spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  22 SierpniaImieniny obchodzą:  Cezary, Maria  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KOLEJNE MILIONY Z AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DLA GMINY ŚWIDNICA
Kolejne 3 projekty gminy Świdnica zyskały dotacje ze środków powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew&oac...
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE
Po kilku latach organizacji dożynek w Krzyżowej tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 r., na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lutomi ...
ANKIETOWANIE OBSZARÓW W LOKALNYM PROGRAMIE REWITALIZACJI
Szanowni Państwo. Rozpoczynamy ankietowanie obszarów, które mają się znaleźć w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Badanie ankietowe jest anonimowe, prowadzone w ce...
ZMIANY WE WNIOSKACH O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE - PROGRAM RODZINA 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, informuje, że od 1 sierpnia br.  zmienią się przepisy ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w zakresie ustalania upra...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

5 EDYCJA WYPOCZYNKU DLA SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po raz piąty Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie gości seniorów z gminy Świdnica, w ramach projektu pn. „Bądź Swoim Przyjacielem”. W tegorocznej edycji uczestniczy 43 seniorów z 15 miejscowości. Organizatorem wypoczynku jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Czytaj całość »
 
RODZINNE ŚWIĘTO W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2017

foto: Festyn Rodzinny w BurkatowieDoskonała aura, duża dawka dobrej muzyki, przysmaki z grilla, rodzinne atrakcje. Za nami pierwszy Gminny Festyn Rodzinny w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
DIAMENTOWE I ZŁOTE GODY
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2017

foto: Jubilaci w USC w Świdnicy wraz z władzami Miasta i Gminy Świdnica (prezydent B.M. Słaniewska, z-ca Wójta Z.Kanicki)Życie to miłość, zaufanie, ale też nieustanny kompromis. Choć zdrowie trochę szwankuje, kochają się nadal i wzajemnie wspierają. Tak w dużym skrócie wygląda przepis na udane życie obok drugiej osoby, które przeżyły wspólnie 50 lat i więcej. W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego aż trzy pary małżeńskie z gminy Świdnica świętowały swoje złote i diamentowe gody.

Czytaj całość »
 
ZABRZMIAŁ OSTATNI DZWONEK
Rzecznik UG informuje...
24 czerwca 2017

foto: Wójt gminy Świdnica na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Witoszowie DolnymDla blisko 1,5 tys. uczniów w gminie Świdnica zabrzmiał dziś ostatni dzwonek. Przed nimi upragnione wakacje, a od września edukacja według nowej reformy oświatowej. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy dyrektorzy przedstawili 18 letnią historię swoich gimnazjów i otrzymali podziękowania od władz gminy. Zmiany czekają również Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Dziś dyrektorów żegnali uczniowie i grona pedagogiczne podczas uroczystych akademii.

Czytaj całość »
 
PARTNERSKA AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Rzecznik UG informuje...
23 czerwca 2017

LGD SZLAKIEM GRANITUStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" zaprasza 8 osób do projektu współpracy p.n. "Partnerska Akademia Przedsiębiorczości", który realizuje wraz ze Stowarzyszeniem Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów wiejskich. Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy.

Czytaj całość »
 
REKORDOWE STYPENDIA
Rzecznik UG informuje...
22 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Jakie są nasze szkoły, świadczą o nich dziś sami uczniowie i liczba wręczonych stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. To rekord w historii gminnej oświaty. Do prymusów i osobowości szkół, a także najzdolniejszych uczniów i sportowców trafiło 256 stypendiów, w tym 195 naukowych i 61 sportowych na łączną kwotę 46,5 tys. zł. Prymusem gminy Świdnica trzeci rok z rzędu została Paula Kaczmarczyk, ze średnią ocen 6,0 z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
ZGODNE ABSOLUTORIUM
Rzecznik UG informuje...
20 czerwca 2017

fot. Gratulacje dla wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek po udzieleniu absolutorium14 absolutorium z tyt. wykonania budżetu, a 15 w dotychczasowej historii na stanowisku wójta. 19 czerwca radni gminy Świdnica jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium dla Teresy Mazurek.

Czytaj całość »
 
NAJLEPSZE W DOTYCHCZASOWEJ HISTORII
Rzecznik UG informuje...
20 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Znamy już wyniki tegorocznych testów gimnazjalnych. Gminne placówki mają powody do dumy. Ich wyniki są powyżej średniej powiatowej, średniej wojewódzkiej, a nawet średniej krajowej.  Od kilku lat ranking najlepszych szkół w gminie otwiera Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie  Dolnym.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY OSP
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2017

foto: Gminne Zawody OSP w GogołowieW sobotę 17 czerwca br. na boisku sportowym w Gogołowie odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze. Gospodarzem i współorganizatorem tegorocznej edycji pożarniczych zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Gogołowie.

Czytaj całość »
 
70 LAT LKS BYSTRZYCA GÓRNA
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!„W życiu mogłem wybrać jedną z wielu dróg wybrałem to miejsce wybrałem ten klub” – to motto Klubu LKS Bystrzyca Górna, który 17 czerwca 2017 r. świętował 70 lecie swojej działalności.

Czytaj całość »
 
HELMUT KOHL NIE ŻYJE
Rzecznik UG informuje...
16 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Helmuta Kohla . Zmarł 16 czerwca, w wieku 87 lat.

Czytaj całość »
 
LEŚNA AKADEMIA SPORTU W WITOSZOWIE
Rzecznik UG informuje...
16 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!25 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym będzie uczestnikami projektu pn. „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” (LAS). Jego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek LA.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY OSP
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zapraszamy na doroczne gminne zawody sportowo – pożarnicze OSP, które odbędą się w sobotę, 17 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 na terenie boiska sportowego w Gogołowie. Gwarantowana moc atrakcji, nie tylko sportowych.

 
GMINNY FESTYN RODZINNY
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2017

Festyn rodzinny w Burkatowie24 czerwca, boisko w Burkatowie wypełni się dźwiękami piosenek Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica. W programie także koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wysypisko", liczne atrakcje dla całych rodzin. Początek już od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES DANIELA KALISTY
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2017

foto: Uczeń klasy VI  SP w Pszennie Daniel KalistaNie tylko zna zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, ale jeszcze potrafi to oryginalnie zaprezentować. Uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie Daniel Kalista zajął II miejsce w XIV Internetowym Konkursie Grafiki Komputerowej "Bezpieczna droga do szkoły".

Czytaj całość »
 
70 LAT LKS BYSTRZYCA GÓRNA
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2017

70-lecie LKS Bystrzyca Górna17 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej Ludowy Klub Sportowy BYSTRZYCA GÓRNA świętować będzie 70-lecie swojej działalności.

Czytaj całość »
 
BEZPIECZNA BABCIA, BEZPIECZNY DZIADEK
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2017

foto: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - finaliści konkursuPomimo licznych apeli ze strony policji, w dalszym ciągu otrzymujemy informacje o seniorach, którzy dali się oszukać metodą dla wnuczka. Aby zapobiegać takim incydentom, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizował konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pt. napisz list "Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku"- „Babciu, dziadku – nie daj się oszukać!”. 1 miejsce zdobył Olgierd Hodel ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Czytaj całość »
 
20 LAT ŚWIDNICKICH AMAZONEK
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2017

foto: Świdnickie Amazonki świętowały 20lat działalnościNikt nie może powiedzieć, że ten problem go nie dotyczy. Dziś może i tak, ale jutro? Jubileusz 20-lecia działalności Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki” jest powodem do zadowolenia, że przez te wszystkie lata pomagając innym, pomagacie sobie nawzajem i za to pragnę w imieniu władz samorządowych Wam serdecznie podziękować – mówiła Teresa Mazurek, podczas jubileuszowych obchodów w teatrze miejskim.

Czytaj całość »
 
IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Rzecznik UG informuje...
08 czerwca 2017

foto: Konkurs matematyczny w PszennieKażdego roku konkurs matematyczny w Pszennie cieszy się dużą frekwencją wśród młodych uczestników. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 12 zespołów trzyosobowych z całego powiatu świdnickiego, a matematyczne łamigłówki rozwiązywał m.in. starosta świdnicki Piotr Federowicz.

Czytaj całość »
 
PLANY I PROGRAMY DOTYCZĄCE OCHRONY ŚRODOWISKA ORAZ ICH AKTUALIZACJE
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zgodnie z art. 84. ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2016 r. poz. 672 z późn. zm.). w celu doprowadzenia do przestrzegania standardów jakości środowiska w przypadkach wskazanych ustawą lub przepisami szczególnymi, w drodze aktu prawa miejscowego, tworzone są programy. Programy są publikowane w wojewódzkich dziennikach urzędowych.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica