spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  22 LipcaImieniny obchodzą:  Laurencjusz, Wawrzyniec  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ŚWIĘTO ŚWIDNICKIEJ POLICJI
Z udziałem władz samorządowych, duchowieństwa, zaproszonych gości, świdniccy  funkcjonariusze obchodzili 99 rocznicę powołania państwowej policji. Główne uroczystości odbyły się w sali nar...
ZMIANY W SPOSOBIE ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od najbliższej zbiórki odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wysta...
WYSTARTOWAŁ DOBRY START
40 wniosków o wypłatę pieniędzy z programu "Dobry Start" wpłynęło w pierwszym dniu ich przyjęć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Od 1 lipca wniosek o wyprawkę 300+ mo...
RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko cze...
KGW LUTOMIA DOLNA W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych są aż dwie pochodzące z gminy Świdnica: kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille. Jest nam niezmi...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PIKNIK REKREACYJNO-SPORTOWY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2018

Już w najbliższą sobotę, 12 maja br. o g.14.00 na boisku sportowym w Pszennie odbędzie piknik rekreacyjny, podczas którego nastąpi oficjalne otwarcie szatni sportowej.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLAKI KOCHAJĄ SWOJĄ OJCZYZNĘ
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2018

Gmina Świdnica INFOPo szyciu flag i sadzeniu dębów przez młodzież i dorosłych nadszedł czas na przedszkolaków, którzy włączyli się w gminne obchody z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 maja w Przedszkolu w Witoszowie Dolnym odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej o tematyce Patriotycznej pt. KOCHAM SWOJĄ OJCZYZNĘ.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2018

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
PRZEPISY KGW W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2018

Gmina Świdnica INFODo 14 maja można jeszcze zgłaszać przepisy do Kulinarnej Biblii Polskich potraw Tradycyjnych. Oceniać je będzie jury pod przewodnictwem Jakuba Kuronia. Znane ze swojej pracowitości panie z KGW Lutomia Dolna już przesłały swoje przepisy. Wielkie głosowanie odbędzie się po selekcji zgłoszeń. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikuje się 16 najlepszych potraw z 16 województw, które zdobyły najwięcej kłosów w etapie III.

Czytaj całość »
 
UCZNIOWIE Z PSZENNA STAWIAJĄ NA SŁOŃCE
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2018

Gmina Świdnica INFO„Słoneczny patrol” tak nazywa się zespół powołany przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie, który bierze udział w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na Słońce”. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Efekty ich pracy zostały już docenione przez jury konkursu, czego efektem jest awans do ścisłej ósemki najlepszych laureatów.

Czytaj całość »
 
REKORDOWY FINAŁ DOLNOŚLĄSKICH WIOSENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH ZRZESZENIA LZS
Rzecznik UG informuje...
07 maj 2018

Gmina Świdnica INFONa starcie szybkich tras wokół obiektów sportowych Szkoły Podstawowej w Roztoce stanęło ponad 500 uczestników, niezależnie od 50 przedszkolaków – otwierających zawody. Rekordowy, bo zwycięski dla gminy i powiatu świdnickiego, z przewagą nie pozostawiającą cienia wątpliwości, kto w tym roku ,,rozdawał karty w imprezach biegowych”.

Czytaj całość »
 
NICOLE OCHOCKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PSZENNIE LAUREATKĄ IV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ
Rzecznik UG informuje...
07 maj 2018

Gmina Świdnica INFO519 uczniów z 137 szkół z całego województwa dolnośląskiego zmagało się trudnymi pytaniami w IV Olimpiadzie Geograficznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie 26 równoprawnych laureatów jest uczennica SP im. M. Kopernika w Pszennie Nicole Ochocka.

Czytaj całość »
 
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA
Rzecznik UG informuje...
04 maj 2018

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa MazurekSzanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, chroniących życie i mienie ludzkie, tak w Gminie Świdnica, jak i poza jej granicami.
Niech Św. Florian czuwa nad Wami i zadba o tyle samo powrotów, ile wyjazdów.

Życzę, by trud i służba drugiemu człowiekowi, który wspólnie podejmujemy dla ratowania ludzkich istnień, była zawszem źródłem osobistej satysfakcji.

Z najlepszymi życzeniami

Wójt Gminy Świdnica
Teresa Mazurek

 
ŚPIEWANIE PRZY FLADZE
Rzecznik UG informuje...
02 maj 2018

foto:  Włądze Gminy Świdnica w otoczeniu Wykonawców - foto zbioroweII Majowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Śpiewanie przy Fladze” za nami. Blisko 150 osób odwiedziło 1 maja Lutomię Górną aby wspólnie świętować majowe uroczystości.

Czytaj całość »
 
SYLWIA BORKOWSKA  LAUREATKĄ XXIII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Rzecznik UG informuje...
02 maj 2018

Gmina Świdnica INFOSylwia Borkowska, reprezentująca gminę Świdnica, a tym samym powiat świdnicki podczas XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” zdobyła III miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2018

Logo IMGWIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: burze z gradem/I

Czytaj całość »
 
SUKCES GMINNYCH AKROBATEK
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOPodczas 22 Międzynarodowego Turnieju im. H. Chmielewskiego w Akrobatyce Sportowej, Amelia Cieślak, Roksana Niedziałkowska i Karolina Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej zajęły 2 miejsce w kat. wiekowej 13-19 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
KOLEJNY DĄB NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
29 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOOd dzisiaj plac zabaw w Boleścinie będzie nie tylko miejscem integracji i wypoczynku dla najmłodszych, ale także ważnym punktem na mapie gminy Świdnica. W niedzielne przedpołudnie mieszkańcy sołectwa Boleścin posadzili sadzonkę DĘBA NIEPODLEGŁOŚCI z tabliczką nr 2, dołączając tym samym do społeczności gminy, świętującej 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Czytaj całość »
 
RADNI PODJĘLI UCHWAŁĘ W SPRAWIE STAŁYCH OBWODÓW DO GŁOSOWANIA
Rzecznik UG informuje...
27 kwietnia 2018

foto: Głosowanie radnych nad uchwałąPodczas LVIII sesji Rady Gminy Świdnica radni podjęli uchwałę w sprawie podziału Gminy Świdnica na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Czytaj całość »
 
BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W WITOSZOWIE DOLNYM NA FINISZU
Rzecznik UG informuje...
27 kwietnia 2018

foto: Nowe boisko sportowe przy szkole podstawowej w Witoszowie DolnymDobiega końca budowa największej inwestycji w gminie Świdnica - pn. Poprawa warunków nauczania poprzez zakup wyposażenia oraz rozbudowę infrastruktury edukacyjnej przy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym” związana z budową basenu oraz rozbudową o sale dydaktyczne. Ale już teraz powód do zadowolenia mają uczniowie szkoły podstawowej, którzy od mają br. będą korzystać z boiska wielofunkcyjnego do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Czytaj całość »
 
OSP BURKATÓW LIDEREM W TOP 5 RADIA WROCŁAW
Rzecznik UG informuje...
26 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOWalka o głosy toczyła się do ostatniej sekundy, ale tak jak w pracy strażaków liczą się sekundy, odwaga i hart ducha. W TOP5 dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych Radia Wrocław edycja 2 pierwsze miejsce zdobyła OSP Burkatów. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj całość »
 
DĘBY ZE STRAŻACKĄ ASYSTĄ
Rzecznik UG informuje...
26 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZ udziałem strażaków ochotników, dzieci i młodzieży, seniorów, patriotycznie i ze słodkim akcentem. Tak mieszkańcy gminy Świdnica świętują sadzenie DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI w swoich sołectwach. Sadzonki dębów z tabliczką numer 4 i 5 pojawiły się wczoraj w Gogołowie i Pankowie.

Czytaj całość »
 
MKNIE BIAŁO-CZERWONA SZTAFETA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOMieszkańcom gminy Świdnica nie brakuje ani zapału i energii podczas szycia biało-czerwonych flag. Do charytatywnego przedsięwzięcia przystąpiły 24 sołectwa. Pierwsze flagi trafiają już do mieszkańców gminy Świdnica poprzez sołtysów wsi. Ich łączna liczba wyniesie 1918 szt. jako upamiętnienie roku 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Czytaj całość »
 
POSADZILI KOLEJNE DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOKolejne sadzonki dębów pojawiają się w sołectwach gminy Świdnica. Tylko w ostatnich dniach DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI posadzono w Pogorzale, Zawiszowie, Witoszowie Górnym, Sulisławicach, Stachowicach, Opoczce, Niegoszowie, Mokrzeszowie, Lubachowie, Krzyżowej, Bystrzycy Dolnej, Bojanicach. Do 11 listopada mieszkańcy gminy, samorządowcy, radni, dzieci i młodzież we wszystkich 33 sołectwach posadzą łącznie  100 dębów.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ ZIEMI W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
23 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFODzień Ziemi, nazywany inaczej świętem naszej planety ma uświadamiać wszystkim mieszkańcom jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. W tym roku do celebracji Dnia Ziemi przyłączyły się wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia z animatorem na świetlicach wiejskich. Specjalnie przygotowane i przeprowadzone warsztaty pozwoliły wszystkim uczestnikom wczuć się w rolę ekologa, ogrodnika i samemu zrobić coś dobrego dla środowiska.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica