spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  24 CzerwcaImieniny obchodzą:  Danuta, Emilia, Jan, Wilhelm  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film

Wykonanie
i
administracja
serwisu:

.: F & G Komputer .:
www.fg.com.pl

spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
REKORDOWE STYPENDIA
Jakie są nasze szkoły, świadczą o nich dziś sami uczniowie i liczba wręczonych stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. To rekord w historii gminnej oświaty. Do prymusów i os...
ZGODNE ABSOLUTORIUM
14 absolutorium z tyt. wykonania budżetu, a 15 w dotychczasowej historii na stanowisku wójta. 19 czerwca radni gminy Świdnica jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium dla Teresy Mazur...
NAJLEPSZE W DOTYCHCZASOWEJ HISTORII
Znamy już wyniki tegorocznych testów gimnazjalnych. Gminne placówki mają powody do dumy. Ich wyniki są powyżej średniej powiatowej, średniej wojewódzkiej, a nawet średniej krajowe...
GMINNY FESTYN RODZINNY
24 czerwca, boisko w Burkatowie wypełni się dźwiękami piosenek Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica. W programie także koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodz...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

TURNIEJ STRZELECKI - SPORTOWE WEEKENDY
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!27 maja 2017 r na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się trzecia z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi. Tym razem będzie to turniej strzelecki. W trakcie sportowej rywalizacji drużyn sołeckich trwać będzie „Boleścińska Biesiada”, podczas której gospodarze serwować będą m.in. boleścińską kaszankę. Serdecznie zapraszamy

Czytaj całość »
 
STARTUJE IV CROSS MOKRZESZOWSKI
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W piątek 19 maja biegi dla młodzieży gimnazjalnej, a dzień później w sobotę 20 maja biegi dla dorosłych. Tak w dużym skrócie przedstawia się IV edycja Crossu Mokrzeszowskieego. Zapisy elektroniczne prowadzone są na portalu datasport.pl W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania. Szczegóły na plakatach.

Czytaj całość »
 
FACHOWA WYMIANA W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2017

foto: prace porządkowe i odnowa dworca PKP w KrzyżowejMimo barier językowych młodzież z Polski oraz z Niemiec pokazuje, że wspólnymi siłami mogą osiągnąć zamierzony cel. Od 7 do 12 maja w Krzyżowej, pod hasłem „Wymiana fachowa”,   ma miejsce polsko-niemieckie spotkanie, w którym bierze udział młodzież z Berlina, Wrocławia oraz z Siemianowic Śląskich. Cel – prace porządkowe przy dworcu PKP w Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
NAUKA PŁYWANIA UCZNIÓW Z WITOSZOWA
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2017

foto: Lekcja pływania na basenie w ŚwiebodzicachKolejni uczniowie gminnej placówki oświatowej korzystają z zajęć na basenie, w ramach projektu „Umiem pływać”. Od 6 marca 2017r., grupa 45 uczniów (kl. I-III) ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, pod czujnym okiem ratowników i wychowawców uczestniczy w cotygodniowych wyjazdach na basen do Świebodzic.

Czytaj całość »
 
MUZYCZNE I KOLOROWE WYSYPISKO
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Sportu, Kultury i Rekreacji zapraszają na XVIII Gminny Przegląd Twórczości Młodych Artystów –„Wysypisko”, który w tym roku odbędzie się 11 maja 2017 r. o godz. 13.00 pod hasłem: ”Kolory w muzyce!”

Czytaj całość »
 
ZWIEDZAJĄ I NA NOWO POZNAJĄ GMINĘ ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!7 maja 2017 roku odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych wyjazdów o charakterze turystyczno - krajoznawczy pt: "Zwiedzam - Poznaję Gminę Świdnica". Wszystko w ramach projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie” którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Sztafeta Pokoleń z Grodziszcza. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż na starcie wycieczki stawili się seniorzy i młodzież z gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Wkrótce w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej dobiegnie końca realizacja projektu „Umiem pływać”. Uczestniczy w nim 45 uczniów z klas II-III. Zajęcia odbywają się na pływalni "Aquarius" w Bielawie i są prowadzone pod czujnym okiem instruktorów pływania. Opiekę wychowawczą nad uczniami sprawują nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Nabyte umiejętności dzieci z pewnością wykorzystają już niebawem podczas wakacji.

Czytaj całość »
 
GUS INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2017

Logo SISk Informatorium StatystyczneInformujemy, że na stronie internetowej Urzędu Statystycznego we Wrocławiu udostępnione zostały aktualne opracowania dotyczące sytuacji społecznej oraz gospodarczej dotyczące woj. dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
SUKCES SIATKARSKI UCZNIÓW Z WITOSZOWA DOLNEGO
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Jakub Danko oraz Jan Kawałko, uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz z kolegami z Klubu Piłki Siatkowej „Dekoria” Świdnica (Bartosz Jurga i Oliwier Misiak) zdobyli III miejsce podczas wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder Sport, który odbywał się 30.04.2017 roku w Miliczu.

Czytaj całość »
 
PO ANGIELSKU ŚPIEWAJĄ W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
05 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po angielsku najlepiej śpiewają uczennice Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. W VIII Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim wywalczyły dla swojej  szkoły I miejsce.

Czytaj całość »
 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
05 maj 2017

foto: Zespoły biorące udział w Śpiewaniu przy fladzeNawet zmienna pogoda nie zniechęciła organizatorów do wspólnego, patriotycznego śpiewania. W przeddzień Święta Flagi Zespół „Kądziołeczka” zgromadził na świetlicy w Lutomi Górnej licznie przybyłe zespoły śpiewacze, a także mieszkańców gminy.

Czytaj całość »
 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA!
Rzecznik UG informuje...
04 maj 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek skłąda życzenia delegacji StrażakówSzanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Pragnę podziękować za Waszą oddaną pracę. Właśnie Wy pokazujecie jak cenne jest życie ludzkie. Niesiecie pomoc w sytuacji zagrożenia, często narażając swoje zdrowie dla drugiej osoby. Niech Święty Florian patron wszystkich strażaków pomaga Wam w służbie.
Z najlepszymi życzeniami
Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek

 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W GIMNAZJUM
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Cytując słowa Papieża Piusa XII, iż muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca, poza murami i poza granicami narodów, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek przekazała śpiewniki patriotyczne do wszystkich gminnych placówek oświatowych. Ich symboliczne przekazanie odbyło się podczas akademii z okazji 3 Maja w Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
REPREZENTOWALI POWIAT ORAZ GMINĘ ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

foto: Finaliści Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK27 kwietnia w Kłodzku odbył się finał XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Powiat świdnicki był reprezentowany przez trzech uczniów naszej gminy. W finale udział wzięli: Olgierd Hodel ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Bartosz Piekielny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz Miłosz Stolpiński ze Szkoły Podstawowej w Pszennie.

Czytaj całość »
 
VII KONFERENCJA PROMOCJI TURYSTYKI "BEZPIECZNE WAKACJE"
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Plakat BEZPIECZNE WAKACJEDolnośląska Izba Turystyki oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu serdecznie zapraszają do udziału w VII Dolnośląskiej Konferencji Promocji Turystyki „Bezpieczne Wakacje”. Konferencja organizowana jest przy udziale: Urzędu Marszałkowskiego Województwa, Dolnośląskiego Departamentu Zdrowia i Promocji, Województwa Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Czytaj całość »
 
ŚPIEWAMY PRZY FLADZE
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Śpiewamy przy fladzeŚpiewamy przy fladze! Zespół Kądziołeczka zaprasza 1 maja o g. 15.00  na festyn majowy, połączony z występem zespołów śpiewaczych.

Czytaj całość »
 
ARCYDZIEŁA Z ODPADÓW
Rzecznik UG informuje...
27 kwietnia 2017

foto: Prace konkursowe Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej w dniu 26.04.2017r. była organizatorem konkursu plastycznego „Arcydzieła z odpadów”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 6 gminnych placówek oświatowych.

Czytaj całość »
 
OD ZIARENKA DO BOCHENKA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

foto: Młodzi adepci sztuki kulinarnej w trakcie przygotowywania ciasta na wypiekiNauka poprzez zabawę daje najlepszy efekt. Nie łatwo jest zapanować nad taką ilością „młodej energii”, a paniom z Klubu Starszaka w Grodziszczu wychodzi to idealnie – mówiła współorganizatorka warsztatów kulinarnych Renata Kwak.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE MIEJSCE LUTOMI GÓRNEJ W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

foto: Drużyna z sołectwa Lutomia GórnaW miniony weekend na hali sportowej w Witoszowie Dolnym toczyła się sportowa rywalizacja 20 drużyn w piłce siatkowej. To już druga z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi.

Czytaj całość »
 
III BALLOON FESTIVAL KRZYŻOWA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

III International Balloon FestivalW dniach 30.04-01.05.2017 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Balonów . W tych dniach obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Gwiazdą festiwalu będzie Izabela Trojanowska. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica