spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  14 GrudniaImieniny obchodzą:  Alfred, Izydor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ŚWIDNICKA KOLĘDA 2018
14 grudnia na świdnickim rynku rusza doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 21 grudnia na kilkudziesięciu stoiskach będzie można zakupić m.in. smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń, ...
NOWY HARMONOGRAM WYWOZU ŚMIECI
Od stycznia 2019 r. obowiązywać będzie nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych. Jednocześnie informujemy, że stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla gospodarstw domowych oraz nieruchomo...
OGŁOSZENIE - DOFINANSOWANIE MODERNIZACJI SYSTEMÓW GRZEWCZYCH
Gmina Świdnica wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej  przystąpiła do przygotowania wspólnego  wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

12 LISTOPADA DNIEM WOLNYM OD PRACY
Rzecznik UG informuje...
09 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOPrezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym. W związku z powyższym w poniedziałek 12.11.2018 r. Urząd Gminy Świdnica nie będzie prowadził obsługi klientów.

 
DZIŚ O 11.11 ZAŚPIEWALI HYMN POLSKI
Rzecznik UG informuje...
09 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOJak Polska długa i szeroka, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i nie tylko włączyli się do akcji "Rekord dla Niepodległej". 9 listopada, o godzinie 11.11 przedszkolaki z Witoszowa Dolnego, podobnie jak wszyscy uczniowie gminnych placówek oświatowych zaśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. W gronie zaproszonych gości była wójt gminy Teresa Mazurek, ks. dr hab. Jarosław Lipniak, radna Rady Gminy Świdnica Jadwiga Wicher, sołtys wsi Witoszów Dolny Fabian Bartoszewicz oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie.

Czytaj całość »
 
OGÓLNOPOLSKIE ĆWICZENIA RENEGATE-SAREX 18/II
Rzecznik UG informuje...
09 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że w dniach 14-15 listopada (termin zapasowy 16 listopada br.) na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE-SAREX 18/II, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna. W związku z powyższym możliwe jest uruchomienie syren zarządzanych przez powiaty – poprzez wyemitowanie sygnału „Ogłoszenie alarmu” – po otrzymaniu sygnału ostrzegającego o zagrożeniu i wyemitowanie sygnału „Odwołanie alarmu” po otrzymaniu sygnału odwołującego zagrożenie.

 
OD PRZEDSZKOLAKA PO SENIORA TAK MIESZKAŃCY GMINY CIESZĄ SIĘ Z NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
09 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOPodstawa programowa wychowania przedszkolnego  zaleca, aby dziecko kończące przedszkole wiedziało jakiej jest narodowości, że mieszka w Polsce, rozpoznawało godło i flagę państwową. Dlatego też już od najmłodszych lat uczymy dzieci  patriotyzmu. Uświadamiamy skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego – podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Czytaj całość »
 
100 LISTÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
09 listopada 2018

Gmina Świdnica INFO100 listów na 100-lecie niepodległości znalazło się w kapsule czasu, którą zakopano na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. W tym ważnym wydarzeniu, 7 listopada br., wzięli udział uczniowie naszych szkół gminnych: Wiktoria Mucha ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, Karolina Bośka, Amelia Walatek i Kacper Popiel ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
GMINNE UROCZYSTOŚCI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
06 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOUroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. W tym dniu zostaną wręczone odznaczenia "Zasłużony dla Gminy Świdnica".

Czytaj całość »
 
PONAD 16 TYS. SZKÓŁ ZAŚPIEWA HYMN
Rzecznik UG informuje...
06 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOJuż pond 16 tys. placówek oświatowych przyłączyło się do  akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. 9 listopada dokładnie o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewają 4 zwrotkowy hymn narodowy. Do ogólnopolskiej akcji włączyły się wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z terenu gminy Świdnica.

 
NIEPODLEGŁA DO HYMNU! DOŁĄCZ DO AKCJI
Rzecznik UG informuje...
06 listopada 2018

Gmina Świdnica INFO11 listopada o godz. 12.00 cała Polska śpiewa hymn dla niepodległej. Przyłącz się do akcji, zaśpiewaj z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi. Pokażmy, że razem świętujemy jedyny taki jubileusz w naszym życiu. Bo niepodległa jest dla wszystkich.

Czytaj całość »
 
DZIĘKUJĘ
Rzecznik UG informuje...
05 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOSzanowni Mieszkańcy Gminy Świdnica! Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Gminy Świdnica za udział w wyborach samorządowych. Szczególnie dziękuję Tym którzy poparli moją kandydaturę na urząd Wójta Gminy Świdnica: 21 października i 4 listopada br. Państwa obecność w lokalach wyborczych to dowód na to, że losy naszej Małej Ojczyzny – Gminy Świdnica są dla Nas niezmiernie ważne. Dziękuję również moim kontrkandydatom za udział w kampanii. Wierzę, że potrafimy wspólnie wspierać to co najważniejsze dla Gminy Świdnica.Ponowny wybór na wójta gminy Świdnica jest dla mnie zaszczytem i zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz mieszkańców Naszej Gminy. Z wyrazami szacunku Teresa Mazurek

 
MIESZKAŃCY GMINY WYBRALI TERESĘ MAZUREK NA URZĄD WÓJTA GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
05 listopada 2018

Gmina Świdnica INFOW II turze wyborów samorządowych zarządzonych na dzień 4 listopada 2018 r. mieszkańcy gminy Świdnica wybrali Teresę Mazurek na urząd wójta gminy Świdnica, oddając 3021 głosów ważnych.

Czytaj całość »
 
4 LISTOPADA DRUGA TURA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
Rzecznik UG informuje...
02 listopada 2018

Gmina Świdnica INFO10 Obwodowych Komisji Wyborczych, zlokalizowanych na terenie gminy Świdnica jest gotowych do przeprowadzenia II tury wyborów samorządowych, zarządzonych na dzień 4 listopada 2018 r. Głosowanie w lokalach wyborczych odbędzie się w niedzielę, od godz. 7.00 do godz. 21.00. Wyborcy będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji w określonym miejscu i godzinie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Czytaj całość »
 
MAMY JUŻ PONAD 5,6 TYS. WEJŚĆ NA BASEN W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
31 październik 2018

Gmina Świdnica INFOOd połowy września 2018 r. uczniowie z wszystkich sześciu szkół podstawowych oraz dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dolnym korzystają z zajęć nauki pływania w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym. Tygodniowo w ramach zajęć w-f z lekcji na basenie korzysta 21 grup średnio po 15 uczniów w grupie. Wszystkie zajęcia są dla uczestników bezpłatne, również koszty dojazdu ze szkół na pływalnię ponoszą szkoły. Od momentu uruchomienia obiektu, odnotowaliśmy ponad 5,6 tys. wejść w ramach zajęć edukacyjnych, prawie drugie tyle to wejścia pozaszkolne – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
SREBRNY MEDAL DLA UTALENTOWANYCH AKROBATEK
Rzecznik UG informuje...
31 październik 2018

Gmina Świdnica INFOTrójka utalentowanych akrobatek Amelia Cieślak, Karolina Kozieł i Roksana Niedziałkowska pod czujnym okiem swojej trener Anny Kozieł, zdobyła srebrny medal na Międzynarodowych Zawodach w Akrobatyce Sportowej Sachsenpokal 2018 w Riesa w Niemczech.

Czytaj całość »
 
PRZERWY W DOSTAWIE WODY W SŁOTWINIE
Rzecznik UG informuje...
30 październik 2018

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że w środę 31 października w godz. 8.00-15.00 z powodu rozbudowy sieci wodociągowej w miejscowości Słotwina mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców sołectwa Słotwina. Za utrudnienia przepraszamy.

 
SCALANIE GRUNTÓW W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
30 październik 2018

Gmina Świdnica INFOMokrzeszów ma szanse na inwestycje szacowane wstępnie na około 10.000.000 zł. Będzie to pierwsze sołectwo w Gminie Świdnica, w którym program scalania z dofinansowaniem z PROW zostanie zrealizowany i wraz z sąsiednimi Milikowicami utworzy zwarty obszar na nowo urządzonych wsi.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ŚWIETLICE OFERUJĄ BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Rzecznik UG informuje...
30 październik 2018

Gmina Świdnica INFOOd listopada ruszają kolejne zajęcia w dwóch gminnych świetlicach. Tym razem miłośnicy BREAK DANCE będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych w Mokrzeszowie przez Marka Chrobaka w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00. W Słotwinie zostaną zorganizowane warsztaty manualno-plastyczne, prowadzone w każdy czwartek od godz. 16.00 do godz. 18.00. W planach jest uruchomienie bezpłatnych zajęć językowych na świetlicy w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
STARTUJE 4. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI
Rzecznik UG informuje...
29 październik 2018

Gmina Świdnica INFOW najbliższą sobotę, 3 listopada startuje 4. RST Półmaraton Świdnicki. Główna trasa biegu licząca 21,0975 km, tak jak w latach ubiegłych będzie poprowadzona przez miejscowości położone na terenie gminy Świdnica: Opoczkę, Bojanice, Burkatów, Bystrzycę Dolną. Start półmaratonu zaplanowano na świdnickim rynku o godz. 12, a metę na Stadionie Miejskim w Świdnicy od ok. godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
BĘDZIE KANALIZACJA DLA OSIEDLA NAD POTOKIEM W SŁOTWINIE
Rzecznik UG informuje...
29 październik 2018

Gmina Świdnica INFODobiegły końca rozmowy z Miastem Świdnica w sprawie wyprowadzenia kanalizacji sanitarnej z ul. Pogodnej przez potok Jabłoniec i ul. Sikorskiego w kierunku Osiedla. Projektanci wykonując projekt kanalizacji ulicy Pogodnej z kolektorem przez Zawiszów do oczyszczalni ścieków, przedłużą sieć wprowadzając ją na teren gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
DOLNOŚLĄSKI FINAŁ W WARCABACH STUPOLOWYCH W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
29 październik 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami XIX Dolnośląskie Igrzyska LZS Mieszkańców Wsi i Miast i Dolnośląski Finał Warcabów Stupolowych. W sobotę, 27 października 121 zawodniczek i zawodników z całego Dolnego Śląska – finalistów eliminacji strefowych pojawiło się na świetlicy w Grodziszczu. Świetna zabawa dla całych rodzin – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
WARCABY 100-POLOWE W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
26 październik 2018

Gmina Świdnica INFOGry planszowe od zawsze łączyły pokolenia i były świetną zabawą dla całych rodzin. Ubiegłoroczna edycja Turnieju Strefowego w Warcabach 100 – połowowych przyciągnęła blisko 100 uczestników z powiatów kłodzkiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego. W tym roku XIX Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast w Warcabach Stupolowych odbędą się w sobotę 27 października od godz. 10 na świetlicy w Grodziszczu. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica