spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  16 WrześniaImieniny obchodzą:  Edyta, Franciszek, Łucja, Wiktor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO POZOSTAŁO 14 DNI. PAMIĘTAJ, SPIS JEST OBOWIĄZKOWY
Gminne Biuro Spisowe zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 do skorzystania z pomocy rachmistrzó...
KGW BOLEŚCIN ZAPRASZA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19
Koła Gospodyń Wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Nie inaczej jest w gminie Świdnica, która słynie z aktywnie działających gospodyń. Na niedzielę, 19 ...
DYŻURY RACHMISTRZÓW NA ŚWIETLICACH
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Gminne Biuro Spisowe informuje, że w dniach od 6 do 27 września na terenie gminy Świdnica będą dyżurować rachmistrzowie spisowi. Dyżury rachmistrzów spi...
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Przypominamy. Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Od początku lipca ruszyła też Centralna Ewidencja E...
OD 1 WRZEŚNIA STARTUJE REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Z dniem 1 września rusza rekrutacja uzupełniająca do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Podstawowym dokumentem w procesie rekrutacji jest Karta zgłoszenia dziecka do żłobka. Dokument można ...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
RUSZA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Informujemy, że 30 czerwca odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych w miejscowościach Pogorzała i Witoszów Górny. ...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KINO NA LEŻAKACH W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

Kino na leżakach17 lipca zapraszamy do Burkatowa na kolejną atrakcję organizowaną w ramach „Wakacji w Gminie Świdnica” – czyli KINO NA LEŻAKACH. W programie: bezpłatne warsztaty z animacjami dla dzieci, bitwa na balony z wodą, seans rodzinny, a wieczorem kino nocne z emisją filmu „Kod Dedala.

Czytaj całość »
 
NA NOWE DOWODY OSOBISTE Z ODCISKAMI PALCÓW MUSIMY JESZCZE POCZEKAĆ
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

Sala obsługi klienta w Urzędzie Gminy Świdnica Dowody osobiste z odciskami palców i podpisem posiadacza miały być wydawane od 2 sierpnia br.. Uchwalona 8 lipca 2021 r. nowelizacja, przesuwa ten termin. Zgodnie z jej zapisami minister cyfryzacji w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych ogłoszą komunikat, w którym wskażą "dzień wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców". Co ważne, zmiany nie powodują konieczności wymiany dowodów osobistych. Będą one ważne przez okres, na jaki zostały wydane.

Czytaj całość »
 
ZASZCZEP SIĘ I WYGRAJ NAGRODY
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

baner info loteria szczepieńKażda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pieniądze, samochody i hulajnogi czekają na zwycięzców. Zaszczep się przeciw COVID-19 – to szansa na powrót do normalności oraz okazja na wygraną! Loteria wystartowała 1 lipca i jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Czytaj całość »
 
TURNUS SPORTOWO-PROFILAKTYCZNY CZYLI POMYSŁ NA AKTYWNY WYPOCZYNEK LATEM
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

Uczestnicy pierwszego  turnusu sportowo-profilaktycznego,  w ramach letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, podczas zajęć na basenie w Witoszowie DolnymCo jest najbardziej wskazane podczas letnich wakacji? Jak najbardziej aktywny wypoczynek! Doskonale wiedzą o tym uczestnicy pierwszego turnusu sportowo-profilaktycznego, w ramach letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wypoczynku jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, przy współpracy gminy Świdnica, Gminnego Zespołu Oświaty, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
RODZINNY FESTYN W MOKRZESZOWIE Z PREZENTACJĄ TALENTÓW
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

Festyn rodzinny w Mokrzeszowie, sobota 10 lipca boisko sportoweW sobotę, 10 lipca na boisku sportowym w Mokrzeszowie podczas Festynu Rodzinnego, odbędzie się konkurs MAM TALENT.

Czytaj całość »
 
W OPOCZCE TRWA BUDOWA ŚWIETLICY
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2021

Budowa świetlicy w OpoczceW miejscowości Opoczka powstaje świetlica z szatnią sportową oraz pełnym zapleczem kuchennym i sanitarnym. Będzie to obiekt o podwyższonych parametrach charakteryzacji energetycznej.

Czytaj całość »
 
MOBILNY PUNKT WSPARCIA 300+ W GOPS
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2021

Infografika rządowego programu 300+Rok 2021 przyniósł zmiany w programie „Dobry start”. Od 1 lipca 2021 r. obsługą całego procesu  przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać wyłącznie online. 16 lipca w godz. 10.00-13.00 MOBILNY PUNKT WSPARCIA 300+ zawita do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
W POGORZALE ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE ZWIĄZANE Z PRZEBUDOWĄ DROGI GMINNEJ
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2021

Budowa drogi w miejscowości PogorzałaW ramach realizowanej inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa na odcinku ok. 200 m o szer. 3,0 m, w granicach działek nr 195, 196 (odcinek za świetlicą wiejską). W chwili obecnej trwa korytowanie o układanie warstwy konstrukcyjnej podbudowy pod nową nawierzchnię.

 

Czytaj całość »
 
TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2021

Pamiętaj, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowyDo 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie ludności jest obowiązkowy. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie wywiązali się z obowiązku przekazania danych przez internet, aby uczynili to, nie czekając na telefon bądź wizytę rachmistrza. Spisać można się logując na stronie spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Czytaj całość »
 
AKTUALIZACJA - UWAGA NA BURZE Z SILNYM DESZCZEM
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2021

Ostrzeenie IMGW przed burzxami z silnym deszczemIMGW ostrzega przed burzami z silnym deszczem. Ostrzeżenie 2 stopnia obowiązuje we wszystkich powiatach woj. dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE UMOWY NA WYMIANĘ KOPCIUCHÓW PODPISANE
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2021

Podpisanie umowy na wymianę kopciuchów przez mieszkańca gminy ŚwidnicaZgodnie z zapowiedziami 71 właścicieli nieruchomości w gminie Świdnica, zakwalifikowanych do dofinansowania rozpoczęło procedurę podpisywania umów o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Świdnicy na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze, mieszkalnym.

Czytaj całość »
 
ELEKTRONICZNY PORTFEL mOBYWATEL POSZERZYŁ SIĘ O KARTĘ DUŻEJ RODZINY
Rzecznik UG informuje...
07 lipca 2021

Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mObywatelOd blisko miesiąca każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny – niezależnie od tego, czy do tej pory miał ją w wersji tradycyjnej, elektroniczną czy obu – może z niej korzystać dzięki praktycznej aplikacji mObywatel.

Czytaj całość »
 
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
Rzecznik UG informuje...
07 lipca 2021

Baner odpady Wszystkim mieszkańcom gminy Świdnica, którzy planują osobistą wizytę w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przypominamy, że odpady przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) umówieniu wizyty.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DRROGA Z ASFALTOWĄ NAWIERZCHNIĄ
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2021

Droga gminna do remontu w okoliy boiska ORLIKRozstrzygnięty został kolejny przetarg na przebudowę dróg w gminie Świdnica. Przebudowie poddane zostaną dwa odcinki dróg, w Pogorzale i Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
NIE ZASZCZEPIŁEŚ SIĘ? MOŻE DO CIEBIE ZADZWONIĆ KONSULTANT
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2021

Gmina Świdnica INFORuszyła telefoniczna akcja konsultantów infolinii 989 do osób niezaszczepionych, ale które wyraziły chęć szczepienia, rejestrując się w systemie.  Konsultanci zadzwonią do Ciebie i jeśli wyrazisz na to zgodę, ustalą z Tobą odpowiedni termin i miejsce szczepienia.

Czytaj całość »
 
WNIOSKI O DOBRY START TYM RAZEM W ZUS
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2021

Infografika rządowego programu 300+Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

Czytaj całość »
 
DRUGA DAWKA SZCZEPIENIA W DOWOLNYM MIEJSCU W POLSCE
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2021

Wraz z początkiem lipca można  zaszczepić się drugą dawką w dowolnym punkcie szczepień w Polsce. Dobra wiadomość! Szczepienie przeciw COVID-19 nie musi już być realizowane w tym samym punkcie, w którym przyjmowaliście pierwszą dawkę. Wraz z początkiem lipca można zaszczepić się drugą dawką w dowolnym punkcie szczepień w Polsce.

 

Czytaj całość »
 
W BAJKOWEJ DOLINCE UZBIERAŁA SIĘ GÓRA GROSZA
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2021

Zbiórka jednogroszówek w Przedszkolu Bajkowa Dolinka w PszenniePrzedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza’’ organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Była to już XXI edycja. Łącznie zebrano 38 574 jednogroszowych monet.

Czytaj całość »
 
BABCINE PORADY Z KLUBEM ABC SENIORA
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2021

Zajęcia z masą solną w Klubie ABC SenioraW Klubie ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej odbywa się wiele kreatywnych zajęć. Tym razem seniorzy w połączeniu sił z młodszymi mieszkańcami gminy Świdnica, postanowili wykonać ozdoby z masy solnej. Wspólna zabawa przyniosła wiele frajdy.

Czytaj całość »
 
200 M. ODCINEK DROGI GMINNEJ W POGORZALE ZYSKA NOWĄ NAWIERZCHNIĘ
Rzecznik UG informuje...
05 lipca 2021

Droga w Pogorzale do remontuRozstrzygnięty został kolejny przetarg na przebudowę dróg w gminie Świdnica. Przebudowie poddane zostaną dwa odcinki dróg gminnych, w Pogorzale i Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica