spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  29 StyczniaImieniny obchodzą:  Franciszek, Hanna, Walerian, Zdzisław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
NOWOROCZNE SPOTKANIE Z "KOLĘDAMI PRZY KOMINIE" ZESPOŁU PECTUS PDF Drukuj E-mail
06 stycznia 2022

Zespół Pectus na scenia z wójt gminy ŚwidnicaPrzez kilkanaście lat przy wigilijnym stole w Urzędzie Gminy spotykali się parlamentarzyści, samorządowcy, duchowieństwo, radni, sołtysi, członkinie kół gospodyń, organizacji pozarządowych, prezesi, dyrektorzy i kierownicy firm oraz instytucji na co dzień współpracujących z władzami gminy Świdnica. Niestety pandemia koronawirusa w 2020 i 2021 roku uniemożliwiła organizacje wielu spotkań. W tym roku noworoczne spotkanie w auli I LO w Świdnicy zgromadziło gości z trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego, a także mieszkańców gminy, reprezentujących liczne organizacje społeczne prężnie działające w swoich miejscowościach. Wyjątkowy koncert kolęd zaprezentował zespół PECTUS, a piękne bożonarodzeniowe tradycje śpiewem i tańcem zaprezentowały dwa gminne zespoły.

 

Artyści działający w zespołach „Ale Babki” i „Mokrzeszów” w programie przygotowanym pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewicz oraz Zdzisława Christa udowodnili, że wspólne kolędowanie ma nie tylko wymiar religijny, ale ma moc budowania wspólnoty i wielopokoleniowych więzi.

Z okazji Nowego 2022 Roku życzę wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech ten rok obfituje w dobro i życzliwość, niech będzie pomyślny zarówno pod względem prywatnych jak i zawodowym, dając szanse na spełnienie marzeń – mówiła Teresa Mazurek, składając noworoczne życzenia. Słowa podziękowania wójt gminy skierowała m.in. do duchowieństwa, ks. bpa Marka Mendyka, ks. bpa Waldemara Pytla, samorządowców: prezydentów, burmistrzów i wójtów podkreślając zasługi dra Romana Szełemeja w Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz prezydent Świdnicy za liderowanie programowi wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Podziękowania popłynęły również do funkcjonariuszy na co dzień dbających o bezpieczeństwo publiczne oraz mieszkańców gminy, którzy pomimo pandemii kultywowali polską tradycję w swoich sołectwach. Raport z inwestycji gminnych, zrealizowanych w 2021 roku przedstawił zastępca wójta Bartłomiej Strózik. Mimo wielu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa udało się w gminie Świdnica zrealizować m.in. inwestycje drogowe i kubaturowe służące zarówno najmłodszym mieszkańcom tj. budowa Żłobka Gminnego w Pszennie, ich rodzinom oraz seniorom. Życzenia w imieniu Rady Gminy Świdnica złożyła przewodnicząca rady Regina Adamska.

Muzyczną ucztę podczas noworocznego spotkania zafundował zespół „Pectus”. Dla wielu gości były to cenne wspomnienia tworzące klimat rodzinnego domu, wpisujące się w najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. I w takim właśnie niecodziennym domu, pełnym pięknych rodzinnych emocji – w domu w Bogoniowicach malowniczej wsi położonej w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Ciężkowice w 2016 r. powstała płyta zespołu PECTUS zatytułowana „Kolędy przy kominie”.

W Nowym 2022 Roku życzymy dużo dobroci, żeby świat wokół nas zmieniał się tak jak w święta i żebyśmy to my mogli dawać radość innym. Do Siego Roku!

 

Polecamy galerie foto i video:
Swidnica.Gosc.pl https://tiny.pl/91hqd
Swidnica24.pl https://tiny.pl/91hq4
Dziękujemy za foto Seba Tyniec

 

 
spacer
(C) 2022 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica