spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  22 MajaImieniny obchodzą:  Emil, Helena, Julia, Wiesław, Wisława  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
PRZEDSIĘBIORCO SPRAWDŹ NUMER PESEL W CEIDG
Tylko do soboty 19 maja przedsiębiorcy mają czas na zgłoszenie nr PESEL do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Po tym terminie nastąpi automatyczne wykreślenie z CEIDG. ...
LIX SESJA RADY GMINY - ABSOLUTORYJNA
Przewodnicząca Rady Gminy zaprasza na LIX SESJĘ RADY GMINY ŚWIDNICA w dniu 24 maja o godz. 11.00.    ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

WYSTARTOWAŁA BIAŁO-CZERWONA SZTAFETA
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZ udziałem seniorów, młodzieży i harcerzy wystartowała biało-czerwona sztafeta wolontariuszy szyjących flagi narodowe w gminie Świdnica. Pierwsze powstały właśnie na świetlicy w Grodziszczu. Ich łączna liczba wyniesie 1918 szt. jako upamiętnienie roku 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Czytaj całość »
 
XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami XVI edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Tematem przewodnim wydarzenia była postać Emila Krebsa - niemieckiego poligloty urodzonego w Świebodzicach, a mieszkającego również w gminie Świdnica, w Opoczce. W kat. klasy gimnazjalne I miejsce zdobyła Anna Pętal ze SP w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
WKU W KŁODZKU INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOWojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na II turnus w 2018 r. (termin od 7 maja do 31 sierpnia 2018 r.)

Czytaj całość »
 
78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFO12 kwietnia w przypadającą 78. rocznicę zbrodni katyńskiej samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, związków kombatanckich i żołnierskich, harcerze oraz młodzież uczcili pamięć wszystkich, którzy stracili życie w Katyniu.

Czytaj całość »
 
SUKCESY UCZNIÓW Z WITOSZOWA
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOLaureaci Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego, Międzypowiatowego konkursu „Być Kimś II 2018”, konkursu języka niemieckiego – to tylko jedne z ostatnich osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
TRWA REKRUTACJA DO KLASY TRIATHLONOWEJ
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOJak zapewnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, Krystyna Kwaśnik rekrutacja do pierwszej w historii placówki oświatowej klasy sportowej  ukierunkowanej na triathlon przebiega zgodnie z harmonogramem. 23 kandydatów ma już za sobą test pływacki.

Czytaj całość »
 
11 KWIETNIA STARTUJE NAJWIĘKSZA AKCJA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ LISTY DLA ZIEMI
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW kwietniu rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA. Wzorem lat ubiegłych do akcji włączyły się placówki oświatowe z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DZIECI BAŚNIE PISZĄ
Rzecznik UG informuje...
10 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOSzkoła Podstawowa w Mokrzeszowie była organizatorem XVI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Dzieci baśnie piszą”.  W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z następującymi tematami:

Czytaj całość »
 
STRAŻAK ROKU DOLNEGO ŚLĄSKA 2018
Rzecznik UG informuje...
09 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOWielki plebiscyt strażacki Gazety Wrocławskiej rozpoczęty. Zachęcamy do oddania głosu na najlepszego strażaka ochotnika oraz na jednostkę OSP z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
GŁOSUJ NA OSP BURKATÓW W TOP5 RADIA WROCŁAW
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOPo kołach gospodyń wiejskich, nadszedł czas na ochotnicze straże pożarne. Radio Wrocław zachęca do głosowania internetowego na najlepszą jednostkę pożarniczą na Dolnym Śląsku, których zarejestrowanych jest aż 738. Gminę Świdnica reprezentuje Ochotnicza Straż Pożarna w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE AKTYWNYCH KOBIET GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW małych, czy też dużych wsiach też można sięgnąć po unijne dotacje, pisać projekty i zmieniać otoczenie. Nawet robiąc serwetki czy świąteczne ozdoby można rozkręcić własną działalność. Aktywne i ciekawe świata kobiety z gminy Świdnica po raz drugi zawitały do Grodziszcza, aby wspólnie dzielić się pomysłami i sprawdzonymi rozwiązaniami na sukces. Do tego pokazały, że mają duży dystans do siebie bowiem tematem przewodnim drugiego spotkania były stroje z lat 40. i 50.

Czytaj całość »
 
BUDOWA CENTRUM INTEGRACJI W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW Pszennie powstaje centrum rekreacji i integracji społeczności lokalnej. Na ten cel władze gminy pozyskały 190 tys. dofinansowania w ramach inicjatywy LEADER.

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W BOLEŚCINIE
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFODo końca czerwca br. planowane jest zakończenie prac związanych z przebudową drogi gminnej w Boleścinie. Wymienione zostanie 500 mb wyeksploatowanej nawierzchni asfaltowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 382 do granic terenów zabudowanych  w kierunku Makowic. Nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem pojawi się również w rejonie osiedla, na fragmencie drogi prowadzącej w kierunku Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
TRWA BUDOWA DROGI ROWEROWEJ
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

foto: budowa drogi rowerowej - odcinek SulisławiceDo końca pierwszej połowy 2018 roku zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 2350 m łącząca istniejącą drogę rowerową na ul. T. Ząbka, pozostającą w zarządzie miasta Świdnicy z miejscowościami: Zawiszów, Sulisławice oraz Wiśniowa w północnej części gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
WIOSNA W PEŁNEJ KRASIE
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW to samo miejsce przylatują nieprzerwanie od 1997 r. - słynnej powodzi we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W tym roku do Boleścina zawitały na dzień przed Świętami Wielkanocnymi i z pewnością doczekają się licznego potomstwa. Mowa o boleścińskich bocianach, które na gnieździe stworzonym przez Adama Kowalskiego, pojawiają się od 21 lat.

Czytaj całość »
 
PRZYGOTOWANIA DO MATURY W SCHRONISKU
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOSzkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie to nie tylko doskonała baza noclegowa i turystyczna. To również wyjątkowe miejsce na przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych. Dowodem na to jest wizyta maturzystów z XV LO im. mjr. P. Wysockiego we Wrocławiu, którzy właśnie w Lubachowie postanowili odbyć 3-dniowe warsztaty maturalne.

Czytaj całość »
 
USZYJĄ 1918 FLAG NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
05 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFODokładnie 1918 flag uszyją mieszkańcy 33 sołectw w gminie Świdnica. Dlaczego 1918? Pragniemy upamiętnić rok 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Czytaj całość »
 
VII MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W SUDOKU
Rzecznik UG informuje...
30 marca 2018

foto: Ania Węgłowska z SP w Mokrzeszowie23 lutego 2018r. odbyły się eliminacje szkolne VII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Ania Węgłowska uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie zajęła w nich I miejsce,  tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Czytaj całość »
 
AKTYWNA TABLICA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
29 marca 2018

foto: Lekcja z wykorzystaniem pomocy multimedialnychSzkoła Podstawowa w Mokrzeszowie w dniu 26 marca br. zorganizowała spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy, na którą zostali zaproszeni dyrektorzy oraz koordynatorzy programu „Aktywna tablica”. Obecni byli również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
RADNI PODJĘLI UCHWAŁĘ W SPRAWIE OKRĘGÓW WYBORCZYCH
Rzecznik UG informuje...
28 marca 2018

Gmina Świdnica INFOPodczas LVII sesji Rady Gminy Świdnica, radni podjęli uchwałę w sprawie podziału Gminy Świdnica na okręgi wyborcze, ustalenia  ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

 

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica