spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  17 PaździernikaImieniny obchodzą:  Lucyna, Małgorzata, Marian, Wiktor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KRZCZONÓW Z NOWĄ DROGĄ POWIATOWĄ
Zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – granica powiatu. Nowa nawierzchnia i chodniki z obu stron w centrum wsi, to nie tylko le...
POBIEGAJ I KIBICUJ
Już przeszło 1600 zarejestrowanych zawodników. Biegacze nie tylko z Polski, ale także z Czech, Austrii, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Kenii. Bez wątpienia to jedna z większych imprez b...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!O to, aby bezpiecznie dzieci w gminie Świdnica mogły rozpocząć pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2017/2018 zadbali dziś funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KPP Świdnicy i nowego posterunku policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
GMINNO-DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Tegoroczne Te Deum wyśpiewane Bogu za dar zebranych plonów wybrzmiało w Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej na dożynkach gminnych, które w tym roku były dożynkami diecezjalnymi. Uroczystej liturgii przewodniczył J.E. Ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI GMINNE DOŻYNKAMI DIECEZJALNYMI
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Już tylko 4 dni dzielą nas od dożynek gminnych, które w tym roku będą jednocześnie dożynkami diecezjalnymi. Starostami dożynek będą Lucyna Mroczek oraz Piotr Błaszko. Doroczne Święto Plonów rozpocznie Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE INFORMACYJNE PIFE W WAŁBRZYCHU
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

baner PIFELokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu organizuje spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MSP – unowocześnienie / zmiana rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług stosowanych w rzemiośle”.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O ZBIERANIU UWAG I OPINII W SPRAWIE LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

INFOW związku z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, informujemy o możliwości zgłaszania uwag i opinii do przedłożonego projektu dokumentu.

Czytaj całość »
 
GOPS PRZYPOMINA
Rzecznik UG informuje...
29 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Jeszcze tylko dwa dni pozostały wnioskodawcom na złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze, w ramach rządowego programu Rodzina 500plus, tak aby zachować ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Wniosek złożony do 31 sierpnia oznaczać będzie przyznanie i wypłatę świadczenia wychowawczego za październik - do 31 października br.

Czytaj całość »
 
DZIĘKOWALI ZA PLONY
Rzecznik UG informuje...
28 sierpnia 2017

foto: Bystrzyca Dolna - dożynki parafialneW miniony weekend kolejne sołectwa w gminie Świdnica dziękowały za zebrane plony. Dożynki parafialne odbyły się w sołectwach: Bystrzyca Dolna, Mokrzeszów, Stachowice, Pszenno.

Czytaj całość »
 
GMINNE PLACÓWKI GOTOWE NA NOWY ROK SZKOLNY
Rzecznik UG informuje...
28 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Na kilka dni przed oficjalną inauguracją nowego roku szkolnego 2017/2018 wójt Teresa Mazurek spotkała się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych. Omówione zostały kwestie organizacyjne oraz zmiany, które czekają na uczniów od 4 września br. Łącznie pierwszy dzwonek w 6 szkołach podstawowych usłyszy 1422 uczniów.

Czytaj całość »
 
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
25 sierpnia 2017

infografika: Zbiórka odpadów wielkogabarytowychOd 3 września do 11 października br. rusza kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulatorów. Odpady należy wystawiać w terminach zgodnych z harmonogramem w godzinach od 16:00 we wtorek do 6:00 rano w środę we wskazanych poniżej miejscach.

Czytaj całość »
 
ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE
Rzecznik UG informuje...
24 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Do 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018. O stypendium ubiegać się mogą rodzice uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych, których dochód w rodzinie nie przekracza 514,00 zł netto na osobę.

Czytaj całość »
 
XIII ŚWIDNICKI ŁOKIEĆ NA DOŻYNKACH
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Już tylko 11 dni dzieli nas od dorocznego święta plonów organizowanych w gminie Świdnica. Wraz z nim wielkimi krokami zbliża się kolejna, trzynasta już edycja „Świdnickiego Łokcia” - zabawy rodzinnej organizowanej przez redakcję „Wiadomości Świdnickich”. Jak co roku będziemy wspólnie z Państwem poszukiwać najbardziej wyróżniających się mieszkańców powiatu świdnickiego. Czekamy już 3 września w Lutomi. Jak co roku podczas dożynek gminnych nie zabraknie konkurencji na: Najdłuższy Łokieć. Jedna z konkurencji poświęcona jest specjalnie mieszkańcom gminy Świdnica. Tym razem szukać będziemy mieszkanki, bądź mieszkańca, który będzie mógł się poszczycić największą liczbą liter w imieniu i nazwisku.

Czytaj całość »
 
XI EDYCJA TARGÓW ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
Rzecznik UG informuje...
21 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W najbliższy piątek, 25 sierpnia startuje XI edycja Targów „Zdrowie ma Smak”. Tegoroczna edycja potrwa trzy dni i obfitować będzie m.in. w warsztaty związane z tematyką zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia oraz atrakcje dla dzieci i występy artystyczne.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI PARAFIALNE W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
21 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Mszą świętą polową, w niedzielę, 20 sierpnia br. mieszkańcy parafii św. Anny w Grodziszczu dziękowali za tegoroczne plony. Tam gdzie jest chleb, tam jest życie – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek. Dziękuję za Waszą trudną i ciężką pracę, którą znam i której codziennie doświadczam będąc rolnikiem. Tegoroczne zbiory możemy uznać za udane, ale są rejony w Polsce, które potrzebują naszego wsparcia. Apeluję o ten dar serca i pomoc dla mieszkańców Pomorza, poszkodowanych przez wichury.

Czytaj całość »
 
FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
21 sierpnia 2017

foto: Finał Sportowych weekendów na wsiStrzelanie z łuków w Jagodniku było ostatnią punktowaną dyscypliną Turnieju Sołectw. Spośród 28 sołectw biorących udział w sportowych zmaganiach, bezkonkurencyjną okazała się drużyna z Burkatowa. Drugie miejsce przypadło w udziale sołectwu Wiśniowa, a trzecie drużynie z Pogorzały.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
17 sierpnia 2017

foto: Przedstawiciele władz Gminy i Miasta Świdnica podczas uroczystości Święta Wojska Polskiego pod Pomnikiem ZwycięstwaW 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej władze gminy Świdnica upamiętniły Święto Wojska Polskiego składając pod Pomnikiem Zwycięstwa kwiaty. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele kombatantów, samorządów świdnickich, parlamentu oraz służb mundurowych.

Czytaj całość »
 
DRUGI TURNUS MIASTA DZIECI DOBIEGA KOŃCA
Rzecznik UG informuje...
17 sierpnia 2017

foto: Miasto Dzieci 2017Zabawa poprzez pracę oraz planowanie swoich wydatków, tak właśnie wyglądają dni spędzone przez dzieci podczas tegorocznego turnusu w Mieście Dzieci, który trwał od 16.08. do 18.08.2017 roku.

Czytaj całość »
 
INFORMACJA GOPS W ŚWIDNICY DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW NA STYPENDIUM SZKOLNE
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYDo 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj całość »
 
MIASTO DZIECI
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

foto: Miasto DzieciOd 8.08 do 11.08 oraz od 16.08 do 18.08. 2017 roku 90 dzieci z terenu gminy Świdnica weźmie udział w półkolonii Miasto Dzieci w Świdnicy. Tam zarejestrują się w „Urzędzie Pracy”, następnie otrzymają skierowanie do pracy, uczyć się będą zawodu, odpoczywać, zarabiać pieniądze – „tauronki”, a następnie robić zakupy.

Czytaj całość »
 
DZIECI Z GMINY ŚWIDNICA KOLEJNY RAZ ODWIEDZIŁY NIESULICE
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek z młodzieżą kolonijną w NiesulicachW okresie od 28.07. do 11.08.2017r. 27 osobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Świdnica spędza wakacje w Niesulicach. W bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym pobyt dzieci będzie poszerzony o naukę jazdy konnej i kurs żeglowania. Jest to pierwsze miejsce na wakacyjnej mapie gminy Świdnica,  które nasi mali mieszkańcy odwiedzą.

Czytaj całość »
 
PIERWSZA Z DWÓCH INWESTYCJI PRZEKAZANA DO OSP BURKATÓW
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2017

foto: Przekazanie sprzęty ratownictwa medycznego dla OSP BurkatówWe wtorek 8 sierpnia 2017r. na terenie jednostki OSP Burkatów miało miejsce oficjalne przekazanie hydraulicznego zestawu ratownictwa medycznego. Jest to  projekt partnerski, którego liderem jest gmina Świdnica. Projekt dofinansowany ze środków EFRR w ramach RPOWD 2014-2010, natomiast  wartość zestawu to kwota 104 tys. zł. z czego aż 64% jest dofinansowane.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica