spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  22 LutegoImieniny obchodzą:  Małgorzata, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU. POMOŻMY MONICE Z GRODZISZCZA
27 lutego 2020 roku od godz. 10:00 w świdnickim szpitalu Latawiec będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „Świdni...
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W BYSTRZYCY DOLNEJ
W związku z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 przejazd kolejowy w Bystrzycy Dolnej (za mostem), zlokalizowany w km 61+891 w ciągu drogi gminnej 112509D, będzie czasowo zamknięty w terminie 25-28....
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
BĄDŹ ŚWIADOMYM E-UŻYTKOWNIKIEM
Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem PRO-MOTOR serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium, podczas którego zaprezentowany zostanie projekt &bdqu...
POSZUKUJEMY AUDYTORÓW DO PROGRAMU WYMIANY PIECÓW
W związku z realizacją projektu grantowego pn.  „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”,...
ZAMKNIĘTY PRZEJAZD "PRZY OLEJARNI" W BURKATOWIE
W związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej  nr 285, informujemy o zamknięciu przejazdu kolejowego w Burkatowie, zlokalizowanego w ciągu drogi gminnej 111806 "przy olej...
BĘDĄ KOLEJNE ŚRODKI NA WYMIANĘ KOPCIUCHÓW
Aglomeracja Wałbrzyska dba o czyste powietrze, a wśród nich gmina Świdnica. Tylko w tym roku budżetowym zostaną zwiększone wydatki majątkowe o 181,9 tys. zł. na wydatki o charakterze dotacyjnym...
REMONT WIADUKTU KOLEJOWEGO NA UL. ŚLĄSKIEJ W ŚWIDNICY
W związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 771 położonego w ciągu drogi gminnej nr 1121946 D (ul. Śląska w Świdnicy) informujemy, że w terminie od 10 lutego do 2 marca 2020...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

SKUTECZNA INTERWENCJA POLICJANTÓW ZE SŁOTWINY
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOZaśmiecanie przydrożnych rowów , czy lasów zaczyna być dużym problemem dla środowiska – mówi Waldemar Woźniak, który konsekwentnie dba o ekologię, sprzątając społecznie miejscowości w gminie Świdnica i w sąsiednich samorządach. Tym razem dzięki skutecznej interwencji funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Słotwinie udało się ukarać mieszkańca Świdnicy i zobowiązać do posprzątania wszystkich śmieci.

Czytaj całość »
 
EMIL KREBS - WYSTAWA W NIEMIECKIM MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW latach 1893-1930 Emil Krebs był tłumaczem w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Mówił w 68 językach, miał do czynienia z ponad 100. To właśnie w siedzibie niemieckiego MSZ odbyło się otwarcie wystawy poświęconej światowej sławy poliglocie, Emilowi Krebs będącej uhonorowaniem pracy jego życia. Choć urodził się 15 listopada 1867 r. w ówczesnym Fryburgu, a dzisiejszych Świebodzicach, jeden z etapów jego życia związany był z miejscowością Opoczka, w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
ZAPROSZENIE DO KONSULTACJI
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2020

Strategia rozwoju Gminy ŚwidnicaWójt Gminy Świdnica zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Strategii rozwoju Gminy Świdnica na lata 2020-2027”.

Czytaj całość »
 
WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW W ZAKRESIE TURYSTYKI
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOLokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" planuje nabór wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej w zakresie turystyki.

Czytaj całość »
 
GDZIE JEST ZIMA?
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFO6 stycznia 1999 padł rekord ciepła w Polsce. Najwyższą temp. w tym okresie mogło pochwalić się Pszenno w gminie Świdnica, gdzie odnotowano +18,6 C.

Czytaj całość »
 
ZBLIŻA SIĘ TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI PODATKOWYCH NA 2020 ROK DLA OSÓB PRAWNYCH
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy o obowiązku złożenia przez osoby prawne deklaracji na podatek rolny i leśny do 15 stycznia, na podatek od nieruchomości od osób prawnych do 31 stycznia, a na podatek od środków transportowych do 15 lutego 2020 roku.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2020

Bezpłatne badania mammograficzne w GrodziszczuW dniu dzisiejszym, wszystkie chętne Panie, w wieku od 50. do 69. roku życia, będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie czekał od godz. 9:00 do 17:00 na parkingu przed świetlicą w Grodziszczu. Więcej informacji pod nr tel. (58)767-34-44.

 
WYSTARTOWAŁA SZKOŁA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW
Rzecznik UG informuje...
13 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął bezpłatne warsztaty doskonalące kompetencje wychowawcze osób dorosłych opiekujących się dziećmi i młodzieżą pn. "Szkoła  dla rodziców i wychowawców”.

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIE W BOLEŚCINIE
Rzecznik UG informuje...
12 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOBoleścin, to kolejne sołectwo na mapie gminy Świdnica gdzie z pieczołowitością pielęgnuje się wspólne śpiewanie kolęd. W tym roku na zaproszenie radnego, sołtysa i rady sołeckiej licznie odpowiedzieli mieszkańcy i zaproszeni goście.

Czytaj całość »
 
KOLĘDY I PASTORAŁKI ZABRZMIAŁY W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
12 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOKolędy i pastorałki, te znane, ale i w nowych aranżacjach można było usłyszeć podczas IX Kolędowania w Leśniczówce w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIE W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
11 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOStyczeń to czas spotkań noworocznych w sołectwach naszej gminy. Jest to wspaniała okazja do integracji mieszkańców. Tym razem rodzinną atmosferę można było poczuć w Lubachowie, gdzie do wspólnego kolędowania zachęcała pani sołtys wraz z radą sołecką.

Czytaj całość »
 
PRZERWA W DZIAŁALNOŚCI EKO TARGOWISKA
Rzecznik UG informuje...
10 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że od 11 stycznia do 29 lutego br. nastąpi przerwa w działalności EKO TARGOWISKA w Pszennie.

 
WSPIERAMY WOŚP
Rzecznik UG informuje...
10 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW czasie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Każdego roku wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek włącza się do akcji. W tym roku do wylicytowania będzie VOUCHER do zrealizowania na basenie i saunarium w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE NOWOROCZNE W LUTOMI GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

foto: Władze Gminy Świdnica z kolędnikami z LutomiSpotkanie noworoczne to doskonały czas na podziękowania za dotychczasową współpracę i nakreślenie planów na przyszłość. Tak było i tym razem. W świetlicy w Lutomi Górnej spotkali się przedstawiciele sołectw Lutomi Górnej i Dolnej wraz z działającymi organizacjami oraz radnymi.

Czytaj całość »
 
APLIKACJA mOBYWATEL
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOmObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna. Wydawana jest przez polski rząd, a za jej rozwój odpowiada zespół Ministerstwa Cyfryzacji. Aplikacja to obecnie sześć usług. mTożsamość, mLegitymacja szkolna, mLegitymacja studencka, mPojazd, eRecepta, Polak za granicą.

Czytaj całość »
 
GMINA BLISKO MIESZKAŃCÓW - MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOZachęcamy mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko do skorzystania z bezpłatnego systemu informacji lokalnej, który działa już w kilkuset gminach i miastach. System pozwala m.in. na komunikację kanałem SMS, lub poprzez mobilną aplikację BLISKO.

Czytaj całość »
 
WYSTARTOWAŁY STRAŻACKIE OSKARY 2020
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOUWAGA STRAŻACY OCHOTNICY! Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY. Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

Czytaj całość »
 
ZMIANY W ŚWIADCZENIACH 500 PLUS
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOOsoby, które otrzymały 500 plus w 2019 roku,  w roku 2020  nie muszą już składać nowych wniosków. Wypłata świadczeń wychowawczych będzie realizowana do dnia wskazanego w wydanej wnioskodawcy informacji. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres zasiłkowy  będą przyjmowane dopiero od 1 lutego 2021 r.  - w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną,  a od dnia 1 kwietnia 2021 w formie papierowej w tut. Ośrodku.

Czytaj całość »
 
ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOChcesz załatwić urzędowe sprawy online, lub skorzystać z E-RECEPTY - załóż profil zaufany. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu potwierdzisz swoją tożsamość, podpiszesz wniosek bez wychodzenia z domu.

Czytaj całość »
 
JEST NAS WIĘCEJ
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW 2019 roku najczęściej wybieranym imieniem żeńskim była Zuzanna. W dalszej kolejności Hanna, Emilia, Maja oraz Pola. Wśród chłopców pierwsze miejsce przypadło Stanisławowi i Janowi. Rodzice dla swoich synów chętnie wybierali również Wojciech, Marcel, czy Leon. W statystykach meldunkowych można było odnaleźć także bardziej wyszukane imiona, takie jak Thor, Jeremi czy Leslie. Według danych biura meldunkowego Urzędu Gminy Świdnica, pod koniec 2019 roku łączna liczba stałych mieszkańców gminy wyniosła 16864 osób (8548 kobiet i 8316 mężczyzn). Dla porównania, w grudniu 2018 liczba ta wyniosła 16761. To wzrost o 103 nowych mieszkańców.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica