spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  4 KwietniaImieniny obchodzą:  Benedykt, Izydor, Wacław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
URZĄD GMINY INFORMUJE
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. uprzejmie prosimy mieszkańców gminy Świdnica o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw.    ...
ODWOŁANY TERMIN NABORU WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i kolejnymi ograniczeniami z ...
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Od poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały sz...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KOMUNIKAT URZĘDU GMINY ŚWIDNICA - BRAK ZACHOROWAŃ
Rzecznik UG informuje...
23 marca 2020

Gmina Świdnica INFOSzanowni Państwo, drodzy mieszkańcy gminy Świdnica. W związku z docierającymi do nas pytaniami dotyczącymi wystąpienia zakażenia koronawirusem na terenie gminy Świdnica informujemy, że na dzień 23 marca, godz. 11.50 w gminie Świdnica nie wystąpił żaden potwierdzony przypadek zachorowania.

Czytaj całość »
 
JEST BOCIAN, JEST WIOSNA
Rzecznik UG informuje...
22 marca 2020

Gmina Świdnica INFOWraz z nastaniem astronomicznej i kalendarzowej wiosny  do Boleścina zawitał pierwszy bocian.

Czytaj całość »
 
DO ODWOŁANIA OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU NA PLACE ZABAW, BOISKA SPORTOWE I SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNE
Rzecznik UG informuje...
21 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z obowiązującym od dnia 20 marca stanem epidemii w Polsce, na terenie gminy Świdnica do odwołania zostały wyłączone z użytkowania place zabaw, boiska sportowe, siłownie zewnętrzne, a także kompleks boisk ORLIK.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR
Rzecznik UG informuje...
20 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, ARiMR zwraca się z prośbą o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie. Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY AUTOBUSÓW MPK ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
19 marca 2020

Gmina Świdnica INFOKoronawirus wpływa na to jak podróżujemy, dlatego MPK Świdnica wprowadza kolejne zmiany w rozkładach połączeń. Wejdą w życie w piątek 20 marca. Dodatkowo od 22 marca niedzielne kursy linii pozamiejskich zostają zawieszone do odwołania.

 

Czytaj całość »
 
STRAŻACY OCHOTNICY GOTOWI DO NIESIENIA POMOCY SENIOROM I POTRZEBUJĄCYM
Rzecznik UG informuje...
19 marca 2020

Gmina Świdnica INFOPonieważ koronawirus najbardziej zagraża osobom starszym i przewlekle chorym – powinny one bezwzględnie pozostać w domach. Z pomocą osobom samotnym przyjdą strażacy, druhny i druhowie z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Świdnica, którzy deklarują swoją pomoc w zrobieniu zakupów, czy wykupieniu leków.

Czytaj całość »
 
KWARANTANNA - MINISTERSTWO ZDROWIA INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
18 marca 2020

Gmina Świdnica INFOJak ma wyglądać kwarantanna? Co wolno, a czego kategorycznie nie wolno robić? Ministerstwo Zdrowia podaje wytyczne.

Czytaj całość »
 
PORADY LEKARSKIE I E-RECEPTY BEZ WYCHODZENIA Z DOMU
Rzecznik UG informuje...
18 marca 2020

Gmina Świdnica INFOJak informuje Ministerstwo Zdrowia aby kontynuować leczenie, osoby przewlekle chore, nie muszą osobiście odwiedzać lekarza. Po konsultacji telefonicznej lub poradzie online można otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie.

Czytaj całość »
 
UNIKAJ PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ
Rzecznik UG informuje...
18 marca 2020

Gmina Świdnica INFOŚwiatowa Organizacja Zdrowia WHO zaleca aby w miarę możliwości unikać płatności gotówką. Ponadto Urząd Komisji Nadzoru Finansowego OSTRZEGA!

 

Czytaj całość »
 
GEST SOLIDARNOŚCI Z POTRZEBUJĄCYMI
Rzecznik UG informuje...
17 marca 2020

Gmina Świdnica INFOTo naprawdę bardzo miły gest ze strony władz gminy Świdnica – informowały nas osoby dyżurujące na oddziałach SPZOZ Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy i w przychodniach MEDIMEX w Pszennie i NZOZ w Lutomi Dolnej. W poniedziałek 16 marca personelowi medycznemu dostarczone zostały maseczki higieniczne. Następna partia maseczek trafiła dzisiaj we wczesnych godzinach porannych, na kolejne 3 oddziały szpitala „Latawiec”.

Czytaj całość »
 
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ ZACHĘCA DO ZDALNEJ EUDKACJI
Rzecznik UG informuje...
17 marca 2020

Gmina Świdnica INFOMinisterstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. 17 marca br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.

Czytaj całość »
 
ODESZŁA EWA UNGER
Rzecznik UG informuje...
16 marca 2020

Gmina Świdnica INFOZ ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani dr Ewy Unger, współzałożycielki Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, osoby mocno zaangażowanej w polsko-niemieckie pojednanie, Honorowego Obywatela Gminy Świdnica. Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny, Przyjaciół i bliskich składają wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska wraz z Radnymi.

Czytaj całość »
 
KONTAKT Z DZIELNICOWYM NA TEL. KOMÓRKOWY
Rzecznik UG informuje...
16 marca 2020

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy, że w związku z wprowadzoną zmianą w organizacji obsługi Klientów w Urzędzie Gminy Świdnica, do dnia 25 marca br. kontakt z dzielnicowymi możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem tel. komórkowych.

Czytaj całość »
 
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Z ostatniej chwili
16 marca 2020

Gmina Świdnica INFOOd poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały szereg usług można załatwić drogą mailową ( ) lub za pośrednictwem platformy E-PUAP. Sprawy można wyjaśniać także telefonicznie 74 852 30 67, 74 852 12 26, 74 852-24-88, 852-02-74

Czytaj całość »
 
WTORKOWE PRZYJĘCIA INTERESANTÓW WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE LUB E-MAIL
Rzecznik UG informuje...
16 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW każdy wtorek, w ramach przyjęć interesantów w sprawach skarg i wniosków, Wójt Gminy Świdnica oraz Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica będą udzielały informacji wyłącznie telefonicznie, w godz. 10.00-14.30 lub drogą mailową:

Czytaj całość »
 
PSZOK NIECZYNNY DO 31 MARCA
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z dynamicznie rozwijającą się i niebezpieczną sytuacją związaną z Koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, z uwagi na trwający stan zagrożenia zdrowia i w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym – Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. w Świdnicy informuje, że w celu zapobiegania i ograniczenia rozprzestrzeniania się w/w zagrożenia ograniczony zostanie kontakt z klientami. W związku z tym, że na terenie ZOM Sp. z o.o. w Świdnicy prowadzony jest Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), od dnia 16 marca 2020 roku do końca miesiąca marca 2020 roku, odpady nie będą przyjmowane i w tym czasie PSZOK będzie nieczynny.

Czytaj całość »
 
KONIEC KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2020 R.
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2020

Gmina Świdnica INFOZgodnie z rozporządzeniem MSWiA oraz MON, wszystkie wezwania do stawienia się przed komisją lekarską w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. TRACĄ WAŻNOŚĆ. Osoby te zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Czytaj całość »
 
NOCNE ZAMKNIĘCIE UL. KOPERNIKA
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 285 w Świdnicy w ciągu ulicy Kopernika, w pasie drogi wojewódzkiej nr 382 informujemy, że w dniu 18.03/19.03.2020 w godzinach od 22.30 do 1.30 na czas demontażu wiaduktu zostanie całkowicie zamknięta ul. Kopernika.

Czytaj całość »
 
DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2020

Gmina Świdnica INFOW odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED SILNYM WIATREM
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2020

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 1 stopnia dla powiatu świdnickiego przed silnym wiatrem.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica