spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  8 SierpniaImieniny obchodzą:  Cyprian, Cyryl, Emil, Emilian  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
PODSUMOWANIE INWESTYCJI DROGOWYCH W POWIECIE ŚWIDNICKIM W ROKU 2019 PDF Drukuj E-mail
03 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOWspólnie z samorządowcami z gmin, przez które przebiegały wyremontowane odcinki dróg powiatowych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyła się konferencja prasowa nt. podsumowania inwestycji drogowych w 2019 r. Szczególne powody do zadowolenia mają mieszkańcy gminy Świdnica, bowiem 4 z 6 dofinansowanych inwestycji drogowych dotyczą właśnie dróg powiatowych w gminie Świdnica.

Na zaproszenie starosty świdnickiego Piotra Fedorowicza na spotkanie przybyli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. W spotkaniu udział wzięli także wicestarosta Zygmunt Worsa oraz dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński.

Wszyscy zgromadzeni podkreślali, że rok 2019 był wyjątkowy dla powiatu świdnickiego, a także dla gminy Świdnica, Marcinowice i Jaworzyna Śląska, przynajmniej jeśli chodzi o remonty dróg. Zarówno powiat, jak i gminy z powodzeniem wykorzystały środki na infrastrukturę drogową, szczególnie te pochodzące z rządowych programów usuwania klęsk żywiołowych oraz Funduszu Dróg Samorządowych. Powodów do zadowolenia nie kryła wójt gminy Teresa Mazurek, bo na ponad 360 km dróg powiatowych w całym powiecie świdnickim, ponad 100 km jest właśnie w gminie Świdnica. W imieniu władz gminy, a w szczególności mieszkańców sołectwa Gogołów dziękuję panu staroście, Służbie Drogowej Powiatu Świdnickiego za sprawne przeprowadzenie prac remontowych drogi z Jagodnika do Wirek, obejmujący odcinek w naszej gminie od Jagodnika do Gogołowa – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Na 6 wniosków złożonych przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego, 4 dotyczyły właśnie gminy Świdnica. Łącznie, remontowi ma zostać poddanych prawie 20 km. dróg powiatowych. Wartość wszystkich zadań to 17 mln. 313 tys. zł. Wkład własny powiatu i współpracujących gmin to prawie 3 mln. 500 tys. zł., w tym 330 tys. zł przekazanych z budżetu gminy Świdnica.

 

Przy ogromnym wsparciu gmin, Służbie Drogowej Powiatu Świdnickiego udało się pozyskać kwotę ponad 13 mln. zł na remonty 6 odcinków dróg powiatowych. Mowa tu o takich drogach jak: droga powiatowa Lubachów – Złoty Las, droga powiatowa Bystrzyca Dolna – Burkatów, droga Lutomia Dolna – granica powiatu, droga Zebrzydów – Mysłaków, droga Jaworzyna Śl. – Piotrowice Świdnickie – Żarów oraz droga Jagodnik – Miłochów – Gogołów – Wirki. Trzy z tych zadań udało się z powodzeniem ukończyć w roku 2019, pozostałe dokończone zostaną już w roku 2020.

Podczas konferencji włodarze gminy jak i władze powiatu świdnickiego podkreślali doskonałą współpracę powiatu Świdnickiego z gminami wchodzącymi w jego skład, dzięki czemu można było przeprowadzić wiele inwestycji poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie tak ważnych jak budowa i remonty chodników przy drogach powiatowych. W ubiegłym roku, przy współpracy gmin, Służbie Drogowej Powiatu Świdnickiego udało się również przeprowadzić remonty na 1.700 mb. chodników za kwotę ponad miliona złotych.

Przy okazji podsumowania ubiegłego roku przybliżono także plany inwestycyjne na rok 2020. Według planów, w bieżacym roku wyremontowanych ma zostać prawie 14 km. dróg, za kwotę ok. 27 mln. zł. Większość tej kwoty, bo prawie 20 mln. zł., pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta stanowić będzie wkład własny powiatu i pomoc finansowa gmin.

 

 
spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica