spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  4 KwietniaImieniny obchodzą:  Benedykt, Izydor, Wacław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
URZĄD GMINY INFORMUJE
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. uprzejmie prosimy mieszkańców gminy Świdnica o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw.    ...
ODWOŁANY TERMIN NABORU WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i kolejnymi ograniczeniami z ...
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Od poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały sz...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

DARMOWE PORADY PRAWNE ULEGAJĄ ZAWIESZENIU
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 374) oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości informujemy, że od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania zawiesza się udzielanie porad prawnych osobiście.  Udzielanie porad będzie odbywać się telefonicznie, po wcześniejszym umówieniu się na poradę pod numerem telefonu: 74 8500 460.

 
KOMUNIKAT WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFODecyzją Wojewody Dolnośląskiego czasowo zawieszają swoją działalność m.in. kluby seniora, w tym Klub ABC Seniora z Bystrzycy Dolnej. 

Czytaj całość »
 
OD 16 MARCA W MPK OBOWIĄZUJE WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” Sp. z o o. uprzejmie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa i ogłoszonym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów i Ministrów podległych resortów o zamknięciu szkół, placówek oświatowych oraz o zawieszeniu działalności instytucji kultury, począwszy od dnia 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. W razie ewentualnych kolejnych zarządzeń okres obowiązywania rozkładu letniego może zostać przedłużony.

Czytaj całość »
 
DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA WYROZUMIAŁOŚĆ
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOOd 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Dziękujemy rodzicom uczniów uczęszczających do gminnych placówek oświatowych za stosowanie się do zaleceń i opiekę nad dziećmi. Dzisiaj w 6 szkołach podstawowych i w 3 gminnych przedszkolach zorganizowano zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dla 6 uczniów i 24 przedszkolaków.

Czytaj całość »
 
ZGŁOŚ ODCZYT WODOMIERZA TELEFONICZNIE, SMS LUB WYSYŁAJĄC E-MAIL.
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOMając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców w świetle rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zachęcamy do samodzielnego odczytywania wodomierzy i podawanie stanu licznika telefonicznie, za pośrednictwem SMS, lub wysyłając wiadomość na adres e-mail.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED SILNYM WIATREM
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 1 stopnia dla powiatu świdnickiego przed silnym wiatrem.

Czytaj całość »
 
BLISKO MIESZKAŃCÓW Z MOBILNĄ APLIKACJĄ BLISKO
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOSkorzystaj z możliwości szybkiego poinformowania dzięki aplikacji BLISKO. Aplikacja zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach, alertach czy wydarzeniach.

Czytaj całość »
 
WOJEWODA ZAWIESZA ORGANIZACJĘ IMPREZ DO 25 MARCA
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOWojewoda Dolnośląski wydał ROZPORZĄDZENIE NR 8  z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych do dnia 25 marca 2020 r.

Czytaj całość »
 
ZARZĄDZENIE WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOStosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2: 1) Wojewoda Dolnośląski zarządza do 25 marca br. zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki; 2) poleca wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do 25 marca br. działalności klubów dziecięcych i żłobków.

 
DBAJĄ NIE TYLKO O ZDROWIE, ALE UCZĄ SIĘ JAK BYĆ ODPOWIEDZIALNYM PRZEDSZKOLAKIEM
Rzecznik UG informuje...
12 marca 2020

Gmina Świdnica INFOPrzedszkolaki z Bystrzycy Dolnej wzięły udział w kolejnych warsztatach w ramach projektu "Zdrowa Przyszłość w moich rękach". Tym razem młodzi mieszkańcy gminy Świdnica poznawali i uczyli się zasad używania numeru alarmowego 112. Zajęcia poprowadziła ratownik medyczna, pani Jowita Rutka.

Czytaj całość »
 
WAŻNE INFORMACJE O PLANOWANYCH WYDARZENIACH
Rzecznik UG informuje...
11 marca 2020

Gmina Świdnica INFOOd 12 marca do 26 marca swoją działalność zawiesza Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Witoszowie Dolnym i świetlice wiejskie. Odwołany został także Charytatywny Festyn Sportowy dla Asi Malinowskiej, zaplanowany na niedzielę, 15 marca br. W tym roku nie odbędzie się Gminny Jarmark Wielkanocny w Pszennie, planowany na sobotę 4 kwietnia. Wstrzymujemy także wznowienie po zimowej przerwie działalności EKO TARGOWISKA w Pszennie.

Czytaj całość »
 
ZMIANY ZASAD PRZYJĘĆ MIESZKAŃCÓW
Rzecznik UG informuje...
11 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum. Uprzejmie prosimy o składanie dokumentów drogą elektroniczną, poprzez platformę E-PUAP, a wszelkie pytania kierować na adres poczty elektronicznej

Czytaj całość »
 
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH
Rzecznik UG informuje...
11 marca 2020

Gmina Świdnica INFOJak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
Z ostatniej chwili
11 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących m. in. przestrzegania podstawowych zasad higieny.

Czytaj całość »
 
11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA
Rzecznik UG informuje...
11 marca 2020

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica jest czwartą pod względem powierzchni gminą w woj. dolnośląskim. Może poszczycić się także największą liczbą włodarzy wsi w powiecie świdnickim. 11 marca, z okazji ogólnopolskiego Dnia Sołtysa składamy najserdeczniejsze życzenia dla Pań i Panów pełniących tę ważną funkcję w swoich miejscowościach.

Czytaj całość »
 
KLUB STARSZAKA Z GRODZISZCZA ŚWIĘTOWAŁ 5.LECIE SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI
Rzecznik UG informuje...
09 marca 2020

Gmina Świdnica INFO5 lat temu Klub Starszaka połączył 20 seniorów z Grodziszcza. Przez 60 miesięcy przeżyli razem wiele radosnych chwil, emocjonujących wycieczek, pełnych wzruszeń i dumy uroczystości. W tym czasie upiekli tysiące bochenków chleba, setki kilogramów ciasta, przyrządzili kilka beczek ogórków kiszonych oraz ulepili setki kilogramów pierogów. Starszaki z Grodziszcza są obecni na gminnych dożynkach, piknikach rodzinnych, jarmarkach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, patriotycznych uroczystościach, czy targach zdrowej żywności. W sobotę, 7 marca w gronie przyjaciół i zaproszonych gości seniorzy z Klubu Starszaka w Grodziszczu świętowali jubileusz 5-lecia swojej działalności.

Czytaj całość »
 
REMONT WIADUKTU KOLEJOWEGO PRZY UL. KOPERNIKA
Rzecznik UG informuje...
09 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 285 w Świdnicy w ciągu ul. Kopernika, w pasie drogi wojewódzkiej nr 382 informujemy, że w terminie od 18 marca do 20 kwietnia 2020 r. na ul. Kopernika w Świdnicy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy pod wiaduktem oraz zamknięcie nocne – do 2 godzin.

Czytaj całość »
 
UWAGA ZMIANA TERMINU! RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
Rzecznik UG informuje...
06 marca 2020

Gmina Świdnica INFOWójt gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie gminy Świdnica. Aktualizacja z dnia: 12.03.2020 - zmiana terminu składania wniosków. Nowy termin: od 6 do 10.04.2020 r.

Czytaj całość »
 
PRACA SZUKA CIEBIE
Rzecznik UG informuje...
05 marca 2020

Gmina Świdnica INFOPowiatowy Urząd Pracy w Świdnicy zaprasza osoby poszukujące pracy w dniu 12 marca 2020 r. w godzinach od 13:00 do 16:00 na stoisko konsultacyjne na terenie Galerii Świdnickiej.

Czytaj całość »
 
CHARYTATYWNY FESTYN SPORTOWY DLA ASI
Rzecznik UG informuje...
05 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW niedzielę, 15 marca na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się Charytatywny Festyn Sportowy dla Asi. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, a do organizacji włączył się Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Opiekę medialną zapewniają ws-24.pl oraz Swidnica24.pl - to u nich będziecie oglądać swoje zdjęcia.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica