spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  30 MajaImieniny obchodzą:  Feliks, Ferdynand, Joanna  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
EGZAMIN Z ŻYCIA ZDANY NA SZÓSTKĘ - 5 PAR Z GMINY ŚWIDNICA ŚWIĘTOWAŁO SWOJE ZŁOTE GODY MAŁŻEŃSKIE PDF Drukuj E-mail
26 październik 2019

Gmina Świdnica INFO9 par małżeńskich, a wśród nich Maria i Zbigniew Karnowscy, Helena i Eugeniusz Kukla, Irena i Eugeniusz Widła, Teresa i Zbigniew Siekierka oraz Irena i Jan Hawryłeczko świętowało w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy jubileusz złotych godów.

Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego, któremu na imię rodzina. Szanownym Jubilatom z gminy Świdnica medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez Prezydenta RP wręczyła wójt Teresa Mazurek.

Zakochać się może każdy, ale przejść przez miłość potrafią tylko najlepsi. Państwo dzisiaj do tych najlepszych należycie, ponieważ miłość to najtrudniejszy egzamin w życiu każdego człowieka. Zdaliście go Państwo celująco. Dzisiaj jesteście razem, są tutaj Wasze rodziny, dzieci, wnuki, prawnuki. Dzisiaj jest tez okazja, aby Wam za to piękne życie podziękować, bo pewnie łatwo nie było. Były dni romantyczne, ale i dni burzliwe. Jednak zawsze zwyciężała Wasza miłość, uczucie, tolerancja , przyjaźń. Bardzo często podczas takich uroczystości pytamy jubilatów o receptę na takie długie, piękne życie. Ja też na tej sali kiedyś usłyszałam od pewnego z jubilatów, że my jesteśmy z tego pokolenia, gdzie jak nam się coś psuło to naprawiamy. W tej chwili mamy takie pokolenia, że jak się coś zepsuje to wyrzucają i kupują nowe. Szanowni Państwo dlatego was prosimy, abyście o tym z rozmawiali z młodymi. Idźcie dalej przez życie, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, pewni swoich uczuć – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Medale Jubilatom ze Świdnicy wręczyła prezydent Beata Moskal-Słaniewska, podkreślając, że nie jest sztuką się w sobie zakochać, sztuką jest się później z sobą zaprzyjaźnić. Dla gości zatańczył zespół Jubilat i Mażoretki pod kierunkiem Anny Trzeciak i Lubomira Szmidt.

Przypominamy:

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków. Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

 

 
spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica