spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  15 MajaImieniny obchodzą:  Izydor, Jan, Zofia  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
UWAGA. BĘDĄ UTRUDNIENIA NA PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH W BYSTRZYCY DOLNEJ I BURKATOWIE
W związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej 285 (Świdnica Kraszowice- Jedlina Zdrój) RDK Projekt Sp. z o.o. zawiadamia o zamknięciu przejazdów kolejowych w Bystrzycy...
W ŚWIDNICY WYSTARTOWAŁ POWSZECHNY PUNKT SZCZEPIEŃ
Dokładnie dzisiaj, 14 maja Powszechny Punkt Szczepień Lodowisko w Świdnicy (ul. Śląska 33, 58-100 Świdnica) zaczyna swoją działalność. Obsługa pacjentów prowadzona jest od poniedziałku do sobot...
OD 15 MAJA RZĄD ZNOSI OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
Od 15 maja będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozos...
PRZED NAMI OSTATNI Z WIOSENNYCH KONCERTÓW ZIEMI ŚWIDNICKIEJ 4 EDYCJI
Utwory Bacha, Chopina i Corelliego zabrzmią w kościele parafialnym w Bojanicach, w ramach 4. edycji wiosennych koncertów Ziemi Świdnickiej. Zapraszamy na ostatni koncert już w najbliższą niedzi...
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Wójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 13 m...
RUSZA TRZECIA EDYCJA SPACERÓW PO GMINIE ŚWIDNICA
Bystrzyca Górna, Lutomia Górna, Komorów, Witoszów Dolny, Mokrzeszów, Grodziszcze, Makowice, Opoczka i Boleścin. To właśnie w tych miejscowościach w 2020 roku uczestn...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
PUNKTY SZCZEPIEŃ W GMINIE ŚWIDNICA i GMINNY KOORDYNATOR W ZAKRESIE TRANSPORTU
Przypominamy, że na terenie gminy Świdnica szczepienia przeciwko COVID-19 prowadzą 2 przychodnie. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28, tel. 74 850 27...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

W TEN WEEKEND UTRUDNIENIA NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM POMIĘDZY PSZENNEM A MARCINOWICAMI
Rzecznik UG informuje...
14 maja 2021

Baner utrudnienia w ruchuW nocy z piątku na sobotę, (14-15 maja) i z soboty na niedzielę (15-16 maja), od godz. 22.00 do godz. 5.00 nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego pomiędzy Pszennem a Marcinowicami w ciągu drogi krajowej nr 35. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów drogami powiatowymi przez miejscowości: Kątki-Zebrzydów-Marcinowice.

Czytaj całość »
 
UWAGA. BĘDĄ UTRUDNIENIA NA PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH W BYSTRZYCY DOLNEJ I BURKATOWIE
Z ostatniej chwili
14 maja 2021

Linia kolejowa w BurkatowieW związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej 285 (Świdnica Kraszowice- Jedlina Zdrój) RDK Projekt Sp. z o.o. zawiadamia o zamknięciu przejazdów kolejowych w Bystrzycy Dolnej oraz Burkatowie. W okresie od 23 maja do 18 czerwca kierowcy i użytkownicy dróg muszą liczyć się z utrudnieniami i wyznaczonymi objazdami.

Czytaj całość »
 
OTWARTA REJESTRACJA DLA WSZYSTKICH W WIEKU 18+
Rzecznik UG informuje...
14 maja 2021

Gmina Świdnica INFOOd kilku dni wszystkie osoby, które skończyły 18 lat i więcej mogą zapisać się na szczepienia. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

Czytaj całość »
 
W ŚWIDNICY WYSTARTOWAŁ POWSZECHNY PUNKT SZCZEPIEŃ
Z ostatniej chwili
14 maja 2021

Powszechny Punkt szczepień w Świdnicy Dokładnie dzisiaj, 14 maja Powszechny Punkt Szczepień Lodowisko w Świdnicy (ul. Śląska 33, 58-100 Świdnica) zaczyna swoją działalność. Obsługa pacjentów prowadzona jest od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-19.00. Szczegółowe informacje w zakresie rejestracji można uzyskać dzwoniąc pod nr infolinii 74 66 22 779. ZHP Świdnica apeluje o zgłaszanie się chętnych osób jako wolontariuszy do pomocy przy organizacji Powszechnego Punktu Szczepień Lodowisko w Świdnicy.

 
XXVIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ROLNIK-FARMER ROKU
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2021

Konkurs farmer roku W związku z ogólnopolskim konkursem  p.n. „Rolnik- Farmer Roku” organizowanym przez Stowarzyszenie „Polski Klub Rolnik Farmer-Roku” we współpracy z Centralą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, zachęcamy do udziału i przesyłania zgłoszeń.

Czytaj całość »
 
GMINNE WODOCIĄGI WZNAWIAJĄ OBSŁUGĘ KLIENTÓW
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2021

Biuro obsługi klienta w siedzibie gminnych wodociągów w Bystrzycy DolnejŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Bystrzycy Dolnej informuje, że od dnia 17.05.2021 r. biuro i kasa spółki zostaną ponownie otwarte dla klientów.

Czytaj całość »
 
PRACOWITA NOC DLA GMINNYCH JEDNOSTEK OSP
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2021

Działania ratownicze realizowane przez gminne jednostki OSP w miejscowości Miłochów w gminie ŚwidnicaNiezwykle pracowita była ostatnia noc dla strażaków ochotników z OSP Grodziszcze, OSP Gogołów, OSP Witoszów Dolny, a także z sąsiednich jednostek OSP Świdnica i OSP Marcinowice.

Czytaj całość »
 
OD 15 MAJA RZĄD ZNOSI OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
Z ostatniej chwili
13 maja 2021

Plakat maseczkiOd 15 maja będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w urzędach, transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Od 29 maja wraca nauka stacjonarna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka, która może nas uchronić przed COVID-19.

Czytaj całość »
 
PRZED NAMI OSTATNI Z WIOSENNYCH KONCERTÓW ZIEMI ŚWIDNICKIEJ 4 EDYCJI
Z ostatniej chwili
13 maja 2021

IV Koncerty Ziemi Świdnickiej - KONCERT ONLINE Premiera na Facebooku i YouTube: 16.05.2021, NIEDZIELA, godz. 20:00 kościoł parafialny w Bojanicach Utwory Bacha, Chopina i Corelliego zabrzmią w kościele parafialnym w Bojanicach, w ramach 4. edycji wiosennych koncertów Ziemi Świdnickiej. Zapraszamy na ostatni koncert już w najbliższą niedzielę, 16 maja o godz. 20.00.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA. UWAGA NA WEZBRANE RZEKI I BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2021

Logo IMGWIMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne  2 stopnia w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych oraz ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia przed burzami z gradem.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
12 maja 2021

Alert IMGW pierwszego stopnia o burzach z gradem wszystkie powiaty w woj. dolnośląskim od 12.05.2021 g. 13.00 do 12.05.2021 g. 23.30IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
KONSULTACJE SPOŁECZNE DOKUMENTU OKREŚLANEGO JAKO PROJEKT USTAWY O OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ
Rzecznik UG informuje...
12 maja 2021

Konsultacje ustawy OSPZwiązek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

 

Czytaj całość »
 
SPACERUJEMY PO GMINIE Z KIJAMI NORDIC WALKING
Rzecznik UG informuje...
11 maja 2021

Spacery z kijami nordic walking w Lutomi MałejJuż jutro, o godz. 18.00 kolejna odsłona III edycji spacerów po gminie Świdnica. Tym razem spotykamy się w Burkatowie przy budynku świetlicy. Pierwszy dzień zgromadził miłośników pieszych wędrówek w Lutomi Małej. Było dużo pozytywnej energii, a przede wszystkim duża dawka aktywności na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ. APELUJĄ DZIELNICOWI Z GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
10 maja 2021

Spotkanie z dzielniowymi na świetlicy w Gogołowie na temat jak nie dać się oszukać na wnuczka czy na policjantaJednym z najczęstszych przestępstw, dokonywanych na szkodę seniorów, jest oszustwo metodą "na wnuczka". Przy tego rodzaju zdarzeniach, starsze osoby tracą zazwyczaj oszczędności całego życia. O zagrożeniach, na które mogą być narażone starsze osoby rozmawiali z mieszkańcami Gogołowa dzielnicowi z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
GOKSIR INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
10 maja 2021

Logo centrum sportowo-rerkreacyjnego w Witoszowie DolnymPrzypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. (w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) z obiektów sportowych Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym korzystać mogą m.in:

Czytaj całość »
 
O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ PODCZAS KONFERENCJI "RATUSZ SPOTYKA SIĘ W RATHAUS"
Rzecznik UG informuje...
07 maja 2021

Spotkanie na platformie ZOOM nt. partnerstwa miast i gminTrzeci dzień konferencji "Ratusz spotyka się w Rathaus", to wzajemna dyskusja jak samorząd lokalny może wspierać szkolną wymianę młodzieży? Jakie pozyskać dofinansowanie? Na jakie projekty? Jak składać wniosek? Był też czas na prezentację i wymianę dobrych praktyk.

Czytaj całość »
 
KULINARNE SUKCESY UCZNIÓW SP W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
07 maja 2021

Zajęcia w SP w Bystrzycy GórnejW Szkołach Podstawowych w gminie Świdnica wciąż odbywają się zajęcia w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”. Termin realizacji działań został wydłużony ze względu na pandemię COVID19.

Czytaj całość »
 
NFZ PRZYGOTOWAŁ PROGRAM REHABILITACJI PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID19
Rzecznik UG informuje...
07 maja 2021

logo nfzNarodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z poleceniem Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Za każdy dzień leczenia NFZ zapłaci 188 zł.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁY PRACE POLOWE. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ PODCZAS WYPRZEDZANIA POJAZDÓW ROLNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
07 maja 2021

Prace polowe ciągnikiem rolniczymTrwa okres wiosennych prac polowych. Rolnicy, by dojechać na pola muszą korzystać z dróg publicznych. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj całość »
 
UWAGA KIEROWCY. OD 7.05 NA DRODZE KRAJOWEJ 35 UTRUDNIENIA W RUCHU POMIĘDZY MARCINOWICAMI I PSZENNEM
Rzecznik UG informuje...
06 maja 2021

Utrudnienia w ruchuJak informuje wykonawca inwestycji linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław-Świdnica, w najbliższy piątek 7 maja rozpoczną się prace budowlane na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. 

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica