spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 PaździernikaImieniny obchodzą:  Seweryn, Teodor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
PIĘKNIEJĄ KOŚCIOŁY W GMINIE
W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu samorządu gminy Świdnica, proboszczów oraz parafian, kościoły w gminie przechodziły gruntowne, konserwatorskie remonty. Odnowiono m.in. elewacje, ołtar...
70 LAT OSP BURKATÓW
W sobotę, 28 października o godzinie 14:00 odbędą się uroczyste obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie. ...
TRWA BUDOWA BASENU W WITOSZOWIE DOLNYM
Firma Pre-Fabrykat Sp. z o. o. jest wykonawcą największej w dotychczasowej historii gminy Świdnica inwestycji pn. Poprawa warunków nauczania poprzez zakup wyposażenia oraz rozbudowę infrastrukt...
GMINNE SZKOŁY PIĘKNIEJĄ
Dobiegły końca prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Inwestycję realizowano z wykorzystaniem środków unijnych, Zintegrowanych Inwestycji Terytorialny...
KRZCZONÓW Z NOWĄ DROGĄ POWIATOWĄ
Zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – granica powiatu. Nowa nawierzchnia i chodniki z obu stron w centrum wsi, to nie tylko le...
POBIEGAJ I KIBICUJ - KONKURS NA NAJLEPSZĄ STREFĘ KIBICA
Już przeszło 1600 zarejestrowanych zawodników. Biegacze nie tylko z Polski, ale także z Czech, Austrii, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Kenii. Bez wątpienia to jedna z większych imprez b...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
21 sierpnia 2017

foto: Finał Sportowych weekendów na wsiStrzelanie z łuków w Jagodniku było ostatnią punktowaną dyscypliną Turnieju Sołectw. Spośród 28 sołectw biorących udział w sportowych zmaganiach, bezkonkurencyjną okazała się drużyna z Burkatowa. Drugie miejsce przypadło w udziale sołectwu Wiśniowa, a trzecie drużynie z Pogorzały.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
17 sierpnia 2017

foto: Przedstawiciele władz Gminy i Miasta Świdnica podczas uroczystości Święta Wojska Polskiego pod Pomnikiem ZwycięstwaW 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej władze gminy Świdnica upamiętniły Święto Wojska Polskiego składając pod Pomnikiem Zwycięstwa kwiaty. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele kombatantów, samorządów świdnickich, parlamentu oraz służb mundurowych.

Czytaj całość »
 
DRUGI TURNUS MIASTA DZIECI DOBIEGA KOŃCA
Rzecznik UG informuje...
17 sierpnia 2017

foto: Miasto Dzieci 2017Zabawa poprzez pracę oraz planowanie swoich wydatków, tak właśnie wyglądają dni spędzone przez dzieci podczas tegorocznego turnusu w Mieście Dzieci, który trwał od 16.08. do 18.08.2017 roku.

Czytaj całość »
 
INFORMACJA GOPS W ŚWIDNICY DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW NA STYPENDIUM SZKOLNE
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYDo 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj całość »
 
MIASTO DZIECI
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

foto: Miasto DzieciOd 8.08 do 11.08 oraz od 16.08 do 18.08. 2017 roku 90 dzieci z terenu gminy Świdnica weźmie udział w półkolonii Miasto Dzieci w Świdnicy. Tam zarejestrują się w „Urzędzie Pracy”, następnie otrzymają skierowanie do pracy, uczyć się będą zawodu, odpoczywać, zarabiać pieniądze – „tauronki”, a następnie robić zakupy.

Czytaj całość »
 
DZIECI Z GMINY ŚWIDNICA KOLEJNY RAZ ODWIEDZIŁY NIESULICE
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek z młodzieżą kolonijną w NiesulicachW okresie od 28.07. do 11.08.2017r. 27 osobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Świdnica spędza wakacje w Niesulicach. W bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym pobyt dzieci będzie poszerzony o naukę jazdy konnej i kurs żeglowania. Jest to pierwsze miejsce na wakacyjnej mapie gminy Świdnica,  które nasi mali mieszkańcy odwiedzą.

Czytaj całość »
 
PIERWSZA Z DWÓCH INWESTYCJI PRZEKAZANA DO OSP BURKATÓW
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

foto: Przekazanie sprzęty ratownictwa medycznego dla OSP BurkatówWe wtorek 8 sierpnia 2017r. na terenie jednostki OSP Burkatów miało miejsce oficjalne przekazanie hydraulicznego zestawu ratownictwa medycznego. Jest to  projekt partnerski, którego liderem jest gmina Świdnica. Projekt dofinansowany ze środków EFRR w ramach RPOWD 2014-2010, natomiast  wartość zestawu to kwota 104 tys. zł. z czego aż 64% jest dofinansowane.

Czytaj całość »
 
PROMESA DLA GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
09 sierpnia 2017

fot. Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas wręczenia PromesyBlisko 2 miliony złotych trafi do gminy Świdnica na budowę kanalizacji sanitarnej w centralnej części wsi Makowice i Wilkowie wraz z kolektorem tłocznym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
 
ZWROT AKCYZY - ZŁÓŻ WNIOSEK DO 31 SIERPNIA 2017 R.
Rzecznik UG informuje...
08 sierpnia 2017

foto: banknotyTylko do końca sierpnia 2017 r. rolnicy mogą składać wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystanego do produkcji rolnej.

Czytaj całość »
 
OFICJALNE PRZEKAZANIE DROGI POWIATOWEJ BYSTRZYCA GÓRNA - LUBACHÓW
Rzecznik UG informuje...
08 sierpnia 2017

foto: Przedstawiciele władz powiatu i gminy Świdnica podczas oficjalnego przekazania drogi Bystrzyca Górna - LubachówW dniu 7.08.2017r oficjalnie zakończono prace remontowe drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Górna – Lubachów (do granic powiatu). Wykonawcą była firma „Bisek-asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów. Wartość zadania to kwota ponad 1,27 mln zł. z budżetu Powiatu Świdnickiego z czego 150 tys zł pochodzi od Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE MILIONY Z AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DLA GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
04 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejne 3 projekty gminy Świdnica zyskały dotacje ze środków powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Uroczyste przekazanie umów odbyło się w sali narad Urzędu Gminy Świdnica, z udziałem prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Łączna wartość projektów wyniesie ponad 3,3 mln zł, w tym dofinansowanie z EFRR stanowić będzie ponad 1,7 mln zł.

Czytaj całość »
 
73 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO I TRENING SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na ulicach w całej Polsce zawyją syreny upamiętniające to wydarzenie.

Czytaj całość »
 
BLISKO 800 TYS. W RĘKACH MIESZKAŃCÓW SOŁECTW
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!To będzie już 9 rok z Funduszem Sołeckim w gminie Świdnica. W 2018 roku do dyspozycji 33 sołectw będzie ponad 738 tys. złotych. To o 121 tys. więcej niż w roku bieżącym.

Czytaj całość »
 
SOŁTYSI POZNALI SWOICH PATROLOWCÓW
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po spotkaniu z kierownictwem Urzędu Gminy, nowych funkcjonariuszy policji poznali sołtysi gminy Świdnica. Na co dzień będą oni pełnić służbę na posterunku policji w Słotwinie. Jego siedziba zlokalizowana będzie w budynku świetlicy nr 36. Obecnie kończą się prace remontowe związane z adaptacją pomieszczeń do potrzeb działania nowego posterunku.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po kilku latach organizacji dożynek w Krzyżowej tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 r., na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lutomi Górnej. Współgospodarzami dożynek będą sołectwa: Lutomia Górna i Lutomia Dolna.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
25 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!26 lipca 2017 roku o godzinie 1100 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
ZGŁOŚ PROJEKT DO REWITALIZACJI
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szanowni Państwo. W związku z realizacją uchwały nr XL/342/2017 Rady Gminy Świdnica z dnia 24 marca 2017 roku w sprawie przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022 oraz pracami związanymi z przygotowaniem Programu Rewitalizacji zapraszamy do składania propozycji projektów, które zostaną umieszczone w programie. Dokument ten ma za zadanie określić m. in. priorytetowe działania zmierzające do poprawy jakości życia na terenach gminy wymagających szczególnego wsparcia, w tym zawierać propozycje projektów rewitalizacyjnych. Propozycję projektów można zgłaszać w terminie do dnia 7 sierpnia 2017 r.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA DO GRUNTÓW ROLNYCH
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2017

foto: droga dojazdowaDo końca września br. planowane jest wykonanie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Witoszowie Dolnym.  Inwestycja zyskała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 199,5 tys. zł.

Czytaj całość »
 
RATOWALI POLSKIE MOGIŁY
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2017

Foto: Uczesnicy tegorocznej wyprawy na UkrainęTak wiele przygotowań, oczekiwań planów, a te dziesięć dni minęło nie wiadomo kiedy Wrażeń jednak pozostawiły mnóstwo. A zaczęło się zwyczajnie - mówili zgodnie uczestnicy tegorocznej wyprawy na Ukrainę, którzy po raz ósmy postanowili zamienić swoje wakacje i ratować polskie nekropolie.

Czytaj całość »
 
INWESTYCJE PRZEZ AKTYWIZACJĘ
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2017

Foto: Konserwacja rowu melioracyjnego w Lutomi DolnejPonad 9400 mb przeprowadzonych konserwacji na urządzeniach melioracyjnych, wykoszonych rowów, poboczy w 26 sołectwach. To efekt prac wykonanych przez 25 pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych na terenie gminy Świdnica. Od kilku lat władze gminy Świdnica korzystają z rozwiązań proponowanych przez PUP dot. aktywizacji osób bezrobotnych.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica