spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  25 MajaImieniny obchodzą:  Grzegorz, Urban  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
KILOMETRY DOBRA Z UDZIAŁEM RADNYCH GMINY ŚWIDNICA PDF Drukuj E-mail
03 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFODo osiągnięcia celu brakuje jeszcze 40 tys., ale 28 tys. już udało im się pozyskać. Wszystko w ramach akcji „Kilometry dobra” do której włączyli się Radni Rady Gminy Świdnica, przekazując na rzecz świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie kwotę 660 zł.

 

Jak można zapoznać się z informacjami na stronach internetowych akcji, Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Jest to kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, a także budują swoją sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów.

 

Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w centrach handlowych, szkołach i parafiach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne itp. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy).

Podczas tegorocznej, piątej już edycji świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zebrało już 28 tys. Ich marzeniem jest budowa w nowej części ośrodka przy ulicy Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy, Centrum Rehabilitacji Społecznej. Aby walczyć o unijną dotację organizacja musi zabezpieczyć wkład własny w kwocie blisko 40 tys. zł.

Mimo, iż oficjalne zakończenie akcji miało miejsce w niedzielę, 3 czerwca w Galerii Świdnickiej, to w dalszym ciągu można wspierać świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przekazując wpłaty na konto BANK PKO BP S.A. o/Świdnica 40 1020 5138 0000 9402 0184 2947.

Na terenie gminy Świdnica Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowy Koło w Świdnicy prowadzone są od 1990 r. Na zajęcia w Mokrzeszowie uczęszcza 40 podopiecznych, dla których Warsztaty są jak 2 dom. Prowadzimy działalność dzięki ofiarności wielu ludzi i instytucji, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie w realizacji naszego zadania, a w sposób szczególny dziękujemy władzom gminy i Radzie Gminy Świdnica, że przyłączyła się do akcji „Kilometry dobra” - mówiła Jadwiga Roniewska-Ciupiak, kierownik WTZ w Mokrzeszowie.

 

 

 

 
spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica