spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  18 WrześniaImieniny obchodzą:  Irena, Józef, Ryszarda, Stefania  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
KAPŁAŃSTWO I EUCHARYSTIA  40 LAT ŚWIĘCEŃ KS. KAZIMIERZA GNIOT PDF Drukuj E-mail
19 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW niedzielę, 19 maja ks. Kanonik Kazimierz Gniot, obchodził jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Swoją duszpasterską posługę w parafii pw. św. Mikołaja w Pszennie rozpoczął w 2003 roku. Jak sam podkreślał, sakrament kapłaństwa nierozerwalnie łączy się z Eucharystią. Dlatego dokładnie w dniu swoich jubileuszowych obchodów, 4 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Św.

Mszę św. sprawował Dostojny Jubilat w obecności zaproszonych księży z dekanatu Świdnica Wschód i  o. Bernarda. Na tę uroczystość przybyła najbliższa rodzina ks. Kanonika, wójt gminy Teresa Mazurek, licznie zgromadzeni parafianie z 5 sołectw: Pszenno, Niegoszów, Wilków, Jagodnik, Miłochów. Słowo Boże wygłosił ks.  Jan Bagiński.

Do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu Ks. Kazimierz Gniot wstąpił w 1973 r., kończąc wcześniej 5 letnie Technikum Górnicze w Zgorzelcu. Po 6-letnich studiach teologicznych, 19 maja 1979 r. z rąk biskupa Wincentego Urbana otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikary pracował m.in. na parafiach w Lubawce, Dzierżoniowie, Niemczy, a pierwszą parafię jako proboszcz otrzymał w Radzikowie. Następnie po 13 latach, dekretem biskupa objął parafię św. Mikołaja w Pszennie, gdzie swoją posługę pełni do dzisiaj.

Na zakończenie Mszy św. przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie, przedstawiciele władz gminy Świdnica i sołectw, służba liturgiczna ołtarza, duchowieństwo i rodzina złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Jubilatowi.

Czcigodny Księże Proboszczu, dostojny Jubilacie. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz podziękowania za niestrudzoną posługę duszpasterską na rzecz wiernych i Parafii św. Mikołaja w Pszennie. Dziękuję, że ksiądz proboszcz wspólnie z samorządem gminy Świdnica przystąpił do gminnego programu ratowania zabytków, wykonując remonty w tutejszej świątyni. Pięknie odrestaurowana chrzcielnica, a w tym roku trwająca właśnie renowacja ambony. W duchu wdzięczności za wieloletnią posługę duszpasterską Księdza Kanonika w Pszennie pragniemy wyrazić nasza radość i powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” za zaangażowanie w głoszenie prawdy Ewangelii i za stałą obecność pośród nas. Niech służba Bogu i ludziom przynosi obfite owoce, a Bóg błogosławi oraz obdarza nieustannie zdrowiem, swoją łaską i pokojem w podejmowaniu kolejnych wyzwań – mówiła podczas mszy św. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

 

 
spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica