spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  28 ListopadaImieniny obchodzą:  Grzegorz, Jakub, Lesław, Zdzisław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica arrow Rewitalizacja arrow Wiadomości Rzecznika arrow MIMO NIEPOGODY I NOWYCH OBOSTRZEŃ, W BURKATOWIE ZEBRALI DLA ASI MALINOWSKIEJ PONAD 27,5 TYS. ZŁ
MIMO NIEPOGODY I NOWYCH OBOSTRZEŃ, W BURKATOWIE ZEBRALI DLA ASI MALINOWSKIEJ PONAD 27,5 TYS. ZŁ PDF Drukuj E-mail
11 października 2020

Gmina Świdnica INFOZgodnie ze wszystkimi obostrzeniami nałożonymi tuż przed wydarzeniem, związanymi z pandemią koronawirusa, a także nie zrażając się ze względu na deszczową i pochmurną aurę, solectwo Burkatow zorganizowało Piknik Charytatywny, którego celem było zebranie środków finansowych na leczenie Asi Malinowskiej.

Młoda mieszkanka Burkatowa jeszcze do niedawna była pełną energii osobą, niedoścignioną na górskich wycieczkach. Teraz walczy o zdrowie, a na swojej drodze spotyka wielu ludzi o dobrych sercach, chętnych do niesienia pomocy. 
Sobotni Piknik w Burkatowie był kolejnym, charytatywnym wydarzeniem organizowanym przez mieszkańców gminy Świdnica.
Dzięki determinacji organizatorów, a przede wszystkim ogromnym sercom gości imprezy, na konto Asi na pewno trafi 27 542,85 zł,  a pieniądze są jeszcze liczone.
 
Społeczność sołecka z Burkatowa ale także z innym miejscowości, zadbała o to, by tego dnia nie zabrakło wielu, różnorodnych atrakcji. W programie znalazły się licytacje voucherów, gadżetów, zaproszeń i innych „fantów”, wśród których duże zainteresowanie wzbudziły między innymi vouchery na przelot balonem, wymianę opon czy usługi kosmetyczne.
Mieszkańcy gminy Świdnica wzięli także udział w Rajdzie Rowerowym „Wkręć się w rower”, organizowanym przez Gminne Koło PTTK Teraz Sudety, przy eskorcie OSP Grodziszcze.

To nie jedyny punkt, w którym tego dnia udział wzięły służby mundurowe. OSP Burkatów zaprezentowało pokazy strażackie, a dzielnicowy st. sierż. Rafał Jarosz przeprowadził spotkanie z seniorami , podczas którego starsze osoby wysłuchały ważnych porad jak nie stać się ofiarą oszustów stosujących metodę „na wnuczka” czy „na policjanta”. Na spotkaniu szczegółowo omówiony został sposób działania sprawców i wskazane zagrożenia.

Wśród licznych atrakcji zaplanowano także tor przeszkód, tyrolkę, box sportowy, pokaz pięknych motocykli z grupy Raiders, pokaz samochodów rajdowych, a także wizytę gościa specjalnego- Mistrza Polski w skoku w dal – Mateusza Jopka.
Na scenie swoje talenty zaprezentowali wokaliści z Akademii Rozwoju Talentów ze Świdnicy, akrobaci z Acro Club Świdnica, judocy z Judo UKS i wielu innych.
 
Był to dzień pełen wrażeń i emocji. W akcję, poza głównymi organizatorami – sołectwem, radą sołecką, Ochotniczą Strażą Pożarną , Kołem Gospodyń Wiejskich i drużyną sportową Gryf Burkatów, włączyli się: gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji a także liczne sołectwa i organizacje pozarządowe.
 

 
spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica