spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  25 WrześniaImieniny obchodzą:  Franciszek, Kamil, Piotr, Władysław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
100 WYPRAWEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW W GMINIE ŚWIDNICA
Grupa Azoty, partner biznesowy Osadkowski SA, od 5 lat wspiera dzieci ze środowisk wiejskich w całej Polsce. 100 wyprawek szkolnych trafiło tym razem do uczniów w Szkole Podstawowej im. Mikołaj...
NABÓR NA STANOWISKO  ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza NABÓR NA STANOWISKO – ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH. Rodzaj zatrudnienia: umowa zleceni...
REGULACJA ROWU KOTARBA W MOKRZESZOWIE
Do końca grudnia br. planowane jest zakończenie prac przy regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodzi z dotacji budże...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 3 września do 11 października br. rusza kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulator&oa...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

NABÓR DO GMINNEGO ZESPOŁU OŚWIATY
Rzecznik UG informuje...
25 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Referent ds. remontowo – budowlanych, transportu szkolnego i zaopatrzenia. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat.

Czytaj całość »
 
FAJNA ZABAWA, ALE POWAŻANA SPRAWA
Rzecznik UG informuje...
23 września 2017

foto: Zawody OSP10 tys. zł dotacji pozyskało OSP Witoszów Dolny, na realizację projektu pn. „Fajna zabawa, ale poważna sprawa”. Młodzi adepci OSP zapoznani zostaną podczas zajęć edukacyjno-sportowych z pracą strażaka, zasadami pomocy przedmedycznej i sygnałami alarmowymi. Ochotnicy strażacy zostaną doposażeni w niezbędną odzież.

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES PODCZAS DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
Rzecznik UG informuje...
23 września 2017

foto: Laureaci Jesiennego Finału Biegów Przełajowych w RoztoceNa stracie Jesiennego Finału Dolnośląskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Roztoce stanęło blisko 400 uczestników z całego województwa, wyselekcjonowanych tydzień wcześniej w zawodach strefowych.  Wśród nagrodzonych znalazło się aż 12 uczestników z gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2017-2022
Rzecznik UG informuje...
22 września 2017

foto: Przyjęcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy ŚwidnicaNa całym Dolnym Śląsku zostało opracowanych i przyjętych ponad 120 Lokalnych Programów Rewitalizacji. Do grona tych samorządów dołączyła Gmina Świdnica. Podczas XLVII sesji Rady Gminy, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022.

Czytaj całość »
 
Z POMOCĄ DLA GMINY SULĘCZYNO
Rzecznik UG informuje...
21 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Podczas XLVI sesji Rady Gminy Świdnica, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w wysokości 20 tys. złotych dla gminy Sulęczyno.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ŚRODKI NA RATOWANIE ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
21 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejne 15 tys. zł, decyzją Rady Gminy Świdnica zostanie przeznaczonych na udzielenie dotacji  na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Tym razem środki pochodzące z budżetu gminy Świdnica zostaną wydane na ratowanie kościoła filialnego w Modliszowie.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA ZWYCIĘŻA
Rzecznik UG informuje...
18 września 2017

foto: Zawodnicy z gminy ŚwidnicaPo raz kolejny na starcie jesiennej edycji biegów przełajowych Zrzeszenia LZS stanęli zawodnicy z gminy Świdnica i jak zwykle nie zawiedli kibiców oraz publiczności, zajmując najwyższe stopnie na podium.

Czytaj całość »
 
WALCZĄ O FUNDUSZE NA WYJAZD DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH
Rzecznik UG informuje...
18 września 2017

foto: Trio akrobatyczne Elegance AkrokarUtalentowane gimnastyczki z gminy Świdnica, wchodzące w skład „Trio Elegance Akrokar” walczą o fundusze na wyjazd do Las Vegas. Na co dzień trenują w MKS Polonia Świdnica, pod czujnym okiem Anny Kozieł i mają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. złoty medal na zawodach w Turynie we Włoszech.

Czytaj całość »
 
WSIE TEMATYCZNE JAKO IDEA AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I EKONOMICZNEJ ORAZ ZACHOWANIA DZIEDZICTWA DOLN.
Rzecznik UG informuje...
15 września 2017

Lokalna Grupa działania SZLAKIEM GRANITUW imieniu LGD Szlakiem Granitu zapraszamy na konferencję pt."WSIE TEMATYCZNE JAKO IDEA AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I EKONOMICZNEJ ORAZ ZACHOWANIA DZIEDZICTWA DOLNOŚLĄSKICH WSI", która odbędzie się 26 września 2017 r. (wtorek) w godz. 11.00–16.00 w sali Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - AGRO obiekt hotelowy (parter) przy ul. Zwycięskiej 8a.

Czytaj całość »
 
100 WYPRAWEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW W GMINIE ŚWIDNICA
Z ostatniej chwili
15 września 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz uczniowie klas 1-3 SP w PszennieGrupa Azoty, partner biznesowy Osadkowski SA, od 5 lat wspiera dzieci ze środowisk wiejskich w całej Polsce. 100 wyprawek szkolnych trafiło tym razem do uczniów w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA LOKALNY PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2017-2022
Rzecznik UG informuje...
14 września 2017

 UG Świdnica infoW związku z zakończeniem realizacji projektu pn. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt. Konferencja odbędzie się 22 września 2017r. o g. 10:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
NABÓR NA STANOWISKO  ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Z ostatniej chwili
14 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza NABÓR NA STANOWISKO – ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 1 października 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj całość »
 
REGULACJA ROWU KOTARBA W MOKRZESZOWIE
Z ostatniej chwili
13 września 2017

fot.: Prace podczas regulacji potoku KotarbaDo końca grudnia br. planowane jest zakończenie prac przy regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodzi z dotacji budżetu państwa, w ramach rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi.

Czytaj całość »
 
W HOŁDZIE POLSKIM ŻOŁNIERZOM
Rzecznik UG informuje...
12 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!10 września br. odbyły się oficjalne uroczystości na Kanadyjsko-Polsko-Brytyjskim Cmentarzu Wojskowym w Adegem-Maldegem. Na terenie nekropolii znajdują się m.in. 33 groby żołnierzy 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Na zaproszenie władz miasta Maldegem, hołd poległym żołnierzom oddała wójt gminy Teresa Mazurek. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawiciela JKM Króla Belgii, ambasadora Kanady, przedstawicieli Wojska Polskiego, władz Flandrii, licznych organizacji kombatanckich oraz mieszkańców.

Czytaj całość »
 
NOWY PARKING PRZY SP W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
08 września 2017

foto: Nowy parking przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej60 miejsc postojowych, miejsca dla autobusów, a także chodniki powstały przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. Łączna wartość zadania wyniosła ponad 363 tys. zł i w całości sfinansowana była z budżetu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
POWSTANIE DROGA ROWEROWA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 września 2017

fot: Droga rowerowaDo końca I poł. 2018 roku zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 2350 m łącząca istniejącą drogę rowerową na ul. T. Ząbka, pozostającą w zarządzie miasta Świdnicy z miejscowościami: Zawiszów, Sulisławice oraz Wiśniowa.

Czytaj całość »
 
WITAJ SZKOŁO
Rzecznik UG informuje...
05 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Rok szkolny 2017/2018 w sześciu gminnych szkołach podstawowych rozpoczęło 1422 uczniów, z tego w klasach podstawowych 1094, a w klasach gimnazjalnych 328 uczniów. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych łącznie uczęszcza 328 dzieci w wieku 3-6 lat. Gminne uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny z udziałem wójt gminy oraz przewodniczącej Rady Gminy Świdnica odbyły się w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACOWNICZE
Rzecznik UG informuje...
05 września 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYKierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownicze: Pracownik socjalny. Forma zatrudnienia umowa o pracę - pełny etat.

Czytaj całość »
 
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!O to, aby bezpiecznie dzieci w gminie Świdnica mogły rozpocząć pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2017/2018 zadbali dziś funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KPP Świdnicy i nowego posterunku policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
GMINNO-DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Tegoroczne Te Deum wyśpiewane Bogu za dar zebranych plonów wybrzmiało w Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej na dożynkach gminnych, które w tym roku były dożynkami diecezjalnymi. Uroczystej liturgii przewodniczył J.E. Ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica