spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  23 CzerwcaImieniny obchodzą:  Albin, Bazyli, Wanda, Zenon  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
WÓJT GMINY NAGRODZIŁA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW
Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła 231 stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Do prymusów i osobowości szk&oacu...
RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko cze...
KGW LUTOMIA DOLNA W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych są aż dwie pochodzące z gminy Świdnica: kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille. Jest nam niezmi...
RZĄDOWY PROGRAM - DOBRY START
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

TRWA BUDOWA NOWEJ SZATNI W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
25 stycznia 2018

foto: Budowa szatni sportowej w PszennieTrwają kolejne etapy budowy nowej szatni sportowej w Pszennie. Widoczne są postępy inwestycji, na chwilę obecną została zamknięta konstrukcja dachowa oraz zakończono stolarkę okienną, dzięki czemu będzie można skupić się na pracy wewnątrz obiektu – instalacja wody, kanalizacja sanitarna, instalacja centralnego ogrzewania, wewnętrzne linie zasilające, instalacja gniazd 230V.

Czytaj całość »
 
OŚWIADCZENIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY SPORTU I REKREACJI
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2018

Logo GOKSiRW związku z licznymi artykułami i komentarzami na temat koncertu neonazistów, który odbył się w świetlicy w Grodziszczu w dniu 11 marca 2017 roku wyjaśniam, co następuje:

Czytaj całość »
 
TURNIEJ GIER I ZABAW DLA DZIECI
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2018

foto: Uczestnicy turnieju sportowego w Bystrzycy GórnejZakończenie pierwszego tygodnia ferii miało miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, gdzie uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zmaganiach sportowych. Do zabawy zgłosiło się aż 8 drużyn: dwie z Bystrzycy Górnej, jedna z Mokrzeszowa, trzy z Lutomi Dolnej oraz dwie z Witoszowa.

Czytaj całość »
 
TOP 5 TOP RADIA WROCŁAW-GŁOSUJ NA KGW LUTOMIA DOLNA
Rzecznik UG informuje...
23 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFODo 27 stycznia do godziny 11.30 można oddać glosy na laureatów TOP 5 TOP RADIA WROCŁAW.  Spośród laureatów poszczególnych edycji wybraliśmy piątkę, która uzyskała najwięcej głosów - podkreślają organizatorzy konkursu, a w tym gronie jest KGW Lutomia Dolna.

Czytaj całość »
 
WYJĄTKOWE SPOTKANIA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2018

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek w otoczeniu najmłodzych mieszkańców BojanicTo, że gmina Świdnica słynie z utalentowanych mieszkańców wiadomo nie od dziś. Wśród nich znajdziemy muzyków oraz artystów, dla których scena i występy przed publicznością są świetną zabawą. W miniony weekend swoje talenty prezentowali mieszkańcy Bystrzycy Górnej, Bojanic i Bystrzycy Dolnej.

Czytaj całość »
 
NAJLEPSZY DZIELNICOWY DOLNEGO ŚLĄSKA - FINAŁ
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFO590 policjantów walczyło o tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego Dolnego Śląska. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 27. W tym gronie był Michał Kopaczewski, reprezentujący powiat świdnicki i Posterunek Policji w Słotwinie, który zdobył zaszczytne 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ETAPY BUDOWY BASENU W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
19 stycznia 2018

foto: Projekt basenuFirma Pre-Fabrykat Sp. z o. o. jest wykonawcą największej w dotychczasowej historii gminy Świdnica inwestycji pn. Poprawa warunków nauczania poprzez zakup wyposażenia oraz rozbudowę infrastruktury edukacyjnej przy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym”.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFO24 stycznia o godzinie 1100  w sali narad  Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się pierwsza w tym roku narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
FERIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ ORAZ WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

foto: W Parku Wodnym AQUARIUSOprócz oferty na zimowy wypoczynek, przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, GOPS i GLKS, wiele atrakcji mają do zaoferowania także gminne placówki oświatowe.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: silnym wiatrem(2), zawiejami/zamieciami śnieżnymi(2) i intensywnymi opadami śniegu(1).

Czytaj całość »
 
SZKOŁA PODSTAWOWA Z LUTOMI DOLNEJ W POSZUKIWANIU ZIMY
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

foto: Zimowa wyprawa dzieci za Szkoły Podstawowej w Lutomi DolnejPiękne widoki, dobra zabawa oraz ciepła herbata w termosie towarzyszyły grupie 31 uczestników pieszej wyprawy z Przełęczy Woliborskiej na Przełęcz Jugowską. ,,W poszukiwaniu zimy” - to hasło wycieczki Koła Turystycznego ,,To tu, to tam” ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
ZIMOWISKO W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2018

foto: Uczniowie z Grodziszcza podczas zimowiska w LubachowieBrak śniegu nie stanowi przeszkody dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, które pierwszy tydzień ferii spędzają w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
151 TYS. DLA PODOPIECZNYCH OŚRODKA POMOCY NA PROJEKT AKTYWNIE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFONowy 2018 Rok dla wszystkich uczestników projektu pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica" rozpoczął się wyjątkowo "aktywnie". Po krótkiej świątecznej przerwie beneficjenci projektu z nowymi siłami wkroczyli w kolejny jego etap. Przypomnijmy, że na realizację projektu  pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica" - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy pozyskał środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.  Projekt, którego realizację rozpoczęto 1 września 2017 roku przewidziany jest do 30 czerwca 2018 roku. Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy realizuje go w partnerstwie z Fundacją "MERKURY".

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach osiągających prędkość do 80 km/h,  miejscami, powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Silny wiatr 85%, Zawieje/zamiecie śnieżne 85%.Obszar: Sudety i Przedgórze Sudeckie. Ważność: od godz. 00:00 dnia 16.01.2018 do godz. 09:00 dnia 16.01.2018.

 
TRWAJĄ NOWOROCZNE SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW SOŁECTW
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2018

foto: Przedstawiciele władz gminy Świdnica na spotkaniu noworocznym z Seniorami z PszennaNoworoczne spotkania seniorów i mieszkańców sołectw mają w gminie Świdnica bogatą tradycję. W miniony weekend odbyły się m.in. w Lubachowie i Pszennie. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli licznie sami mieszkańcy, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
PUNKTY ŚWIETLNE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
12 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFO28 nowych punktów świetlnych zostało zamontowanych w 7 sołectwach gminy Świdnica. Ich łączny koszt wyniósł blisko 130 tys. zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
11 stycznia 2018

foto: Droga w MokrzeszowieZakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w Mokrzeszowie. Prace trwały od 13 września do 12 grudnia 2017 roku.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE Z KOMBATANTAMI
Rzecznik UG informuje...
11 stycznia 2018

foto: Spotkanie opłatkowe samorządowców z KombatantamiKolejny raz samorządowcy z terenu powiatu, miasta i gminy spotkali się z członkami Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej na wspólnej uroczystości opłatkowej, która miała miejsce w Sali „Hotelu Pod Wierzbą”.

Czytaj całość »
 
GŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM -MICHAŁA KOPACZEWSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFOW plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najpopularniejszego Dzielnicowego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 26 funkcjonariuszy. W tym prestiżowym gronie jest dzielnicowy Posterunku Policji w Słotwinie (gmina Świdnica), Michał Kopaczewski. Dzielnicowy gminy Świdnica zdobył największą liczbę głosów spośród wszystkich dzielnicowych w naszym regionie i będzie reprezentować powiat świdnicki w II etapie plebiscytu Gazety Wrocławskiej.

 

Czytaj całość »
 
FERIE NA SPORTOWO W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2018

foto: Ferie na sportowo- Mecz piłki halowej na hali sportowej w Witoszowie DolnymJak dzieci i młodzież z gminy Świdnica będą spędzać ferie zimowe? Oczywiście, że na sportowo. Bogatą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży wypoczywającej w miejscu swojego zamieszkania przygotowały w tym roku gminne jednostki organizacyjne: GZO, GOKSiR i GOPS. Do organizacji zimowego wypoczynku włączył się także Gminny Ludowy Klub Sportowy.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica