spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  18 CzerwcaImieniny obchodzą:  Elżbieta, Gerwazy, Marek, Paula  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RZĄDOWY PROGRAM - DOBRY START
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają ...
BEZPŁATNE WARSZTATY DLA BENEFICJENTÓW
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące sporządzania wniosków o przyznania wniosków, celów oraz osiągnięć zapisanych z Lo...
POWSTANIE PONAD 700 METRÓW CHODNIKÓW PRZY DROGACH POWIATOWYCH W GMINIE ŚWIDNICA
Na mocy porozumienia z dnia 9 marca 2018 roku Powiat Świdnicki przystąpił do realizacji budowy chodników powiatowych na terenie Gminy Świdnica. W ramach podjętej współpracy zostaną wykon...
GALA TALENTÓW Z GMINNYMI AKROBATKAKMI
24 maja 2018 r. na deskach Teatru Starego w Bolesławcu odbyła się już VIII Dolnośląska Gala Talentów. Wśród dwudziestu pięciu wyróżnionych uczestników znalazły się także ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH PROJEKTU "STRATEGIA SUDETY 2030"
Rzecznik UG informuje...
15 czerwca 2018

Urząd Gminy w ŚwidnicyWójt Gminy Świdnica serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału
w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3) - „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.

Czytaj całość »
 
POTRÓJNY SUKCES LENKI GRZELAK
Rzecznik UG informuje...
15 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPonad 36 tys. zgłoszonych prac plastycznych z całej Polski, w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Wśród nich zwycięska praca Lenki Grzelak ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, w etapie regionalnym, która nagrodzona została również 3 miejsce w etapie wojewódzkim i wyróżnieniem w etapie ogólnopolskim.

Czytaj całość »
 
W DOWÓD ZASŁUG DLA KOMBATANTÓW
Rzecznik UG informuje...
13 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFODecyzją Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych wójt gminy Świdnica Teresie Mazurek przyznano Odznakę za Zasługi dla ZKRPiBWP.

Czytaj całość »
 
JAK SĄSIAD Z SĄSIADEM CZYLI POLSKO-CZESKA WYMIANA W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOW niedziele, 10 czerwca zakończyło się trwające 4 dni spotkanie partnerskie organizowane przez Szkołę Podstawową w Mokrzeszowie w ramach realizacji mikroprojektu „Jak sąsiad z sąsiadem”. Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów.

Czytaj całość »
 
LEKCJA HISTORII I DEMOKRACJI W WARSZAWIE
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFONa zaproszenie poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, grupa 15 uczniów z wszystkich gminnych placówek oświatowych wraz z opiekunem gościła w Warszawie, uczestnicząc w żywej lekcji historii i demokracji.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT ŚGPK SP. Z O.O.
Rzecznik UG informuje...
11 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że w dniu 12.06.2018 r. (wtorek) w godz: 8:00 - 15:00 z powodu rozbudowy sieci wodociągowej w miejscowości LUTOMIA DOLNA mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w miejscowościach: LUTOMIA DOLNA, LUTOMIA GÓRNA, STACHOWICZKI.

 
70 LAT BEZ PRZERWY
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPrzez 70 lat mieli tylko regulaminowe przerwy. W swojej działalności juz nie. 9 czerwca LKS „Kłos” Lutomia świętował jubileusz 70. lecia istnienia. Były odznaczenia, gratulacje i okazja do wspomnień.

Czytaj całość »
 
PÓŁ WIEKU RAZEM, CZYLI ZŁOTE GODY MAŁŻEŃSKIE
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPół wieku temu Państwo Krystyna i Bolesław Bobowscy z Grodziszcza, Maria i Ewald Pietrzakowie z Witoszowa Dolnego oraz Danuta i Edward Dąbrowscy z Opoczki złożyli swoją przysięgę małżeńską. 50 lat później, z rąk wójt gminy Świdnica odebrali medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Czytaj całość »
 
SPORTOWA RYWALIZACJA PRZEDSZKOLAKÓW
Rzecznik UG informuje...
08 czerwca 2018

foto: Laureaci Gminnej olimpiady Sportowej w PszenniePo raz dwunasty Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie było gospodarzem Gminnej Olimpiady Sportowej. 7 czerwca na sali gimnastycznej w Pszennie do sportowej rywalizacji stanęło 5 drużyn.

Czytaj całość »
 
Z PARTNERSKĄ WIZYTĄ W LAMPERTHEIM
Rzecznik UG informuje...
08 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPartnerskie i przyjacielskie relacje pomiędzy uczniami ze  Szkoły Podstawowej w Pszennie, a ich rówieśnikami ze Szkoły im. Alfreda Delpa w Lampertheim trwają nieprzerwanie od 2008 r. Od ponad 10 lat uczniowie odbyli szereg spotkań nie tylko w swoich gminach, ale też w Belgii, czy we Włoszech. Dokładnie dzisiaj 17 osobowa grupa uczniów z Pszenna wraz z 2 opiekunami kończy pobyt w partnerskiej gminie Lampertheim.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB BPM we Wrocławiu prognozuje wystąpienie  burz z gradem.

Czytaj całość »
 
ZAKOŃCZYŁA SIĘ I EDYCJA SZKOŁY LIDERÓW LOKALNYCH
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFO18 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego pod czujnym okiem swoim tutorów przez ponad 2 miesiące uczestniczyło w szkoleniach, wykładach, warsztatach, wyjazdach studialnych w ramach I edycji Szkoły Liderów Lokalnych pn. Lider Wyzwań Lokalnych. Efektem ich pracy było opracowanie konkretnego wyzwania zaproponowanego przez gminy. Do udziału w projekcie zaproszono 6 samorządów, a wśród nich gminę Świdnica.

Czytaj całość »
 
ZPiT BYSTRZYCA Z WYSTĘPAMI NA UKRAINIE
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPonad tysiąc dzieci, dla których taniec jest nośnikiem narodowej tradycji i doświadczeń różnych pokoleń, ale także sposobem do wyrażania własnych uczuć i myśli uczestniczy w 11 dniowym spotkaniu w Żydaczowie (Ukraina) w ramach 8 edycji BRAVE KIDS. Wśród nich jest kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Bystrzyca, pod kier. Sylwii Danisiewicz.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFO13 czerwca 2018 roku o godzinie 1100 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
OKRES ZASIŁKOWY 2018/2019 W ŚWIADCZENIACH GOPS
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do: świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres zasiłkowy będą przyjmowane:

Czytaj całość »
 
RZĄDOWY PROGRAM - DOBRY START
Z ostatniej chwili
05 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego - na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

Czytaj całość »
 
SĄSIEDZKA WIZYTA W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOW dniach od 7 do 10 czerwca Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie będzie gospodarzem spotkania partnerskiego organizowanego w ramach realizacji mikroprojektu „Jak sąsiad z sąsiadem”. Gośćmi szkoły będzie grupa uczniów z czeskiej szkoły w Lužanach wraz z opiekunami. Na realizację projektu szkoła uzyskała dofinansowanie z Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska.

Czytaj całość »
 
ODKRYWALI TAJEMNICE HISTORII
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFONiecodzienną lekcję historii odbyli uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, w Muzeum Broni i Militariów.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE WARSZTATY DLA BENEFICJENTÓW
Z ostatniej chwili
05 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące sporządzania wniosków o przyznania wniosków, celów oraz osiągnięć zapisanych z Lokalnej Strategii Działania, a także o kryteriach oceny wniosków. Warsztaty odbędą się na terenie 7 gmin, w gminie Świdnica przewidziane są 12 czerwca o g. 14.00 w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica (sala konferencyjna).

Czytaj całość »
 
W NAGRODĘ POJADĄ DO MYŚLIBORZA
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOBlisko 300 uczniów z Dolnego Śląska wystartowało w V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM. Wśród nich 45 z klas: V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej z Witoszowa Dolnego, którzy w ostatecznej klasyfikacji zdobyli II miejsce i pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

 

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica