spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  4 KwietniaImieniny obchodzą:  Benedykt, Izydor, Wacław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
URZĄD GMINY INFORMUJE
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. uprzejmie prosimy mieszkańców gminy Świdnica o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw.    ...
ODWOŁANY TERMIN NABORU WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i kolejnymi ograniczeniami z ...
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Od poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały sz...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW O DOTACJĘ NA NAWADNIANIE GOSPODARSTWA
Rzecznik UG informuje...
24 lutego 2020

Gmina Świdnica INFORolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2010 r.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA SILNY WIATR
Rzecznik UG informuje...
23 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOBiuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydalo ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
5 LAT KOŁA PRZYJACIÓŁ MAKOWICE-OPOCZKA
Rzecznik UG informuje...
23 lutego 2020

Gmina Świdnica INFO17 lutego2015 roku swoją działalność rozpoczęło Koło Przyjaciół Makowice i Opoczki. Pięć lat działalności obfitowało w liczne wydarzenia. 

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA W STACHOWICACH
Rzecznik UG informuje...
21 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOZakończył się pierwszy etap przebudowy skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną od strony Stachowic. Prace obejmowały wyburzenie starej wiaty murowanej, wybrukowanie terenu pod montaż nowej wiaty przystankowej, wykonanie nowej zatoki autobusowej wraz z chodnikami oraz wymianę nawierzchni asfaltowej w obrębie skrzyżowania. Wartość przebudowy to kwota ponad 95 tys. zł.

Czytaj całość »
 
WSZYSCY TWORZYMY STATYSTYKI - BIERZEMY UDZIAŁ W BADANIACH !
Rzecznik UG informuje...
21 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOSzanowni Państwo, jak co roku, Główny Urząd Statystyczny i urzędy statystyczne podległe Prezesowi GUS przeprowadzają w całym kraju statystyczne badania ankietowe, których głównym celem jest dostarczenie danych, porównywalnych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej ze względu na stosowaną metodologię, dotyczących wielu dziedzin, w tym warunków życia ludności.

Czytaj całość »
 
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU. POMOŻMY MONICE Z GRODZISZCZA
Rzecznik UG informuje...
21 lutego 2020

Gmina Świdnica INFO27 lutego 2020 roku od godz. 10:00 w świdnickim szpitalu Latawiec będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „Świdnica kontra białaczka, pomóż Monice i innym” chcemy weprzeć mieszkankę naszej gminy, panią Monikę z Grodziszcza.

Czytaj całość »
 
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
19 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 przejazd kolejowy w Bystrzycy Dolnej (za mostem), zlokalizowany w km 61+891 w ciągu drogi gminnej 112509D, będzie czasowo zamknięty w terminie 25-28.02.2020 r.

 
ROZEŚMIANA ZABAWA
Rzecznik UG informuje...
19 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOWygrana w konkursie na bezpłatny bal karnawałowy z Kamayu Art zaowocowała radosnym wydarzeniem dla grupy 50 dzieci i młodzieży. Uczestnicy w karnawałowych strojach bawili się na sali w Wirach 19 lutego. Wśród nich dzieci z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
TURNIEJ GIER I ZABAW SPORTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
18 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOSala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej była areną gminnego turnieju gier i zabaw dla uczniów klas I-IV. W sportowych rozgrywkach wzięło udział ponad 60 uczniów  z pięciu szkół podstawowych:  Bystrzycy Górnej, Lutomi Dolnej, Mokrzeszowa, Pszenna i Grodziszcza.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Z ostatniej chwili
17 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOOd 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizory, monitory, lodówki, pralki, odkurzacze itp.).

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLAKI Z WIELKIM SERCEM
Rzecznik UG informuje...
17 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOZuzia i Lena z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej, to kolejne przedszkolaki z wielkim sercem w naszej gminie. Dziewczynki po kilkuletniej pielęgnacji  swoich włosów zdecydowały się je ściąć i oddać na szczytny cel. Na piękne i wygodne peruki dla kobiet, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Czytaj całość »
 
ZAJĘCIA KULINARNO-SPORTOWE
Rzecznik UG informuje...
17 lutego 2020

Gmina Świdnica INFORównie ciekawie i atrakcyjnie ferie zimowe można spędzić w szkole. Wiedzą o tym uczniowie z placówki oświatowej w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA SILNY WIATR
Rzecznik UG informuje...
16 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOIMGW PIB we Wrocławiu wydał ostrzeżenie I stopnia dla powiatu świdnickiego o silnym wietrze o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z południa i południowego zachodu. Ostrzeżenie ważne od 2020-02-16 godz. 10:00 do 2020-02-17 godz. 06:00

 
MUZYCZNE WARSZTATY WOKALNE NA FINAŁ FERII W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
15 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOPo kilkudniowych próbach nastał ten wyjątkowy dzień, w którym zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek mogli usłyszeć efekty ósmej edycji  warsztatów wokalnych w Lubachowie. Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego talentu, śpiewu i jestem z Was niezmiernie dumna – mówiła Teresa Mazurek, nie kryjąc wzruszenia, bowiem na kolejnym muzycznym krążku znajdzie się hymn "Dzielmy się nadzieją" dedykowany akcji "Żonkilowe Pola Nadziei" i Hospicjum w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
NAJWIĘKSZE SKARBY RODZICÓW-BLIŹNIAKI KAJETAN I LEON
Rzecznik UG informuje...
14 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOKajetan i Leon z Pszenna to pierwsze noworodki, które w tym roku otrzymały wyprawkę dla bliźniaków. Na świat przyszli we wrześniu 2019 r. a 14 lutego – dokładnie w Walentynki rodzice w ich imieniu odebrali pakiety z upominkami.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE WARSZTATY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOOd 5 tygodni w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica trwają warsztaty doskonalące kompetencje wychowawcze pn. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, skierowane do mieszkańców naszej gminy.

Czytaj całość »
 
e-POLAK POTRAFI
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2020

Gmina Świdnica INFODzisiaj wiele spraw można załatwić przez internet. Zachęcamy do założenia profilu zaufanego i skorzystania z możliwości, które dają e-usługi. Więcej informacji o projekcie e-Polak potrafi na www.gov.pl

Czytaj całość »
 
TRWAJĄ SPORTOWE FERIE W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOPierwsze dwa dni zimowego wypoczynku za nami. Upłynęły przede wszystkim na zajęciach sportowych zorganizowanych w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym. Równolegle w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie trwają warsztaty wokalne, a w 6 placówkach oświatowych można skorzystać z różnorodnych zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów,w tym wyjazdów do kina, teatru czy salę zabaw Cinema Fun.

 

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W ŚWIDNICY
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z występującymi w ostatnim czasie niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świdnicy przypomina, że właściciele lub zarządcy obiektów budowlanych powinni poddać użytkowane obiekty kontroli bezpiecznego użytkowania każdorazowo w przypadku wystąpienia czynników zewnętrznych oddziałujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska). Do czynników zewnętrznych należą m. in. wyładowania atmosferyczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie.

Czytaj całość »
 
POZNAJ SWOICH DZIELNICOWYCH
Rzecznik UG informuje...
11 lutego 2020
Gmina Świdnica INFOJesteś świadkiem przestępstwa, lub wypadku, lub masz sprawę, którą chciałbyś zgłosić swojemu dzielnicowemu. Teraz jest to możliwe, dzwoniąc bezpośrednio pod wskazany poniżej nr tel. komórkowego. Przypominamy, że od lutego br. nastąpiła zmiana dzielnicowego, którym został st. sierż. Rafał Jarosz.
 
Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica