spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KRZYŻOWA MUSIC 2019
Rzecznik UG informuje...
30 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW dniach od 18 sierpnia do 1 września 2019 roku odbędą się mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu, pod nazwą Krzyżowa-Music. Po raz kolejny światowej sławy muzycy oraz obiecujące talenty muzyki klasycznej pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner spotkają się na wspólnie muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Owoce swojej współpracy Seniorzy i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas koncertów odbywających się na Dolnym Śląsku.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED BURZAMI Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
29 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem drugiego stopnia.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami z gradem na terenie powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
KLUB ABC SENIORA ZAPRASZA
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW gminie Świdnica mamy dużo aktywnych seniorów. Jednym z miejsc, gdzie mogą realizować swoje pomysły jest KLUB ABC SENIORA w Bystrzycy Dolnej. Uroczyste otwarcie placówki miało miejsce 16 lipca, a tydzień później seniorzy odbyli już pierwsze zajęcia ze zdrowego gotowania oraz ćwiczenia Pilates.

Czytaj całość »
 
28 LIPCA WYBORY DO IZB ROLNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy, że wybory do izb rolniczych VI kadencji odbędą się w całym kraju w najbliższą niedzielę, 28 lipca 2019 r. w godz. 8.00-18.00. Przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej Zygmunt Balant zawiadamia, że lokal wyborczy znajdować się będzie na terenie świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym nr 52.

Czytaj całość »
 
1 SIERPNIA 75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOJak informuje Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się wojewódzki trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego. Wyemitowanie sygnału akustycznego „Ogłoszenie alarmu” w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 
KONSULTACJE SPOŁECZNE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza do zapoznania się z propozycją projektu dotyczącego modernizacji obiektu świetlicy wiejskiej w Pszennie i doposażenia go dla rozwoju oferty odpowiadającej na nowe potrzeby w obszarze działalności kulturalnej.

Czytaj całość »
 
DWIE PROMESY DLA GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
18 lipca 2019

Gmina Świdnica INFO79 projektów na łączną kwotę ponad 2,19 mln zł zostało dofinansowanych z  budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku. Wśród nich jest gmina Świdnica z projektem na wykonanie placu zabaw w Komorowie. To nie koniec dobrych wiadomości, bowiem kolejne 30 tys. zł. trafi do budżetu gminy na konserwację rowów melioracyjnych w obrębie sołectwa Lutomia Dolna. Uroczyste wręczenie promes odbyło się dzisiaj w  Ludwikowicach Kłodzkich, w gmachu Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

Czytaj całość »
 
W BYSTRZYCY DOLNEJ POWSTAŁ KLUB SENIORA
Rzecznik UG informuje...
16 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOA jak aktywny, B jak bezpieczny i C jak ciekawy świata. To tylko założenia Klubu pod nazwą ABC Seniora. Mieszkańcy gminy Świdnica w wieku 60+ otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów i pomysłów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Teresa Mazurek, wraz z przewodniczącą Rady Gminy Reginą Adamską i Stanisławem Kraińskim, założycielem pierwszego w gminie Świdnica klubu seniora.

Czytaj całość »
 
CHCESZ UCZESTNICZYĆ W PRACACH ZESPOŁU DS. OPRACOWANIA STRATEGII ROZWOJU? ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ
Rzecznik UG informuje...
16 lipca 2019

Strategia Rozwoju 2020-2027W terminie do 24 lipca br. osoby zainteresowane uczestnictwem w pracach Zespołu ds. opracowania Strategii Rozwoju mogą zgłosić swoją kandydaturę za pomocą formularza deklaracji uczestnictwa.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO POLICJI 2019, AWANSE I ODZNACZENIA
Rzecznik UG informuje...
15 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOPolicjanci z powiatu świdnickiego obchodzili dziś święto policji. Uroczystości były wyjątkowe z uwagi na przypadające w tym roku 100-lecie służb mundurowych. Gratulacje wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy złożyli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Świdnica Arkadiuszem Piasecznym, dziękując za dotychczasową współpracę i wszelkie działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na terenie Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
TRWA BUDOWA DROGI ROWEROWEJ W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW Bystrzycy Dolnej powstaje kilometrowy odcinek drogi pieszo – rowerowej o szerokości 3 m. i ruchu dwukierunkowym z nawierzchnią asfaltową. Budowa drogi docelowo połączy miejscowość Bystrzycę Dolną z Miastem Świdnica, gdzie prace przy realizacji pierwszego etapu są już wykonane.

Czytaj całość »
 
RUSZA PRZEBUDOWA DROGI DO GRUNTÓW ROLNYCH BURKATÓW-BYSTRZYCA GÓRNA
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW latach 2016 - 2018 r. w ramach dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego przebudowano 4 drogi dojazdowe do gruntów rolnych w Witoszowie Dolnym, Bystrzycy Dolnej oraz Słotwinie. Już niebawem kolejna droga, tym razem na odcinku Burkatów – Bystrzyca Górna zyska asfaltową nawierzchnię. Na ten cel władze gminy wykorzystają otrzymane wsparcie w wysokości 153,3 tys. zł. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.

Czytaj całość »
 
RADOSNY FINAŁ MIASTA DZIECI
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOBlisko 1200 dzieci skorzystało w tym roku z półkolonii „Miasto Dzieci” przygotowanej wspólnie przez samorząd miasta i gminy Świdnica, przy wsparciu sponsorów firm i instytucji prywatnych. Była świetna zabawa, poznawanie nowych zawodów, tajników ekonomii i gospodarowania otrzymanymi za pracę „tauronkami”. Na zakończenie każdego z turnusów uczestnicy  dokonywali zakupów w „Sklepie marzeń”. Uroczyste zakończenie VI edycji Miasta Dzieci odbyło się w hali Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z udziałem wójt gminy Teresy Mazurek oraz wiceprezydentów Świdnicy: Szymona Chojnowskiego i Jerzego Żądło.  

Czytaj całość »
 
W HOŁDZIE POMORDOWANYM NA UKRAINIE
Rzecznik UG informuje...
11 lipca 2019

Gmina Świdnica INFO11 lipca, w 76. rocznicę upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów hołd pomordowanym oddali samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa oraz organizacji kombatanckich i społecznych.

Czytaj całość »
 
W BYSTRZYCY DOLNEJ POWSTAJE KLUB SENIORA
Rzecznik UG informuje...
10 lipca 2019

Gmina Świdnica INFO16 lipca o godz. 14.00 nastąpi uroczyste otwarcie Klubu ABC Seniora. To kolejne miejsce na mapie gminy Świdnica przyjazne dla seniorów. Siedzibą Klubu będzie budynek obecnego przedszkola w Bystrzycy Dolnej 55 na I piętrze.

Czytaj całość »
 
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W BADANIACH DOT. STRATEGII ROZWOJU GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2020-2027
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem Strategii rozwoju Gminy Świdnica na lata 2020 – 2027 informujemy, że od 11 lipca do 31 sierpnia 2019 r. w czwartki, piątki i w soboty w poszczególnych miejscowościach będą prowadzone badania ankietowe wśród mieszkańców na temat funkcjonowania gminy. Ankieterzy będą posiadać imienne identyfikatory.

Czytaj całość »
 
28 LIPCA WYBORY DO IZB ROLNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOPrzewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej Zygmunt Balant zawiadamia, że wybory do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej na terenie gminy Świdnica odbędą się 28 lipca 2019 r. w godz. 8.00-18.00. Lokal wyborczy znajdować się będzie na terenie świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym nr 52.

Czytaj całość »
 
ZGŁOŚ SWÓJ STRAGAN I WIENIEC NA DOŻYNKI GMINNE
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW tym roku dożynki gminne odbędą się 25 sierpnia o godz. 13.00 w Pszennie (teren boiska sportowego). Serdecznie zapraszamy sołectwa, stowarzyszenia i organizacje do nadsyłania zgłoszeń w konkursie na „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe”. Delegacje sołectw mogą nadsyłać karty zgłoszeniowe do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji pod nr tel. 748521226 wew. 313. Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia br.

Czytaj całość »
 
II TURNUS MIASTA DZIECI OFICJALNIE OTWARTY
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOPierwszy turnus półkolonii Miasta Dzieci za nami. W tym roku ze wspólnej oferty letniego wypoczynku, przygotowanej przez miasto i gminę Świdnica skorzystało 580  dzieci. Na II turnus przybyło 600 dzieci. Oficjalne otwarcie odbyło się 9 lipca na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z udziałem parlamentarzystów,  przedstawicieli władz samorządowych i sponsorów.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica