spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  23 MajaImieniny obchodzą:  Emilia, Iwona, Jan, Michał  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film

Wykonanie
i
administracja
serwisu:

.: F & G Komputer .:
www.fg.com.pl

spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
10 LAT DZIAŁALNOŚCI GOSPODYŃ Z BOJANIC
Istniejące dekadę Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Świdnica ma się czym pochwalić. W ciągu 10 lat działalności gospodynie z sołectwa Bojanice są znane m.in. ze ...
REMONT DROGI POWIATOWEJ BYSTRZYCA GÓRNA  LUBACHÓW
Firma „Bisek-asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów będzie wykonawcą remontu drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Górna-Lubachów (do granic powiatu).  Wartość zadani...
KOLEJNE SOŁECKIE STRATEGIE ROZWOJU PRZYJĘTE
Rada Gminy Świdnica przyjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju wsi dla sołectw: Boleścin, Gogołów, Komorów i Mokrzeszów,. Tym samym już 12 sołectw objęty...
TURNIEJ STRZELECKI - SPORTOWE WEEKENDY
27 maja 2017 r na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się trzecia z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi. Tym razem będzie to turniej strzelecki. W trakcie s...
STARTUJE IV CROSS MOKRZESZOWSKI
W piątek 19 maja  biegi dla młodzieży gimnazjalnej, a dzień później w sobotę  20 maja  biegi dla dorosłych. Tak w dużym skrócie przedstawia się  IV edycja Crossu Mokr...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PO ANGIELSKU ŚPIEWAJĄ W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
05 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po angielsku najlepiej śpiewają uczennice Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. W VIII Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim wywalczyły dla swojej  szkoły I miejsce.

Czytaj całość »
 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
05 maj 2017

foto: Zespoły biorące udział w Śpiewaniu przy fladzeNawet zmienna pogoda nie zniechęciła organizatorów do wspólnego, patriotycznego śpiewania. W przeddzień Święta Flagi Zespół „Kądziołeczka” zgromadził na świetlicy w Lutomi Górnej licznie przybyłe zespoły śpiewacze, a także mieszkańców gminy.

Czytaj całość »
 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA!
Rzecznik UG informuje...
04 maj 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek skłąda życzenia delegacji StrażakówSzanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Pragnę podziękować za Waszą oddaną pracę. Właśnie Wy pokazujecie jak cenne jest życie ludzkie. Niesiecie pomoc w sytuacji zagrożenia, często narażając swoje zdrowie dla drugiej osoby. Niech Święty Florian patron wszystkich strażaków pomaga Wam w służbie.
Z najlepszymi życzeniami
Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek

 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W GIMNAZJUM
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Cytując słowa Papieża Piusa XII, iż muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca, poza murami i poza granicami narodów, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek przekazała śpiewniki patriotyczne do wszystkich gminnych placówek oświatowych. Ich symboliczne przekazanie odbyło się podczas akademii z okazji 3 Maja w Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
REPREZENTOWALI POWIAT ORAZ GMINĘ ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

foto: Finaliści Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK27 kwietnia w Kłodzku odbył się finał XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Powiat świdnicki był reprezentowany przez trzech uczniów naszej gminy. W finale udział wzięli: Olgierd Hodel ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Bartosz Piekielny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz Miłosz Stolpiński ze Szkoły Podstawowej w Pszennie.

Czytaj całość »
 
VII KONFERENCJA PROMOCJI TURYSTYKI "BEZPIECZNE WAKACJE"
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Plakat BEZPIECZNE WAKACJEDolnośląska Izba Turystyki oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu serdecznie zapraszają do udziału w VII Dolnośląskiej Konferencji Promocji Turystyki „Bezpieczne Wakacje”. Konferencja organizowana jest przy udziale: Urzędu Marszałkowskiego Województwa, Dolnośląskiego Departamentu Zdrowia i Promocji, Województwa Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Czytaj całość »
 
ŚPIEWAMY PRZY FLADZE
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Śpiewamy przy fladzeŚpiewamy przy fladze! Zespół Kądziołeczka zaprasza 1 maja o g. 15.00  na festyn majowy, połączony z występem zespołów śpiewaczych.

Czytaj całość »
 
ARCYDZIEŁA Z ODPADÓW
Rzecznik UG informuje...
27 kwietnia 2017

foto: Prace konkursowe Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej w dniu 26.04.2017r. była organizatorem konkursu plastycznego „Arcydzieła z odpadów”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 6 gminnych placówek oświatowych.

Czytaj całość »
 
OD ZIARENKA DO BOCHENKA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

foto: Młodzi adepci sztuki kulinarnej w trakcie przygotowywania ciasta na wypiekiNauka poprzez zabawę daje najlepszy efekt. Nie łatwo jest zapanować nad taką ilością „młodej energii”, a paniom z Klubu Starszaka w Grodziszczu wychodzi to idealnie – mówiła współorganizatorka warsztatów kulinarnych Renata Kwak.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE MIEJSCE LUTOMI GÓRNEJ W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

foto: Drużyna z sołectwa Lutomia GórnaW miniony weekend na hali sportowej w Witoszowie Dolnym toczyła się sportowa rywalizacja 20 drużyn w piłce siatkowej. To już druga z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi.

Czytaj całość »
 
III BALLOON FESTIVAL KRZYŻOWA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

III International Balloon FestivalW dniach 30.04-01.05.2017 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Balonów . W tych dniach obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Gwiazdą festiwalu będzie Izabela Trojanowska. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
PRZED NAMI 45 RAJD ŚWIDNICKI KRAUSE
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2017

Logo 45. Rajdu Świdnickiego KrauseW dniach 21-23.04.2017 roku przez teren Gminy Świdnica przebiegać będzie droga dojazdowa do odcinków specjalnych 45 Rajdu Świdnickiego Krause. Szczegółowy harmonogram rajdu, mapki i wyniki poszczególnych odcinków na stronie rajdkrause.pl

 
FINAŁ REGIONALNEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO  Z RODZINNEGO ARCHIWUM"
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2017

fot.: Uczestnicy konkursu podczas rozdania nagród20 kwietnia 2017r. odbyła się uroczysta gala finałowa II edycji Regionalnego Konkursu Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „Z rodzinnego archiwum”. Adresatami konkursu były dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kłodzkiego, miasta Wałbrzych, miasta Świdnica oraz gminy Świdnica. Honorowy patronat nad konkursem objęli Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych i Dolnośląski Kurator Oświaty.

Czytaj całość »
 
II ETAP PRZEBUDOWY DROGI POWIATOWEJ NR NA ODCINKU BOLEŚCIN  KRZCZONÓW
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. będzie wykonawcą II etapu przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów. Remont odbywa się w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą "Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019". Tylko w tym roku na realizację II etapu władze gminy Świdnica przeznaczą 750 tys. zł.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁ PRZETARG NA WOZY I SPRZĘT STRAŻACKI
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2017

fot.: Wóz gaśniczyProjekt partnerski gmin pod przewodnictwem gminy Świdnica pn. „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych staje się faktem. Do 22 maja br. do g. 10.00 wykonawcy mogą składać oferty na dostawę 7 szt. samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem uterenowionym 4x4, 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych oraz hydraulicznego zestawu ratownictwa technicznego.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2017

fot. Budowa oczyszczalni przydomowejNa terenach jeszcze nieskanalizowanych, gdzie występuje dużo rozproszenie zabudowy i budowa tradycyjnej sieci jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona mieszkańcy naszej gminy mają dwie możliwości do wyboru: budowa przydomowej oczyszczalni lub szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba). Już niebawem rozpoczną się prace z realizacją budowy kolejnych 28 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie 4 sołectw. Łącznie na ten cel przeznaczonych zostanie 405 tys. zł.

Czytaj całość »
 
EGZAMIN GIMNAZJALNY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2017

foto: Dyr. ZbigniewJjanus wręcza arkusze egzaminacyjnePunktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Uczniowie Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie bez większych obaw odbierali arkusze egzaminacyjne od dyrektora szkoły Zbigniewa Janusa.

Czytaj całość »
 
STARTUJĄ EGZAMINY GIMNAZJALNE
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!183 uczniów klas III  szkół gimnazjalnych w gminie Świdnica przystąpi dzisiaj do egzaminu, nazywanego przez wielu nauczycieli małą maturą. Na początek test humanistyczny, czyli sprawdzenie wiedzy z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii. Egzaminy odbywać się będą w 3 gminnych gimnazjach, tj. w Pszennie, Witoszowie Dolnym oraz Lutomi Dolnej.  Trzymamy kciuki i życzymy uczniom powodzenia.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA WSPIERA NASZE AKROBATKI
Rzecznik UG informuje...
18 kwietnia 2017

foto: Dziewczęta z trio akrobatycznego wraz z trenerką, z lewej: Wójt Gminy Świdnica Teresa MazurekTylko dwie grupy akrobatyczne będą reprezentować Polskę na jubileuszowym 10 konkursie ACRO CUP w Niemczech. Wśród nich utalentowane gimnastyczki z gminy Świdnica tworzące „Trio Elegance Akrokar”.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Informujemu, że w dniu 14 marca 2017 r. (piątek) obsługa Klientów prowadzona jest do godz. 13.00

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica