spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  22 SierpniaImieniny obchodzą:  Cezary, Maria  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE 2018/2019
Do 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019. O stypendium ubiegać się mogą rodzice uczniów szk&oacut...
6 WRZEŚNIA OTWARCIE BASENU
W nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów czeka wiele nowości. Jedną z nich będzie możliwość skorzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym. Jego uroczy...
NOWE ZASADY I HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od 22 sierpnia br. odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wystarczy tylko ...
ZAPRASZAMY NA GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW
Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami, występy gminnych ze...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

WYSTARTOWAŁ DOBRY START
Rzecznik UG informuje...
03 lipca 2018

Gmina Świdnica INFO40 wniosków o wypłatę pieniędzy z programu "Dobry Start" wpłynęło w pierwszym dniu ich przyjęć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Od 1 lipca wniosek o wyprawkę 300+ można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl bankowości elektronicznej, a od 1 sierpnia także w formie papierowej.

Czytaj całość »
 
BYLI DLA SIEBIE PRZYJACIÓŁMI
Rzecznik UG informuje...
29 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFO38 seniorów z 16 sołectw po raz szósty skorzystało z oferty Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach projektu „Bądź Swoim Przyjacielem”. Wspólna integracja, a przede wszystkim wzmocnienie międzyludzkich relacji wśród seniorów z terenu gminy Świdnica. To efekty, które można było dostrzec podczas uroczystego podsumowania turnusu.

Czytaj całość »
 
NAGRAJĄ 7 MUZYCZNY KRĄŻEK
Rzecznik UG informuje...
29 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOOd 2012 roku z wykorzystaniem gminnego studia nagrań utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. W ciągu ostatnich 6 lat Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica, bo o nich mowa, nagrały już 6 muzycznych krążków. Materiał muzyczny na tegorocznej płycie nawiązywać będzie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Czytaj całość »
 
SPRZĘT ZA 47,4 TYS. ZŁ. TRAFIŁ DO 5 GMINNYCH OSP  GMINA DOŁOŻYŁA JEDYNIE 474 ZŁ.
Rzecznik UG informuje...
27 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOKolejny sprzęt strażacki za ponad 47,4 tys. zł. trafił do 5 gminnych ochotniczych straży pożarnych. Uroczyście z rąk wójt gminy Teresy Mazurek odebrali go prezesów i naczelników z OSP w Bystrzycy Górnej, OSP w Burtkatowie, OSP w Grodziszczu, OSP w Lutomi oraz z OSP w Witoszowie Dolnym. Udział własny po stronie samorządu gminy Świdnica wyniósł jedynie 474 zł, czyli 1% wartości inwestycji.

Czytaj całość »
 
151 TYS. ZŁ NA PODNIESIENIE AKTYWNOŚCI BEZROBOTNYCH
Rzecznik UG informuje...
27 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFO22 osoby bezrobotne skorzystały z profesjonalnego wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach projektu "Aktywnie w Gminie Świdnica". Przez 10 miesięcy 20 kobiet i 2 mężczyzn skorzystało ze wsparcia zawodowego, edukacyjnego oraz społecznego na łączną kwotę 151 tys. zł.

Czytaj całość »
 
PRZERWY W DOSTAWIE WODY W SŁOTWINIE
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuję, że w związku z rozbudową sieci wodociągowej w miejscowości Słotwina, mogą w godz. 8.00-15.00 dnia 27 czerwca br. wystąpić przerwy w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

 
UWAGA NA BURZE- IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
26 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
Rzecznik UG informuje...
25 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOMinisterstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 czerwca 2018 roku w Świdnicy, w Hotelu Fado, przy ul. Marii Konopnickiej 6.

Czytaj całość »
 
LX SESJA RADY GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
25 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPrzewodnicząca Rady Gminy zaprasza na LX SESJĘ RADY GMINY ŚWIDNICA w dniu 28 czerwca o godz. 11.00.

Czytaj całość »
 
WYPOCZYNEK DLA SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
22 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOPo raz szósty Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy będzie realizował projekt „Bądź Swoim Przyjacielem”, dedykowany seniorom w wieku 60+, z terenu gminy Świdnica. Z tygodniowego  pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie skorzysta 38 seniorów z 16 miejscowości.

Czytaj całość »
 
ZABRZMIAŁ OSTATNI DZWONEK. UCZNIOWIE ROZPOCZĘLI WAKACJE
Rzecznik UG informuje...
22 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFODla ponad 1400 uczniów w gminie Świdnica zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym - dzwonek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 z udziałem wójt gminy Świdnica odbyło się w Szkole Podstawowej  w Mokrzeszowie.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE- IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozuje wystąpienie burz z gradem.

Czytaj całość »
 
WÓJT GMINY NAGRODZIŁA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFONa dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła 231 stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Do prymusów i osobowości szkół, a także najzdolniejszych uczniów i sportowców trafiło 187 stypendiów naukowych i 44 za sukcesy sportowe na łączną kwotę 42,7 tys. zł. Po raz drugi w historii gminnych stypendystów tytułem PRYMUS GMINY, zostało nagrodzonych 2 uczniów. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymały: Nicole Ochocka z SP Pszenno i Marta Luterek z SP Witoszów Dolny.

Czytaj całość »
 
ŻNIWA MOGĄ BYĆ BEZPIECZNE  KRUS APELUJE CHROŃ ŻYCIE, PRACUJ BEZPIECZNIE
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOJuż niebawem rozpoczną się żniwa – okres wzmożonych prac polowych, gdy rolnik narażony jest na wypadki, wykonując pracę w pośpiechu, w warunkach dużego zapylenia, hałasu i wysokiej temperatury. Podczas żniw dochodzi do wielu drastycznych, tragicznych i skutkujących rozległymi urazami zdarzeń z udziałem maszyn do zbioru siana, słomy i kombajnów zbożowych. Najczęstszymi przyczynami wypadków jest lekceważenie zasad bezpieczeństwa, spadek koncentracji wynikający z pośpiechu oraz zły stan maszyn rolniczych. 

Czytaj całość »
 
RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE
Rzecznik UG informuje...
21 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOProfil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Czytaj całość »
 
HANIU JESTEŚ WIELKA
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOSłyszeliśmy już o młodzieży i dorosłych, którzy zdecydowali się przekazać swoje ścięte włosy na rzecz Fundacji Rak'n'Roll. Powstają z nich peruki, które za darmo trafiają do kobiet chorych na nowotwór, poddawanych chemioterapii.  Haniu, być może jesteś jedyną  w Polsce, a z pewnością jedną z niewielu osób, która na taki gest zdecydowała się w tak młodym wieku. Podkreślali zgodnie wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, redaktor naczelny Wiadomości Świdnickich Rafał Pawłowski oraz dyrektor SP w Pszennie Tadeusz Szarwaryn wręczając Hannie Janik, voucher do salonu fryzjerskiego i składając gratulacje jej mamie.

Czytaj całość »
 
KGW LUTOMIA DOLNA W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOWśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych są aż dwie pochodzące z gminy Świdnica: kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentantami województwa dolnośląskiego są tylko 3 KGW, a wśród nich Koło Gospodyń Wiejskich Lutomia Dolna.

 

Czytaj całość »
 
WYNIKI TESTÓW GIMNAZJALNYCH
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOZnamy już wyniki tegorocznych testów gimnazjalnych. Najlepiej z językiem polskim poradzili sobie gimnazjaliści w Pszennie, a z matematyką uczniowie w Witoszowie Dolnym. Gimnazjaliści z Pszenna oraz Witoszowa Dolnego test z historii napisali na tym samym poziomie. Średnia gminy z 7 na 8 badanych przedmiotów jest wyższa niż średnia województwa i średnia krajowa.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ SĄSIADA W PANKOWIE
Rzecznik UG informuje...
18 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami kolejny „Dzień Sąsiada” – spotkanie, które na dobre wpisało się w czerwcowy kalendarz sołectwa Panków.

Czytaj całość »
 
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH PROJEKTU "STRATEGIA SUDETY 2030"
Rzecznik UG informuje...
15 czerwca 2018

Urząd Gminy w ŚwidnicyWójt Gminy Świdnica serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału
w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3) - „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica