spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ROLNIKU PAMIĘTAJ eWNIOSEK DO ARIMR DO 15 MAJA
Rzecznik UG informuje...
26 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOW tym roku rolnicy drugi raz składają wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa e-wnioski o przyznanie płatności za rok 2019  przyjmowane będą do 15 maja.

Czytaj całość »
 
KLAUDIA KUTYBA NA GALI XIII DOLNOŚLĄSKIEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Rzecznik UG informuje...
26 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFO25 kwietnia br. we wrocławskim Centrum Kultury „Agora” odbyła się  gala finałowa XIII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.  W tym wyjątkowym święcie  udział  wzięli przedstawiciele dolnośląskich placówek, kombatanci oraz władze regionu, którzy wysłuchali dwudziestu najwyżej ocenionych po etapach miejskich i regionalnych.W tym roku przegląd odbył się pod hasłem: „Przejdą lata i wieki przeminą, pozostaną ślady dawnych dni…”

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT - UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2019

logo DUATHLONUprzejmie informujemy, że w dniu 05.05.2019r odbędzie się na terenie Miasta i Gminy Świdnica MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA. W związku, z czym przewidywane są utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Czytaj całość »
 
AKTYWNY SENIOR!
Rzecznik UG informuje...
17 kwietnia 2019

foto: Basen - Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Witoszowie DolnymGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy zaprasza Seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym. Celem wspólnego projektu pn. „AKTYWNY SENIOR!” jest poprawa stanu zdrowia i relacji społecznych wśród seniorów (w wieku 60+) z gminy Świdnica poprzez wspólną aktywność fizyczną.

Czytaj całość »
 
NIETYPOWA POMOC POLICJANTÓW ZE SŁOTWINY
Rzecznik UG informuje...
17 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFONietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie. Powiadomieni przez kierowców udali się w miejsce, gdzie jak się okazało, czworonóg zatroskany losem innego, prawdopodobnie potrąconego przez samochód psa, pilnował go przy jednej z dróg. Po interwencji zwierzęciu zapewniona została fachowa pomoc medyczna.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT - URZĄD NIECZYNNY 19 KWIETNIA 2019 R.
Rzecznik UG informuje...
16 kwietnia 2019

foto: Urząd Gminy - budynekInformuje się, że Zarządzeniem nr 57/2019 Wójta Gminy Świdnica z dnia 16 kwietnia 2019 r. dzień 19 kwietnia 2019 r. (piątek) został ustalony jako dzień wolny od pracy w Urzędzie Gminy Świdnica z jednoczesnym jego odpracowaniem w dniu 11 maja 2019 r. (sobota) w godz. od 7:30 do 14:00.

 
OGŁOSZENIE NABORU WNIOSKÓW - WYMIANA SYSTEMÓW OGRZEWANIA
Rzecznik UG informuje...
16 kwietnia 2019

FOTO: dymiący kominWójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
XV TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO W MARCINOWICACH
Rzecznik UG informuje...
14 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOKolejny dzień prezentacji wielkanocnych stołów. Tym razem w sąsiedniej gminie Marcinowice. Wszystkie stoiska kusiły niepowtarzalnym smakiem świątecznych potraw i oryginalnym wyglądem wielkanocnych dekoracji. Wśród kilkudziesięciu wystawców niezastąpione koła gospodyń i organizacje z gminy Świdnica i partnerskiej gminy Żukowo. Dziękujemy Państwu za obecność i wspólne promowanie naszej gminy i kaszubskich tradycji ludowych.

Czytaj całość »
 
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica znana jest z różnorodności kulinarnych specjałów, a Jarmark Wielkanocny w Pszennie niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Gromadzi każdego roku kilkudziesięciu wystawców i rzesze odwiedzających. Nie inaczej było w tym roku. Na obficie zastawionych stołach można było skosztować pysznych mazurków i bab wielkanocnych, pasztetów z królika, dziczyzny i soczewicy oraz uzupełnić zawartość koszyka, z którym za tydzień pójdziemy ze święconką. Ten, kto odwiedził w sobotnie popołudnie jarmark w Pszennie z pewnością czuł się zadowolony.

Czytaj całość »
 
PIERWSZA W GMINIE MIEJSCOWOŚĆ Z OGÓLNODOSTĘPNYM DEFIBRYLATOREM
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFONiesienie pomocy i ratowanie innych mają we krwi. Choć na swoim wyposażeniu mają już nowoczesny wóz strażacki i sprzęt zakupiony dzięki staraniom władz gminy Świdnica, postanowili pójść krok dalej. Mowa o strażakach, ochotnikach z OSP Burkatów, którzy w porozumieniu z radą sołecką i mieszkańcami swojej wsi postanowili zakupić i zamontować na remizie strażackiej ogólnodostępny, mobilny defibrylator AED.

Czytaj całość »
 
ZŁOTO DLA SCHRONISKA W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOPodczas 58. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych – Szkolne Schronisko Młodzieżowe  w Lubachowie otrzymało Złote Wyróżnienie. Przyznane po raz piąty z rzędu to zaszczytne wyróżnienie jest potwierdzeniem właściwie  realizowanych programów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży oraz  działań na rzecz rozwoju schroniska – mówił Sebastian Krzywda, dyrektor placówki w Lubachowie, podczas uroczystej gali w Prudniku.  

Czytaj całość »
 
W NIEDZIELĘ WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOZgodnie z Zarządzeniem Nr 34 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 29 stycznia 2019 r. 14 kwietnia odbędą się  wybory uzupełniające do Rady Gminy Świdnica w okręgu wyborczym nr 9, dla mieszkańców sołectwa Lutomia Górna. Siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej będzie Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej nr 12. Lokal dostoswany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj całość »
 
79 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFO13 kwietnia przypada 79 rocznica Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, związków kombatanckich i żołnierskich, harcerze oraz młodzież uczcili pamięć wszystkich, którzy stracili życie w Katyniu. Uroczystości odbyły się obok posadzonego dębu poświęconego pamięci  kpt. Tadeusza Macieja Chołocińskiego zamordowanego przez NKWD w 1940 roku w Charkowie, a w ich obchodach udział wzięła m.in. córka kapitana, Teresa Gwara.

Czytaj całość »
 
NASIONA FASOLI NIEPODLEGŁOŚCI NA STOISKU KGW BOJANICE
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOZ okazji ubiegłorocznej 100 rocznicy odzyskania Niepodległości- członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach serdecznie zapraszają koła gospodyń , przyjaciół z klubów seniora oraz organizacji pozarządowych z gminy Świdnica, a szczególnie osoby posiadające ogródki warzywne na stoisko KGW Bojanice. Podczas sobotniego jarmarku wielkanocnego w Pszennie (13.04.2019) wręczać będą nasiona POLSKIEJ FASOLI Z ORZEŁKIEM.

Czytaj całość »
 
Z PRZYJACIELSKĄ WIZYTĄ W CZECHACH
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOGrupa 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz z opiekunami bierze udział w trzecim, partnerskim spotkaniu w ramach projektu „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”. Tym razem zaprzyjaźnione szkoły spotykają się od 10 do 12 kwietnia w Kopidlnie po stronie czeskiej.

Czytaj całość »
 
X KONKURS MATEMATYCZNY ORIGAMI "ŻURAW"
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFONagroda Publiczności dla Anny Węgłowskiej z kl. VII. Uczennica ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie wykonała model ze 192 modułów kusudama, co zajęło jej około 19 godzin. Jej praca została doceniona i okazała się najciekawszą spośród około 80 modeli, podczas finału X Konkursu Matematycznego Origami „Żuraw”.

Czytaj całość »
 
W GMINIE NAUCZYCIELE TEŻ STRAJKUJĄ
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOW poniedziałek, 8 kwietnia br. rozpoczął się strajk nauczycieli i pracowników obsługi w gminnych szkołach podstawowych i przedszkolach. Na 6 szkół podstawowych akcję strajkową podjęto w 5 placówkach. W przypadku 3 gminnych przedszkoli strajk podjęli nauczyciele i pracownicy obsługi jednego przedszkola. Mimo strajku wszystkie szkoły i przedszkola zapewniają opiekę nad dziećmi. Zorganizowany jest także dowóz i odwóz dzieci, które korzystają z zajęć opiekuńczych.

Czytaj całość »
 
UCZNIOWIE W MOKRZESZOWIE PISALI BAŚNIE
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFO26 uczniów z 10 szkół podstawowych zmierzyło się w XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Piszemy baśnie”. Gospodarzem literackich zmagań była Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek i burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA ROWEROWA W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
05 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOW Bystrzycy Dolnej powstanie kilometrowy odcinek drogi pieszo – rowerowej o szerokości 3 m. i ruchu dwukierunkowym z nawierzchnią asfaltową. Na realizację zadania gmina Świdnica otrzyma dotację w ramach RPO ZIT AW w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kolejna droga rowerowa pojawi się na mapie gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
HARMONOGRAM ODCZYTÓW WODOMIERZY- IV 2019
Rzecznik UG informuje...
05 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że w IV/2019 odbędą się odczyty wodomierzy według następującego harmonogramu:

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica