spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  20 StyczniaImieniny obchodzą:  Fabian, Sebastian  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
IMGW OSTRZEGA
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: silnym wiatrem(2), zawiejami/zamieciami śnieżnymi(2) i intensywnymi opadami śniegu(1). ...
PUNKTY ŚWIETLNE W GMINIE ŚWIDNICA
28 nowych punktów świetlnych zostało zamontowanych w 7 sołectwach gminy Świdnica. Ich łączny koszt wyniósł blisko 130 tys. zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych. ...
KOLEJNA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w Mokrzeszowie. Prace trwały od 13 września do 12 grudnia 2017 roku. ...
GŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM -MICHAŁA KOPACZEWSKIEGO
W plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najpopularniejszego Dzielnicowego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 26 funkcjonariuszy. W tym prestiżowym gronie jest dzielnicowy Posterunku Poli...
NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Od 1 stycznia 2018 obowiązywać będą: nowe opłaty za gospodarowanie odpadami oraz harmonogramy ich odbioru. Zachęcamy mieszkańców do szczegółowego zapoznania się. Jednocześnie informujem...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

GMINNE GOSPODYNIE NAJLEPSZE W TOP 5 RADIA WROCŁAW
Rzecznik UG informuje...
30 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zakończył sie plebiscyt Dolnośląskich Kół Gospodyń Wiejskich TOP 5 RADIA WROCŁAW. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Koło Gospodyń Wiejkich z Lutomi Dolnej zdobyło I miejsce.

Czytaj całość »
 
NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Z ostatniej chwili
30 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Od 1 stycznia 2018 obowiązywać będą: nowe opłaty za gospodarowanie odpadami oraz harmonogramy ich odbioru. Zachęcamy mieszkańców do szczegółowego zapoznania się. Jednocześnie informujemy, że z chwilą wejścia w życie nowych stawek właściciel nieruchomości nie musi ponownie składać deklaracji, jeżeli nie zaistniały jakiekolwiek zmiany. Opłata za gospodarowanie odpadami zostanie przeliczona, zgodnie z danymi zawartymi w deklaracji, wg nowych stawek.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT -URZĄD NIECZYNNY 2 STYCZNIA
Rzecznik UG informuje...
28 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!UWAGA- Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Świdnica w dniu 2 stycznia (wtorek) 2018 roku, Urząd Gminy Świdnica będzie nieczynny.

 
ZMIANA GODZIN PRZYJMOWANIA ODPADÓW W PSZOK
Rzecznik UG informuje...
22 grudnia 2017

ikonografika: odpady wielkogabarytoweZakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. w Świdnicy informuje o zmiaianie godzin pracy PSZOK w dniach: sobota 23 i 30 Grudnia 2017 roku. W tych dniach godziny pracy PSZOK to od godz. 8:00 do godz. 12:00.

 
KOMUNIKAT
Rzecznik UG informuje...
22 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Informujemy, że w dniu 22 grudnia Urząd Gminy Świdnica prowadzi obsługę Klientów do godz. 13.00

 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W URZĘDZIE GMINY
Rzecznik UG informuje...
20 grudnia 2017

foto: Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Gminy ŚwidnicaWigilia to taki piękny czas, kiedy przy stole mamy bliskich. Przy naszym wigilijnym stole zgromadziliśmy osoby, którym chcielibyśmy podziękować za rok współpracy, za wsparcie. Bez Państwa ta nasza praca byłaby niemożliwa – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas dorocznego spotkania wigilijnego w Urzędzie Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
KONKURS - BEZPIECZNA PRACA W GOSPODARSTWIE DOMOWYM
Rzecznik UG informuje...
19 grudnia 2017

foto: Laureaci konkursu KRUS wiedzy o bezpieczeństwie pracy w gosp. domowychJuż po raz kolejny uczniowie klas gimnazjalnych Gminy Świdnica, mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. Po etapach szkolnych, wyłoniono drużyny dwuosobowe, które dnia 12 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej reprezentowały poszczególne placówki.

Czytaj całość »
 
JAK ZAPOBIEGAĆ PRZEMOCY?
Rzecznik UG informuje...
19 grudnia 2017

foto: prace plastyczne dzieci na temat ptrzemocyJak rozpoznać przemoc wobec dziecka? Jak postępować z dzieckiem krzywdzonym przez najbliższych? Co w razie podejrzenia przemocy powinien zrobić nauczyciel, lekarz, policjant, pracownik socjalny? Jak rozmawiać z dzieckiem o takim doświadczeniu? I wreszcie - Jak przeciwdziałać przemocy wobec dzieci? To główne zagadnienia podejmowane podczas szkolenia, które odbyło się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
NAJPOPULARNIEJSZY DZIELNICOWY NA DOLNYM ŚLĄSKU
Rzecznik UG informuje...
19 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Do 8 stycznia 2018 r. można głosować na Najpopularniejszego Dzielnicowego Dolnego Śląska. O ten tytuł ubiegają się dzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie: Michał Kopaczewski, Adam Kłyszejko, Łukasz Pluta. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem systemu SMS Premium. Jak zapewniają organizatorzy, dochód z głosowania przekażą m.in. rodzinie podkom. Mariusza Koziarskiego, który zginął podczas akcji antyterrorystycznej w Wiszni Małej na początku grudnia br.

Czytaj całość »
 
TOP5 DOLNOŚLĄSKICH KGW
Rzecznik UG informuje...
19 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Tylko do soboty, 30 grudnia można oddać głosy na TOP5 Dolnośląskich Kół Gospodyń Wiejskich. W tym ścisłym gronie jest Koło Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD PRZEDSZKOLAKÓW
Rzecznik UG informuje...
18 grudnia 2017

foto: Wójt gminy Świdnica w otoczeniu dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dln.Kolejna wizyta ze świątecznymi życzeniami. Tym razem do Urzędu Gminy Świdnica zawitały przedszkolaki z Witoszowa Dolnego.

Czytaj całość »
 
ŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W URZĘDZIE GMINY
Rzecznik UG informuje...
15 grudnia 2017

foto: Przedszkolaki z Pszenna z wizytą w urzędzie, wójt gminy Teresa Mazurek, Dyrektor GZO Maria Jaworska, panie przedszkolanki.Stało się już tradycją, że z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego z wizytą do Urzędu Gminy udają się jej najmłodsi mieszkańcy, czyli przedszkolaki. Gośćmi wójt gminy były maluchy z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLAKI Z WITOSZOWA DOLNEGO ZE SZLACHETNĄ PACZKĄ
Rzecznik UG informuje...
15 grudnia 2017

foto: Przedszkolaki z Witoszowa Dolnego z ozdobionymi przez siebie paczkamiAby te święta były tak samo dobre jak u mnie w domu – mówiła jedna z dziewczynek podczas ozdabiania paczek. Kolejna szlachetna paczka powędrowała do potrzebującej rodziny. Tym razem w jej przygotowanie zaangażowana była społeczność Przedszkola z Witoszowa Dolnego.

Czytaj całość »
 
DOROCZNE SPOTKANIE WIGILIJNE
Rzecznik UG informuje...
15 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!20 grudnia o g. 11.00 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek spotka się z zaproszonymi gośćmi na dorocznym spotkaniu świątecznym.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE WIGILIJNE U SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
15 grudnia 2017

foto: Pani Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek na spotkaniu opłatkowym z SenioramiDuchowieństwo, samorządowcy oraz zaproszeni goście dzielili przedświąteczną radość z członkami i sympatykami Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – oddział Świdnica.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁ ŚWIDNICKI JARMARK
Rzecznik UG informuje...
15 grudnia 2017

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017Od 14 do 22 grudnia zapraszamy do Rynku na Jarmark Bożonarodzeniowy. To jedna z atrakcji Świdnickiej Kolędy. W czterdziestu drewnianych domkach wystawienniczych będzie można zakupić stroiki, ozdoby choinkowe, tradycyjne przysmaki i regionalne produkty, czyli miody, sery czy też wędliny.

Czytaj całość »
 
BUDŻET GMINY NA 2018 PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE
Rzecznik UG informuje...
14 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W 1991 r. budżet Gminy Świdnica po stronie dochodów wynosił 2,0 mln zł. W 2018 r. będzie to już kwota 82,4 mln zł. Analogicznie po stronie wydatków bieżących w 1991 r. odnotowano kwotę 0,8 ml zł. i majątkowych 1 mln zł. W 2018 r. wydatki bieżące będą wynosiły 91,8 mln zł i majątkowe 27,7 mln zł. To pokazuje jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zwiększył się budżet gminy Świdnica – mówiła Teresa Mazurek, podczas sesji budżetowej.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
14 grudnia 2017

foto: Mikołaj w otoczeniu dzieci zMokrzeszowaJest taki dzień w roku na który dzieci, ale i tez dorośli czekają z utęsknieniem. To Mikołaj. Tym razem zawitał on do Mokrzeszowa.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA SYGNATARIUSZEM DEKLARACJI SUDECKIEJ
Rzecznik UG informuje...
14 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Gmina Świdnica dołączyła do grona samorządów popierających Deklarację Sudecką. Podpis pod dokumentem złożyła wójt gminy Teresa Mazurek. Sygnatariusze wyrażają wolę podjęcia wspólnych działań, zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców i szybszego rozwoju gospodarczego tej części Dolnego Śląska.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE WIGILIJNE W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
13 grudnia 2017

foto: Spotkanie wigilijne zorganizowane przez członków Stowarzyszenia - Warsztaty Terapii Zajęciowej z MokrzeszowaWyjątkowe, pełne czułości i szczerości – takie było pierwsze spotkanie wigilijne zorganizowane przez członków Stowarzyszenia - Warsztaty Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica