spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PAŃSTWO GOŁASZEWSCY Z WITOSZOWA DOLNEGO RAZEM PRZEŻYLI PONAD 50 LAT, DZISIAJ ŚWIĘTOWALI ZŁOTE GODY
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2019

Gmina Świdnica INFOSześć małżeńskich par z miasta i gminy Świdnica, w obecności władz samorządowych, rodziny i najbliższych przyjaciół świętowało jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody jubilatów odbyły się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a ich najważniejszym punktem było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta RP.

Czytaj całość »
 
RUSZA PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ 382 W MIEJSCOWOŚCI BOLEŚCIN
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW odpowiedzi na potrzeby mieszkańców i kierowców, rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 w miejscowości Boleścin. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Świdnicy. Apelujemy do pieszych, kierowców i podróżujących tą trasą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE DROGI GMINNE Z ASFALTOWĄ NAWIERZCHNIĄ
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2019

Gmina Świdnica INFO10 maja br. dokonano odbioru przebudowanych dwóch odcinków dróg gminnych w Witoszowie Dolnym i Witoszowie Górnym. Łączny koszt inwestycji wyniósł 335 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2019

logo GOPSGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy ul. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica tel. 74 8523067 ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze: referent ds. świadczeń rodzinnych.

Czytaj całość »
 
W SOBOTĘ 11 MAJA URZĄD CZYNNY
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2019

Gmina Świdnica INFOInformujemy się, że zgodnie z Zarządzeniem nr 57/2019 Wójta Gminy Świdnica z dnia 16 kwietnia 2019 r. dzień 19 kwietnia 2019 r. (piątek) został ustalony jako dzień wolny od pracy w Urzędzie Gminy Świdnica z jednoczesnym jego odpracowaniem w dniu 11 maja 2019 r. (sobota) w godz. od 7:30 do 14:00.

 
MAJÓWKOWO, NA LUDOWO I FOLKOWO
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2019

Gmina Świdnica INFOZapowiada się śpiewająca sobota w Pszennie. Wszystko za sprawą zespołów folklorystycznych, które 11 maja zawitają do największej miejscowości w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
WYSTAWA OBRAZÓW CZŁOWIEKA Z PASJĄ
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2019

Gmina Świdnica INFOUrodzony w Szczawnie Zdroju. Do 2009 roku mieszkaniec Wałbrzycha, a obecnie mieszkaniec Pszenna. W najbliższy piątek, 10 maja o godz. 18.00 zapraszamy na wystawę obrazów Franciszka Jowika „Wodne Miraże” do Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wstęp wolny.  

Czytaj całość »
 
MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA 2019- PODSUMOWANIE
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2019

Gmina Świdnica INFOMarconi Duathlon Świdnica już za nami! Pierwsza edycja szosowych zawodów odbywających się na ziemi świdnickiej przebiegała w znakomitej atmosferze sportowego święta. Na samym początku wystartowały dzieci ścigający się w GretKids, a następnie juniorzy oraz dorośli, którzy rywalizowali na dystansach Classic oraz Sprint. Łącznie na listach startowych pojawiło się ok. 350 osób.

Czytaj całość »
 
ŚWIADOMY JUNIOR W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2019

Gmina Świdnica INFODzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie prowadzą regularne spotkania z mieszkańcami gminy i uczniami gminnych placówek oświatowych w ramach ogólnopolskich programów prewencyjnych i profilaktycznych. Tym razem postanowili odwiedzić przedszkolaków w Bystrzycy Dolnej.

Czytaj całość »
 
PIERWSZA WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z CENNYMI RADAMI STARSZAKÓW
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2019

Gmina Świdnica INFOTo był wyjątkowy dzień. 7 maja najmłodsze przedszkolaki z „Bajkowej Dolinki” w Pszennie po raz pierwszy wyjechały na wycieczkę autokarową. Do autobusu odprowadziły  i pożegnały ich starszaki z grupy Ekoludków, życząc Krasnoludkom bezpiecznej podróży oraz wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Czytaj całość »
 
MEDALOWY WYSTĘP NA MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2019

Gmina Świdnica INFOUczniowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym w imponującym stylu rozpoczęli sezon startów udziałem w pierwszej edycji Marconi Duathlon Świdnica. Na finiszu najszybszy okazał się Jakub Kierul. Zaraz za nimi przybiegł Dorian Augustyniak, a następnie pierwsza z dziewcząt – Martyna Markiewicz, druga – Amelia Miałszygrosz i trzecia – Wiktoria Błądzińska.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁ REMONT MODLISZÓWKI - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
Rzecznik UG informuje...
06 maj 2019

Gmina Świdnica INFO6 maja br. rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda ul. Uczniowskiej w m. Stary Julianów do ronda ul. Wałbrzyskiej w m. Świdnica. Generalny wykonawca inwestycji firma Polbud Pomorze Sp. z o.o. zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu – ETAP 3.

Czytaj całość »
 
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA
Rzecznik UG informuje...
04 maj 2019

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa MazurekSzanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, chroniących życie i mienie ludzkie, tak w Gminie Świdnica, jak i poza jej granicami.
Niech Św. Florian czuwa nad Wami i zadba o tyle samo powrotów, ile wyjazdów.

Życzę, by trud i służba drugiemu człowiekowi, który wspólnie podejmujemy dla ratowania ludzkich istnień, była zawsze źródłem osobistej satysfakcji.

Z najlepszymi życzeniami

Wójt Gminy Świdnica
Teresa Mazurek

 
SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM W "BAJKOWEJ DOLINCE" W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
02 maj 2019

foto: SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM W "BAJKOWEJ DOLINCE" W PSZENNIEKształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. W ramach spotkań z rodzicami reprezentującymi różne zawody umożliwiamy dzieciom realizację tego celu.

Czytaj całość »
 
JUBILEUSZ 35  LECIA ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO "KĄDZIOŁECZKA"
Rzecznik UG informuje...
02 maj 2019

Gmina Świdnica INFOPierwszego maja w świetlicy w Lutomi Zespół Śpiewaczy „Kądziołeczka” prowadzony przez  Dominika Natanka obchodził jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. 

Czytaj całość »
 
KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE AKTUALIZACJI LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU (LSR)
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2019

LGD INFOZapraszamy do konsultowania aktualizacji/zmian w Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność (LSR), która znajduje się poniżej.

Czytaj całość »
 
XIV DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY JAN PAWEŁ II "Arka"
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOOlgierd Hodel z kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie został zakwalifikowany do finału XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Jan Paweł II „Arka”, który odbędzie się w ramach obchodów „Dni papieskich” 16 maja br.

Czytaj całość »
 
I GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2019
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOZa sprawą Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Dzierżoniów dnia 24 kwietna 2019 roku na Sali gimnastycznej SP Bystrzyca Górna po raz pierwszy odbył się GMINNY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW.

Czytaj całość »
 
W CZYNIE SPOŁECZNYM SPRZĄTALI SWOJĄ MIEJSCOWOŚĆ
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOWspólnie posprzątali zaśmiecony teren i przygotowali odpady w workach do wywiezienia. Grupa mieszkańców Opoczki wraz z radnym Arkadiuszem Piasecznym postanowiła swój wolny czas spożytkować na sprzątanie swojej miejscowości. To kolejna inicjatywa mieszkańców gminy Świdnica, którzy społecznie postanowili zadbać o porządek i estetykę w swoim sołeckie. Dziękujemy i gratulujemy inicjatywy.

Czytaj całość »
 
PAN ANDRZEJ CHMIEL NOWYM RADNYM RADY GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2019

Gmina Świdnica INFOOBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W WAŁBRZYCHU I z dnia 15 kwietnia 2019 r. o wynikach wyborów uzupełniających do Rady Gminy Świdnica przeprowadzonych w dniu 14 kwietnia 2019 r.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica