spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  22 MajaImieniny obchodzą:  Emil, Helena, Julia, Wiesław, Wisława  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...CZYLI XVII GIEŁDA EDUKACYJNA W GMINIE ŚWIDNICA PDF Drukuj E-mail
15 marca 2019

Gmina Świdnica INFOTo już XVII edycja Giełdy Edukacyjnej, której gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej. W trakcie giełdy lokalne szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne) przedstawiały aktualną ofertę edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Poprzez takie działania młodzież z 10 zaproszonych szkół podstawowych: gminy Świdnica, Jaworzyna Śląska i Marcinowice miała okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami  konkretnych szkół.  Łącznie w tym wydarzeniu uczestniczyło 497 przyszłych absolwentów.

Giełda w Lutomi to doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i wybranie właściwej drogi swojego rozwoju. Jest jedyną okazja na sprawdzenie ofert wszystkich dostępnych placówek i porównanie ich atutów w jednym miejscu. Dlatego, tak  ważne jest, aby uczniowie korzystali z oferowanej pomocy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Placówki w różnorodny sposób promowały swoje oferty edukacyjne, począwszy od tradycyjnych ulotek, broszur, kronik szkolnych, filmów reklamowych i prezentacji multimedialnych, aż po występy wokalne, przygotowywanie posiłków, mistrzowskie jazdy rowerem, czesanie pięknych fryzur i farbowanie włosów, projektowanie na komputerze czy frezowanie poszczególnych elementów.

Giełda Edukacyjna  stawia przede wszystkim na celowość i dużą efektywność w przybliżeniu uczniom wyboru szkoły, udzielaniu wsparcia w podejmowaniu trafnych decyzji, sprzyjających tworzeniu planów kariery i projektowania życia. Zwłaszcza dzisiaj, we współczesnym świecie, gdzie bardzo istotną kwestią jest prawidłowo wybrana szkoła, a w przyszłości zawód, który stanowi gwarancję pewnego zadowolenia czy samorealizacji"- podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Elżbieta Dolińska.

Dużym wsparciem dla młodzieży okazały się dodatkowe spotkania z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha- z panią Sylwią Maciejowską oraz z doradcą z Młodzieżowego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Świdnicy- z panią Iloną Janecką.

"Młodzież kończąca szkołę podstawową  i gimnazjum jest w takim wieku, że wymaga jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego. Uczniowie potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu. tłumaczy Edyta Zerka, doradca zawodowy z Lutomi Dolnej, główny pomysłodawca akcji.

 

 
spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica