spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  4 KwietniaImieniny obchodzą:  Benedykt, Izydor, Wacław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
URZĄD GMINY INFORMUJE
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. uprzejmie prosimy mieszkańców gminy Świdnica o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw.    ...
ODWOŁANY TERMIN NABORU WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i kolejnymi ograniczeniami z ...
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Od poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały sz...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

GMINA BLISKO MIESZKAŃCÓW - MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOZachęcamy mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko do skorzystania z bezpłatnego systemu informacji lokalnej, który działa już w kilkuset gminach i miastach. System pozwala m.in. na komunikację kanałem SMS, lub poprzez mobilną aplikację BLISKO.

Czytaj całość »
 
WYSTARTOWAŁY STRAŻACKIE OSKARY 2020
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOUWAGA STRAŻACY OCHOTNICY! Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY. Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

Czytaj całość »
 
ZMIANY W ŚWIADCZENIACH 500 PLUS
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOOsoby, które otrzymały 500 plus w 2019 roku,  w roku 2020  nie muszą już składać nowych wniosków. Wypłata świadczeń wychowawczych będzie realizowana do dnia wskazanego w wydanej wnioskodawcy informacji. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres zasiłkowy  będą przyjmowane dopiero od 1 lutego 2021 r.  - w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną,  a od dnia 1 kwietnia 2021 w formie papierowej w tut. Ośrodku.

Czytaj całość »
 
ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOChcesz załatwić urzędowe sprawy online, lub skorzystać z E-RECEPTY - załóż profil zaufany. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu potwierdzisz swoją tożsamość, podpiszesz wniosek bez wychodzenia z domu.

Czytaj całość »
 
JEST NAS WIĘCEJ
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW 2019 roku najczęściej wybieranym imieniem żeńskim była Zuzanna. W dalszej kolejności Hanna, Emilia, Maja oraz Pola. Wśród chłopców pierwsze miejsce przypadło Stanisławowi i Janowi. Rodzice dla swoich synów chętnie wybierali również Wojciech, Marcel, czy Leon. W statystykach meldunkowych można było odnaleźć także bardziej wyszukane imiona, takie jak Thor, Jeremi czy Leslie. Według danych biura meldunkowego Urzędu Gminy Świdnica, pod koniec 2019 roku łączna liczba stałych mieszkańców gminy wyniosła 16864 osób (8548 kobiet i 8316 mężczyzn). Dla porównania, w grudniu 2018 liczba ta wyniosła 16761. To wzrost o 103 nowych mieszkańców.

Czytaj całość »
 
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 przejazd kolejowy w Pszennie, położony w ciągu drogi gminnej ul. Rolnicza/Fabryczna, będzie czasowo zamknięty w terminie od 10.01.2020 r. Przewidywany czas robót - 7 dni.

 
KOLĘDOWANIE W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
07 stycznia 2020

fot. Wójt gminy Teresa Mazurek w otoczeniu kolędników z GrodziszczaTo już tradycja, że mieszkańcy Grodziszcza tłumnie uczestniczą w spotkaniach opłatkowych. W tym roku również nie zawiedli wypełniając po brzegi świetlicę wiejską.

Czytaj całość »
 
PODSUMOWANIE INWESTYCJI DROGOWYCH W POWIECIE ŚWIDNICKIM W ROKU 2019
Rzecznik UG informuje...
03 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOWspólnie z samorządowcami z gmin, przez które przebiegały wyremontowane odcinki dróg powiatowych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyła się konferencja prasowa nt. podsumowania inwestycji drogowych w 2019 r. Szczególne powody do zadowolenia mają mieszkańcy gminy Świdnica, bowiem 4 z 6 dofinansowanych inwestycji drogowych dotyczą właśnie dróg powiatowych w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
ZAMKNIĘTY PRZEJAZD KOLEJOWY W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
03 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z prowadzonymi robotami torowymi informujemy, że przejazd kolejowy w Burkatowie ("przy boisku" - km 63,500) będzie zamknięty w terminie od 8 do 22 stycznia 2020 r.

 
NOWE STAWKI PODATKOWE W 2020
Rzecznik UG informuje...
02 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW roku 2020 obowiązywać będą nowe stawki podatkowe. Natomiast wzory informacji i deklaracji podatkowych na rok 2020 pozostają bez zmian.

Czytaj całość »
 
ODCZYTY WODOMIERZY W STYCZNIU 2020 ROKU
Rzecznik UG informuje...
31 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOŚGPK Sp. z o.o. w Bystrzycy Dolnej zawiadamia, że w styczniu 2020 r. odczyty wodomierzy odbywać się będą według następującego harmonogramu:

Czytaj całość »
 
ŚWIDNICKI ORSZAK TRZECH KRÓLI
Rzecznik UG informuje...
31 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOPo raz dziewiąty ulicami Świdnicy przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Każdego roku Gmina Świdnica włącza się w organizację tego wydarzenia. Dla uczestników organizatorzy przewidzieli śpiewniki i korony oraz ciepły poczęstunek, przygotowany przez parafie z diecezji świdnickiej. Orszak wyruszy z placu Jana Pawła II o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Czytaj całość »
 
VIII CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Rzecznik UG informuje...
31 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFO4 stycznia na hali sportowej na Zawiszowie w Świdnicy startuje ósma już edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej. Tylko w ubiegłym roku ze sprzedaży cegiełek i wylicytowanych gadżetów organizatorom udało się zebrać prawie 80 tys. zł. Pozyskane fundusze zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację Mariusza Cendrowskiego, wielokrotnego Mistrza Polski w boksie, którzy po wypadku samochodowym jest sparaliżowany i porusza się na wózki inwalidzkim.

Czytaj całość »
 
NOWY HARMONOGRAM WYWOZU ŚMIECI I OPŁATY
Rzecznik UG informuje...
30 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOOd 1 stycznia 2020 r. obowiązywać będzie nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych. Jednocześnie informujemy, że stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla gospodarstw domowych oraz nieruchomości niezamieszkałych ulegają zmianie.

Czytaj całość »
 
URZĄD GMINY INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
30 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że 31 grudnia obsługa klientów w Urzędzie Gminy będzie prowadzona do godz. 12.00, a obsługa kasowa do godz. 11.00

 
ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU "MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRUM AKTYWNOŚCI MEGAMOCNI"
Rzecznik UG informuje...
23 grudnia 2019

ikonografika - WzMOCnij Swoje OtoczenieGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zakończył realizację projektu „Międzypokoleniowe Centrum Aktywności „MegaMOCni”-wspólna praca i odpowiedzialność.

Czytaj całość »
 
URZĄD GMINY INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
23 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że w dniach 23,24 i 27 grudnia obsługa klientów w Urzędzie Gminy będzie prowadzona w następujących godzinach:

Czytaj całość »
 
PSZOK INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
23 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOW związku z nadchodzącym tygodniem świąteczno-noworocznym zostaną wprowadzone zmiany godzin przyjmowania odpadów na PSZOK

Czytaj całość »
 
BUDŻET GMINY ŚWIDNICA NA 2020 ROK PRZYJĘTY
Rzecznik UG informuje...
19 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFO19 grudnia Radni Rady Gminy Świdnica przyjęli budżet gminy na 2020 rok. Za jego przyjęciem zagłosowało 14 radnych, jeden radny był przeciw.

Czytaj całość »
 
PODZIĘKOWANIA ZA POLA NADZIEI
Rzecznik UG informuje...
19 grudnia 2019

foto: Wójt Gminy Teresa Mazurek odbiera podziękowania od przedstawicieli Zarządu Hospicjum w ŚwidnicyPodczas XXVII sesji Rady Gminy Świdnica przedstawiciele Zarządu Hospicjum w Świdnicy dziękowali władzom gminy za udzielone wsparcie.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica