spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  20 StyczniaImieniny obchodzą:  Fabian, Sebastian  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
IMGW OSTRZEGA
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: silnym wiatrem(2), zawiejami/zamieciami śnieżnymi(2) i intensywnymi opadami śniegu(1). ...
PUNKTY ŚWIETLNE W GMINIE ŚWIDNICA
28 nowych punktów świetlnych zostało zamontowanych w 7 sołectwach gminy Świdnica. Ich łączny koszt wyniósł blisko 130 tys. zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych. ...
KOLEJNA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w Mokrzeszowie. Prace trwały od 13 września do 12 grudnia 2017 roku. ...
GŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM -MICHAŁA KOPACZEWSKIEGO
W plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najpopularniejszego Dzielnicowego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 26 funkcjonariuszy. W tym prestiżowym gronie jest dzielnicowy Posterunku Poli...
NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Od 1 stycznia 2018 obowiązywać będą: nowe opłaty za gospodarowanie odpadami oraz harmonogramy ich odbioru. Zachęcamy mieszkańców do szczegółowego zapoznania się. Jednocześnie informujem...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

MIKOŁAJKI W PARTNERSTWIE
Rzecznik UG informuje...
07 listopada 2017

Plakat JARMARK MIKOŁAJKOWYStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" wraz z uczestnikami projektu współpracy pn. Partnerska Akademia Przedsiębiorczości 3 grudnia br. organizuje Jarmark "MIKOŁAJKI W NASZYM PARTNERSTWIE" w Bagieńcu (Fundacja Spichlerz Kultury). Wszystkich chętnych wystawców serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku. Zgłoszenia należy nadsyłać do 17.11.2017 r. na adres

Czytaj całość »
 
WARCABOWA KORONA DLA KAROLINY GAWROŃSKIEJ
Rzecznik UG informuje...
07 listopada 2017

foto: Finał Dolnośląskich Warcabów 100-polowych - reprezentacja gminy Świdnica i powiatu świdnickiegoReprezentacja gminy Świdnica i powiatu świdnickiego, pokonała warcabistów z województwa dolnośląskiego w punktacji drużynowej. Finał Dolnośląskich Warcabów 100-polowych Zrzeszenia LZS odbył się w niedzielę, 5 listopada w Żarowie.

Czytaj całość »
 
DROGA DO WOLNOŚCI W OPOWIEŚCIACH SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
07 listopada 2017

foto: Żywa lekcja historii - seniorzy z DSP Marconi oraz młodzież ze SP w Lutomi DolnejJak wyglądała droga Polaków do wolności? Żywą lekcję historii, opowiedzianą przez pensjonariuszy DPS „Marconi” w Świdnicy mogli wysłuchać uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
REKORDOWY WOLONTARIAT W GMINIE ŚWIDNICA PODCZAS 3.RST PÓŁMARATONU ŚWIDNICKIEGO
Rzecznik UG informuje...
07 listopada 2017

foto: Wolontariusze z gminy Świdnica na trasie RST Półmaratonu ŚwidnickiegoJak ważny jest wolontariat? Przekonali się o tym uczestnicy 3.RST Półmaratonu Świdnickiego. Na trasie biegu czekało na nich blisko 50 wolontariuszy z gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
Z NIEMIECKIM IM PO DRODZE, CZYLI SUKCES LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
07 listopada 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Uczennice Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Małgorzata Musiał, Magdalena Ryl, Martyna Gryc i Agnieszka Konopka zostały nagrodzone w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę" organizowanym przez Goethe Institut we współpracy z wydawnictem LektorKlett.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA Z NOWYM SAMOCHODEM RATOWNICZO-GAŚNICZYM
Rzecznik UG informuje...
03 listopada 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek na tle nowego wozu ratowniczegoNietypowe odwiedziny w Urzędzie Gminy Świdnica miały miejsce 3 listopada br. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie Michał Ożóg wraz z druhem Pawłem Krzyśków przyjechali podziękować oraz pokazać nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do OSP w Burkatowie wraz z zamontowanym sprzętem przekazanym podczas 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej z ww. miejscowości.

Czytaj całość »
 
PRZERWY W DOSTAWACH WODY W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
02 listopada 2017

Logo ŚGPKŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne informuje, iż w dniu 03.11.2017r. w godzinach 8.30 - 12.00 z powodu rozbudowy sieci wodociągowej mogą wystąpić przerwy w dostawie wody  w miejscowości Witoszów Dolny. Za utrudnienia przepraszamy!

 
AKTYWNIE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
02 listopada 2017

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica pozyskała środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica".

Czytaj całość »
 
1,3 MLN NA PRZEBUDOWĘ BUDYNKÓW SOCJALNYCH
Rzecznik UG informuje...
02 listopada 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek składa podpis pod umową w siedzibie IPAWKolejne 2 projekty gminy Świdnica zyskały dotacje ze środków powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
 
IX GMINNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II
Rzecznik UG informuje...
02 listopada 2017

foto: Konkurs wiedzy o Janie Pawle II - SP w GrodziszczuTradycyjnie, jak co roku, społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu była gospodarzem konkursu wiedzy o swoim patronie. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z 6 gminnych szkół podstawowych oraz drużyna z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Tuszyna.

Czytaj całość »
 
POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA SZKOLNA
Rzecznik UG informuje...
31 październik 2017

foto: Uczniowie z Polski i Niemiec podczas spotkania wna terenie Fundacji KRZYZOWAKolejny raz uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie biorą udział w wymianie polsko-niemieckiej z miastem partnerskim Gminy Świdnica – Lampertheim.

Czytaj całość »
 
70 LAT OSP BURKATÓW
Rzecznik UG informuje...
30 październik 2017

foto: 70-lecie OSP w BurkatowieW sobotę, 28 października odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
W NIEDZIELĘ ZMIENIAMY CZAS NA ZIMOWY
Rzecznik UG informuje...
27 październik 2017

foto: Zegar GMINA ŚWIDNICAW najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 28 (sobota) na 29 (niedziela) października wskazówki zegarów należy przestawić z godziny 3 na 2 w nocy. Po raz pierwszy zmianę czasu w Polsce zastosowano w 1977 roku. Czas letni stosują takie kraje jak np. Stany Zjednoczone, Australia, Kuba, Maroko.

 
KANALIZACJA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
27 październik 2017

fotoKolejne 8 mln zł zostanie wydanych na realizację 2 inwestycji w Komorowie oraz Słotwinie.

Czytaj całość »
 
INFORMACJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA "SZLAKIEM GRANITU"
Rzecznik UG informuje...
27 październik 2017

Lokalna Grupa działania SZLAKIEM GRANITUW związku ze zmianami Strategii LGD "Szlakiem Granitu" zwraca się z prośbą o zgłaszanie uwag do wyborów kryteriów operacji.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA ODSŁONA PROFILAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ
Rzecznik UG informuje...
26 październik 2017

foto: Gabinet stomatologiczny w PszennieW czasach, gdy o powrocie dentystów do szkół prowadzi się debaty i gorące dyskusje, władze gminy Świdnica podejmują skuteczne rozwiązania, oferując uczniom gminnych placówek oświatowych darmową profilaktykę stomatologiczną. Tylko w tym roku na ten cel zostanie przeznaczonych blisko 40 tys. zł.

Czytaj całość »
 
III DOLNOŚLĄSKI KONGRES OBYWATELSKI
Rzecznik UG informuje...
26 październik 2017

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek na III DOLNOŚLĄSKIM KONGRESIE OBYWATELSKIEGO w KrzyżowejPonad 300 uczestników debatowało w Krzyżowej podczas III Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego. Organizatorzy do grona 30 panelistów zaprosili wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek.

Czytaj całość »
 
UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
25 październik 2017

foto: zajęcia na pływalni w Bielawie w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆKolejni uczniowie z gminnych placówek oświatowych zdobywają umiejętności pływackie. Tym razem jest to grupa 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej i Grodziszcza, którzy w ramach projektu pn. „Umiem Pływać” bezpłatnie korzystają z Aquaparku w Bielawie.

Czytaj całość »
 
KONCERTY ZIEMI ŚWIDNICKIEJ
Rzecznik UG informuje...
25 październik 2017

plakat: Koncerty Ziemi ŚwidnickiejJuż w najbliższy weekend odbędą się aż dwa KONCERTY ZIEMI ŚWIDNICKIEJ. Pierwszy w sobotę, 28.10.2017, o godz. 18.00 w Pałacu Gruszów. W „Podróż dookoła Świata z wiolonczelą i fortepianem” zabierze nas Duo Fortecello, czyli małżeństwo muzyków z Francji. W programie znajdziemy muzykę klasyczną inspirowaną muzyką ludową z różnych części świata.

Czytaj całość »
 
MDP PEŁNI PASJI I ZAANGAŻOWANIA W RATOWNICTWO
Rzecznik UG informuje...
24 październik 2017

foto: Ćwiczenia w ramach projektu FAJNA ZABAWA, ALE POWAŻNA SPRAWANiejeden przechodzień spacerujący w sobotę przy remizie OSP w Witoszowie mógł się przestraszyć słysząc nagle wołania: Pomocy ! Czy pan mnie słyszy! Proszę natychmiast wezwać pogotowie! Na szczęście to były tylko ćwiczenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP), w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa”.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica