spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  5 MajaImieniny obchodzą:  Irena, Teodor, Waldemar  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
NOWY ROK SZKOLNY Z SALĄ PRZYRODY I MYŚLACZKAMI PDF Drukuj E-mail
26 sierpnia 2011

Gmina Świdnica INFONowy rok szkolny 2011/2012 uczniowie w Gminie Świdnica powitają z Programem „Myślaczki” oraz nowoczesną salą przyrody, która czeka na nich w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Projekt „Myślaczki” to indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Świdnica, w całości finansowany ze środków unijnych. Swoim zasięgiem obejmie 6 szkół podstawowych, w których obecnie kształci się łącznie w klasach I-III 420 dzieci (197 dziewcząt i 223 chłopców). Udział w projekcie umożliwi każdemu uczniowi skorzystanie z oferty edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami, zwiększy stopień i zakres wykorzystania w szkołach aktywizujących metod nauczania oraz zwiększy dostępność i podniesie jakość wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom.

W ramach pomocy skierowanej do wszystkich dzieci zostaną zorganizowane warsztaty uczące postaw wzajemnego szacunku wobec siebie, a także unikanie przemocy.
Projekt obejmuje także doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce niezbędne do realizacji zaplanowanych zajęć. Łącznie na ten cel władze gminy pozyskały ponad 218 tys. zł. w ramach POKL. A zajęcia trwać będą do stycznia 2013 r.

To kolejne unijne fundusze, dobrze zainwestowane - bo w oświatę i najmłodsze pokolenie. Projekt systemowy, do realizacji którego przystąpią wszystkie szkoły podstawowe w naszej gminie będzie w 100% sfinansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, działanie 9.1 – Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Uczniowie zyskają wiedzę, zwiększą swoje szanse edukacyjne, natomiast placówki zyskają nowoczesne wyposażenie, a tym samym będą jeszcze bardziej atrakcyjne w naszym powiecie – mówi wójt gminy T. Mazurek.

Nowoczesna sala przyrody to główna nagroda w konkursie TAURON EKOENERGIA o wartości 40.000 zł jaką wygrali uczniowie szkoły podstawowej w Witoszowie Dolnym. Jego głównym celem było propagowanie ekologicznych przedsięwzięć wykorzystując różnorodne techniki prezentacji.

Uczniowie opracowali EkoDekalog w formie ulotki, zwierający 10 podstawowych zasad oszczędzania energii, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć emisję CO2. Zorganizowali zbiórkę zużytego sprzętu RTV-AGD, baterii, płyt CD, a także opakowań typu PET. Oprócz nowoczesnej Sali Przyrody placówka otrzymała honorowy tytuł:" SZKOŁA NATURALNIE NAJLEPSZA".

Z pewnością pierwsze lekcje przyrody będą dużym zaskoczeniem dla uczniów i miłą niespodzianką. Placówka wzbogaciła się o tablicę interaktywną, sprzęt komputerowy, elektroniczny mikroskop, pomoce do nauczania przyrody. Dużą atrakcją będzie wizualizer - miniaturowa kamera na wysięgniku, która po podłączeniu do projektora lub monitora umożliwia pokaz druków i małych form przestrzennych, zastępując w ten sposób tradycyjne rzutniki. Ze względu na swoje większe możliwości mogą zczytywać obraz nie tylko z folii, ale też ze zwykłej kartki papieru i przedmiotów trójwymiarowych. Nowością jest także zestaw do testowania – wyposażony w specjalne piloty, za pośrednictwem których uczniowie będą indywidualnie udzielać odpowiedzi na pytania wyświetlane na tablicy interaktywnej. Pozwoli do nauczycielom bardzo szybko uzyskać odpowiedź od wszystkich uczniów niemal w tym samym czasie.

Zadowolenia z wyposażenia pracowni nie kryje dyrektor placówki Krystyna Kwaśnik – Pracownia na miarę XXI wieku z pewnością pogłębi zainteresowania uczniów zagadnieniami z zakresu przyrody i ochrony środowiska. W ten sposób uczniowie odczują wymierne efekty swoich działań i na pewno będą zmotywowani do podejmowania następnych przedsięwzięć w temacie szeroko pojętej ekologii.


Gmina Świdnica INFO Gmina Świdnica INFO Gmina Świdnica INFO

Gmina Świdnica INFO Gmina Świdnica INFO

 
spacer
(C) 2024 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica