spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  14 GrudniaImieniny obchodzą:  Alfred, Izydor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ŚWIDNICKA KOLĘDA 2018
14 grudnia na świdnickim rynku rusza doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 21 grudnia na kilkudziesięciu stoiskach będzie można zakupić m.in. smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń, ...
NOWY HARMONOGRAM WYWOZU ŚMIECI
Od stycznia 2019 r. obowiązywać będzie nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych. Jednocześnie informujemy, że stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla gospodarstw domowych oraz nieruchomo...
OGŁOSZENIE - DOFINANSOWANIE MODERNIZACJI SYSTEMÓW GRZEWCZYCH
Gmina Świdnica wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej  przystąpiła do przygotowania wspólnego  wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

SPOTKANIA NOWOROCZNE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
30 stycznia 2018

foto: Spotkanie noworoczne Wójt Gminy Świdnica Teresy Mazurek z mieszkańcami BurkatowaTo już ostatnie spotkania noworoczne z mieszkańcami gminy Świdnica. Tym razem gospodarzami były sołectwa ze Stachowic oraz Burkatowa.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA WYREMONTOWANA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
29 stycznia 2018

foto: Droga gminna w StachowicachZakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej w Stachowicach, podczas której wykonano m.in. nawierzchnię asfaltową o długości 744 mb obejmujące m.in.  uzupełnienie podbudowy i nawierzchni przy krawężnikach, wykonanie poboczy kamiennych, wyregulowanie studzienek oraz wykonanie warstwy wiążącej (profilującej) i warstwy ściernej z mieszanek mineralno-bitumicznych.

Czytaj całość »
 
APEL DO HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ
Rzecznik UG informuje...
26 stycznia 2018

ASF - Zasady ochrony gospodarstwaMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii informują:  ASF, czyli afrykański pomór świń – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw.

Czytaj całość »
 
POWSTANĄ NOWOCZESNE PRACOWNIE DYDAKTYCZNE W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
26 stycznia 2018

foto: Nowe pracownie dydaktyczneNowoczesne pracownie dydaktyczne powstaną w tzw. łączniku pomiędzy Halą Sportową a Szkołą Podstawową im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Mowa o dwóch pracowniach – przyrodniczej oraz matematycznej z możliwością nauczania programowania.

Czytaj całość »
 
FERIE NA SPORTOWO 2018 W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
25 stycznia 2018

foto: Zawodniczki z Lutomi DolnejZa nami kolejny rok „Ferii na Sportowo w Gminie Świdnica”. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Blisko 400 uczestników z terenu Gminy Świdnica wzięło udział podczas sportowych zmagań na Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym oraz sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
TRWA BUDOWA NOWEJ SZATNI W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
25 stycznia 2018

foto: Budowa szatni sportowej w PszennieTrwają kolejne etapy budowy nowej szatni sportowej w Pszennie. Widoczne są postępy inwestycji, na chwilę obecną została zamknięta konstrukcja dachowa oraz zakończono stolarkę okienną, dzięki czemu będzie można skupić się na pracy wewnątrz obiektu – instalacja wody, kanalizacja sanitarna, instalacja centralnego ogrzewania, wewnętrzne linie zasilające, instalacja gniazd 230V.

Czytaj całość »
 
OŚWIADCZENIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY SPORTU I REKREACJI
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2018

Logo GOKSiRW związku z licznymi artykułami i komentarzami na temat koncertu neonazistów, który odbył się w świetlicy w Grodziszczu w dniu 11 marca 2017 roku wyjaśniam, co następuje:

Czytaj całość »
 
TURNIEJ GIER I ZABAW DLA DZIECI
Rzecznik UG informuje...
24 stycznia 2018

foto: Uczestnicy turnieju sportowego w Bystrzycy GórnejZakończenie pierwszego tygodnia ferii miało miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, gdzie uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zmaganiach sportowych. Do zabawy zgłosiło się aż 8 drużyn: dwie z Bystrzycy Górnej, jedna z Mokrzeszowa, trzy z Lutomi Dolnej oraz dwie z Witoszowa.

Czytaj całość »
 
TOP 5 TOP RADIA WROCŁAW-GŁOSUJ NA KGW LUTOMIA DOLNA
Rzecznik UG informuje...
23 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFODo 27 stycznia do godziny 11.30 można oddać glosy na laureatów TOP 5 TOP RADIA WROCŁAW.  Spośród laureatów poszczególnych edycji wybraliśmy piątkę, która uzyskała najwięcej głosów - podkreślają organizatorzy konkursu, a w tym gronie jest KGW Lutomia Dolna.

Czytaj całość »
 
WYJĄTKOWE SPOTKANIA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2018

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek w otoczeniu najmłodzych mieszkańców BojanicTo, że gmina Świdnica słynie z utalentowanych mieszkańców wiadomo nie od dziś. Wśród nich znajdziemy muzyków oraz artystów, dla których scena i występy przed publicznością są świetną zabawą. W miniony weekend swoje talenty prezentowali mieszkańcy Bystrzycy Górnej, Bojanic i Bystrzycy Dolnej.

Czytaj całość »
 
NAJLEPSZY DZIELNICOWY DOLNEGO ŚLĄSKA - FINAŁ
Rzecznik UG informuje...
22 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFO590 policjantów walczyło o tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego Dolnego Śląska. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 27. W tym gronie był Michał Kopaczewski, reprezentujący powiat świdnicki i Posterunek Policji w Słotwinie, który zdobył zaszczytne 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ETAPY BUDOWY BASENU W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
19 stycznia 2018

foto: Projekt basenuFirma Pre-Fabrykat Sp. z o. o. jest wykonawcą największej w dotychczasowej historii gminy Świdnica inwestycji pn. Poprawa warunków nauczania poprzez zakup wyposażenia oraz rozbudowę infrastruktury edukacyjnej przy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym”.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFO24 stycznia o godzinie 1100  w sali narad  Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się pierwsza w tym roku narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
FERIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ ORAZ WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

foto: W Parku Wodnym AQUARIUSOprócz oferty na zimowy wypoczynek, przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, GOPS i GLKS, wiele atrakcji mają do zaoferowania także gminne placówki oświatowe.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: silnym wiatrem(2), zawiejami/zamieciami śnieżnymi(2) i intensywnymi opadami śniegu(1).

Czytaj całość »
 
SZKOŁA PODSTAWOWA Z LUTOMI DOLNEJ W POSZUKIWANIU ZIMY
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

foto: Zimowa wyprawa dzieci za Szkoły Podstawowej w Lutomi DolnejPiękne widoki, dobra zabawa oraz ciepła herbata w termosie towarzyszyły grupie 31 uczestników pieszej wyprawy z Przełęczy Woliborskiej na Przełęcz Jugowską. ,,W poszukiwaniu zimy” - to hasło wycieczki Koła Turystycznego ,,To tu, to tam” ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
ZIMOWISKO W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2018

foto: Uczniowie z Grodziszcza podczas zimowiska w LubachowieBrak śniegu nie stanowi przeszkody dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, które pierwszy tydzień ferii spędzają w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
151 TYS. DLA PODOPIECZNYCH OŚRODKA POMOCY NA PROJEKT AKTYWNIE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFONowy 2018 Rok dla wszystkich uczestników projektu pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica" rozpoczął się wyjątkowo "aktywnie". Po krótkiej świątecznej przerwie beneficjenci projektu z nowymi siłami wkroczyli w kolejny jego etap. Przypomnijmy, że na realizację projektu  pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica" - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy pozyskał środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.  Projekt, którego realizację rozpoczęto 1 września 2017 roku przewidziany jest do 30 czerwca 2018 roku. Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy realizuje go w partnerstwie z Fundacją "MERKURY".

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach osiągających prędkość do 80 km/h,  miejscami, powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Silny wiatr 85%, Zawieje/zamiecie śnieżne 85%.Obszar: Sudety i Przedgórze Sudeckie. Ważność: od godz. 00:00 dnia 16.01.2018 do godz. 09:00 dnia 16.01.2018.

 
TRWAJĄ NOWOROCZNE SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW SOŁECTW
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2018

foto: Przedstawiciele władz gminy Świdnica na spotkaniu noworocznym z Seniorami z PszennaNoworoczne spotkania seniorów i mieszkańców sołectw mają w gminie Świdnica bogatą tradycję. W miniony weekend odbyły się m.in. w Lubachowie i Pszennie. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli licznie sami mieszkańcy, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica