spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  30 LipcaImieniny obchodzą:  Julia, Ludmiła, Maryna  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
PRZETARGI NA SPRZEDAŻ GRUNTÓW I NIERUCHOMOŚCI
Na dzień 2 września 2021 zostały zaplanowane przetargi na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących mienie komunalne gminy Świdnica. Nieruchomość rolna niezabudowana, położona we wsi Lutomi...
SĄ JUŻ WYNIKI NABORU DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Zgodnie z § 3 pkt 6 Komisja Rekrutacyjna powołana przez wójta gminy, informuje, iż lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Żłobka Gminnego w Pszennie została wywieszona na tablicy ...
ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DLA ROLNIKÓW
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. ...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
OD 1 LIPCA STARTUJE CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku będzie miał 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Tego dnia rusza też Centralna Ewidencja Emisyjności Bud...
RUSZA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Informujemy, że 30 czerwca odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych w miejscowościach Pogorzała i Witoszów Górny. ...
PUNKTY SZCZEPIEŃ W GMINIE ŚWIDNICA i GMINNY KOORDYNATOR W ZAKRESIE TRANSPORTU
Przypominamy, że na terenie gminy Świdnica szczepienia przeciwko COVID-19 realizowane są przez 2 przychodnie. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28, te...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

MAKOWICKIE QUESTOWANIE
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2021

Paszport questowicza i ulotki o questachCzym są questy, czyli edukacyjne gry terenowe. Jak posługiwać się aplikacją mobilną, czyli wirtualnym przewodnikiem? Tym którzy jeszcze nie słyszeli, lub zwyczajnie nie wiedzą jak zwiedzać i odkrywać tajemnice gminy Świdnica ukryte w edukacyjnych grach terenowych z pomocą śpieszy sołectwo Makowice. Na niedzielę, 1 sierpnia o godz. 16.00 zaplanowano specjalne spotkanie edukacyjne z obsługi questów. Ponadto uczestnicy będą mogli przejść trasą gry dedykowanej Wolfgangowi Webskiemu, słynnemu malarzowi ,twórcy wielu dzieł, który niegdyś żył i tworzył w pobliskim pałacu.

Czytaj całość »
 
GMINNY OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA IGRZYSKA SPORTOWO-REKREACYJNE
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2021

Plakat igrzyska sportowo-rekreacyjne GOKSiRW Tokio trwa decydująca faza Igrzysk Olimpijskich, tymczasem my zachęcamy Państwa do udziału w sportowej rywalizacji w naszej gminie.

Czytaj całość »
 
WYCIECZKA DO ZOO NA FINAŁ WYJAZDOWYCH WAKACJI Z GOKSIR
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2021

Wyjazd do ZOO we WrocławiuZa nami ostatnia z cyklu wakacyjnych wycieczek, organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
PRZED WYJAZDEM NA URLOP SPRAWDŹ TERMIN WAŻNOŚCI PASZPORTU LUB DOWODU OSOBISTEGO
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2021

Plakat z informacją o dodatkowych fodzinach pacy w sprawach paszportowychTrwa wakacyjny sezon wyjazdowy. Zanim zdecydujecie się Państwo na podróż, warto sprawdzić termin ważności swojego paszportu, czy dowodu osobistego.

Czytaj całość »
 
ZADBAJ O ZDROWIE PO CZTERDZIESTCE
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2021

Zadbaj o zdrowie po 40.tceOd 1 lipca każdy Polak, który ma 40 lat lub więcej może otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.

Czytaj całość »
 
RANKING GMIN Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ ZASZCZEPIONYCH
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Zdjęcie ilustracyjne szczepieniaGmina Podkowa Leśna w woj. mazowieckim otwiera ogólnopolski ranking gmin z największą liczbą zaszczepionych w kraju (62,5%). Odsetek zaszczepionych w gminie Świdnica wynosi 39,2%. Min. jedną dawkę szczepionki przyjęło już 7414 osób, a w pełni zaszczepionych jest 6835 osób. W tym samym rankingu średnia dla powiatu świdnickiego wynosi 47,7%.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Logo IMGWIMGW-PIB we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
DZWONI KTOŚ Z NR 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 ODBIERZ, TO RACHMISTRZ SPISOWY
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Informacja o narodowych spisie powszechnym i nr tel. rachmistrzów spisowychDzwoni do Ciebie ktoś z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99? Odbierz koniecznie, to rachmistrz spisowy chce przeprowadzić z Tobą wywiad telefoniczny. Dzięki tej rozmowie spełnisz swój obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj całość »
 
NAWET 25 TYS. ZŁ DLA KGW ZA PROMOCJĘ SZCZEPIEŃ NA COVID-19
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Konkurs foto dla KGW za promocję szczepieńAutor najładniejszego wykonanego  podczas festynu z KGW, promującego idee szczepień przeciw COVID może otrzymać nawet 25 tys. zł. Ruszył nabór wniosków dla kół gospodyń, które zorganizują imprezy profrekwencyjne związane z popularyzowaniem szczepień.

Czytaj całość »
 
Z DNIEM 27 LIPCA NIE ZŁOŻYSZ WNIOSKU O DOWÓD OSOBISTY PRZEZ INTERNET
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Sala obsługi klienta w Urzędzie Gminy Świdnica Zgodnie z art. 10 pkt 3 ustawy z dnia 14 kwietnia 2021 o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw z dniem 27 lipca 2021 r. nie będzie można składać wniosków o dowód osobisty przez internet, zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka lub podopiecznego.

Czytaj całość »
 
PRZETARGI NA SPRZEDAŻ GRUNTÓW I NIERUCHOMOŚCI
Z ostatniej chwili
26 lipca 2021

Urząd Gminy Świdnica informujeNa dzień 2 września 2021 zostały zaplanowane przetargi na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących mienie komunalne gminy Świdnica. Nieruchomość rolna niezabudowana, położona we wsi Lutomia Górna- działka nr 432/2 o powierzchni 1,0100 ha. Nieruchomość rolna niezabudowana, położoną we wsi Modliszów- działka nr 143/6 o powierzchni 0,5000 ha. Przetarg na lokal mieszkalny nr 1A w budynku wielolokalowym nr 74 wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej położonego we wsi Bystrzyca Górna odbędzie się 26 sierpnia br.

Czytaj całość »
 
KS B.KAŁUŻA - HONOROWY OBYWATEL GM. ŚWIDNICA W GRONIE UPAMIĘTNIONYCH OD ŚREDNIOWIECZA KATOL. KSIĘŻY
Rzecznik UG informuje...
25 lipca 2021

Odsłonięcie tablicy przez proboszcza miejsca Mateusza PawlicyW imieniny parafii, odpust ku czci św. Anny mieszkańcy wspólnoty parafialnej wraz z przybyłym duchowieństwem upamiętnili katolickich proboszczów parafii rzymskokatolickiej w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA SZKOŁY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
23 lipca 2021

Przebudowa szkoły w Bystrzycy GórnejTrwa realizacja zadania pod nazwą "Przebudowa Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej".

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
23 lipca 2021

Przebudowa drogi gminnej w Lutomi DolnejTrwa przebudowa drogi gminnej w Lutomi Dolnej za kompleksem ORLIK w kierunku drogi powiatowej. Obecnie układane są tam kolektor główny i przykanaliki kanalizacji deszczowej.

Czytaj całość »
 
SĄ JUŻ WYNIKI NABORU DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Z ostatniej chwili
22 lipca 2021

Plakat żłobekZgodnie z § 3 pkt 6 Komisja Rekrutacyjna powołana przez wójta gminy, informuje, iż lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Żłobka Gminnego w Pszennie została wywieszona na tablicy ogłoszeń na sali obsługi klienta i tablicy Gminnego Zespołu Oświaty w budynku Urzędu Gminy Świdnica przy ulicy Głowackiego 4 w Świdnicy.

 
KOLEJNY ETAP BUDOWY DROGI W POGORZALE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Budowa drogi w PogorzaleTrwają ostatnie prace związane z wykonaniem podbudowy pod nawierzchnię asfaltową w Pogorzale. W ramach realizowanej inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa na odcinku ok. 200 m o szer. 3,0 m, w granicach działek nr 195, 196 (odcinek za świetlicą).

Czytaj całość »
 
BUDOWA PARKINGU NA FINISZU
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021
Budowa parkingu w MakowicachW Makowicach powstaje nowy parking. W chwili obecnej prowadzone są tam prace wykończeniowe, przygotowywane jest oświetlenie, wkrótce montowane będzie oznakowanie pionowe oraz malowane będą znaki poziome.

Czytaj całość »
 
ŚWIETLICA W OPOCZCE NABIERA KOLORÓW
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Budowa świetlicy w OpoczceElewacja zewnętrzna już gotowa, trwa nakładanie tynków a ściany wewnętrzne.  W Opoczce trwa kolejny etap prac związanych z budową świetlicy wraz z szatnią sportową oraz pełnym zapleczem kuchennym i sanitarnym. Będzie to obiekt o podwyższonych parametrach charakteryzacji energetycznej.

Czytaj całość »
 
KINO NA LEŻAKACH W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Kino na leżakach www24 lipca zapraszamy do Burkatowa na kolejną atrakcję organizowaną w ramach „Wakacji w Gminie Świdnica” – czyli KINO NA LEŻAKACH. W programie: bezpłatne warsztaty z animacjami dla dzieci, bitwa na balony z wodą, seans rodzinny, a wieczorem kino nocne z emisją filmu „Kod Dedala.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA OSZUSTÓW METODĄ NA "STRAŻAKA"
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Logo PSPKomenda Państwowa Straży Pożarnej ostrzega przed przestępcami, którzy działają nową metodą „na strażaka”.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica