spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  22 LutegoImieniny obchodzą:  Małgorzata, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU. POMOŻMY MONICE Z GRODZISZCZA
27 lutego 2020 roku od godz. 10:00 w świdnickim szpitalu Latawiec będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „Świdni...
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W BYSTRZYCY DOLNEJ
W związku z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 przejazd kolejowy w Bystrzycy Dolnej (za mostem), zlokalizowany w km 61+891 w ciągu drogi gminnej 112509D, będzie czasowo zamknięty w terminie 25-28....
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
BĄDŹ ŚWIADOMYM E-UŻYTKOWNIKIEM
Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem PRO-MOTOR serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium, podczas którego zaprezentowany zostanie projekt &bdqu...
POSZUKUJEMY AUDYTORÓW DO PROGRAMU WYMIANY PIECÓW
W związku z realizacją projektu grantowego pn.  „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”,...
ZAMKNIĘTY PRZEJAZD "PRZY OLEJARNI" W BURKATOWIE
W związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej  nr 285, informujemy o zamknięciu przejazdu kolejowego w Burkatowie, zlokalizowanego w ciągu drogi gminnej 111806 "przy olej...
BĘDĄ KOLEJNE ŚRODKI NA WYMIANĘ KOPCIUCHÓW
Aglomeracja Wałbrzyska dba o czyste powietrze, a wśród nich gmina Świdnica. Tylko w tym roku budżetowym zostaną zwiększone wydatki majątkowe o 181,9 tys. zł. na wydatki o charakterze dotacyjnym...
REMONT WIADUKTU KOLEJOWEGO NA UL. ŚLĄSKIEJ W ŚWIDNICY
W związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 771 położonego w ciągu drogi gminnej nr 1121946 D (ul. Śląska w Świdnicy) informujemy, że w terminie od 10 lutego do 2 marca 2020...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZAMKNIĘTY PRZEJAZD "PRZY OLEJARNI" W BURKATOWIE
Z ostatniej chwili
28 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej  nr 285, informujemy o zamknięciu przejazdu kolejowego w Burkatowie, zlokalizowanego w ciągu drogi gminnej 111806 "przy olejarni" od dnia 31.01.2020 r.

 

Czytaj całość »
 
MINISTERSTWO CYFRYZACJI OGŁOSIŁO II NABÓR O DOFINANSOWANIE W PROGRAMIE "MÓJ PRĄD"
Rzecznik UG informuje...
28 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFO„Mój prąd” to program dedykowany finansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV) dla osób fizycznych. Wniosek możesz złożyć przez internet.

Czytaj całość »
 
BYSTRZYCA GÓRNA ZAPROSIŁA MIESZKAŃCÓW DO WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA
Rzecznik UG informuje...
27 stycznia 2020

foto: Spotkanie noworoczne w Bystrzycy GórnejMimo, że od Bożego Narodzenia upłynęło już sporo czasu, to wciąż mieszkańcy gminy spotykają się, śpiewają kolędy i weselą się w przyjemnej świątecznej atmosferze. Nie inaczej było w Bystrzycy Górnej 25 stycznia, kiedy to na zaproszenie Klubu Seniora, Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej "TRZY SOSNY", rady sołeckiej, LKS Bystrzyca Górna oraz OSP Bystrzyca Górna, zgromadzeni goście zasiedli do wspólnego stołu.

Czytaj całość »
 
XX WIECZOREK SENIORA W LUTOMI GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
26 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOPiękną tradycję spotkań dla seniorów zapoczątkowali w 2000 roku pani Janina Czerniak i pan Marian Jędrzejczak. Odbywają się one nieprzerwanie od 20 lat, przy wsparciu sołtysów, rad sołeckich Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, miejscowych radnych, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz sponsorów. Uczestniczą w nich seniorzy z 5 miejscowości: Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Lutomi Małej, Stachowic i Stachowiczek. W tym roku organizatorzy wraz z ponad 200 seniorami świętowali swój okrągły 20. jubileusz.

Czytaj całość »
 
JANINA CZERNIAK ZASŁUŻONĄ DLA GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
26 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFODecyzją Rady Gminy Świdnica pani Janina Czerniak, mieszkanka Lutomi Górnej została włączona do panteonu Zasłużonych dla Gminy Świdnica. Uroczyste wręczenie statuetki oraz dyplomu odbyło się podczas XX jubileuszowego „Wieczorku Seniora” w Lutomi Górnej, którego była współpomysłodawczynią.

Czytaj całość »
 
ZAKOCHAĆ SIĘ MOŻE KAŻDY, WYTRWAĆ W MIŁOŚCI NIELICZNI
Rzecznik UG informuje...
25 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOZakochać się może każdy, wytrwać w miłości nieliczni. Doskonale wiedzą o tym państwo Bolesław i Cecylia Pączek z Boleścina, którzy 25 stycznia wraz z 6 parami świętowali swoje diamentowe gody małżeńskie.

Czytaj całość »
 
ĆWICZĄ BEZ WYMÓWEK ŻEBY ZDROWYM BYĆ
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOOd ponad czterech miesięcy przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej biorą udział w ogólnopolskiej akcji ,,Zdrowo i Sportowo”. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia.

Czytaj całość »
 
KOLĘDOWANIE W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOSołtys wraz z radą sołecka, radnym Pawłem Dziurdzią oraz Kołem Gospodyń Wiejskich byli gospodarzami noworocznego spotkania dla mieszkańców Mokrzeszowa. Tradycyjnie już mieszkańcy sołectwa spotkali się na świetlicy wiejskiej na wspólnym koncercie kolęd i pastorałek, które w tym roku przygotował zespół SQDO. Bożonarodzeniowe jasełka przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Czytaj całość »
 
ZMIANY W KURSACH MPK - LINIA NR 10
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOZ dniem 27 stycznia br. linia nr 10 zaprzestaje kursowania do Modliszowa. Wszystkie kursy wykonywane do/z Pogorzały będą obsługiwane linią nr 30.

Czytaj całość »
 
WYCIECZKI I ŚPIEW SEKRETEM DŁUGOWIECZNOŚCI PANA JÓZEFA
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOMieszkańcy Lutomi Górnej mają szczególne powody do dumy. To właśnie ta miejscowość może pochwalić się kolejnym stulatkiem. 23 stycznia swój wyjątkowy jubileusz obchodził pan Józef Stasiuk.

Czytaj całość »
 
STARTUJE II ETAP PRZEBUDOWY DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 379
Rzecznik UG informuje...
23 stycznia 2020

mapa - przebudowa drogiGeneralny wykonawca zadania Polbud Pomorze Sp. z o.o. zawiadamia, że w dniu 24 stycznia br. zmierza wprowadzić Etap 2 projektu czasowej organizacji ruchu obejmujący odcinek od Modliszowa skrzyżowanie drogi 379 z drogą powiatową 2912D na Lubachów do nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu drogi 379 z drogą powiatową 2911D Bystrzyca Dolna - Witoszów Dolny.

Czytaj całość »
 
BĘDĄ KOLEJNE ŚRODKI NA WYMIANĘ KOPCIUCHÓW
Z ostatniej chwili
23 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOAglomeracja Wałbrzyska dba o czyste powietrze, a wśród nich gmina Świdnica. Tylko w tym roku budżetowym zostaną zwiększone wydatki majątkowe o 181,9 tys. zł. na wydatki o charakterze dotacyjnym, w związku z realizacją projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Inwestycje w gminach będą realizowane w latach 2020-2022. 23 stycznia radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2020 rok.

Czytaj całość »
 
JAK WYGLĄDAŁO BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE W GMINIE ŚWIDNICA?
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW 2019 roku na terenie gminy Świdnica odnotowano 2052 zgłoszenia, będące przedmiotem interwencji podejmowanych przez funkcjonariuszy policji. Rok wcześniej takich zdarzeń było 1855 – mówił Tomasz Zdeb, kierownik Posterunku Policji w Słotwinie, podsumowując stan bezpieczeństwa w gminie Świdnica za 2019 rok.

Czytaj całość »
 
XXIII EDYCJA KONKURSU O TYTUŁ "DOBROCZYŃCA ROKU"
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOAkademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków w konkursie o tytuł "DOBROCZYŃCA ROKU". Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 12 lutego 2020 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej. Konkurs nagradza i promuje najbardziej odpowiedzialne duże i małe firmy, które angażują się w działania na rzecz zmiany świata - zarówno na szczeblu lokalnym, jak i globalnym. Tegoroczne hasło Konkursu brzmi: „Czas współpracy, czas działania”.

Czytaj całość »
 
STOWARZYSZENIE LGD SZLAKIEM GRANITU ZAPRASZA NA SZKOLENIE
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu zaprasza na bezpłatne szkolenie z podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 lutego o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, przy ul. Powstańców 3.

Czytaj całość »
 
KOLĘDOWALI W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
21 stycznia 2020

foto: Spotkanie noworoczne w BurkatowieInscenizacją Narodzenia Pańskiego w wykonaniu Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” rozpoczęło się spotkanie noworoczne w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
REMONT WIADUKTU KOLEJOWEGO NA UL. ŚLĄSKIEJ W ŚWIDNICY
Z ostatniej chwili
21 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 771 położonego w ciągu drogi gminnej nr 1121946 D (ul. Śląska w Świdnicy) informujemy, że w terminie od 10 lutego do 2 marca 2020 r. zostanie zamknięty ruch kołowy pod wiaduktem na ul. Śląskiej.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE NOWOROCZNE W STACHOWICACH
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2020

foto: Spotkanie noworoczne w Stachowicach18 stycznia odbyło się kolejne już w gminie Świdnica spotkanie noworoczne. Tym razem wójt gminy Teresa Mazurek odwiedziła mieszkańców Stachowic, by wspólnie z przybyłymi gośćmi spędzić czas oraz pośpiewać kolędy.

Czytaj całość »
 
KOLĘDOWANIE Z UNIVERSE
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2020

foto: Koncert zespołu UniverseTakie koncerty trudno jest opisać słowami. Ciężko wyrazić je zlepkiem słów, które i tak nie oddają całej magii tego wydarzenia. Obchodzący w tym roku swoje 35-lecie zespół UNIVERSE, na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, wystąpił 17 stycznia w sali widowiskowej I LO w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
XXIII EDYCJA PRZEGLĄDU KOLĘDNICZEGO ZA NAMI
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2020

foto: XXII Gminny Przegląd Zespołów KolędniczychW XXIII Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w dniach 15.01.2020-16.01.2020 w Bystrzycy Górnej wzięło udział 13 zespołów o łącznej liczbie 260 uczestników. Prezentacje kolędowe zostały przygotowane pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych, instruktorów oraz nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica