spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  19 PaździernikaImieniny obchodzą:  Ferdynand, Piotr, Ziemowit  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE PDF Drukuj E-mail
13 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica znana jest z różnorodności kulinarnych specjałów, a Jarmark Wielkanocny w Pszennie niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Gromadzi każdego roku kilkudziesięciu wystawców i rzesze odwiedzających. Nie inaczej było w tym roku. Na obficie zastawionych stołach można było skosztować pysznych mazurków i bab wielkanocnych, pasztetów z królika, dziczyzny i soczewicy oraz uzupełnić zawartość koszyka, z którym za tydzień pójdziemy ze święconką. Ten, kto odwiedził w sobotnie popołudnie jarmark w Pszennie z pewnością czuł się zadowolony.

 

Jarmark Wielkanocny stał się dla mieszkańców gminy tradycją, która w miły sposób przypomina o zbliżających się świętach. Życzę wszystkim pełnych miłości, radości oraz wzajemnej życzliwości Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie rodzinnym– mówiła wójt gminy Teresa Mazurek. Życzenia mieszkańcom gminy Świdnica składali również obecni na uroczystym otwarciu: wicestarosta Zygmunt Worsa, wiceburmistrz gminy Żukowo Tomasz Szymkowiak wraz z radnym, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska oraz wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń.

W świąteczny nastrój odwiedzających jarmark w Pszennie wprowadził występ przedszkolaków z „Bajkowej Dolinki” w Pszennie. Jak co roku można było kupić stroiki, ozdobne pisanki, palmy wielkanocne i dekoracje świątecznego stołu. Koła Gospodyń Wiejskich, sołectwa i organizacje działające w gminie Świdnica oferowały domowe wypieki, pyszne wędliny, a regionalnymi specjałami częstowały gospodynie z partnerskiej gminy Żukowo k/ Gdańska. Natomiast dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali kreatywne warsztaty plastyczne ze zdobienia wielkanocnych jajek.

Organizatorem jarmarku wielkanocnego byli: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Sołecką wsi Pszenno, Stowarzyszenie Aktywne Pszenno i społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, wystawcom i odwiedzającym za wspaniale spędzony czas. Życzymy prawdziwie rodzinnych świąt wielkanocnych, wypełnionych wiarą i nadzieją oraz pogody w sercu płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego. Do zobaczenia za rok.

 

 
spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica