spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  25 CzerwcaImieniny obchodzą:  Albrecht, Łucja, Wilhelm  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
UMOWY NA INWESTYCJE ZA BLISKO 15 MLN ZŁ PODPISANE. POWSTANIE SALA GIMNAST.,REMIZA OSP I BOISKO PDF Drukuj E-mail
09 czerwca 2022

Od lewej zastępca wójta B.Strózik, wykonawca E.Laskowski, wójt T.Mazurek, zastępca skarbnika J.WitkoBudowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, budowa remizy OSP w Gogołowie i przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie – to trzy inwestycje za blisko 15 mln zł, które już niebawem zostaną zrealizowane w gminie Świdnica. 9 czerwca wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, wraz z zastępcą skarbnika Jadwigą Witko podpisały w siedzibie Urzędu Gminy umowy z wykonawcami inwestycji. Na ich realizację w ramach I edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, gmina Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 955 000,00 zł.

 

Pierwsza z zawartych umów dotyczy realizacji zadania przebudowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Pszennie. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 596 426,84 zł.

W ramach tej umowy przebudowane zostanie boisko przyszkolne o nawierzchni ze sztucznej trawy wykonane w 2008 r. Obecnie nawierzchnia jest całkowicie zużyta. W wyniku przebudowy wykonane zostanie boisko o nawierzchni poliuretanowej wraz z odwodnieniem liniowym. Wymienione zostaną również wszystkie urządzenia sportowe, ogrodzenie oraz utwardzone dojścia. Powierzchnia nowego boiska wielofunkcyjnego to 1093 m2, na którym znajdą się boiska do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz dwa boiska do piłki siatkowej. Wykonawcą inwestycji jest firma Dabro-Bau Firma Handlowa Paweł Dąbrowski. Planowany termin realizacji inwestycji – listopad 2022 r.

Podpisanie umów na wykonanie przebudowy bosika z firmą Dabro-BauPodpisanie umów na wykonanie przebudowy bosika z firmą Dabro-BauPodpisanie umów na wykonanie przebudowy bosika z firmą Dabro-Bau

Drugą inwestycją realizowaną przy udziale ww. dofinansowania jest budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Kwota podpisanej umowy wynosi 12 804 807,00 zł. Wykonawcą inwestycji jest EMBUD Laskowski Emil Usługi Budowlano-Remontowe, a planowany termin jej zakończenia to październik 2023 r.

Przedmiotem zadania jest budowa pełnowymiarowej sali w Grodziszczu wraz z niezbędnym zapleczem sanitarno-szatniowym oraz łącznikiem z budynkiem szkoły. Wybudowana sala będzie miała wymiary 32,54 x 19,04 m i wysokość 6, 54 m. Powierzchnia zabudowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem i łącznikiem 1022,63 m2, powierzchnia użytkowa sali wyniesie 912,26 m2, kubatura 8058,95 m3. Płyta sali gimnastycznej zostanie wykonana z certyfikowanej nawierzchni sportowej montowanej na wentylowanej mechanicznie przestrzeni podpodłogowej. Budynek sali ogrzewany będzie powietrzną pompą ciepła wspomaganą instalacją fotowoltaiczną – ekologiczne ogrzewanie bezemisyjne (również podgrzewanie ciepłej wody).

Celem przedsięwzięcia jest poprawa warunków prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych uczniów Szkoły Podstawowej, umożliwienie prowadzenia zajęć treningowych lokalnym klubom sportowym oraz udostępnienie sali gimnastycznej zainteresowanym osobom na zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Podpisanie umów na wykonanie sali gimn. i remizy  z firmą EMBUD E.LaskowskiPodpisanie umów na wykonanie sali gimn. i remizy  z firmą EMBUD E.LaskowskiPodpisanie umów na wykonanie sali gimn. i remizy  z firmą EMBUD E.Laskowski

Podpisanie umów na wykonanie sali gimn. i remizy  z firmą EMBUD E.LaskowskiPodpisanie umów na wykonanie sali gimn. i remizy  z firmą EMBUD E.LaskowskiPodpisanie umów na wykonanie sali gimn. i remizy  z firmą EMBUD E.Laskowski

O budowę w pełni wyposażonej, bezpiecznej sali sportowej z prawdziwego zdarzenia staraliśmy się od kilku lat i wreszcie nadszedł czas kiedy mamy tę możliwość. Jej budowa jest niezwykle potrzebna, chociażby z uwagi na fakt, że na chwilę obecną uczniowie aby wziąć udział w zajęciach z wychowania fizycznego, muszą dojeżdżać do sąsiedniej miejscowości gdzie korzystają z wynajmowanej sali sportowej, mieszczącej się na terenie Fundacji „Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego” – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Koncepcja budpowy sali gimnastycznej w Grodziszczu

Za realizację trzeciej inwestycji tj. budowę remizy OSP w Gogołowie będzie również odpowiadała firma EMBUD Laskowski Emil Usługi Budowlano-Remontowe. Wartość inwestycji to kwota 1 577 000,00 zł

Remiza powstanie przy nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Gogołowie 37. Będzie miała powierzchnię użytkową 122,7 m2. W budynku zlokalizowane będą 2 garaże na wozy bojowe oraz niezbędne zaplecze sanitarno-szatniowe. Budynek będzie ogrzewany za pomocą bezemisyjnego źródła ogrzewania jakim będzie powietrzna pompa ciepła. Planowany termin realizacji inwestycji – październik 2023 r.

Wartość łączna wszystkich 3 inwestycji - 14 978 233,84 zł.
Wkład własny to 5 023 233,84 zł (tj. 33,5%)
Łączna wartość dofinansowania Inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych 9 955 000,00 zł

 

 
spacer
(C) 2022 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica