spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 KwietniaImieniny obchodzą:  Gerard, Helena, Jerzy, Wojciech  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KOLEJNY SPRZĘT STRAŻACKI DLA GMINNYCH OSP
W ubiegłym roku gmina Świdnica była liderem projektu pożarniczego. Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczy...
DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI W CAŁEJ GMINIE
100 dębów za każdy rok odzyskanej niepodległości posadzą w gminie Świdnica jej mieszkańcy, samorządowcy, radni, uczniowie szkół i organizacji społecznych. Drzewa sadzone w tym roku w cał...
STRAŻAK ROKU DOLNEGO ŚLĄSKA 2018
Wielki plebiscyt strażacki Gazety Wrocławskiej rozpoczęty. Zachęcamy do oddania głosu na najlepszego strażaka ochotnika oraz na jednostkę OSP z terenu gminy Świdnica. ...
KONKURS FOTO- GMINA ŚWIDNICA W OBIEKTYWIE
Zrób zdjęcie związane z Gminą Świdnica, zgłoś je do konkursu fotograficznego w terminie do 24 maja 2018 r. Wygraj nagrody! Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w konkurs...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

POWSTANIE PRZEDSZKOLE W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
02 marca 2018

Gmina Świdnica INFOJeszcze w tym roku w Bystrzycy Dolnej powstanie przedszkole. Nowa placówka mieścić się będzie w sąsiedztwie siedziby Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Budynek nr 55 przeznaczony został do gruntownego remontu i termomodernizacji. 2 marca Rada Gminy Świdnica podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej.

Czytaj całość »
 
80 TYS. ZŁOTYCH NA RATOWANIE ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
02 marca 2018

Gmina Świdnica INFO80 tys. złotych z budżetu gminy Świdnica trafi do 3 parafii rzymskokatolickich na ratowanie zabytków architektury sakralnej. 2 marca br. gminni radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Czytaj całość »
 
KONKURS EKOLOGICZNY W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM
Rzecznik UG informuje...
01 marca 2018

Gmina Świdnica INFOJakie są główne zanieczyszczenia powietrza? Czym jest SMOG typu London, a czym jest rekultywacja? To tylko jedne z 25 zadanych pytań podczas Konkursu Ekologicznego pn. „W gminie Świdnica maluch i młody dba o czystość powietrza”.

Czytaj całość »
 
KONKURS FOTO- GMINA ŚWIDNICA W OBIEKTYWIE
Z ostatniej chwili
01 marca 2018

Gmina Świdnica INFOZrób zdjęcie związane z Gminą Świdnica, zgłoś je do konkursu fotograficznego w terminie do 24 maja 2018 r. Wygraj nagrody! Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w konkursie GMINA ŚWIDNICA W OBIEKTYWIE! Szczegóły na www.goksir.swidnica.pl

Czytaj całość »
 
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Rzecznik UG informuje...
01 marca 2018

Gmina Świdnica INFO1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Czytaj całość »
 
MŁODZI TENISIŚCI Z LUTOMI DOLNEJ NAJLEPSI W STREFIE WAŁBRZYSKIEJ
Rzecznik UG informuje...
01 marca 2018

foto: Zwycięzcy zawodnicy SP Lutomia Dolna27 lutego w Krosnowicach koło Kłodzka odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego strefy wałbrzyskiej, w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wzięło udział 9 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewcząt. Gminę Świdnica reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Lutomi Dolnej: Dominik Studnicki, Marek Duma oraz Bartek Kacprzak, którzy zwyciężyli w swojej grupie, pokonując zawodników z Olesna i Ząbkowic.

Czytaj całość »
 
JESIEŃ ŻYCIA Z SENIORAMI I MŁODZIEŻĄ
Rzecznik UG informuje...
01 marca 2018

Gmina Świdnica INFORegionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia się, do której należy 15 podmiotów, a wśród nich m.in. gmina Świdnica i Uniwersytet III Wieku podczas oficjalnej konferencji zaprezentowała program „Edukacja do starości”.

Czytaj całość »
 
WSPÓLNA POMOC DLA HOSPICJUM
Rzecznik UG informuje...
28 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOPomagam, bo to piękna rzecz – podkreślała wójt Teresa Mazurek, podczas konferencji prasowej promującej charytatywną akcję zimowego wyjścia na górę KAZBEK w Gruzji. Magdalena Bany, Marcin Walewski, Andrzej Sawicki, Ewa Talaga, Jacek Fabiś, Tadeusz Piotrowicz – to grupa przyjaciół, która swój trud dedykować będzie osobom słabszym i bardziej potrzebującym od nich.

Czytaj całość »
 
STYPENDIA ZA I SEMESTR WRĘCZONE
Rzecznik UG informuje...
23 lutego 2018

foto: Stypendyści z gminy ŚwidnicaUczniowie gminnych placówek oświatowych nie zwalniają tempa. Każdego roku przybywa zdolnych uczniów, którzy otrzymują stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Nie inaczej było w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018. Najlepsi z najlepszych otrzymali listy gratulacyjne, dyplomy i stypendia finansowe na łączną kwotę 18 750 zł.

Czytaj całość »
 
KOD DO PRZYSZŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
23 lutego 2018

foto: Uczniowie ze SP w Witoszowie Dolnym prezentują wykonane przez siebie samolot z klocków LEGO We DoJeszcze nie znają KODU DO PRZYSZŁOŚCI, ale z pewnością są bliżej do jego odkrycia. Mowa o 960 uczniach i 60 nauczycielach z 6 gminnych szkół, którzy na dodatkowych zajęciach wykorzystują laptopy i klocki LEGO, ucząc się kodowania. W 2017 r. władze gminy Świdnica podpisały umowę partnerską z Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej z siedzibą w Warszawie dotyczącą realizacji projektu „Kod do przyszłości”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
23 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOBiuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu w dniach 24-26 lutego w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim prognozuje temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -3°C do 0°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 25 km/h.

Czytaj całość »
 
ZAGRAJĄ DLA BEATY ŁOTAREWICZ
Rzecznik UG informuje...
22 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO10 marca o godz. 9.00 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się turniej charytatywny. Pasjonaci piłki nożnej zagrają dla Beaty Łotarewicz, świdnickiej nauczycielki, która zmaga się z agresywnym rakiem piersi.

Czytaj całość »
 
KOLEJNI UCZNIOWIE UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
22 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO135 uczniów klas I – III, z 4 szkół podstawowych w gminie Świdnic będzie uczestniczyć w projekcie nauki pływania w ramach programu ,,Umiem Pływać”. Zajęcia z nauki pływania będą realizowane na krytych pływalniach w Bielawie (SP Lutomia) i Żarowie (SP Pszenno, SP Witoszów Dolny, SP Bystrzyca Górna).

Czytaj całość »
 
BIEG TROPEM WILCZYM
Rzecznik UG informuje...
21 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO4 marca odbędzie VI edycja Biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzeniu patronuje m.in. wójt gminy  Świdnica Teresa Mazurek. Tegoroczna trasa -1963 m. przebiegać będzie wzdłuż Zalewu Witoszówka. Start o godz. 12.00.

Czytaj całość »
 
UDANY POCZĄTEK SPORTOWEJ RYWALIZACJI W RAMACH DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS
Rzecznik UG informuje...
20 lutego 2018

foto: Zawodniczki z SP w Lutomi Dolnej oraz SP w Witoszowie DolnymPo udanym dla Gminy Świdnica sportowym roku 2017, rok 2018 również zaczął się od mocnego uderzenia. Tym razem na wysokości zadania stanęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, wzmocnione Karoliną Malinowską ze SP w Witoszowie Dolnym, które w niedzielnym strefowym turnieju halowej piłki nożnej dziewcząt do lat 16-tu zajęły drugie miejsce, ulegając jedynie profesjonalnej drużynie z KS ,,Bielawianka” Bielawa.

Czytaj całość »
 
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
20 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOW dniach od 6 marca do 11 kwietnia na terenie 33 sołectw odbędzie się kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulatorów. Odpady należy wystawiać w terminach zgodnych z harmonogramem, w godzinach od 16.00 we wtorek do 6.00 rano w środę.

Czytaj całość »
 
NAJWYŻSZE LAURY DLA UCZNIÓW GMINNYCH SZKÓŁ
Rzecznik UG informuje...
20 lutego 2018

foto: Bartosz Piekielny - laureat IX POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ANGIELSKIEJ POEZJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ Bartosz Piekielny, uczeń SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej to tegoroczny laureat konkursu powiatowego w jęz. angielskim. Pierwsze miejsce na podium zdobyła Patrycja Grześkiewicz ze SP w Mokrzeszowie w powiatowym konkursie gramatyczno-leksykalnym.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Rzecznik UG informuje...
16 lutego 2018

Gmina Świdnica INFORegionalny Szpital Specjalistyczny "Latawiec" zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.

Czytaj całość »
 
FUNKCJONARIUSZE Z PP SŁOTWINA PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
Rzecznik UG informuje...
14 lutego 2018

foto: Konferencja podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie Gminy ŚwidnicaW siedzibie Urzędu Gminy Świdnica odbyła się pierwsza odprawa, która była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Świdnica za rok 2017. Oprócz władz gminy Świdnica, radnych i sołtysów w spotkaniu udział wzięli komendant powiatowy policji Andrzej Dobies oraz funkcjonariusze z nowego Posterunku Policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Rzecznik UG informuje...
13 lutego 2018

foto: Urząd Gminy w ŚwidnicyWójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 19 lutego do 2 marca 2018 r.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica