spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  19 PaździernikaImieniny obchodzą:  Ferdynand, Piotr, Ziemowit  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RADNI RADY GMINY PODJĘLI APEL
Podczas LXV sesji Rady Gminy Świdnica radni jednogłośnie podjęli apel w sprawie zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w materiale wyborczym KWW Łukasza Świeczko. ...
WZOROWY SENIOR- CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ
Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, zorganizowali spotkanie którego tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, a także przestępstw...
POŻAR W MOKRZESZOWIE  POTRZEBNA POMOC
9 października 2018 r. pożar strawił doszczętnie dach budynku wielorodzinnego w Mokrzeszowie, stanowiący miejsce zamieszkania dla 9 mieszkańców. W chwili obecnej budynek, nie nadaje się do za...
BREAK DANCE I NIE TYLKO NA ŚWIETLICACH PODCZAS ZAJĘĆ Z ANIMATORAMI
Od października w 11 świetlicach na terenie gminy Świdnica rusza jesienno-zimowa edycja zajęć z animatorami dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wśród proponowanych nowości na uwagę zasługu...
KOLEJNA ODSŁONA PRZYJACIELSKIEJ WSPÓŁPRACY
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym ma przyjemność poinformować, że Szkoła rozpoczęła realizację mikroprojektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”,...
RUSZA CYKL SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH O DOPŁATACH DO WYMIANY PIECÓW
W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi, zapytaniami dotyczącymi dofinansowania do wymiany pieców i termomodernizacji budynków jednorodzinnych wójt gminy Świdnica Teresa Maz...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZESPÓŁ MAZOWSZE WYSTĄPI W ŚWIDNICY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
17 września 2018

Gmina Świdnica INFOStarosta Świdnicki Piotr Fedorowicz zaprasza na Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 5 października o godz. 18.30 na hali widowiskowej OSiR w Świdnicy wystąpi Zespół „Mazowsze”. Szczegóły na plakacie.

Czytaj całość »
 
FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
17 września 2018

Gmina Świdnica INFODwubojem strzeleckim zakończyły się tegoroczne, sportowe zmagania sołectw, w ramach „Sportowych weekendy na wsi”. W ostatniej konkurencji oprócz drużyn sołeckich, wystartowali samorządowcy oraz partnerzy LZS w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
14 września 2018

Gmina Świdnica INFOJak zapewniają organizatorzy z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej na starcie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w klasycznym biegu na orientację, planowanych na sobotę 22 września br. w Bystrzycy Górnej stanie blisko 400 zawodników. Dzień później „Nad Zalewem” w Złotym Lesie odbędzie drugi dzień mistrzostw.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA MISTRZOWSKA DYSCYPLINA SPORTOWA W GMINNYCH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH
Rzecznik UG informuje...
14 września 2018

Gmina Świdnica INFONie tylko triathlon, ale i biegi na orientację nie będą stanowiły problemu dla uczniów z gminnych placówek oświatowych. We wszystkich szkołach trwają właśnie bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Orientuj się”. Uczniowie zapoznają się z zasadami sportu, a wszyscy chętni wraz ze swoimi rodzinami będą mogli wystartować w imprezie towarzyszącej, która będzie miała miejsce już 22 września na stadionie w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
PRZESŁANIE POKOJU NA CMENTARZU WOJENNYM W ADEGEM
Rzecznik UG informuje...
14 września 2018

Gmina Świdnica INFOMiłosierny Boże prosimy Cię o dar Pokoju dla naszych Ojczyzn w całej Europie i świata. Aby już nigdy nie powtórzył się dramat wojny, w której brat zabija swego brata. Tymi słowami modlitwy, odczytanymi na cmentarzu wojennym w Adegem –Maldegem uczczono pamięć polskich, brytyjskich i kanadyjskich żołnierzy, poległych podczas II wojny światowej w walkach o Aalter (miejscowość pomiędzy Brugią a Gandawą).

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI SOŁECKIE W KOMOROWIE I MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
11 września 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami kolejne parafialne święto plonów. W miniony weekend mieszkańcy Komorowa oraz Mokrzeszowa dziękowali za zebrane plony.

Czytaj całość »
 
UWAGA! PRÓBA OSZUSTWA
Rzecznik UG informuje...
10 września 2018

UWAGA!W związku z przygotowywaniem dokumentacji projektowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Lutomia Górna, Lutomia Dolna, Lutomia Mała, Stachowiczki informujemy, że Gmina Świdnica pozyskuje od mieszkańców uzgodnienia na lokalizację przyłączy i studni kanalizacyjnych oraz na przejście projektowanym rurociągiem przez działki prywatne.

Czytaj całość »
 
ZŁOTE GODY PAŃSTWA KOZAKIEWICZ
Rzecznik UG informuje...
10 września 2018

foto: Uczestnicy uroczystości odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w USC w ŚwidnicyW minioną sobotę, 8 września w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy 8 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. W tym gronie swój jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowała para z gminy Świdnica, Państwo Janina i Tadeusz Kozakiewicz z Lutomi Górnej.

Czytaj całość »
 
CENTRUM SPORTOWO- REKREACYJNE W WITOSZOWIE DOLNYM ZAPRASZA
Rzecznik UG informuje...
07 września 2018

foto: Basen w Witoszowie DolnymSerdecznie zapraszamy już od 7 września br. na trzy dni oferty specjalnej w nowo powstałym basenie w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
NOWOCZESNY BASEN W GMINIE ŚWIDNICA Z MYŚLĄ O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA UCZNIÓW
Rzecznik UG informuje...
06 września 2018

Gmina Świdnica INFOW nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów  w gminie Świdnica  czeka wiele nowości. Jedną z nich jest możliwość korzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym. Chcemy, aby każde dziecko, które będzie kończyło szkołę podstawową w gminie Świdnica, umiało pływać. To jest nasz cel – podkreślała podczas uroczystego otwarcia obiektu, wójt Teresa Mazurek. Z nowoczesnego kompleksu sportowego, który tworzą: basen, hala sportowa, boisko wielofunkcyjne, korzystać będą uczniowie pierwszej w gminie i powiecie świdnickim klasy triathlonowej, a jednej z kilku w Polsce.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - Referent ds. kadrowo-płacowych
Rzecznik UG informuje...
05 września 2018

Gmina Świdnica INFOKIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWIDNICY OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE- Referent ds. kadrowo-płacowych. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat

Czytaj całość »
 
WŁADZE GMINY ŚWIDNICA URUCHOMIŁY TRZECIE GMINNE PRZEDSZKOLE
Rzecznik UG informuje...
04 września 2018

Gmina Świdnica INFOJestem przekonana, że w tym nowym, pięknym przedszkolu, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą czuli się wspaniale – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek. Jest też i dobra wiadomość dla rodziców. Dzięki realizacji unijnego projektu pn. „Małe Bystrzaki-równe szanse przedszkolaków w gminie Świdnica” w pierwszym roku działalności Przedszkola w Bystrzycy Dolnej rodzice nie będą ponosić kosztów. Jedynym wydatkiem będą opłaty za wyżywienie dziecka.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI SOŁECKIE W PSZENNIE I LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
04 września 2018

Gmina Świdnica INFOPiękna, ludowa tradycja dziękczynienia za zebrane plony kultywowana jest nie tylko podczas dożynek gminy Świdnica, ale i w sołectwach. W miniony weekend w Pszennie oraz Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej  rolnicy, sadownicy ogrodnicy, pszczelarze dziękowali za tegoroczne zbiory.  

Czytaj całość »
 
INWESTYCJA W EDUKACJĘ - TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ I ROZWÓJ GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
03 września 2018

Gmina Świdnica INFOInwestowanie w edukację najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica, w ich wiedzę i umiejętności, jest najlepszym kapitałem, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości – podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Gminne uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego 2018/2019 odbyły się w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI GMINNE 2018
Rzecznik UG informuje...
26 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOUroczystą msza świętą dożynkową przed pałacem w Krzyżowej, rolnicy, sadownicy ogrodnicy, pszczelarze, władze gminy Świdnica wraz mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi dziękowali za tegoroczne plony. Wyrazem wdzięczności były pachnące bochny chleba i wieńce dożynkowe przyniesione przez 29 delegacji sołeckich z gminy Świdnica. Tegorocznym współgospodarzem dożynek gminnych było sołectwo Witoszów Dolny.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE DO KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica ma szczególne powody do uroczystego dziękczynienia za płody ziemi. To największa gmina rolnicza w powiecie świdnickim. I chociaż nie zawsze zdarzają się obfite zbiory, to jednak starannie pielęgnowana tradycja i umiejętność wspólnego świętowania dożynek ma znaczący wpływ na umacnianie i kształtowanie lokalnych społeczności. Starostami tegorocznych dożynek gminy Świdnica będą Aleksandra Prymuła i Jan Grabowski. Serdecznie zapraszamy do Krzyżowej w niedzielę, 26 sierpnia od godz. 13.00

Czytaj całość »
 
BLISKO 50 % DZIECI W GMINIE OBJĘTYCH DOBRYM STARTEM
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2018

Plakat projektu Dobry StartJak informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kolejne świadczenia dla 668 dzieci w łącznej kwocie 200,4 tys. zł. trafiły już na konta osób wnioskujących. Od samego początku trwania rządowego programu DOBRY START w gminie Świdnica wypłacono świadczenia w łącznej kwocie 303 tys. zł. dla 1010 dzieci.

Czytaj całość »
 
NOWE PRIORYTETY OŚWIATOWE NA NOWY ROK SZKOLNY
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOJest już dobrą, gminną tradycją, że na kilkanaście dni przez oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego, wójt gminy Świdnica spotyka się z dyrektorami placówek oświatowych. Omawiane są m.in priorytety oświatowe na nowy rok szkolny 2018/2019 jak również sprawy dowozów do szkół. 3 września pierwszy dzwonek w gminnych placówkach oświatowych usłyszy ponad 1700 uczniów.

Czytaj całość »
 
GMINNA RODZINA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI, CZYLI ŚWIDNICKI ŁOKIEĆ NA DOŻYNKACH GMINNYCH
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOJak co roku podczas dorocznego święta plonów organizowanego w gminie Świdnica na przybyłych gości czekać będą rodzinne konkurencje. GMINNA RODZINA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI - tytuł tegorocznej konkurencji, dedykowanej mieszkańcom gminy Świdnica, w ramach XIV edycji Świdnickiego Łokcia, organizowanego przez redakcję Wiadomości Świdnickich, której patronuje wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU I PARKINGI
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFO26 sierpnia 2018 r. w Krzyżowej obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu drogowego związana z Dożynkami Gminy Świdnica. Do dyspozycji gości są 4 parkingi. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się ze zmianami.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica