spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

RAZEM MIESZKAJĄ I RAZEM ZWIEDZAJĄ
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOZwiedzili 800-letni kościół pw. św. Marcina i wiatrak holenderski państwa Mielników w Gogołowie. Powędrowali na Ślężę, następie zwiedzili kościoły Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, św. Bartłomieja w Modliszowie. Powędrowali czerwonym szlakiem z Modliszowa do Bystrzycy Górnej. Wspólne zwiedzanie zakończyli ogniskiem na "Trójkącie Pokoleń" w Bystrzycy Górnej. Wszystko za sprawą projektu „Razem Mieszkamy – Razem Zwiedzamy”, który realizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO KWITNĄCEJ LIPY W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
08 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOByło smacznie i zdrowo, a to za sprawą kwitnącej lipy. Mieszkańcy Grodziszcza od kilku lat promują to właśnie drzewo jako swój produkt lokalny. Była już herbata z lipy, sok, a w tym roku do swojej oferty dołączyli miód. W sobotę, 6 lipca na boisku w Grodziszczu odbyła się premiera cyklicznej imprezy pn. Święto Lipy.

Czytaj całość »
 
W SOBOTĘ STARTUJE OTWARTY TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY
Rzecznik UG informuje...
04 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOJuż w najbliższą sobotę, 6 lipca w Boleścinie i w Grodziszczu odbędzie się OTWARTY TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY (14-18 lat) w ramach sportowych weekendów na wsi. To piąta punktowana dyscyplina sportowa. Na prowadzeniu po 4 rozgrywkach jest drużyna z sołectwa Bystrzyca Górna z kompletem 100 pkt. Następnie Witoszów Dolny 99 pkt i Makowice 94 pkt.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA EKO TARGOWISKO DO PSZENNA
Rzecznik UG informuje...
04 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW każdą sobotę, w godz. 7.00-14.00, za wyjątkiem świąt ustawowych serdecznie zapraszamy do Pszenna na EKO TARGOWISKO. Pierwsi wystawcy pojawili się 29 czerwca. Dla kupujących organizatorzy zadbali o ekologiczne torby. Można było zakupić jajka, warzywa, domowy makaron, miody, soki tłoczone za zimno, zioła, przyprawy a także rękodzieło.

Czytaj całość »
 
UDANY START TRIATHLONISTÓW W PNIEWACH
Rzecznik UG informuje...
03 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOWakacje, czas błogiego wypoczynku. Wcale nie. W niedzielę (30 czerwca), w blisko czterdziestostopniowym upale przyszło rywalizować młodym triathlonistom w finałowym starcie Pucharu Polski w Pniewach.  W kategorii dzieci starszych (12-13 lat) dziewczęta i chłopcy sekcji triathlonowej GLKS Żelazna Świdnica zaznaczyli swoją obecność wśród najlepszych rywali w Polsce.                      

Czytaj całość »
 
OFICJALNE OTWARCIE MIASTA DZIECI
Rzecznik UG informuje...
03 lipca 2019

Gmina Świdnica INFO39 grup, blisko 570 uczestników a wśród nich dzieci z gminy Świdnica wypełniają pierwszy turnus VI edycji Miasta Dzieci. Oficjalne otwarcie z udziałem władz gminy i miasta Świdnica, sponsorów i współorganizatorów odbyło się 3 lipca na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj całość »
 
MANEWRY STRAŻACKIE W CENTRUM SPORTOWO-REKREACYJNYM W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
02 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW ostatnią niedzielę czerwca goście opuszczający basen w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym byli świadkami niecodziennej zbiórki Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym. Korytarz zaczęli wypełniać strażacy chcący wziąć udział w wodnych manewrach. Mimo późnej pory na szkolenie stawiła się także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE WYPŁATY 500+ ZREALIZOWANE
Rzecznik UG informuje...
02 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOPierwsze wypłaty są już na kontach wnioskodawców, którzy za pośrednictwem bankowości elektronicznej złożyli wnioski do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, w ramach rozszerzonego programu "Rodzina 500 plus". Tylko w pierwszym dniu przyjęć odnotowaliśmy wpływ 231 wniosków za pośrednictwem bankowości elektronicznej. 153 dotyczyły świadczenia 500+, natomiast 78 to wnioski o świadczenie 300+. Pierwszy wniosek został złożony elektronicznie 1 lipca o godz. 00:16 – podkreśla Dorota Waliszak p.o. kierownika GOPS w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
SPRAWDŹ CZY JESTEŚ W SPISIE WYBORCÓW W WYBORACH DO IZB ROLNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
01 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOOkręgowa Komisja Wyborcza do przeprowadzenia wyborów do Izb Rolniczych zawiadamia, że do 12 lipca br. w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica wyłożony jest do wglądu ( w godz. 8.00-14.00) spis członków Dolnośląskiej Izby Rolniczej (DIR) uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powiatowej DIR.

Czytaj całość »
 
ODCZYTY WODOMIERZY
Rzecznik UG informuje...
01 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, ze w lipcu 2019 r. odbędą się odczyty wodomierzy według następującego harmonogramu:

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED UPAŁAMI I BURZAMI Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
01 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed upałami 2 stopnia i burzami z gradem 2 stopnia.

Czytaj całość »
 
TRWA BOLEŚCIŃSKA BIESIADA
Rzecznik UG informuje...
29 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOOd godz. 15 na terenie boiska sportowego trwa BOLEŚCIŃSKA BIESIADA. Organizatorzy zadbali o  moc atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Turniej siatkówki plażowej idealnie wpisał się w upalna pogodę. Na ochłodę mogą liczyć wszyscy uczestnicy, a to za sprawą strażaków z OSP Grodziszcze, którzy gościnnie z pokazami przyjechali  do Boleścina. Dla dzieci są dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, loteria fantowa. Młodzi piłkarze walczą w turnieju piłki nożnej.  Od godziny 19.00 przy muzyce na żywo odbędzie się zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
W PSZENNIE WYSTARTOWAŁO EKO TARGOWISKO
Rzecznik UG informuje...
29 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOPierwsi wystawcy pojawili się dzisiaj na gminnym EKO TARGOWISKU w Pszennie. Dla kupujących organizatorzy zadbali o ekologiczne torby. Można było zakupić jajka, warzywa, domowy makaron, miody, soki tłoczone za zimno, zioła i przyprawy a także rękodzieło. Targowisko będzie czynne w każdą sobotę, w godz. 7.00-14.00, z wyjątkiem świąt ustawowych. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
WAKACJE U SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
28 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOJako pierwsi w tym roku wystartowali seniorzy, dla których pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowali letni wypoczynek, w ramach siódmej edycji programu "Bądź swoim przyjacielem".

Czytaj całość »
 
STARTUJE VI EDYCJA MIASTA DZIECI
Rzecznik UG informuje...
28 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFONa terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już po raz szósty blisko 1000 uczestników weźmie udział w tegorocznej edycji Miasta Dzieci. Podczas dwóch turnusów od 2 do 11 lipca, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu gminy Świdnica i miasta Świdnica będą wypoczywać, uczyć się i bawić. Przedsięwzięciu patronuje m.in. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
WAKACJE W NIESULICACH
Rzecznik UG informuje...
28 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFO27 dzieci z gminy Świdnica rozpoczęło dzisiaj wakacje w Niesulicach. Od 28 czerwca do 12 lipca mieszkańcy gminy wypoczywać będą na obozie żeglarskim i konnym.

Czytaj całość »
 
MŁODZI PŁYWACY Z GMINY ŚWIDNICA PODNIEŚLI SWOJE KWALIFIKACJE
Rzecznik UG informuje...
27 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW tym roku wakacyjny wypoczynek nad wodą zapowiada się dużo bezpieczniej. Gminna młodzież udowodniła, że godziny spędzone w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym nie poszły na marne.  W ostatnich tygodniach czerwca 84 osoby przystąpiły do egzaminu na kartę pływacką zaliczając ten niełatwy dla dzieci test.

Czytaj całość »
 
UWAGA PODATNICY! OD LIPCA NOWE FORMULARZE INFORMACJI I DEKLARACJI PODATKOWYCH
Rzecznik UG informuje...
27 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOOd 1 lipca br. zaczynają obowiązywać nowe rozporządzenia Ministra Finansów, sprawie wzorów: informacji o gruntach i deklaracji na podatek rolny, informacji o lasach i deklaracji na podatek leśny, informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE WSPARCIE NA DROGI DOJAZDOWE DO GRUNTÓW ROLNYCH
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFO153,3 tys. zł. otrzymała gmina Świdnica ze środków ochrony gruntów rolnych budżetu Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania pn. „Burkatów - Bystrzyca Górna droga dojazdowa do gruntów rolnych” . Przyznane środki będą kontynuacją działań związanych z poprawą dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie naszej gminy. Tylko w ostatnich 3 latach pozyskaliśmy na ten cel już ponad 947 tys. zł.

Czytaj całość »
 
TRWA PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ W BOLEŚCINIE
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 382 w miejscowości Boleścin apelujemy do pieszych, kierowców i podróżujących tą trasą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica