spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  19 PaździernikaImieniny obchodzą:  Ferdynand, Piotr, Ziemowit  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RADNI RADY GMINY PODJĘLI APEL
Podczas LXV sesji Rady Gminy Świdnica radni jednogłośnie podjęli apel w sprawie zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w materiale wyborczym KWW Łukasza Świeczko. ...
WZOROWY SENIOR- CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ
Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, zorganizowali spotkanie którego tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, a także przestępstw...
POŻAR W MOKRZESZOWIE  POTRZEBNA POMOC
9 października 2018 r. pożar strawił doszczętnie dach budynku wielorodzinnego w Mokrzeszowie, stanowiący miejsce zamieszkania dla 9 mieszkańców. W chwili obecnej budynek, nie nadaje się do za...
BREAK DANCE I NIE TYLKO NA ŚWIETLICACH PODCZAS ZAJĘĆ Z ANIMATORAMI
Od października w 11 świetlicach na terenie gminy Świdnica rusza jesienno-zimowa edycja zajęć z animatorami dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wśród proponowanych nowości na uwagę zasługu...
KOLEJNA ODSŁONA PRZYJACIELSKIEJ WSPÓŁPRACY
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym ma przyjemność poinformować, że Szkoła rozpoczęła realizację mikroprojektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”,...
RUSZA CYKL SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH O DOPŁATACH DO WYMIANY PIECÓW
W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi, zapytaniami dotyczącymi dofinansowania do wymiany pieców i termomodernizacji budynków jednorodzinnych wójt gminy Świdnica Teresa Maz...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZAPRASZAMY NA GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOMisternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami, występy gminnych zespołów tanecznych i śpiewaczych oraz gwiazdy -  Tercetu Egzotycznego – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. 26 sierpnia o g. 13.00 w Krzyżowej rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, pszczelarze, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście dziękować będą za zebrane plony. Dożynki gminne - to najważniejsze wydarzenie kulturalne w gminie Świdnica, które każdego roku obfituje w wiele niespodzianek i atrakcji. Również i w tym roku ich nie zabraknie. Na wspólne dziękczynienie za zebrane plony i wspólne świętowanie serdecznie zapraszają Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, sołectwo Witoszów Dolny, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED UPAŁAMI
Rzecznik UG informuje...
30 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW prognozuje prognozują wystąpienie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Czytaj całość »
 
RUSZA ODBUDOWA DRÓG GMINNYCH W BOJANICACH
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOW maju br. blisko 18 mln zł. rządowej pomocy trafiło do 5 powiatów i 38 gmin województwa dolnośląskiego na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wśród nich był samorząd gmina Świdnica. Już niebawem ruszy odbudowa dróg gminnych w Bojanicach.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE ŚWIADCZENIA W RAMACH 300+ ZOSTAŁY WYPŁACONE
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOJak informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, pierwsze świadczenia o wyprawkę 300+ trafiły już na konta wnioskodawców. Łącznie dla 342 dzieci wypłaconych zostało 102,6 tys. zł. Jednocześnie informujemy, że od 1 sierpnia br. wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „DOBRY START” będzie można składać w formie papierowej. Zachowane też zostaną dotychczasowe formy przyjmowania wniosków, tj. za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl czy bankowość elektroniczną.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o upałach we wszystkich powiatach woj. dolnośląskiego oraz o burzach z gradem.
 

Czytaj całość »
 
NABÓR NA STANOWISKO REFERENT W GOPS
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOKIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWIDNICY OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - Referent ds. kadrowo-płacowych. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat.

Czytaj całość »
 
LETNI WYPOCZYNEK W PUSTKOWIE
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2018

Gmina Świdnica INFODzięki współpracy władz gminy Świdnica i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, 10 osobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Świdnica za darmo spędzi atrakcyjne wakacje nad polskim morzem.

Czytaj całość »
 
74 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO I TRENING SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2018

Gmina Świdnica INFO1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na ulicach w całej Polsce zawyją syreny upamiętniające to wydarzenie.

Czytaj całość »
 
PIERWSZA W GMINIE ŚWIDNICA DROGA ROWEROWA POŁĄCZYŁA 3 SOŁECTWA
Rzecznik UG informuje...
25 lipca 2018

Gmina Świdnica INFO2,4 km tyle dokładnie ma pierwsza w gminie Świdnica nowa droga rowerowa łącząca 3 sołectwa: Zawiszów, Sulisławice, Wiśniowa i miasto Świdnica. Już niebawem nowa trasa może łączyć się z siecią dróg rowerowych w gminie Jaworzyna Śląska i w gminie Żarów.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO ŚWIDNICKIEJ POLICJI
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2018

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek składa gratulacje wyróżnionym policjantom Z udziałem władz samorządowych, duchowieństwa, zaproszonych gości, świdniccy funkcjonariusze obchodzili 99 rocznicę powołania państwowej policji. Główne uroczystości odbyły się w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego. Awanse z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego inspektora Dariusza Wesołowskiego oraz komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Andrzeja Dobiesa odebrało 87 funkcjonariuszy.

Czytaj całość »
 
ZMIANY W SPOSOBIE ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
19 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOWychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od najbliższej zbiórki odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wystarczy tylko ten fakt zgłosić telefonicznie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną opublikowane szczegółowe harmonogramy odbiorów dla poszczególnych sołectw.  

Czytaj całość »
 
NOWY CHODNIK W JAGODNIKU TO POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA
Rzecznik UG informuje...
18 lipca 2018

foto: Nowy chodnik w Jagodniku520 mb nowego chodnika w Jagodniku po obu stronach drogi powiatowej zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i użytkowników drogi -podkreślała podczas uroczystego otwarcia wójt Teresa Mazurek. Władze gminy Świdnica od lat wspierają budowę chodników przy drogach powiatowych, a tylko w tym roku na ten cel z budżetu gminy zostanie wydanych 250 tys. zł.

Czytaj całość »
 
TRWA BUDOWA DROGI ORAZ PARKINGU W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2018

Gmina Świdnica INFO18 nowych punktów świetlnych, miejsca parkingowe na blisko 30 pojazdów, powstanie do końca września w ramach przebudowy drogi gminnej w Bystrzycy Dolnej oraz budowy nowego parkingu. Realizowana inwestycja będzie miała realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa wokół nowo powstającego przedszkola w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA DO GRUNTÓW ROLNYCH
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOKolejna droga dojazdowa do gruntów rolnych zyska nową nawierzchnię. Tym razem w Słotwinie. Szacowany koszt wyniesie ponad 1,7 mln zł., a 273 tys. stanowić będzie pomoc finansowa w postaci dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
II TURNUS MIASTA DZIECI
Rzecznik UG informuje...
11 lipca 2018

foto: II Turnus Miasta Dzieci - uczestnicy40 grup, 540 uczestników, rzesza wolontariuszy, zabawa poprzez naukę – to znak, że II turnus Miasta Dzieci trwa na dobre. Są też nowe zawody, a wśród nich zawód tłumacza, robotyka-konstruktora. modelarza czy opiekuna zwierząt.

Czytaj całość »
 
WYŚPIEWALI 7 MUZYCZNY KRĄŻEK
Rzecznik UG informuje...
11 lipca 2018

foto: Uczestnicy muzycznych warsztatów wokalnychDzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Czytaj całość »
 
BRĄZOWY MEDAL NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH W TURYNIE
Rzecznik UG informuje...
10 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOBlisko 300 uczestników i uczestniczek rywalizowało w Międzynarodowym Turnieju Akrobatycznym Turin Acro Cup 2018. Wśród nich utalentowane trio żeńskie w składzie: Roksana Niedziałkowska, Karolina Kozieł i Amelia Cieślik, pod czujnym okiem swojej trener Anny Kozieł.

 

Czytaj całość »
 
BAWIĄ SIĘ, WYPOCZYWAJĄ I UCZĄ SIĘ NOWYCH ZAWODÓW
Rzecznik UG informuje...
06 lipca 2018

foto: V edycja Miasta dzieci - oficjalne otwarcieTo już piąta edycja Miasta Dzieci. Ponad 900 uczestników w wieku 6-12 lat, a wśród nich dzieci z gminy Świdnica bawią się i wcielają w pracowników przeróżnych zawodów. Za swoją pracę i zaangażowanie otrzymują wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁA PRZEBUDOWA DRÓG TRANSPORTU ROLNEGO
Rzecznik UG informuje...
03 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOW związku z planowanym przystąpieniem do „Przebudowy dróg transportu rolnego w miejscowości Słotwina, dz. nr 244, 423/1, 454, 455” oraz przekazaniem placu budowy informujemy, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dojazdach do posesji.

Czytaj całość »
 
BUDOWLANE ABC
Rzecznik UG informuje...
03 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOMinisterstwo Inwestycji i Rozwoju informuje, że pod adresem https://budowlaneabc.gov.pl został uruchomiony praktyczny portal informacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy obywateli w zakresie procesu inwestycyjno-budowlanego. Zachęcamy do skorzystania z tych i wielu innych informacji, jakie oferuje portal.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica