spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  24 PaździernikaImieniny obchodzą:  Antoni, Filip, Marcin, Rafał  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
WYBORY SAMORZĄDOWE - WYNIKI PKW
Znamy już oficjalne wyniki w wyborach samorządowych przeprowadzonych w 10 Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie gminy Świdnica. Najlepszy wynik w glosowaniu na wójta gminy Świdnica otrzyma...
PLANUJEMY BUDOWĘ KOLEJNYCH DWÓCH SAL GIMNASTYCZNYCH
Inwestowaliśmy i nadal będziemy inwestować w oświatę, bo edukacja to przyszłość. W mijającej kadencji wydaliśmy 25 mln zł. na infrastrukturę oświatową, budując ...
BREAK DANCE I NIE TYLKO NA ŚWIETLICACH PODCZAS ZAJĘĆ Z ANIMATORAMI
Od października w 11 świetlicach na terenie gminy Świdnica rusza jesienno-zimowa edycja zajęć z animatorami dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wśród proponowanych nowości na uwagę zasługu...
KOLEJNA ODSŁONA PRZYJACIELSKIEJ WSPÓŁPRACY
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym ma przyjemność poinformować, że Szkoła rozpoczęła realizację mikroprojektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”,...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

WYBORY SAMORZĄDOWE - WYNIKI PKW
Z ostatniej chwili
22 październik 2018

Gmina Świdnica INFOZnamy już oficjalne wyniki w wyborach samorządowych przeprowadzonych w 10 Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie gminy Świdnica. Najlepszy wynik w glosowaniu na wójta gminy Świdnica otrzymała Teresa Mazurek (3454 głosy) Łukasz Świeczko (2049) Magdalena Salińska (1221) Zdzisław Natanek (236). W glosowaniu do Rady Gminy Świdnica, spośród 15 mandatów, największą ilość , tj. 12 otrzymali kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Teresy Mazurek Wspólna Gmina, po jednym KWW Łukasza Świeczko, KWW Razem Zmienimy Mokrzeszów i KW Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej.

Czytaj całość »
 
OBWODOWE KOMISJE WYBORCZE W GMINIE ŚWIDNICA GOTOWE DO WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
Rzecznik UG informuje...
19 październik 2018

Gmina Świdnica INFO10 Obwodowych Komisji Wyborczych, zlokalizowanych na terenie gminy Świdnica jest gotowych do przeprowadzenia wyborów samorządowych, zarządzonych przez Prezesa Rady Ministrów na dzień 21 października 2018 r. Głosowanie w lokalach odbywać się będzie w godz. 7-21.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE SPOTKANIE W RAMACH "CZYSTEGO POWIETRZA"
Rzecznik UG informuje...
19 październik 2018

Gmina Świdnica INFO24 października br. na świetlicy w Słotwinie odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Świdnica, w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Serdecznie zapraszamy do udziału.

Czytaj całość »
 
PLANUJEMY BUDOWĘ KOLEJNYCH DWÓCH SAL GIMNASTYCZNYCH
Z ostatniej chwili
19 październik 2018

Gmina Świdnica INFOInwestowaliśmy i nadal będziemy inwestować w oświatę, bo edukacja to przyszłość. W mijającej kadencji wydaliśmy 25 mln zł. na infrastrukturę oświatową, budując m.in. pełnowymiarową salę sportową przy szkole w Bystrzycy Górnej , przeprowadzając kompleksową termomodernizację 2 szkół w Grodziszczu i w Pszennie, budując basen w Witoszowie Dolny, czy uruchamiając trzecie gminne przedszkole w Bystrzycy Dolnej. W planach są kolejne 2 sale w Grodziszczu i Mokrzeszowie.

Czytaj całość »
 
RADNI RADY GMINY PODJĘLI APEL
Rzecznik UG informuje...
15 październik 2018

Gmina Świdnica INFOPodczas LXV sesji Rady Gminy Świdnica radni jednogłośnie podjęli apel w sprawie zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w materiale wyborczym KWW Łukasza Świeczko.

Czytaj całość »
 
GMINNE OBCHODY Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
Rzecznik UG informuje...
15 październik 2018

Gmina Świdnica INFOZ okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję za wszystkie starania, które wkładacie w wychowanie i edukację najmłodszych mieszańców gminy Świdnica. Dziękuję za kształtowanie wrażliwości i świadomości młodych pokoleń, za zaangażowanie i profesjonalizm, z jakim codziennie wypełniacie swoje obowiązki pedagogiczne. Wierzę, że Wasz wysiłek uczyni z waszych uczniów ludzi mądrych i szlachetnych. Życzę Państwu radości z realizowanych zadań, sukcesów zawodowych i osobistych, cierpliwości i wytrwałości w tej odpowiedzialnej pracy – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas dorocznego spotkania z dyrektorami.

Czytaj całość »
 
PODSUMOWANIE DOŻYNEK PODCZAS NARADY SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
11 październik 2018

Gmina Świdnica INFODożynki to święto gminy Świdnica i najważniejsze wydarzenie kulturalne. Stąd też w minioną środę, podczas cyklicznej narady sołtysów, wójt Teresa Mazurek, dziękowało włodarzom wsi za pielęgnowanie i kultywowanie tej pięknej, ludowej tradycji.

Czytaj całość »
 
WZOROWY SENIOR- CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ
Rzecznik UG informuje...
11 październik 2018

Gmina Świdnica INFODzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, zorganizowali spotkanie którego tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, a także przestępstwa których ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Dzielnicowi omówili także aplikację „Moja Komenda” ,działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uświadamiali seniorów o korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Czytaj całość »
 
POŻAR W MOKRZESZOWIE  POTRZEBNA POMOC
Rzecznik UG informuje...
10 październik 2018

Gmina Świdnica INFO9 października 2018 r. pożar strawił doszczętnie dach budynku wielorodzinnego w Mokrzeszowie, stanowiący miejsce zamieszkania dla 9 mieszkańców. W chwili obecnej budynek, nie nadaje się do zamieszkania. Dziewięciu mieszkańców, w tym 2 dzieci i osoba niepełnosprawna - niewidoma zostali ewakuowani z 3 lokali i obecnie przebywają u swoich rodzin i sąsiadów. Jest to jednak stan tymczasowy. Dlatego apelujemy o pomoc zarówno rzeczową (rzeczy nowe) jak i w postaci sprzętu AGD oraz materiałów budowlanych.

Czytaj całość »
 
BREAK DANCE I NIE TYLKO NA ŚWIETLICACH PODCZAS ZAJĘĆ Z ANIMATORAMI
Z ostatniej chwili
10 październik 2018

Gmina Świdnica INFOOd października w 11 świetlicach na terenie gminy Świdnica rusza jesienno-zimowa edycja zajęć z animatorami dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wśród proponowanych nowości na uwagę zasługują warsztaty BREAK DANCE w Komorowie.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSOW
Rzecznik UG informuje...
09 październik 2018

Gmina Świdnica INFO10 października 2018 roku o godzinie 12.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
DOLNOŚLĄSKI FINAŁ JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH ORAZ 1 MIEJSCE DLA GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
09 październik 2018

Gmina Świdnica INFOPonad 500 zawodników stanęło na starcie V edycji Międzypokoleniowego Biegu Pojednania w Krzyżowej. Tegoroczna edycja należała do gminy Świdnica, bowiem w punktacji ogólnej to właśnie zawodnicy reprezentujący naszą gminę zdobyli I miejsce.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA ODSŁONA PRZYJACIELSKIEJ WSPÓŁPRACY
Z ostatniej chwili
08 październik 2018

Gmina Świdnica INFODyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym ma przyjemność poinformować, że Szkoła rozpoczęła realizację mikroprojektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”, na który uzyskano dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów, Oś priorytetowa 4 Współdzialanie instytucji i społeczności, Dzialanie 1. Inicjatywy zmierzające do wzmacniania integracji na poziomie lokalnym, współpraca społeczeństwa obywatelskiego i inne działania przyczyniające się do spójności na poziomie lokalnym.

Czytaj całość »
 
RUSZA CYKL SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH O DOPŁATACH DO WYMIANY PIECÓW
Rzecznik UG informuje...
07 październik 2018

Gmina Świdnica INFOW związku z dużym zainteresowaniem i licznymi, zapytaniami dotyczącymi dofinansowania do wymiany pieców i termomodernizacji budynków jednorodzinnych wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek zaprasza na spotkanie informacyjne, o eko dopłatach.

 

 

Czytaj całość »
 
DEKLARACJA ŚWIDNICKA I ORZEŁ POWIATU DLA TERESY MAZUREK
Rzecznik UG informuje...
05 październik 2018

Gmina Świdnica INFOUroczystą sesją Rad Gmin i Rady Powiatu Świdnickiego samorządowcy Ziemi Świdnickiej uczcili 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Oprawę muzyczną stanowił występ Zespołu Mazowsze. W tym dniu uroczyście podpisano Deklarację Świdnicką i uhonorowano zasłużonych dla województwa i lokalnych społeczności. Swoje własne odznaczenie ma powiat Świdnicki. ORŁA POWIATU z rąk starosty i wicestarosty odebrała wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
LEKCJA EDUKACJI SAMORZĄDOWEJ
Rzecznik UG informuje...
05 październik 2018

Gmina Świdnica INFOWraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego gminne placówki oświatowe przystąpiły do wyjazdowych spotkań, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Takie zajęcia od 4 lat realizowane są przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, dlatego tym razem postanowiliśmy naszym uczniom przybliżyć funkcjonowanie kolejnego szczebla naszej administracji – czyli co to takiego jest gmina, urząd, rada gminy itd – podkreślała Dorota Sierzputowska, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
VI EDYCJA BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH RAZEM PO ODNOWĘ
Rzecznik UG informuje...
03 październik 2018

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie Trzy Sosny z Bystrzycy Górnej, wspólnie z współorganizatorami zapraszają do udziału w biegach przełajowych już w najbliższą sobotę, 6 października 2018 od g. 11.00 na boisko sportowe w Bystrzycy Górnej. Biegamy i pomagamy – podkreśla Beata Szyszka, ze Stowarzyszenia Trzy Sosny. Dlatego tegoroczną edycję biegu głównego na dystansie 5 km dedykujemy naszej mieszkance Ani Marszałek, która potrzebuje wsparcia w leczeniu.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY POŻARNICZE W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
29 września 2018

Gmina Świdnica INFOByły emocje, woda, wyścig z czasem i sportowa rywalizacja. Kolejne, gminne zawody sportowo-pożarnicze potwierdziły wyszkolenie bojowe strażaków ochotników z gminy Świdnica. Współorganizatorem tegorocznej edycji pożarniczych zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomi.

Czytaj całość »
 
1O LAT GMINNYCH WODOCIĄGÓW
Rzecznik UG informuje...
29 września 2018

Gmina Świdnica INFOPamiętam jak 10 lat temu, powołując wspólnie z Radą Gminy Świdnica do istnienia nasze wodociągi, zastanawialiśmy się czy nam się uda. Dziś z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że była to właściwa decyzja. Potwierdzeniem tych słów niech będzie oddanie do użytku najnowocześniejszego w regionie samochodu do poprawy stanu technicznego kanalizacji, zakupionego w ramach projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Świdnica”- mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas uroczystego przekazania pojazdu i sprzętu. W ramach projektu powstanie także sieć kanalizacji sanitarnej o dł. 2,89 , a kolejne 5 km zostanie zmodernizowanych. Wybudowane zostanie także 5,45 km nowej sieci kanalizacji wodociągowej. Wszystko za 14,4 mln zł, przy dofinansowaniu na poziomie 11,88 mln zł.

Czytaj całość »
 
ZAWODY STRAŻACKIE W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
28 września 2018

Gmina Świdnica INFOW sobotę 29.09.2018 r. o g.10.00 na boisku sportowym w Lutomi Dolnej odbędą się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Współorganizatorem tegorocznej edycji pożarniczych zmagań będzie Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomi. Serdecznie zapraszamy.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica