II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
08 maja 2015
45 uczniów z 15 szkół podstawowych powiatu świdnickiego zmagało się w II powiatowym konkursie matematycznym. Gospodarzem olimpiady było Gimnazjum w Pszennie.
W konkursie wzięło udział 15 zespołów trzyosobowych z całego powiatu świdnickiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap indywidualny – uczniowie rozwiązywali 22 zadania testowych z różnych działów matematyki – od zadań o podstawowym stopniu trudności po zadania sprawdzające logiczne myślenie uczniów. Etap drugi – zespołowy polegał na rozwiązaniu w określonym czasie kolejnych dziesięciu zadań – pokazujących matematykę w zastosowaniu praktycznym a także zadania wykazujące umiejętność uogólniania, czy też wykonywania poprawnych rachunków.
Klasyfikacja zespołowa – nagrodzone trzy pierwsze miejsca.
szkoła
wynik
1.
SP NR 1 ŚWIDNICA
57,50
2.
SP NR 4 ŚWIDNICA
55,00
3.
SP NR 8 ŚWIDNICA
54,50
4.
SP NR 4 STRZEGOM
53,00
5.
SP NR 105 ŚWIDNICA
46,50
6.
SP WITOSZÓW DOLNY
46,50
7.
SP PSZENNO
43,00
8.
SP LUTOMIA DOLNA
42,50
9.
SP GRODZISZCZE
41,50
10.
SP BYSTRZYCA GÓRNA
41,00
11.
SP IMBRAMOWICE
41,00
12.
SP JAROSZÓW
40,00
13.
SP STRZELCE
39,50
14.
SP STANOWICE
38,50
15.
SP ROGOŹNICA
35,00
Klasyfikacja indywidualna – nagrodzone trzy pierwsze miejsca.
Szkoła
Uczeń
Etap I
Etap II
SP NR 4 STRZEGOM
PIOTR PAWLIK
28
31,75
SP NR 1 ŚWIDNICA
MAREK LURKA
27
31,75
SP NR 4 ŚWIDNICA
JUSTYNA STOCHNIEL
26
30,75
SP NR 1 ŚWIDNICA
ALEKSANDER RZYHAK
25
29,75
4.
SP NR 1 ŚWIDNICA
WERONIKA TROJAN
25
29,75
4.
SP NR 4 ŚWIDNICA
MARCIN KOŁODZIEJSKI
25
29,75
SP WITOSZÓW DOLNY
JAKUB HALKOWICZ
26
29,50
SP NR 8 ŚWIDNICA
JULIA KOT
25
29,50
SP NR 4 STRZEGOM
JAKUB ANDRZEJEWSKI
25
28,75
SP NR 8 ŚWIDNICA
MARTA LUTEREK
24
28,50
8.
SP NR 8 ŚWIDNICA
ALEKSANDRA PAJĄK
24
28,50
SP NR 105 ŚWIDNICA
JAKUB KALOUSEK
24
27,25
9.
SP PSZENNO
NICOLE OCHOCKA
24
27,25
SP NR 4 STRZEGOM
SZYMON LITWICKI
23
26,75
SP NR 105 ŚWIDNICA
MONIKA SCHEER
23
26,25
11.
SP PSZENNO
JAKUB GRZEŚLOWSKI
23
26,25
SP GRODZISZCZE
IGA SNOPCZYŃSKA
24
26,00
SP LUTOMIA DOLNA
MARTYNA GRYC
23
25,75
SP NR 4 ŚWIDNICA
JULIA RYFER
21
25,75
SP STRZELCE
MARCIN SKÓRA
22
24,50
SP IMBRAMOWICE
ADRIANA KARKULOWSKA
22
24,25
SP GRODZISZCZE
MICHAŁ PĘDRAK
22
24,00
SP STANOWICE
JAKUB WIRASZKA
21
24,00
SP LUTOMIA DOLNA
MAŁGORZATA MUSIAŁ
21
23,75
SP JAROSZÓW
KONRAD PUCHALSKI
21
23,50
SP WITOSZÓW DOLNY
KALINA SZMIT
20
23,50
SP IMBRAMOWICE
ALEKSANDRA BIŁAS
21
23,25
22.
SP IMBRAMOWICE
KRZYSZTOF DOBROWOLSKI
21
23,25
SP NR 105 ŚWIDNICA
JULIA AGATOWSKA
20
23,25
SP GRODZISZCZE
LAURA PODKÓWKA
21
23,00
SP BYSTRZYCA GÓRNA
KACPER DRATWA
19
22,75
SP STRZELCE
NATALIA SKÓRA
20
22,50
26.
SP JAROSZÓW
SEBASTIAN BOHONOS
20
22,50
SP WITOSZÓW DOLNY
ZUZANNA PIETRUKIEWICZ
19
22,50
SP LUTOMIA DOLNA
NATALIA WALUSIAK
19
21,75
SP JAROSZÓW
ZUZANNA KAWIAK
19
21,50
SP ROGOŹNICA
PAULINA BIAŁOGŁOWICZ
19
21,00
30.
SP ROGOŹNICA
JAKUB JANIAK
19
21,00
SP BYSTRZYCA GÓRNA
KAMIL POŁCZYŃSKI
17
20,75
SP STANOWICE
JACEK LEŚNICKI
17
20,00
SP BYSTRZYCA GÓRNA
NATALIA CHWISTEK
16
19,75
SP STRZELCE
IZABELA MŁOCEK
17
19,50
SP ROGOŹNICA
MARTYNA KWIECIEŃ
16
18,00
SP STANOWICE
IGOR GRADOWSKI
15
18,00
SP PSZENNO
JULIA OCHOCKA
13
16,25
Klasyfikacja w gminie - zespołowa
szkoła
wynik
1.
SP WITOSZÓW DOLNY
46,50
2.
SP PSZENNO
43,00
3.
SP LUTOMIA DOLNA
42,50
4.
SP GRODZISZCZE
41,50
5.
SP BYSTRZYCA GÓRNA
41,00
Klasyfikacja w gminie – indywidualna
SZKOŁA
UCZEŃ
ETAP 1
ETAP 2
MIEJSCE W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ
SP WITOSZÓW DOLNY
JAKUB HALKOWICZ
26
29,50
5
SP PSZENNO
NICOLE OCHOCKA
24
27,25
9
SP PSZENNO
JAKUB GRZEŚLOWSKI
23
26,25
11
SP GRODZISZCZE
IGA SNOPCZYŃSKA
24
26,00
12
SP LUTOMIA DOLNA
MARTYNA GRYC
23
25,75
13
SP GRODZISZCZE
MICHAŁ PĘDRAK
22
24,00
17
SP LUTOMIA DOLNA
MAŁGORZATA MUSIAŁ
21
23,75
19
SP WITOSZÓW DOLNY
KALINA SZMIT
20
23,50
21
SP GRODZISZCZE
LAURA PODKÓWKA
21
23,00
24
SP BYSTRZYCA GÓRNA
KACPER DRATWA
19
22,75
25
SP WITOSZÓW DOLNY
ZUZANNA PIETRUKIEWICZ
19
22,50
27
SP LUTOMIA DOLNA
NATALIA WALUSIAK
19
21,75
28
SP BYSTRZYCA GÓRNA
KAMIL POŁCZYŃSKI
17
20,75
31
SP BYSTRZYCA GÓRNA
NATALIA CHWISTEK
16
19,75
33
SP PSZENNO
JULIA OCHOCKA
13
16,25
37
Tabela wyników z uwzględnieniem zadań zespołowych, według kolejności zgłoszeń.