spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 PaździernikaImieniny obchodzą:  Seweryn, Teodor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
PIĘKNIEJĄ KOŚCIOŁY W GMINIE
W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu samorządu gminy Świdnica, proboszczów oraz parafian, kościoły w gminie przechodziły gruntowne, konserwatorskie remonty. Odnowiono m.in. elewacje, ołtar...
70 LAT OSP BURKATÓW
W sobotę, 28 października o godzinie 14:00 odbędą się uroczyste obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie. ...
TRWA BUDOWA BASENU W WITOSZOWIE DOLNYM
Firma Pre-Fabrykat Sp. z o. o. jest wykonawcą największej w dotychczasowej historii gminy Świdnica inwestycji pn. Poprawa warunków nauczania poprzez zakup wyposażenia oraz rozbudowę infrastrukt...
GMINNE SZKOŁY PIĘKNIEJĄ
Dobiegły końca prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Inwestycję realizowano z wykorzystaniem środków unijnych, Zintegrowanych Inwestycji Terytorialny...
KRZCZONÓW Z NOWĄ DROGĄ POWIATOWĄ
Zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – granica powiatu. Nowa nawierzchnia i chodniki z obu stron w centrum wsi, to nie tylko le...
POBIEGAJ I KIBICUJ - KONKURS NA NAJLEPSZĄ STREFĘ KIBICA
Już przeszło 1600 zarejestrowanych zawodników. Biegacze nie tylko z Polski, ale także z Czech, Austrii, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Kenii. Bez wątpienia to jedna z większych imprez b...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

FINAŁ LEŚNEJ AKADEMII SPORTU
Rzecznik UG informuje...
05 październik 2017

foto: Finał Leśnej Akademii Sportu w Witoszowie Dolnym25 uczniów, 12 godzin treningu, a wielki finał z udziałem 9 szkół i mistrzów olimpijskich: Pawła Janiszewskiego i Sebastiana Chmary. Tak w dużym skrócie można podsumować Leśną Akademię Sportu, z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
UWAGA PRZED SILNYM WIATREM
Rzecznik UG informuje...
05 październik 2017

Gmina Świdnica - NEWS!IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed silnym wiatrem od g. 14:00/05.10.2017  do g. 23:00/05.10.2017 predkosc do 50 km/h, porywy do 115 km/h.

Czytaj całość »
 
PRZEMOC WIELE MA IMION
Rzecznik UG informuje...
05 październik 2017

foto: Zajęcia w ramach warsztatów profilaktyki przemocyO tym, że pod pojęciem przemocy kryje się wiele treści i działań, przekonali się uczniowie z Lutomi Dolnej  i Witoszowa Dolnego w trakcie pilotażowych warsztatów, przeprowadzonych na wybranych grupach z obu szkół. Inicjatorami przedsięwzięcia byli m.in. Leszek Noworól z PZ LZS, Ryszard Mysłowski, Katarzyna Kalita, Beata Galewska z PCPR oraz psycholog Joanna Piechowicz.

Czytaj całość »
 
TYSIAC POWODÓW BY CZYTAĆ
Rzecznik UG informuje...
04 październik 2017

Czytelniczy konkurs EMPIKUW dniach od 2 do 22 października na stronie www.empik.com/biblioteki zachęcamy do głosowania na Szkołę Podstawową w Bystrzycy Górnej, w ramach konkursu Tysiąc powodów by czytać. Do wygrania jest pakiet 1000 książek,

Czytaj całość »
 
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
03 październik 2017

foto: Dzień Głośnego Czytania w SP w Witoszowie Dolnym29 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz ze swoimi nauczycielami oraz zaproszonymi rodzicami wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania realizowanym w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj całość »
 
IV MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA "RODZINA BEZ PRZEMOCY"
Rzecznik UG informuje...
29 września 2017

foto: Biegi Pojednania w KrzyżowejW dniu 28 września br. na terenie Fundacji Krzyżowa odbył się Międzypokoleniowy Otwarty Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy”. Przy pięknej słonecznej pogodnie na starcie stanęło 244 zawodników, razem z zaangażowanymi wolontariuszami i organizatorami w biegu uczestniczyło ponad 290 osób.

Czytaj całość »
 
II MIEJSCE PODCZAS ZAWODÓW JUDO
Rzecznik UG informuje...
28 września 2017

Foto: Maciej Calów prezentuje trofea Maciej Calów, uczeń kl VI Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zdobył II miejsce podczas VIII Otwartych Mistrzostwach  Judo. W zawodach, które odbyły się w dniach 23-24.09.2017 r. w Świdnicy, brało udział blisko 600 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech oraz Niemiec. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 
OGŁOSZENIE
Rzecznik UG informuje...
26 września 2017

UG Świdnica infoWójt Gminy Świdnica ogłasza z dniem 26 września 2017 r. konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. "Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Świdnica".

Czytaj całość »
 
SREBRNI DO ZIELONYCH - ODBIÓR!
Rzecznik UG informuje...
26 września 2017

foto: Zawody OSP40 młodych adeptów OSP ruszyło w sobotę na pomoc rannej koleżance, która ucierpiała podczas gry terenowej. Wykazując się empatią, opanowaniem i dyscypliną udzielili pierwszej pomocy i wezwali na pomoc jednostkę OSP Witoszów.

Czytaj całość »
 
NABÓR DO GMINNEGO ZESPOŁU OŚWIATY
Rzecznik UG informuje...
25 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Referent ds. remontowo – budowlanych, transportu szkolnego i zaopatrzenia. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat.

Czytaj całość »
 
FAJNA ZABAWA, ALE POWAŻANA SPRAWA
Rzecznik UG informuje...
23 września 2017

foto: Zawody OSP10 tys. zł dotacji pozyskało OSP Witoszów Dolny, na realizację projektu pn. „Fajna zabawa, ale poważna sprawa”. Młodzi adepci OSP zapoznani zostaną podczas zajęć edukacyjno-sportowych z pracą strażaka, zasadami pomocy przedmedycznej i sygnałami alarmowymi. Ochotnicy strażacy zostaną doposażeni w niezbędną odzież.

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES PODCZAS DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
Rzecznik UG informuje...
23 września 2017

foto: Laureaci Jesiennego Finału Biegów Przełajowych w RoztoceNa stracie Jesiennego Finału Dolnośląskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Roztoce stanęło blisko 400 uczestników z całego województwa, wyselekcjonowanych tydzień wcześniej w zawodach strefowych.  Wśród nagrodzonych znalazło się aż 12 uczestników z gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2017-2022
Rzecznik UG informuje...
22 września 2017

foto: Przyjęcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy ŚwidnicaNa całym Dolnym Śląsku zostało opracowanych i przyjętych ponad 120 Lokalnych Programów Rewitalizacji. Do grona tych samorządów dołączyła Gmina Świdnica. Podczas XLVII sesji Rady Gminy, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022.

Czytaj całość »
 
Z POMOCĄ DLA GMINY SULĘCZYNO
Rzecznik UG informuje...
21 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Podczas XLVI sesji Rady Gminy Świdnica, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w wysokości 20 tys. złotych dla gminy Sulęczyno.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ŚRODKI NA RATOWANIE ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
21 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejne 15 tys. zł, decyzją Rady Gminy Świdnica zostanie przeznaczonych na udzielenie dotacji  na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Tym razem środki pochodzące z budżetu gminy Świdnica zostaną wydane na ratowanie kościoła filialnego w Modliszowie.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA ZWYCIĘŻA
Rzecznik UG informuje...
18 września 2017

foto: Zawodnicy z gminy ŚwidnicaPo raz kolejny na starcie jesiennej edycji biegów przełajowych Zrzeszenia LZS stanęli zawodnicy z gminy Świdnica i jak zwykle nie zawiedli kibiców oraz publiczności, zajmując najwyższe stopnie na podium.

Czytaj całość »
 
WALCZĄ O FUNDUSZE NA WYJAZD DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH
Rzecznik UG informuje...
18 września 2017

foto: Trio akrobatyczne Elegance AkrokarUtalentowane gimnastyczki z gminy Świdnica, wchodzące w skład „Trio Elegance Akrokar” walczą o fundusze na wyjazd do Las Vegas. Na co dzień trenują w MKS Polonia Świdnica, pod czujnym okiem Anny Kozieł i mają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. złoty medal na zawodach w Turynie we Włoszech.

Czytaj całość »
 
WSIE TEMATYCZNE JAKO IDEA AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I EKONOMICZNEJ ORAZ ZACHOWANIA DZIEDZICTWA DOLN.
Rzecznik UG informuje...
15 września 2017

Lokalna Grupa działania SZLAKIEM GRANITUW imieniu LGD Szlakiem Granitu zapraszamy na konferencję pt."WSIE TEMATYCZNE JAKO IDEA AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I EKONOMICZNEJ ORAZ ZACHOWANIA DZIEDZICTWA DOLNOŚLĄSKICH WSI", która odbędzie się 26 września 2017 r. (wtorek) w godz. 11.00–16.00 w sali Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - AGRO obiekt hotelowy (parter) przy ul. Zwycięskiej 8a.

Czytaj całość »
 
100 WYPRAWEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
15 września 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz uczniowie klas 1-3 SP w PszennieGrupa Azoty, partner biznesowy Osadkowski SA, od 5 lat wspiera dzieci ze środowisk wiejskich w całej Polsce. 100 wyprawek szkolnych trafiło tym razem do uczniów w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA LOKALNY PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2017-2022
Rzecznik UG informuje...
14 września 2017

 UG Świdnica infoW związku z zakończeniem realizacji projektu pn. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt. Konferencja odbędzie się 22 września 2017r. o g. 10:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica