spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  31 MarcaImieniny obchodzą:  Beniamin, Kornelia  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica arrow NIERUCHOMOŚCI -
aktualna oferta arrow Przetargi - archiwum
MUZYCZNE WARSZTATY WOKALNE NA FINAŁ FERII W GMINIE ŚWIDNICA PDF Drukuj E-mail
15 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOPo kilkudniowych próbach nastał ten wyjątkowy dzień, w którym zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek mogli usłyszeć efekty ósmej edycji  warsztatów wokalnych w Lubachowie. Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego talentu, śpiewu i jestem z Was niezmiernie dumna – mówiła Teresa Mazurek, nie kryjąc wzruszenia, bowiem na kolejnym muzycznym krążku znajdzie się hymn "Dzielmy się nadzieją" dedykowany akcji "Żonkilowe Pola Nadziei" i Hospicjum w Świdnicy.

Dzięki wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu wójta gminy Świdnica, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Była to doskonała okazja  by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew.

Finałowy koncert, będący zapowiedzią materiału na ósmą już muzyczną płytę, zgromadził rodziny uczestników oraz gości, a wśród nich wójt gminy Teresę Mazurek, dyr. Gminnego Zespołu Oświaty Marię Jaworską, dyr. delegatury w Wałbrzychu Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Małgorzatę Sandecką, dyr. SSM w Lubachowie Sebastiana Krzywdę, sołtys wsi Lubachów Anetę Dżamarę-Szakiel  oraz Joannę Gadzińską i Małgorzatę Mozol ze świdnickiego TPCh „Hospicjum”.

Pomysłodawcami organizacji warsztatów od wielu lat są: Dariusz Jaros- muzyk, kompozytor, aranżer, autor tekstów, na co dzień instruktor pracujący w Młodzieżowym Domu Kultury i Tadeusz Szarwaryn- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie – muzyk, kompozytor, autor tekstów. W tej muzycznej przygodzie wpierali ich wolontariusze – absolwenci, będący wychowankami  poprzednich edycji. Od kliku lat młodzi i utalentowani artyści  odnoszą sukcesy podczas konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych na forum ogólnopolskim. Należy również podkreślić, że niektórzy uczestnicy warsztatów stanowią już dzisiaj wsparcie w produkcji materiału dźwiękowego jako muzycy – mówił Tadeusz Szarwaryn.

Podczas finałowego koncertu w Lubachowie  wybrzmiały m.in. francuskie i ukraińskie klimaty będące nawiązaniem do umów partnerskich, które gmina Świdnica zawarła z miastami we Francji, Belgii, Niemiec, Włoch czy na Ukrainie. W trakcie koncertu można było usłyszeć także  wcześniejsze przeboje, ale w nowych aranżacjach muzycznych. Była to jednie  zapowiedź tego co znajdzie się na nowej płycie. Po raz kolejny wysoko postawiliście sobie poprzeczkę i z ogromną niecierpliwością czekam na Wasz kolejny muzyczny krążek - mówiła  wójt gminy.   

Wszystkim opiekunom, wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania za współorganizację muzycznych warsztatów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku na kolejny tydzień zimowych ferii.

 
spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica