spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 KwietniaImieniny obchodzą:  Gerard, Helena, Jerzy, Wojciech  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KOLEJNY SPRZĘT STRAŻACKI DLA GMINNYCH OSP
W ubiegłym roku gmina Świdnica była liderem projektu pożarniczego. Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczy...
DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI W CAŁEJ GMINIE
100 dębów za każdy rok odzyskanej niepodległości posadzą w gminie Świdnica jej mieszkańcy, samorządowcy, radni, uczniowie szkół i organizacji społecznych. Drzewa sadzone w tym roku w cał...
STRAŻAK ROKU DOLNEGO ŚLĄSKA 2018
Wielki plebiscyt strażacki Gazety Wrocławskiej rozpoczęty. Zachęcamy do oddania głosu na najlepszego strażaka ochotnika oraz na jednostkę OSP z terenu gminy Świdnica. ...
KONKURS FOTO- GMINA ŚWIDNICA W OBIEKTYWIE
Zrób zdjęcie związane z Gminą Świdnica, zgłoś je do konkursu fotograficznego w terminie do 24 maja 2018 r. Wygraj nagrody! Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w konkurs...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KOLEJNY SPRZĘT STRAŻACKI DLA GMINNYCH OSP
Z ostatniej chwili
20 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW ubiegłym roku gmina Świdnica była liderem projektu pożarniczego. Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 2 hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego trafiło do ochotniczych straży pożarnych, w 11 gminach z 6 powiatów woj. dolnośląskiego. Wszystko za sprawą projektu partnerskie gmin, dofinansowanego w ramach RPO WD 2014-2020, współfinansowanego ze środków UE, EFRR. W tym roku do 5 ochotniczych straży pożarnych w gminie Świdnica trafi kolejny sprzęt, który pozwoli ratować życie. Tym razem ze środków Funduszu Sprawiedliwości i przy dofinansowaniu na poziomie 99%.

Czytaj całość »
 
STARTUJE JUBILEUSZOWY CROSS MOKRZESZÓW
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFO12 maja startuje V eydcja Cross’u Mokrzeszowskiego. Dzień wcześniej Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły i biegi dla młodzieży gimnazjalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Czytaj całość »
 
DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI W CAŁEJ GMINIE
Z ostatniej chwili
19 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFO100 dębów za każdy rok odzyskanej niepodległości posadzą w gminie Świdnica jej mieszkańcy, samorządowcy, radni, uczniowie szkół i organizacji społecznych. Drzewa sadzone w tym roku w całym kraju będą upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dęba z tabliczką nr 1 wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami posadziła przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018
Rzecznik UG informuje...
18 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOHistoria, wiedza o społeczeństwie, język polski. Przed 170 uczniami w gminie Świdnica dzisiaj jeden z pierwszych, ważnych egzaminów w ich życiu. Na rozwiązanie zadań gimnazjaliści będą mieli odpowiednio 60 i 90 minut. Wszystkim życzymy połamania piór i bardzo dobrych wyników.

Czytaj całość »
 
SZKOŁA LIDERÓW LOKALNYCH Z UDZIAŁEM GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
18 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZ udziałem marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, J.M. Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Andrzeja Kalety, członka zarządu województwa dolnośląskiego Jerzego Michalaka 16 kwietnia br. uroczyście podpisano umowę na realizację projektów rozwojowych, mieszczących się w sferach: gospodarczej, społecznej i środowiskowej, oddziałujących na spójność Dolnego Śląska m.in. poprzez pobudzanie inicjatyw oddolnych, rozwój przedsiębiorczości i sieci współpracy. Do udziału w projekcie zaproszono 6 samorządów, a wśród nich gminę Świdnica.

Czytaj całość »
 
ODDALI HOŁD SAPEROM
Rzecznik UG informuje...
16 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOSamorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, młodzież i harcerze oddali hołd świdnickim saperom. Władze gminy Świdnica reprezentowała wójt Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
PRZYGOTOWANIA DO MATURY? CZAS START!
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOCo łączy stolicę Dolnego Śląska ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Lubachowie? Młodzież, która chętnie przybywa na warsztaty maturalne właśnie gminy Świdnica. Kolejny raz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie gościło uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu.

Czytaj całość »
 
GŁOSUJĄC, WSPÓLNIE WYGRYWAMY
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZachęcamy do głosowania na projekt zorganizowania zawodów w biegu na orientację, które odbędą się 22 i 23 września m.in. na terenie Złotego Lasu (k. Bystrzycy Górnej-gmina Świdnica) oraz w Parku Centralnym w Świdnicy. Będą to zawody skierowane do wszystkich mieszkańców naszego regionu. Malownicze leśne tereny, ciekawie usytuowana baza zawodów, dokładne mapy i urozmaicone trasy dostosowane długością i poziomem trudności zarówno do osób niebiegających nigdy wcześniej na orientację jak i dla zawodowców.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFO18 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
KAŻDY ZASŁUGUJE NA RODZINĘ  PCPR W ŚWIDNICY
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie możliwości opieki ze strony rodziców biologicznych z terenu Powiatu Świdnickiego.

Czytaj całość »
 
WYSTARTOWAŁA BIAŁO-CZERWONA SZTAFETA
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZ udziałem seniorów, młodzieży i harcerzy wystartowała biało-czerwona sztafeta wolontariuszy szyjących flagi narodowe w gminie Świdnica. Pierwsze powstały właśnie na świetlicy w Grodziszczu. Ich łączna liczba wyniesie 1918 szt. jako upamiętnienie roku 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Czytaj całość »
 
XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami XVI edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Tematem przewodnim wydarzenia była postać Emila Krebsa - niemieckiego poligloty urodzonego w Świebodzicach, a mieszkającego również w gminie Świdnica, w Opoczce. W kat. klasy gimnazjalne I miejsce zdobyła Anna Pętal ze SP w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
WKU W KŁODZKU INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOWojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na II turnus w 2018 r. (termin od 7 maja do 31 sierpnia 2018 r.)

Czytaj całość »
 
78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFO12 kwietnia w przypadającą 78. rocznicę zbrodni katyńskiej samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, związków kombatanckich i żołnierskich, harcerze oraz młodzież uczcili pamięć wszystkich, którzy stracili życie w Katyniu.

Czytaj całość »
 
SUKCESY UCZNIÓW Z WITOSZOWA
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOLaureaci Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego, Międzypowiatowego konkursu „Być Kimś II 2018”, konkursu języka niemieckiego – to tylko jedne z ostatnich osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
TRWA REKRUTACJA DO KLASY TRIATHLONOWEJ
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOJak zapewnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, Krystyna Kwaśnik rekrutacja do pierwszej w historii placówki oświatowej klasy sportowej  ukierunkowanej na triathlon przebiega zgodnie z harmonogramem. 23 kandydatów ma już za sobą test pływacki.

Czytaj całość »
 
11 KWIETNIA STARTUJE NAJWIĘKSZA AKCJA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ LISTY DLA ZIEMI
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW kwietniu rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA. Wzorem lat ubiegłych do akcji włączyły się placówki oświatowe z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DZIECI BAŚNIE PISZĄ
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOSzkoła Podstawowa w Mokrzeszowie była organizatorem XVI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Dzieci baśnie piszą”.  W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z następującymi tematami:

Czytaj całość »
 
STRAŻAK ROKU DOLNEGO ŚLĄSKA 2018
Z ostatniej chwili
09 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOWielki plebiscyt strażacki Gazety Wrocławskiej rozpoczęty. Zachęcamy do oddania głosu na najlepszego strażaka ochotnika oraz na jednostkę OSP z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
GŁOSUJ NA OSP BURKATÓW W TOP5 RADIA WROCŁAW
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOPo kołach gospodyń wiejskich, nadszedł czas na ochotnicze straże pożarne. Radio Wrocław zachęca do głosowania internetowego na najlepszą jednostkę pożarniczą na Dolnym Śląsku, których zarejestrowanych jest aż 738. Gminę Świdnica reprezentuje Ochotnicza Straż Pożarna w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica