spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  19 PaździernikaImieniny obchodzą:  Ferdynand, Piotr, Ziemowit  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KOMUNIKAT URZĘDU GMINY ŚWIDNICA. ZMIANY W OBSŁUDZE KLIENTA
W związku z kolejnymi obostrzeniami w zakresie COVID-19 zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Uprzejmie prosimy o składanie dokumentów drogą elektr...
NOWE ZASADY PROFILAKTYKI W WALCE Z COVID-19
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 1...
WAŻNE INFORMACJE POWSZECHNY SPIS ROLNY  RACHMISTRZOWIE SPISOWI TYLKO KONTAKT TEL.
Zgodnie z decyzją dyrektora Centralnego Biura Spisowego dot. wysokiego poziomu zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podjęto decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłą...
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ W PSZENNIE
Na dzień 5 listopada Wójt Gminy Świdnica ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w obrębie Pszenno. ...
DO 31.10.2020 NABÓR WNIOSKÓW NA WYM. WYSOKOEMISYJNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W BUDYNKACH I LOKALACH MIESZK.
Informujemy, że o miesiąc został wydłużony termin naboru wniosków w ramach projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie w...
WYMIANA WYSOKOEMISYJNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W BUDYNKACH I LOKALACH MIESZKALNYCH
Nabór wniosków o udzielenie grantów w projekcie pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracj...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KOMUNIKAT URZĘDU GMINY ŚWIDNICA. ZMIANY W OBSŁUDZE KLIENTA
Z ostatniej chwili
19 października 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z kolejnymi obostrzeniami w zakresie COVID-19 zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Uprzejmie prosimy o składanie dokumentów drogą elektroniczną, poprzez platformę E-PUAP, a wszelkie pytania o kierowanie na adres poczty elektronicznej:

Czytaj całość »
 
UWAGA NA SILNY WIATR
Rzecznik UG informuje...
19 października 2020

Gmina Świdnica INFOBiuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem.

Czytaj całość »
 
ZACHĘCAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU ZAUFANEGO  TO WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO
Rzecznik UG informuje...
19 października 2020

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy o możliwości, a także zachęcamy mieszkańców gminy Świdnica do założenia bezpłatnego profilu zaufanego.

Czytaj całość »
 
GMINNI DZIELNICOWI ZAWIESZAJĄ DYŻURY W URZĘDZIE. ZACHĘCAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO
Rzecznik UG informuje...
19 października 2020

Plakat wykaz dzielnicowym gminy Świdnica wraz z anymi teleadresowymiZe względu na obecną sytuację epidemiologiczną informujemy, że wtorkowe dyżury dzielnicowych w Urzędzie Gminy Świdnica przy ul. Głowackiego 4 zostają zawieszone do odwołania.

Czytaj całość »
 
POZOSTAŁY 2 TYGODNIE NA ZŁOŻENIE WNIOSKÓW W UNIJNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECA
Rzecznik UG informuje...
16 października 2020

Plakat informujący o wymianie pieców w programie Aglomeracji WałbrzyskiejPrzypominamy, że pozostały jeszcze 2 tygodnie na złożenie wniosków w ramach projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD 2014-2020), Osi priorytetowej 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działania 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze Mieszkaniowym – ZIT AW”. Ostateczny termin naboru został wyznaczony na dzień 31.10.2020 r.

Czytaj całość »
 
NOWE ZASADY PROFILAKTYKI W WALCE Z COVID-19
Z ostatniej chwili
16 października 2020

Plakat wytyczne dotyczące żółtej strefyOd soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Czytaj całość »
 
BEZPIECZNY SENIOR
Rzecznik UG informuje...
16 października 2020

Spotkanie dzielnicowych z mieszkańcami GogołowaPomysłowość złodziei i oszustów nie zna granic. Dlatego tak ważne jest, by uczulać i ostrzegać wszystkie osoby, a w szczególności starsze. Wiedzą o tym doskonale dzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie, asp. Adam Kłyszejko i st. sierż. Rafał Jarosz, którzy odbyli kolejne spotkanie z mieszkańcami gminy Świdnica. Tym razem na świetlicy w Gogołowie.

Czytaj całość »
 
DO 30 LISTOPADA TRWA POWSZECHNY SPIS ROLNY
Rzecznik UG informuje...
15 października 2020

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy, że do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi.

Czytaj całość »
 
KOLEJNI UCZNIOWIE UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
15 października 2020

Zajęcia z Programu Umiem Pływać na basenie w Witoszowie DolnymProgram powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Jednym z beneficjentów tego programu od kilku lat jest gmina Świdnica, a dokładniej uczniowie gminnych placówek oświatowych. W tym roku szkolnym w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania uczestniczą również uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
UTRUDNIENIA W RUCHU. 3 DROGI NIEPRZEJEZDNE
Rzecznik UG informuje...
14 października 2020

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że z powodu opadów deszczu  w gminie Świdnica nieprzejezdna jest droga powiatowa nr 2906D na odcinku od budynku nr 10 w Krzyżowej do Wieruszowa oraz 2 drogi gminne: na trasie od Niegoszowa w kierunku ul. Częstochowskiej w Świdnicy – numer 111787D i od Lubachowa do Bystrzycy Górnej, za rzeką przy linii kolejowej - numer 111804D.

 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
14 października 2020

Gmina Świdnica INFOZgodnie z komunikatem IMGW Nr 143 do godz. 13.00 dnia 14 października obowiązuje 2 stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu.

 

 

 
KOMUNIKAT
Rzecznik UG informuje...
14 października 2020

Urząd Gminy Świdnica ostrzegaW związku z intensywnymi opadami deszczu i wezbraniem rzek, obserwujemy przekroczenie stanów alarmowych na ciekach wodnych w gminie Świdnica. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Zgodnie z komunikatami IMGW w dniu dzisiejszym prognozuje się opady deszczu o umiarkowanym, początkowo silnym natężeniu, po południu i wieczorem od wschodu regionu stopniowo  słabnące. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany. W związku z powyższym prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb.

 
"KÓRA, BO KOGUT"
Rzecznik UG informuje...
14 października 2020

Gmina Świdnica INFODziś w całym kraju obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej - święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku. Z pewnością każdy z nas czasem narzekał na wymagających nauczycieli i nawał nauki w trakcie swojej edukacji? Dziś postanowiliśmy zapytać nauczycieli z najdłuższym zawodowym stażem w gminnych placówkach oświatowych, co sprawiło, że zdecydowali się wykonywać właśnie ten zawód? Co daje motywację, czy zapamiętali jakąś wyjątkową sytuację, która na długo utkwiła im w pamięci?

Czytaj całość »
 
DZIEŃ NAUCZYCIELA Z HONOROWYM PROFESOREM OŚWIATY
Rzecznik UG informuje...
14 października 2020

Gmina Świdnica INFOJest nam niezmiernie miło poinformować, że na wniosek Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pan Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie został wyróżniony tytułem HONOROWY PROFESOR OŚWIATY. W tym roku na Dolnym Śląsku, tym najwyższym wyróżnieniem przyznawanym nauczycielom od 2008 roku zostało uhonorowanych 2 pedagogów, a wśród nich dyrektor gminnej placówki oświatowej w Pszennie.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Rzecznik UG informuje...
13 października 2020

Gmina Świdnica INFOJuż jutro Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników gminnych placówek oświatowych. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Czytaj całość »
 
ZBIÓRKA DLA PANA WALDEMARA NA FINISZU. BRAKUJE ZALEDWIE 1,1 TYS. ZŁ. ABY OSIĄGNĄĆ CEL
Rzecznik UG informuje...
13 października 2020

Gmina Świdnica INFOW ciągu miesiąca udało się zebrać ponad 30 tys. Obecnie jest 33 912 zł, ale z każdą chwilą ta kwota zbliża się do wyznaczonego celu, czyli 35 tys. zł. Do końca zbiórki na zrzutka.pl pozostało 18 dni. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej i kolejnej awarii wysłużonego już auta, pan Waldemar Woźniak nie traci zapału i energii i nadal sprząta pobocza dróg i lasy z porzuconych tam śmieci.

Czytaj całość »
 
NAJLEPSI W POLSCE I EUROPIE, CZYLI MISTRZOWIE W AKROBATYCE ZE SP W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
13 października 2020

VII Grand Prix Fitness- European Championshiop oraz VIII Mistrzostwach Polski Acrobatic Show w GdańskuOd 2 do 4 października br. swoje umiejętności mogli zaprezentować debiutanci w kategorii fitness oraz akrobaci występujący w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy Fitness Dance, Fitness Show oraz Fitness Acrobatic rozgrywanych w Gdańsku. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Marika i Oskar Rudniccy, na co dzień zawodnicy świdnickiego UKS-u Acro Clubu, którzy profesjonalnie gimnastyką artystyczną zajmują się od kilku lata.

Czytaj całość »
 
UCZNIOWIE Z BYSTRZYCY GÓRNEJ UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
13 października 2020

Zajęcia z Programu Umiem Pływać na basenie w Witoszowie DolnymOd września 150 uczniów z 5 gminnych placówek oświatowych uczestniczy w zajęciach na basenie w Witoszowie Dolnym, realizowanych w ramach projektu „Umiem pływać”. Wśród nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE Z DOBRYM WYNIKIEM
Rzecznik UG informuje...
13 października 2020

Foto Mistrzostwa Polski w Duathlonie w RumiOd minionej niedzieli (11.10.2020) Rumia będzie się kojarzyła wyłącznie pozytywnie młodym triathlonistom GLKS Świdnica - uczestnikom Mistrzostw Polski w Duathlonie.  Słoneczna pogoda towarzyszyła rywalizacji zawodników wszystkich kategorii wiekowych. Już w pierwszym starcie, Jagoda Babiarz sprawiła wszystkim i sama sobie miłą niespodziankę, kończąc walkę w najmłodszej kategorii - ,,Żak” na czwartej pozycji.                                             

Czytaj całość »
 
UWAGA NA INTENSYWNE OPADY DESZCZU
Rzecznik UG informuje...
13 października 2020

Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Ostrzeżenie drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu od 13.10.2020 godz. 13 do 14.10.2020 g. 13.00Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica