spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  22 ListopadaImieniny obchodzą:  Cecylia, Marek  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
GMINA ŚWIDNICA LIDEREM PROJEKTU POŻARNICZEGO ZA 6,3 MLN ZŁ DLA OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 2 hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego trafiło do ochotniczych straży pożar...
NIEPODLEGŁA Z ZASŁUŻONYMI DLA GMINY ŚWIDNICA
To już dobra, gminna tradycja, że w czas Narodowego Święta Niepodległości wręczane są najważniejsze tytuły, przyznawane przez Radę Gminy Świdnica. W tym roku decyzją kapituły tytułem Zasłużony dla Gm...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ŚWIAT WOKÓŁ NAS
Rzecznik UG informuje...
18 maj 2017

foto: Uczestnicy konkursu pt. ŚWIAT WOKÓŁ NASŚwiat wokół nas, to nie tylko ludzie, a przede wszystkim otaczająca nas przyroda. 17 maja br. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pt. „ŚWIAT WOKÓŁ NAS”. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy Świdnica

Czytaj całość »
 
MALI PSZCZELARZE Z PSZENNA
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2017

Foto: Mali pszczelarze z Pszenna„O różnicach między żółtymi… czyli jak rozróżnić pszczołę od osy. Szerszenia, trzmiela oraz kim tak naprawdę jest bąk?” Tak wyglądał nietypowa i oryginalna lekcja przyrody w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
MAJÓWKOWO NA LUDOWO I FOLKOWO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
15 maj 2017

foto: Występy zespołów podczas festynu w PszennieŚpiewająca niedziela w Pszennie, a wszystko za sprawą festynu pt. „Majówkowo na ludowo i folkowo”. Była to już druga edycja imprezy, na którą licznie przybyli mieszkańcy Pszenna oraz gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
WYSYPISKO 2017 PEŁNOLETNIE
Rzecznik UG informuje...
12 maj 2017

foto: Występ podczas PMMA WYSYPISKO 2017 Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów „Wysypisko” ma już 18 lat. Podczas tegorocznej edycji pt. „Kolory w muzyce” o tytuł najlepszego artysty walczyło 15 zespołów. Ciężko jest wybierać najlepszego spośród najlepszych – mówił przewodniczący jury Tadeusz Szarwaryn, podczas wręczania nagród.

Czytaj całość »
 
80 TYS. ZŁOTYCH NA RATOWANIE ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejne 80 tys. zł trafi do 5 parafii rzymskokatolickich na ratowanie zabytków architektury sakralnej. 11 maja br. gminni radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu dotacji z budżetu gminy Świdnica na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Czytaj całość »
 
TURNIEJ STRZELECKI - SPORTOWE WEEKENDY
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!27 maja 2017 r na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się trzecia z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi. Tym razem będzie to turniej strzelecki. W trakcie sportowej rywalizacji drużyn sołeckich trwać będzie „Boleścińska Biesiada”, podczas której gospodarze serwować będą m.in. boleścińską kaszankę. Serdecznie zapraszamy

Czytaj całość »
 
STARTUJE IV CROSS MOKRZESZOWSKI
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W piątek 19 maja biegi dla młodzieży gimnazjalnej, a dzień później w sobotę 20 maja biegi dla dorosłych. Tak w dużym skrócie przedstawia się IV edycja Crossu Mokrzeszowskieego. Zapisy elektroniczne prowadzone są na portalu datasport.pl W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania. Szczegóły na plakatach.

Czytaj całość »
 
FACHOWA WYMIANA W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2017

foto: prace porządkowe i odnowa dworca PKP w KrzyżowejMimo barier językowych młodzież z Polski oraz z Niemiec pokazuje, że wspólnymi siłami mogą osiągnąć zamierzony cel. Od 7 do 12 maja w Krzyżowej, pod hasłem „Wymiana fachowa”,   ma miejsce polsko-niemieckie spotkanie, w którym bierze udział młodzież z Berlina, Wrocławia oraz z Siemianowic Śląskich. Cel – prace porządkowe przy dworcu PKP w Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
NAUKA PŁYWANIA UCZNIÓW Z WITOSZOWA
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2017

foto: Lekcja pływania na basenie w ŚwiebodzicachKolejni uczniowie gminnej placówki oświatowej korzystają z zajęć na basenie, w ramach projektu „Umiem pływać”. Od 6 marca 2017r., grupa 45 uczniów (kl. I-III) ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, pod czujnym okiem ratowników i wychowawców uczestniczy w cotygodniowych wyjazdach na basen do Świebodzic.

Czytaj całość »
 
MUZYCZNE I KOLOROWE WYSYPISKO
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Sportu, Kultury i Rekreacji zapraszają na XVIII Gminny Przegląd Twórczości Młodych Artystów –„Wysypisko”, który w tym roku odbędzie się 11 maja 2017 r. o godz. 13.00 pod hasłem: ”Kolory w muzyce!”

Czytaj całość »
 
ZWIEDZAJĄ I NA NOWO POZNAJĄ GMINĘ ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!7 maja 2017 roku odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych wyjazdów o charakterze turystyczno - krajoznawczy pt: "Zwiedzam - Poznaję Gminę Świdnica". Wszystko w ramach projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie” którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Sztafeta Pokoleń z Grodziszcza. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż na starcie wycieczki stawili się seniorzy i młodzież z gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Wkrótce w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej dobiegnie końca realizacja projektu „Umiem pływać”. Uczestniczy w nim 45 uczniów z klas II-III. Zajęcia odbywają się na pływalni "Aquarius" w Bielawie i są prowadzone pod czujnym okiem instruktorów pływania. Opiekę wychowawczą nad uczniami sprawują nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Nabyte umiejętności dzieci z pewnością wykorzystają już niebawem podczas wakacji.

Czytaj całość »
 
GUS INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Logo SISk Informatorium StatystyczneInformujemy, że na stronie internetowej Urzędu Statystycznego we Wrocławiu udostępnione zostały aktualne opracowania dotyczące sytuacji społecznej oraz gospodarczej dotyczące woj. dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
SUKCES SIATKARSKI UCZNIÓW Z WITOSZOWA DOLNEGO
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Jakub Danko oraz Jan Kawałko, uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz z kolegami z Klubu Piłki Siatkowej „Dekoria” Świdnica (Bartosz Jurga i Oliwier Misiak) zdobyli III miejsce podczas wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder Sport, który odbywał się 30.04.2017 roku w Miliczu.

Czytaj całość »
 
PO ANGIELSKU ŚPIEWAJĄ W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
05 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po angielsku najlepiej śpiewają uczennice Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. W VIII Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim wywalczyły dla swojej  szkoły I miejsce.

Czytaj całość »
 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
05 maj 2017

foto: Zespoły biorące udział w Śpiewaniu przy fladzeNawet zmienna pogoda nie zniechęciła organizatorów do wspólnego, patriotycznego śpiewania. W przeddzień Święta Flagi Zespół „Kądziołeczka” zgromadził na świetlicy w Lutomi Górnej licznie przybyłe zespoły śpiewacze, a także mieszkańców gminy.

Czytaj całość »
 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA!
Rzecznik UG informuje...
04 maj 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek skłąda życzenia delegacji StrażakówSzanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Pragnę podziękować za Waszą oddaną pracę. Właśnie Wy pokazujecie jak cenne jest życie ludzkie. Niesiecie pomoc w sytuacji zagrożenia, często narażając swoje zdrowie dla drugiej osoby. Niech Święty Florian patron wszystkich strażaków pomaga Wam w służbie.
Z najlepszymi życzeniami
Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek

 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W GIMNAZJUM
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Cytując słowa Papieża Piusa XII, iż muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca, poza murami i poza granicami narodów, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek przekazała śpiewniki patriotyczne do wszystkich gminnych placówek oświatowych. Ich symboliczne przekazanie odbyło się podczas akademii z okazji 3 Maja w Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
REPREZENTOWALI POWIAT ORAZ GMINĘ ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

foto: Finaliści Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK27 kwietnia w Kłodzku odbył się finał XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Powiat świdnicki był reprezentowany przez trzech uczniów naszej gminy. W finale udział wzięli: Olgierd Hodel ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Bartosz Piekielny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz Miłosz Stolpiński ze Szkoły Podstawowej w Pszennie.

Czytaj całość »
 
VII KONFERENCJA PROMOCJI TURYSTYKI "BEZPIECZNE WAKACJE"
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Plakat BEZPIECZNE WAKACJEDolnośląska Izba Turystyki oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu serdecznie zapraszają do udziału w VII Dolnośląskiej Konferencji Promocji Turystyki „Bezpieczne Wakacje”. Konferencja organizowana jest przy udziale: Urzędu Marszałkowskiego Województwa, Dolnośląskiego Departamentu Zdrowia i Promocji, Województwa Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica