRATEGII ROZWOJU AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ 2030
Z ostatniej chwili
19 marca 2018

ImageWójt Gminy Świdnica zaprasza do zgłaszania uwag i opinii do projektu aktualizacji dokumentu „Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013 – 2020”.

Czytaj całość »
 
NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI
Rzecznik UG informuje...
16 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Po przedszkolakach w Pszennie, uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej dołączyli do programu „Edukacja do starości” realizowanego przez 15 podmiotów, a wśród nich m.in. gminę Świdnica i Uniwersytet III Wieku.

Czytaj całość »
 
ZDOLNI Z WITOSZOWA, CZYLI zDolny Ślązak Gimnazjalista  JĘZYK NIEMIECKI
Rzecznik UG informuje...
16 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!W gronie laureatów XI Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista 2017/2018 znalazło się troje uczniów z powiatu świdnickiego. Dwoje z nich to uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym: Marta Luterek i Dominik Boesl.

Czytaj całość »
 
GMINNI MISTRZOWIE ORTOGRAFII
Rzecznik UG informuje...
16 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Nadia Bielecka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu oraz Zofia Witoń ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie to tegoroczne laureatki XIV Gminnego Konkursu Ortograficznego. Areną ortograficznych zmagań i organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Pszennie.

Czytaj całość »
 
PREZENTACJE STOŁÓW WIELKANOCNYCH
Z ostatniej chwili
15 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Po raz XIV powiat świdnicki wraz z gminą Marcinowice zapraszają na prezentacje stołów i potraw wielkanocnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca w Szkole Podstawowej w Marcinowicach.

Czytaj całość »
 
MOKRZESZÓW Z KRĘGIEM ZAPRASZAJĄ DO TEATRU
Rzecznik UG informuje...
15 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz Zespół Ludowo-Estradowego „Mokrzeszów” wraz Marią i Wojciechem Skiślewicz zapraszają na widowisko taneczne „A w karcmicce grają” 23 marca o godz. 17.30 do świdnickiego teatru.

Czytaj całość »
 
GIEŁDA EDUKACYJNA W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
15 marca 2018

foto: Uczestnicy Giełdy Edukacyjnej w Lutomi DolnejZa nami kolejna Giełda Edukacyjna, która jak co roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. 20 wystawców i blisko 300 osób , które odwiedziły tegoroczną Giełdę to doskonały wynik oraz okazja na wybranie kolejnej ścieżki edukacyjnej, która być może przybliży młodzież do wybrania idealnego zawodu dla siebie.

Czytaj całość »
 
INFORMACJA LGD "SZLAKIEM GRANITU" - WARSZTATY DLA BENEFICJENTÓW
Rzecznik UG informuje...
14 marca 2018

Logo Stowarzyszenia LGD SZLAKIEM GRANITUW związku ze zbliżającym się naborem wniosków na projekty grantowe w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" zaprasza na warsztaty dotyczące sporządzania wniosków o przyznanie pomocy, celów oraz przedsięwzięć zapisanych w LSR, a także informacji o kryteriach oceny wniosków.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE-NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY W BIURZE STOWARZYSZENIA LGD "SZLAKIEM GRANITU"
Rzecznik UG informuje...
14 marca 2018

Logo Stowarzyszenia LGD SZLAKIEM GRANITUZarząd Stowarzyszenia LGD „Szlakiem Granitu” ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w biurze Stowarzyszenia, 55-340 Udanin 86 B. Stanowisko pracy: Księgowa-kadrowa w biurze LGD.

Czytaj całość »
 
MAŁY GEST-WIELKA MOC
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejny raz udowodniliśmy, że warto pomagać. W sobotę 10 marca na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się turniej Charytatywny dla Beaty Łotarewicz. Zebrane ze zbiórki oraz licytacji pieniądze pomogą świdnickiej nauczycielce w dalszej walce z chorobą.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ SOŁTYSA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
10 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!11 marca jest Dniem Sołtysa. W całej Polsce jest ich ok 40 tys., a w samej gminie Świdnica aż 33. Dziękuję za wasz trud , wysiłek wkładany w realizowanie wielu cennych przedsięwzięć i projektów oraz imprez kulturalnych dla mieszkańców naszej gminy – mówiła wójt Teresa Mazurek, podczas sobotnich uroczystości w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
PIĄTA EDYCJA AsertywNIE UŻYWKOM
Rzecznik UG informuje...
09 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Po raz piąty, w ramach działań profilaktycznych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt AsertywNIE Używkom, dedykowany tym razem 80 uczniom II klas gminnych szkół podstawowych.

Czytaj całość »
 
RUSZA EDUKACJA DO STAROŚCI W PRZEDSZKOLU W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
09 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Od marca do czerwca br. seniorzy wraz przedszkolakami z „Bajkowej Dolinki” w Pszennie uczestniczyć będą w projekcie ,,Edukacja do starości’’.

Czytaj całość »
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI
Rzecznik UG informuje...
09 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Pasowanie na czytelnika jest ważną uroczystością wpisaną w tradycję naszej szkoły. Przekonujemy się, że uczniowie chętnie wracają do tego zdarzenia  we wspomnieniach w starszych klasach. Coroczne spotkania  dedykowane pierwszoklasistom , stają się gorącym  zaproszeniem do przygody z książką  - podkreślała bibliotekarka  i organizatorka szkolnej uroczystości  Monika Janiszewska.

Czytaj całość »
 
11 MARCA DZIEŃ SOŁTYSA
Rzecznik UG informuje...
08 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa wszystkim Paniom i Panom Sołtysom składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym i zawodowym.

Czytaj całość »
 
XVI GIEŁDA EDUKACYJNA W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
07 marca 2018

Gmina Świdnica - NEWS!W środę, 14 marca ruszy XVI Giełda Edukacyjna, podczas której lokalne szkoły ponadgimnazjalne będą promować aktualną ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów. Gospodarzem wydarzenia będzie Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica