spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  16 WrześniaImieniny obchodzą:  Edyta, Franciszek, Łucja, Wiktor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO POZOSTAŁO 14 DNI. PAMIĘTAJ, SPIS JEST OBOWIĄZKOWY
Gminne Biuro Spisowe zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 do skorzystania z pomocy rachmistrzó...
KGW BOLEŚCIN ZAPRASZA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19
Koła Gospodyń Wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Nie inaczej jest w gminie Świdnica, która słynie z aktywnie działających gospodyń. Na niedzielę, 19 ...
DYŻURY RACHMISTRZÓW NA ŚWIETLICACH
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Gminne Biuro Spisowe informuje, że w dniach od 6 do 27 września na terenie gminy Świdnica będą dyżurować rachmistrzowie spisowi. Dyżury rachmistrzów spi...
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Przypominamy. Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Od początku lipca ruszyła też Centralna Ewidencja E...
OD 1 WRZEŚNIA STARTUJE REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Z dniem 1 września rusza rekrutacja uzupełniająca do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Podstawowym dokumentem w procesie rekrutacji jest Karta zgłoszenia dziecka do żłobka. Dokument można ...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
RUSZA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Informujemy, że 30 czerwca odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych w miejscowościach Pogorzała i Witoszów Górny. ...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
14 lipca 2021

tabliczka z napisem sołtys14 lipca o godz. 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
WYJAZD DO KOPALNIA ZŁOTA NA STARCIE WAKACYJNYCH WYCIECZEK Z GOKSIR-em
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

Uczestnicy wyjazdu do Kopalni Złota w Złotym StokuDla każdego dziecka wycieczka do kopalni to niesamowite przeżycie. Dlatego wyprawa do Kopalni Złota w Złotym Stoku była jedną z pierwszych, wakacyjnych wycieczek dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

 

Czytaj całość »
 
ĆWICZENIA Z RATOWNICTWA WODNEGO NA BASENIE W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego na basenie w Witoszowie DolnymW poniedziałek, 12 lipca Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Świdnica oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Wodnego wzięli udział w akcji ratunkowej, polegającej na podejmowaniu poszkodowanych z wody, w niekomfortowych warunkach, w strojach bojowych - co dodatkowo nie ułatwiało im pracy.

Czytaj całość »
 
14 LIPCA WIELKI FINAŁ LOTERII SPISOWEJ
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

Loteria Narodowego Spisu PowszechnegoJuż jutro, 14 lipca o 12:00 odbędzie się losowanie nagród głównych w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań!

Czytaj całość »
 
WEBINAR DOTACJE DLA ROLNICTWA, CZYLI BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

WEBINAR- SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW 16 LIPCA 2021 W imieniu organizatorów zaprszamy na bezpłatny webinar - szkolenie dla rolników - DOTACJE DLA ROLNICTWA.

Czytaj całość »
 
REGIONALNA EDYCJA KONKURSU "NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO  SMAKI REGIONÓW"
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

Baner z napisem nasze kulinarne dziedzictwo, na nim szynka położona na desceUrząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego serdecznie zapraszają do udziału w jubileuszowej XX edycji wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA UPAŁY
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

Logo IMGWIMGW-PIB ostrzega przed upałami. Do 14 lipca do godz. 20.00 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia dla całego powatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
CZY CZUJESZ SIĘ ZWIĄZANY Z MIEJSCEM Z KTÓREGO POCHODZISZ?
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2021

Foto poglądowe do badań ankietowychDroga Mieszkanko, drogi Mieszkańcu Dolnego Śląska! Instytut Rozwoju Terytorialnego zaprasza do wzięcia udziału w krótkim badaniu ankietowym, w ramach prac nad Audytem krajobrazowym dla województwa dolnośląskiego. Biorąc udział w ankiecie możecie Państwo wpłynąć na wyniki audytu i przyczynić się do ochrony najcenniejszych krajobrazów w swoim otoczeniu.

Czytaj całość »
 
IMGW INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021
Gmina Świdnica INFOJak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych aktualnie burze nie występują, ale stopniowo rozwijają się chmury Cumulonimbus. W ciągu najbliższych godzin przewiduje się punktowe burze z opadami deszczu 15-20 mm/h, porywami wiatru do 70 km/h i drobnym gradem.
Czytaj całość »
 
RADNI PODĄŻALI ŚLADAMI EMILA KREBSA
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

Radni Rady Gminy Świdnica śladami Emila Krebsa w OpoczceSłoneczna pogoda zachęca do poznawania i odkrywania tajemnic gminy Świdnica. Miejscowość Opoczka położona zaledwie 6 km na południe od Świdnicy, w kierunku miejscowości Bojanice znalazła się na celowniku radnych Rady Gminy Świdnica, którzy postanowili podążać śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki.

Czytaj całość »
 
1 SIERPNIA ZAPRASZAMY NA ROWEROWY RAJD KSIĄŻĘCY - GOGOŁÓW, DZIERŻONIÓW, PIESZYCE
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

 

Rowerowy Rajd Książęcy 1 sierpnia start o godz. 8.30 z ulicy Śląskiej, z parkingu naprzeciwko Domu Wycieczkowego OSIR, Powrót do Świdnicy to godzina 13:30.Od poniedziałku 12 lipca startują zapisy na Rowerowy Rajd Książęcy. Tym razem Księstwo Świdnicko-Jaworskie zaprasza na wspólne zwiedzanie Gogołowa, Dzierżoniowa i Pieszyc. Łącznie do przejechania będzie około 50 km, trasa ma charakter mieszany o średnim poziomie trudności.

Czytaj całość »
 
MALI KREATYWNI W OBIEKTYWIE
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

Zajęcia podczas projektu Mali KreatywniZajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe, konkurencje, zajęcia z animatorami, mnóstwo dziecięcej frajdy, radosnych chwil, uśmiechów od ucha do ucha – tak w dużym skrócie podsumować można Kreatywne Warsztaty „Mali Kreatywni”, które organizowane były w 22 sołectwach gminy Świdnica z okazji minionego Dnia Dziecka. We wspólnej zabawie udział wzięło łącznie ponad 1000 dzieci.

Czytaj całość »
 
ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE. TRWA RZĄDOWY PROGRAM PROFILAKTYKA 40 PLUS
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznychJak z wynikami Twojego zdrowia? Choroby nie czekają aż będziesz miał czas. Przypominamy, że od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

Obraz przedstawiający burzę na tle pola IMGW - wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
GITAROWE ŚWIĘTO W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

Program 21. Summer Guitar Festival Krzyżowa 202122 lipca startuje 21. Summer Guitar Festival Krzyżowa 2021. To kolejna edycja letniego kursu gitary odbywającego corocznie od 2001 roku. Warsztaty gitarowe prowadzone będą z wykorzystaniem szeregu różnych metod i form pracy. Poprowadzą je doświadczeni pedagodzy, będący jednocześnie profesjonalnymi i aktywnymi na polu zawodowym muzykami. W programie warsztatów znajdą się zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne lekcje mistrzowskie.

Czytaj całość »
 
PLANUJESZ WYMIENIĆ PASZPORT. TERAZ ZROBISZ TO TAKŻE W SOBOTĘ
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2021

Urząd Wojewódzki we WrocławiuW związku ze zwiększonym zainteresowaniem sprawami paszportowymi w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu składanie wniosków paszportowych oraz odbiór gotowych dokumentów możliwy jest także w soboty. Dodatkowo godziny pracy Oddziału Paszportowego i Obsługi Klienta w każdą środę do końca lipca zostały wydłużone do 17:30.

Czytaj całość »
 
KGW LUTOMIA DOLNA ZAPRASZA NA KULINARNĄ GRĘ TERENOWĄ
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

KGW LUTOMIA DOLNA ZAPRASZA NA QUESTSą nie tylko najdłużej działającym kołem gospodyń w gminie Świdnica, ale słyną także z kulinarnych specjałów. Dodatkowo edukują, uczestniczą w wielu wydarzeniach dając wiele powodów do radości, promują sołectwo i gminę. Ich kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille były wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych. Teraz zapraszają do udziału w edukacyjnych grach terenowych, czyli questach – promując swój „Szlak lutomskich smaków”.

Czytaj całość »
 
W CENTRUM MAKOWIC POWSTAJE PARKING
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

Budowa parkingu w MakowicachRozpoczęły się prace związane z „Przebudową parkingu w miejscowości Makowice”,  operacji realizowanej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
 
ZAKOŃCZYŁY SIĘ PRACE PRZY BUDOWIE DROGI GMINNEJ W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

Wyremontowana droga gminna w Witoszowie DolnymW Witoszowie Dolnym, w rejonie od skrzyżowania do cmentarza, powstała nowa, gminna droga publiczna.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
09 lipca 2021

burzaIMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica