spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  16 PaździernikaImieniny obchodzą:  Dionizy, Florentyna, Gerard, Grzegorz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KOCIOŁ NA EKOGROSZEK Z DOTACJĄ TYLKO DO KOŃCA 2021 ROKU
Planujesz wymianę starego kotła i zakup nowego na ekogroszek oraz skorzystanie z dotacji w ramach Programu "Czyste powietrze"? Warto się pośpieszyć. Tylko do końca 2021 roku możliwy jest zak...
ZAPRASZAMY NA JESIENNĄ EDYCJĘ SPACERÓW PO GMINIE ŚWIDNICA Z KIJAMI NORDIC WALKING
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejną odsłonę SPACERÓW PO GMINIE ŚWIDNICA Z KIJAMI NORDIC WALKING. ...
WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW BOLEŚCINA I KOMOROWA
Informujemy, że w siedzibie Powiatowego Biura Geodezji i Katastru w Świdnicy, przy ul. Parkowej 2, w sali konferencyjnej (III piętro) w terminie od dnia 11 października 2021r. ...
TRWA INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ CIEPŁA. DO DRZWI MOGĄ ZAPUKAĆ ANKIETERZY
Szanowni Mieszkańcy. Informujemy, że do końca listopada 2021 r. na terenie gminy Świdnica prowadzona jest inwentaryzacja źródeł ciepła. W związku z powyż...
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Przypominamy. Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Od początku lipca ruszyła też Centralna Ewidencja E...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

OD 13 LUTEGO BASEN W WITOSZOWIE DOLNYM PONOWNIE OTWARTY
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2021

Basen w Witoszowie DolnymRząd luzuje obostrzenia w walce z koronawirusem. Od dzisiaj, tj. od 12 lutego mogą ponownie funkcjonować stoki narciarskie, baseny, kina i teatry przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Pierwsze kąpiele w basenie w Witoszowie Dolnym zaplanowane zostały na sobotę 13 lutego.

Czytaj całość »
 
W TŁUSTY CZWARTEK NIKT NIE LICZY KALORII
Rzecznik UG informuje...
11 lutego 2021

Gmina Świdnica INFOW Tłusty Czwartek pączki królują w cukierniach, w centrach handlowych, ale najsmaczniejsze są te własnoręcznie wypiekane. Jak podkreślają gospodynie z Klubu Starszaka w Grodziszczu Ich sekret tkwi w składnikach i ręcznie wyrobionym cieście, bo żaden robot nie jest w stanie zastąpić sprawnej ręki gospodyni. Serce pączka to nadzienie, dlatego stosujemy konfitury z róży, powidła śliwkowe i zdobimy lukrem.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA ODSŁONA BABCINYCH PORAD Z KLUBU ABC SENIORA W BYSTRZYCY DOLNEJ. TYM RAZ NA IDEALNE PĄCZKI
Rzecznik UG informuje...
11 lutego 2021

Zeszyty z przepisami kulinarnymiJuż jutro Tłusty Czwartek. Zatem w kąciku porad Klubu ABC Seniora przepis na idealne pączki.

Czytaj całość »
 
NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH PRZEDŁUŻONY DO 16 LUTEGO
Rzecznik UG informuje...
09 lutego 2021

Plakat informujący o naborze na rachmistrza spisowegoDecyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

 
DLACZEGO TAURON NIE INFORMUJE O WYŁĄCZENIACH PRĄDU?
Rzecznik UG informuje...
09 lutego 2021

Logo Tauron DystrybucjaJak informuje Tauron Dystrybucja na swoich stronach internetowych Operatorzy Systemu Dystrybucyjnego nie są w stanie przewidzieć awarii (przerw w zasilaniu spowodowanych np. burzą lub przewróconym drzewem), ani też precyzyjnie określić przewidywanego czasu jej usunięcia. W momencie rozpoczynania naprawy można jedynie podać przewidywany czas przywrócenia zasilania w oparciu o dane statystyczne (to czas, w którym w przeszłości udało się usunąć podobną awarię i jej skutki). Na rzeczywisty czas (szybkość) przywrócenia zasilania może wpłynąć szereg różnych okoliczności. Operatorzy Systemu Dystrybucyjnego, robią wszystko, aby przerwy w dostawie prądu trwały jak najkrócej.

Czytaj całość »
 
BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI
Rzecznik UG informuje...
09 lutego 2021

Gmina Świdnica INFO9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Warto w tym dniu więcej uwagi poświęcić naszemu bezpieczeństwu w sieci, szczególnie teraz, kiedy w wyniku pandemii coraz więcej usług realizujemy zdalnie, z wykorzystaniem internetu. O czym należy pamiętać korzystając np. z mediów społecznościowych, a także o tym czym jest cyfrowy ślad i jak działa phishing? Można przeczytać w poradniku Jak chronić się przed cyberatakami?

Czytaj całość »
 
IMGW ZMIENIA OSTRZEŻENIE DLA POWIATU ŚWIDNICKIEGO PRZED INTENSYWNYMI OPADAMI ŚNIEGU
Rzecznik UG informuje...
08 lutego 2021

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i zmienia ostrzeżenie dla powiatu świdnickiego z 1 na 2 stopień.

Czytaj całość »
 
PANI WALEWSKA, DOBRY KONIAK I KAWA MIELONA TO SEKRET NA DŁUGOWIECZNOŚĆ I 100 LAT ŻYCIA PANI ANNY
Rzecznik UG informuje...
08 lutego 2021

Życzenia z okazji 100 lat dla pani Anny Żurek8 lutego 2021 roku pani Anna Żurek z Lutomi Dolnej świętuje swoje setne urodziny. W imieniu szanownej Jubilatki życzenia od premiera RP, wojewody dolnośląskiego i wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek odebrała jej córka Stanisława.

Czytaj całość »
 
ROLNIKU ZŁÓŻ WNIOSEK O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO
Rzecznik UG informuje...
08 lutego 2021

Gmina Świdnica INFODo 1 marca 2021 roku rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie, które wykorzystali do produkcji rolnej.

Czytaj całość »
 
NADAL OBOWIĄZUJE OSTRZEŻENIE 1 STOPNIA
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2021

Gmina Świdnica INFOW całym kraju panują trudne warunki atmosferyczne. Do 8 lutego 2021 r. do godz. 14.00 obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu oraz zamieciami śnieżnymi na terenie powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
SĄ JUŻ DOPŁATY NA ZAKUP KOMPUTERÓW DLA ROLNIKÓW
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2021

Gmina Świdnica INFODofinansowaniem objęty jest sprzęt komputerowy, kupiony pomiędzy 10 grudnia 2020 r., a 31 marca 2021 r. Rolnicy, aby rozliczyć otrzymane wsparcie, muszą dostarczyć do biura powiatowego ARiMR fakturę za zakupiony sprzęt. Mają na to czas do 15 kwietnia.

Czytaj całość »
 
ZALEGAJĄCY NA DACHU ŚNIEG MOŻE STANOWIĆ ZAGROŻENIE
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2021

Alert RCB- usuń zalegający śnieg z dachuRządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje. Zalegający na dachu śnieg stanowi zagrożenie.

Czytaj całość »
 
W NOWEJ WERSJI APLIKACJI mOBYWATEL ZNAJDZIESZ POTWIERDZENIE SZCZEPIENIA
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2021

Aplikacja mOBYWATELmObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna. Wydawana jest przez polski rząd, a za jej rozwój odpowiada zespół Ministerstwa Cyfryzacji. Aplikacja to obecnie szereg usług. mTożsamość, mPojazd, eRecepta, Polak za granicą, punkty karne, mPrawo Jazdy, Koronawirus-informator. W planach jest mobilna Karta Dużej Rodziny. Osoby, które zostały zaszczepione już obiema dawkami – potwierdzenie mogą dostać w wersji papierowej, mogą je znaleźć w Internetowym Koncie Pacjenta, a od teraz mogą je mieć także w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLAKI ZAKŁADAJĄ ZIELONE OGRÓDKI
Rzecznik UG informuje...
05 lutego 2021

Przedszkolaki zakładają zielone ogródkiChoć za oknem zima, to przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej pracowały w pocie czoła nad przygotowaniem zielonego ogródka. Wszystko za sprawą projektu ZDROWA PRZYSZŁOŚĆ W MOICH RĘKACH, który realizowany jest w placówce od 2020 roku.

Czytaj całość »
 
RZĄD LUZUJE OBOSTRZENIA. CO ZMIENI SIĘ OD 12 LUTEGO?
Rzecznik UG informuje...
05 lutego 2021

Nowe obostrzenia od 12 lutego 2021 rokuOd 12 lutego możliwy sport na świeżym powietrzu, otwarte zostaną też baseny oraz instytucje kultury. To wszystko jednak w reżimie sanitarnym i warunkowo na 2 tygodnie.

Czytaj całość »
 
WSZYSTKIE NUMERY ZWIĄZANE Z COVID-19 I SZCZEPIENIAMI W JEDNYM MIEJSCU
Rzecznik UG informuje...
04 lutego 2021

TELEFONOd początku epidemii koronawirusa uruchomionych zostało kilka numerów telefonu, żeby uzyskanie niezbędnych informacji było jeszcze prostsze. Teraz zostały zebrane w jednym miejscu. W specjalnej zakładce można znaleźć wszystkie numery kontaktowe, pod którymi udzielane są informacje na temat koronawirusa i szczepień przeciw COVID-19.

Czytaj całość »
 
KOLEJNY SPRAWCA ZA WYRZUCANIE ŚMIECI UKARANY MANDATEM
Rzecznik UG informuje...
04 lutego 2021

Wyrzucone śmieci między Bystrzycą Dolną a BurkatowemO tym, że wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych nie popłaca przekonał się boleśnie mieszkaniec miasta Świdnicy. Pod koniec grudnia 2020 r. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie otrzymali zgłoszenie o pozostawionych oponach i częściach samochodowych między Bystrzycą Dolną a Burkatowem.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED SILNYM WIATREM
Rzecznik UG informuje...
03 lutego 2021

Alert IMGW przed silnym wiatremIMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem.

Czytaj całość »
 
OD 10 LAT SZKOLNE SCHRONISKO W LUBACHOWIE ODWIEDZIŁO PONAD 20 TYS. GOŚCI
Rzecznik UG informuje...
01 lutego 2021

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie Dokładnie 10 lat temu, 1 lutego 2011 roku swoje podwoje dla turystów otworzyło Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie. Powstało ono w wyniku prac związanych ze zmianą użytkowania budynku po byłej szkole podstawowej. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała 1,76 mln zł. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (RPO WD). Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji pn. „Zmiana sposobu użytkowania budynku Szkoły Podstawowej w Lubachowie na Szkolne Schronisko Młodzieżowe” w ramach Działania 6.5 Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową (schroniska).

Czytaj całość »
 
III MIEJSCE I NAJWYŻSZY ODSETEK SPISANYCH GOSPODARSTW ROLNYCH W KANALE SAMOSPISU
Rzecznik UG informuje...
01 lutego 2021

Pismo Urzędu Statystycznego we Wrocławiu dot.  III miejsca dla gminy Świdnica w kanale samospisu.30 listopada 2020 r. zakończyliśmy Powszechny Spis Rolny 2020 – najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat. Miło nam ogłosić, że w gminie Świdnica spisaliśmy 100% gospodarstw rolnych. Jak informuje Urząd Statystyczny we Wrocławiu, w Konkursie Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu, gmina Świdnica zajęła III miejsce.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 31 32 33 34 35 36 37 38 39 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica