spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  25 MajaImieniny obchodzą:  Grzegorz, Urban  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
ZMIANA NA STANOWISKU KIEROWNIKA POSTERUNKU POLICJI W SŁOTWINIE PDF Drukuj E-mail
28 lutego 2019

Gmina Świdnica INFOPo 29 latach służby na zasłużoną emeryturę odszedł Arkadiusz Borkowski, dotychczasowy kierownik Posterunku Policji w Słotwinie. Uroczystości związane z symboliczną zmianą warty odbyły się podczas V sesji Rady Gminy Świdnica, z udziałem władz gminy Świdnica i komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy Andrzeja Dobiesa.

Przychodzi taki moment w pracy zawodowej każdego z nas, podjęcia decyzji przejścia na emeryturę. Dziś mamy właśnie taki czas. Z tej okazji wyrażam szczególne podziękowania i wyrazy uznania za współpracę na rzecz wspólnego dobra jakim jest bezpieczeństwo publiczne Gminy Świdnica. Wyrażam nadzieję, że będzie Pan dobrze wspominać lata pracy w Gminie Świdnica, jako kierownik Posterunku Policji w Słotwinie. Życzę wielu lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sił do realizowania swoich planów – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Arkadiusz Borkowski w szeregi Policji wstąpił 1 lutego 1991 r. Funkcję dzielnicowego miasta Świdnicy pełnił w latach 1996-2001. Od sierpnia 2001 r. pracował w wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natomiast od 1 lipca 2017 r. do 15 lutego 2019 r. pełnił obowiązki kierownika Posterunku Policji w Słotwinie. W tym okresie otrzymał wiele pochwał i nagród. W dowód za rzetelną i uczciwą służbę na rzecz mieszkańców powiatu świdnickiego, w sierpniu 2016 r. we Wrocławiu, odznaczony został Brązową Odznaką.

Podczas obrad wójt gminy Teresa Mazurek wraz z prezydium Rady Gminy Świdnica powitali nowego kierownika Posterunku w Słotwinie Tomasza Zdeba. Ten wybór był podyktowany jego życiorysem zawodowym i doświadczeniem. Nowy kierownik dobrze rozumie funkcjonowanie posterunku policji na terenach wiejskich. W tym miejscu pragnę podkreślić dobrą współpracę na linii samorząd- policja, którą sobie bardzo cenię – mówił komendant Powiatowy Policji w Świdnicy Andrzej Dobies.

Tomasz Zdeb – przez wiele lat mieszkał w Pszennie, aktualnie mieszkaniec Świdnicy. Do Policji wstąpił 20.08.1998 r. Po kursie podstawowym przez ok. 6 miesięcy pracował na Posterunku Policji w Marcinowicach, gdzie pełnił służbę jako referent zespołu patrolowo-interwencyjnego, a następnie od lipca 2005 r. jako dzielnicowy gminy Marcinowice. Od października 2010 r. pracował jako asystent jednoosobowego stanowiska do spraw kryminalnych. Od stycznia do października 2013 r. pracował na stanowisku detektywa referatu operacyjno-rozpoznawczego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Od 16 lutego br. decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Słowinie został kierownikiem Posterunku Policji w Słotwinie. Pasjonat turystyki górskiej, formuły 1 oraz sportów walki.

Jednocześnie informujemy, że dyżur kierownika jednostki w Słotwinie odbywa się w każdy poniedziałek w godz. 10.00-14.00.

 

 
spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica