spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  6 CzerwcaImieniny obchodzą:  Dominika, Klaudiusz, Paulina  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZMIANA GODZIN ODJAZDU LINII NR 30
Urząd Miejski w Świdnicy uprzejmie informuję, że w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy drogi nr 379 Świdnica-Wałbrzych przez Modliszów z dniem 08.06.2020 wprowadza się zmiany god...
ATRAKCYJNE DZIAŁKI BUDOWLANE W PSZENNIE NA SPRZEDAŻ
18 czerwca 2020 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Świdnicy ul. Głowackiego 4 (sala narad I piętro - pokój 206) odbędzie się przetarg na nieruchomości niezabudowane położone  w...
NOWE ZASADY OBSŁUGI KLIENTA
Informujemy, że z dniem 1 czerwca Urząd Gminy Świdnica wznowił pełną obsługę Klientów zgodnie z obowiązującymi godzinami pracy Urzędu. ...
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Wójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 3 czer...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZMIANA GODZIN ODJAZDU LINII NR 30
Z ostatniej chwili
05 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOUrząd Miejski w Świdnicy uprzejmie informuję, że w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy drogi nr 379 Świdnica-Wałbrzych przez Modliszów z dniem 08.06.2020 wprowadza się zmiany godzin odjazdów dla kursów linii nr 30.

Czytaj całość »
 
ATRAKCYJNE DZIAŁKI BUDOWLANE W PSZENNIE NA SPRZEDAŻ
Z ostatniej chwili
05 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFO18 czerwca 2020 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Świdnicy ul. Głowackiego 4 (sala narad I piętro - pokój 206) odbędzie się przetarg na nieruchomości niezabudowane położone  w miejscowości Pszenno.

Czytaj całość »
 
WYNIKI KONKURSU NA "EKO-ZABAWKĘ"
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOKolejny konkurs ekologiczny za nami. Tym razem na EKO-ZABAWKĘ. Jury oceniało prace pod względem pomysłowości i kreatywności, zgodności z tematem i celem konkursu oraz estetyką wykonania. Co należało zrobić aby wziąć udział? Uczestnik miał za zadanie wykonać eko-zabawkę z odpadów znalezionych w domu, zrobić zdjęcie i wysłać wraz ze zgodą na wskazany adres email.

Czytaj całość »
 
JUŻ JUTRO WYNIKI KONKURSU NA EKO-ZABAWKĘ
Rzecznik UG informuje...
04 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że w związku z licznymi zgłoszeniami w konkursie na EKO-ZABAWKĘ oficjalne wyniki wraz ze zdjęciami nagrodzonych prac zostaną opublikowane w piątek 5 czerwca 2020 r. o godz. 10.00. Lista nagrodzonych osób zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie www.gmina.swidnica.pl oraz fanpage gminy Świdnica (www.facebook.com/UrzadGminySwidnica)

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
04 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOIMiGW PIB we Wrocławu wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem dla 16 powiatów woj. dolnośląskiego, w tym dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
MŁODY ROLNIK 2020  DLA KOGO 150 TYS. ZŁ WSPARCIA?
Rzecznik UG informuje...
02 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOJuż od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW NA WYPOSAŻENIE OSP
Rzecznik UG informuje...
02 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFODo 15 czerwca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyjmuje wnioskI do programu pn.: „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2). Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Czytaj całość »
 
WEŹ PIENIĄDZE NA POSADZENIE LASU
Rzecznik UG informuje...
02 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOJak informuje biuro prasowe ARiMR rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Wnioski o taką pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR do 31 lipca 2020 r.

Czytaj całość »
 
NOWE ZASADY OBSŁUGI KLIENTA
Z ostatniej chwili
02 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że z dniem 1 czerwca Urząd Gminy Świdnica wznowił pełną obsługę Klientów zgodnie z obowiązującymi godzinami pracy Urzędu.

Czytaj całość »
 
RADNI CZYTAJĄ BAJKI
Rzecznik UG informuje...
02 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFOBajką pt: "Złotowłosa i trzy niedźwiadki" Roberta Southeya rozpoczęliśmy cykl czytania opowieści dla najmłodszych mieszkańców gminy i nie tylko. Do wysłuchania pierwszego odcinka zaprasza radny Rady Gminy Świdnica Roman Jadach. Na kolejne zapraszamy na oficjalny fanpage Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji www.facebook.com/goksirswidnica

Czytaj całość »
 
DZIEŃ DZIECKA
Rzecznik UG informuje...
01 czerwca 2020

Gmina Świdnica INFODrogie Dzieci. Z okazji dzisiejszego święta Dnia Dziecka życzę mnóstwa uśmiechu i radości na każdy dzień oraz nieustannie otaczającej miłości najbliższej rodziny, opiekunów i wychowawców.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT W SPRAWIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO "EKO-ZABAWKA"
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z licznymi zgłoszeniami i przesyłanymi zdjęciami w gminnym konkursie ekologicznym EKO ZABAWKA informujemy, że termin nadsyłania prac konkursowych został wydłużony do dnia 2 czerwca 2020 r. do godz. 24.00 Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie informujemy o alternatywnej możliwości przesłania zdjęć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji do wysyłania plików "We Transfer" (www.wetransfer.com)

 
ODKRYJ TAJEMNICE GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2020

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica słynie z wielu tajemniczych i historycznych miejsc. Od 28 maja do 8 czerwca 2020 r. zapraszamy do rodzinnego odkrywania TAJEMNIC GMINY ŚWIDNICA z wykorzystaniem questów - czyli edukacyjnych gier terenowych.

Czytaj całość »
 
OD 30 MAJA ALBO DYSTANS SPOŁECZNY ALBO MASECZKA
Rzecznik UG informuje...
29 maj 2020

Gmina Świdnica INFOZ dniem 30 maja jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Czytaj całość »
 
ARIMR: MATERIAŁ SIEWNY 2020 - RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW
Rzecznik UG informuje...
28 maj 2020

Gmina Świdnica INFOOd 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2020.

Czytaj całość »
 
ZASADY SKŁADANIA WNIOSKÓW
Rzecznik UG informuje...
27 maj 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z rozpoczęciem naboru wniosków w dniu 28 maja br. od godz. 8.00 na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie gminy Świdnica, informujemy, że wnioskodawcy będą wchodzić do Urzędu Gminy Świdnica pojedynczo, głównym wejściem od strony ul. Głowackiego. Przy wejściu będzie mierzona temperatura. Osoby składające wnioski powinny mieć ubrane maseczki oraz rękawiczki.

 

 
30 LAT SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Rzecznik UG informuje...
27 maj 2020

Gmina Świdnica INFODrodzy Mieszkańcy Gminy Świdnica, Szanowni Państwo. Mijające w tym roku 30 lat samorządu terytorialnego może być bez wątpienia powodem do dumy. Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów naszych przemian. Uwolniła ona obywatelską energię i pozwoliła lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w prawach publicznych. Bez rozwoju samorządności nie byłoby nowoczesnej, wolnej Polski .

Czytaj całość »
 
KOLEJNE LAPTOPY TRAFIŁY DO GMINNYCH SZKÓŁ
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2020

Gmina Świdnica INFOW odpowiedzi na Konkurs Grantowy zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, Gmina Świdnica złożyła wniosek o przyznanie grantu w kwocie 94.980zł na zakup kolejnej transzy laptopów dla potrzeb uczniów, w szczególności z rodzin wielodzietnych oraz dla nauczycieli. Zakupiono 33 laptopy, które zostaną użyczone uczniom i nauczycielom do realizacji zajęć dydaktycznych w formie zdalnego nauczania.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Z ostatniej chwili
26 maj 2020

Gmina Świdnica INFOWójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 3 czerwca do 10 czerwca 2020 r.

Czytaj całość »
 
WYJĄTKOWY KONCERT ŚPIEWAMY DLA SUPER MAMY JUŻ DZIŚ O GODZ. 19 NA FANPAGE GOKSIR
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2020

Gmina Świdnica INFOWójt Gminy Świdnica, Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z przyjaciółmi zapraszają na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Mamy.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica