spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY OSTRZEGA PRZED BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW ciepłe i słoneczne dni chętnie korzystamy ze spacerów na skrajach pól, łąk i lasów, podczas których możemy spotkać na swojej drodze barszcz Sosnowskiego. Choć mało kto wie o tej roślinie to jest ona bardzo niebezpieczna! Przepis GIS na bezpieczne wakacje! Uważaj na barszcz Sosnowskiego!

Czytaj całość »
 
OD 1 LIPCA WNIOSKI NA 500+, 300+, FUNDUSZ ALIMENTACYJNY I ŚWIADCZENIA RODZINNE TYLKO PRZEZ INTERNET
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOOd poniedziałku, 1 lipca tylko w formie elektronicznej Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmował wnioski w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”, wnioski na świadczenia 300 PLUS - czyli rządowego programu DOBRY START, wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2019/2020 oraz wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Warto się pospieszyć, bo im wcześniej zostanie prawidłowo wypełniony i złożony wniosek, tym szybciej zostaną przekazane pieniądze na konto. Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia.

Czytaj całość »
 
RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE JAK PRZETRWAĆ UPAŁ?
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOUpał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

Czytaj całość »
 
LENA NAZARKO WYRÓŻNIONA PRZEZ WOJEWODĘ DOLNOŚLĄSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOWojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył nagrody laureatom IV edycji konkursu „112 ratuje życie” zorganizowanego przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Komisja konkursowa nagrodziła 3 prace oraz przyznała 6 wyróżnień. Spośród ponad 200 nadesłanych prac, w gronie wyróżnionych, jako jedyna w naszym powiecie znalazła się 6 letnia Lena Nazarko z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj całość »
 
STOWARZYSZENIE TRZY SOSNY ZAPRASZA NA WSPÓLNE ZWIEDZANIE GMINY
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” zaprasza na wspólne zwiedzanie gminy Świdnica w ramach projektu „Razem Mieszkamy – Razem Zwiedzamy”. Lubisz wędrówki Jesteś ciekawy co? gdzie? po co? dlaczego? Dołącz do miłośników pieszych wędrówek!

 
IMGW OSTRZEGA PRZED UPAŁAMI
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach.

Czytaj całość »
 
W SOBOTĘ STARTUJE EKO TARGOWISKO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW najbliższą sobotę, 29 czerwca o godz. 7.00 w Pszennie przy ul. Kolejowej 1 (teren boiska sportowego) startuje pierwsze w gminie Świdnica EKO TARGOWISKO. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
KONIEC ROKU SZKOLNEGO I ZASŁUŻONE WAKACJE
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW sześciu szkołach podstawowych na terenie gminy Świdnica zakończył się rok szkolny. Wakacje rozpoczęło 1414 uczniów.  We wszystkich placówkach wręczano świadectw, dyplomy i gratulacje. W tym roku gminne uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 odbyły się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. To w szkole podstawowej wszystko się zaczyna i do tych wspomnień najczęściej się wraca w dorosłym już życiu – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
WYBORY DO IZB ROLNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
18 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOKrajowa Rada Izb Rolniczych ustaliła, że w niedzielę, 28 lipca 2019 roku na terenie całego kraju odbędą się wybory do izb rolniczych.

Czytaj całość »
 
BOLEŚCIŃSKA BIESIADA
Rzecznik UG informuje...
18 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW sobotę, 29 czerwca od godz. 15:00 na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się BOLEŚCIŃSKA BIESIADA. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na godzinę 16.00 planowane jest rozpoczęcie turnieju siatkówki plażowej oraz piłki nożnej. Od godziny 19.00 przy muzyce na żywo odbędzie się zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
FESTYN RODZINNY W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
18 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFORada Sołecka wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Mokrzeszowie serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny 23 czerwca od godz. 15.00 ma boisku sportowym. W programie m.in. konkurencje dla rodzin, bezpłatne zjeżdżalnie dmuchane, kulinarne przysmaki pań z koła gospodyń oraz zabawa taneczna.

Czytaj całość »
 
STYPENDIA WÓJTA GMINY WRĘCZONE
Rzecznik UG informuje...
18 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOBlisko 20% wszystkich uczniów z sześciu gminnych placówek oświatowych może pochwalić się najlepszymi wynikami w nauce i osiągnięciami sportowymi. To swoisty rekord w historii gminnej oświaty. Tradycyjnie, na dzień przed zakończeniem roku szkolnego, wójt gminy Teresa Mazurek wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów, sportowców i osobowości szkół. W tym roku mamy ich aż 279 – mówiła wójt gminy, która nie kryła dumy i zadowolenia. Prymusem gminy została uczennica Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Wiktoria Fudali ze średnią 5,92. W kategorii klas gimnazjalnych Karolina Malinowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym ze średnią ocen 5,83. Dla porównania, w roku ubiegłym wręczono 231 stypendia.

Czytaj całość »
 
800 LAT KOŚCIOŁA W GOGOŁOWIE
Rzecznik UG informuje...
16 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica ma bogata tradycję, a obiekty sakralne są bezcennym źródłem historii tworzonej od wieków przez Polaków, ale i Czechów, Niemców czy Austriaków. Świadkami tych wydarzeń są właśnie kościoły. 16 czerwca, dokładnie w 800 rocznicę istnienia kościoła św. Marcina mieszkańcy Gogołowa wraz z zaproszonymi gośćmi dziękowali za dar istnienia swojej świątyni. Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył J.E. ks. biskup Ignacy Dec.

Czytaj całość »
 
RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
15 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOWarsztaty ekologiczne, z konstruowania latawców, tworzenia biżuterii, lemolandia, mecze BUMPER BALL, gry i zabawy sportowe, pokazy jednostki OSP, występy zespołów folklorystycznych, pływanie pontonem a na koniec zabawa taneczna którą poprowadzi DJ MARQUS. To właśnie dla dzieci organizatorzy  przygotowali najwięcej atrakcji, choć i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie.

Czytaj całość »
 
OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI (OSA) POWSTANĄ W DWÓCH SOŁECTWACH
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW Komorowie i w Wiśniowej powstaną otwarte strefy aktywności, potocznie nazywane OSA. Na realizację inwestycji władze gminy pozyskały 75 tys. zł. dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czytaj całość »
 
GMINA WYKORZYSTUJE ŚRODKI NA USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOPonad  77 mln zł. otrzymały w tym roku 36 gminy i powiaty w woj. dolnośląskim na odbudowę dróg gminnych, mostów i budynków użyteczności publicznej, w ramach dotacji rządowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wśród nich jest gmina Świdnica, która przyznane środki w całości przeznaczyła na odbudowę drogi gminnej w Boleścinie.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFO18 czerwca 2019 roku o godzinie 1200 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów. 

Czytaj całość »
 
RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFORządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. Wieczorem i w nocy z 12/13 czerwca bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz zostań w domu.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED BURZAMI Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Obszar: województwo dolnośląskie powiat świdnicki. Ważność: od godz. 00:00 dnia 13.06.2019 do godz. 08:00 dnia 13.06.2019. Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 
GMINA BLISKO MIESZKAŃCÓW - MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOZachęcamy mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko do skorzystania z bezpłatnego systemu informacji lokalnej, który działa już w kilkuset gminach i miastach. System pozwala m.in. na komunikację kanałem SMS, lub poprzez aplikację Blisko.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica