spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  23 CzerwcaImieniny obchodzą:  Albin, Bazyli, Wanda, Zenon  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
WÓJT GMINY NAGRODZIŁA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW
Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła 231 stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Do prymusów i osobowości szk&oacu...
RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko cze...
KGW LUTOMIA DOLNA W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych są aż dwie pochodzące z gminy Świdnica: kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille. Jest nam niezmi...
RZĄDOWY PROGRAM - DOBRY START
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

WNIOSKI O DOPŁATY OBOWIĄZKOWO PRZEZ INTERNET
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOJak informuje Biuro Prasowe ARiMR od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.

Czytaj całość »
 
31 MLN NA PRZEBUDOWĘ DROGI WOJEWÓDZKIEJ
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO28,5 mln zł unijnej dotacji zostanie przeznaczonych na przebudowę wraz z elementami rozbudowy 11,1 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 379, od ronda ul. Uczniowskiej w m. Stary Julianów do ronda ul. Wałbrzyska w m. Świdnica – jako realizacja projektu Trasy Sudeckiej. To długo wyczekiwana inwestycja nie tylko przez samych kierowców, ale przede wszystkich mieszkańców Modliszowa i Starego Julianowa – podkreślali zgodnie uczestnicy I Rady Budowy inwestycji.

Czytaj całość »
 
GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

foto: Uczestnicy eliminacji gminnych Konkursu Recytatorskiego PEGAZIKZa nami kolejne zmagania młodych recytatorów z gminy Świdnica. To już 13 edycja gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które jak co roku odbyły się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
SŁODKI CZWARTEK U STARSZAKÓW
Rzecznik UG informuje...
08 lutego 2018

Gmina Świdnica INFODziś Tłusty Czwartek. W tym dniu chyba nikt nie liczy kalorii.  Gotowanie tak jak i podróże to ich pasja. Mowa o Starszakach z Grodziszcza, którzy kolejny rok z rzędu piekli pączki, faworki i róże karnawałowe.

Czytaj całość »
 
STARTUJE KOLEJNA EDYCJA SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO2 marca, turniejem kręgli amatorskich 33 sołectwa w gminie Świdnica rozpoczną sportową rywalizację pn. „Sportowe weekendy na wsi”.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej- Jarmark Wielkanocny 2018. Kiermasz odbędzie się w dniu 24 marca 2018 r. (sobota) od godziny 13.30 w sali Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika na ul. Wrocławskiej 15 w Pszennie.

Czytaj całość »
 
RUSZA NABÓR DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOZ dniem 1 marca br. rusza nabór w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Świdnica na rok szkolny 2018/19.

Czytaj całość »
 
TRWA NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA ZAJĘĆ NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Rzecznik UG informuje...
06 lutego 2018

Logo GOKSiRDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko – animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 15 lutego 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj całość »
 
SKS - ROZPOCZYNAMY DODATKOWE ZAJĘCIA SPORTOWE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Logo SKSBezpośrednio po feriach cztery szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Świdnica rozpoczęły udział w programie ,,Szkolny Klub Sportowy”, w ramach którego uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczycieli prowadzących zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Czytaj całość »
 
DZIELNICOWI SĄ BLIŻEJ NAS
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica INFONie tylko w terenie, ale także w placówkach oświatowych, dzielnicowi gminy Świdnica prowadzą działania prewencyjne i edukacyjne. W ostatnich dniach odwiedzili gminne szkoły, aby po raz kolejny zaprezentować dyrektorom założenia ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Czytaj całość »
 
PONAD 700 TYS. NA EDUKACYJNE WSPARCIE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOPonad 716 tys. zł dofinansowania trafi do 409 uczniów oraz 56 nauczycieli z 3 gminnych placówek oświatowych w ramach projektu „Równe szanse w Gminie Świdnica”. Jego realizacja rozpoczęła się na przełomie stycznia i lutego i trwać będzie do lipca 2019 r.

Czytaj całość »
 
KOMENDANT PSP TOMASZ SZUSZWALAK POŻEGNAŁ SIĘ ZE SŁUŻBĄ
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

foto: Komendant Tomasz SzuszwalakPrzez ponad 20 lat szefował świdnickiej Państwowej Straży Pożarnej, uczestnicząc w licznych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Z poświęceniem i zaangażowaniem ratował to co najcenniejsze – życie mieszkańców, nie tylko gminy Świdnica, zdobywając ich szacunek i uznanie. Dzisiaj za wieloletnią służbę i bardzo dobrą współpracę podejmowaną w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego st. bryg. Tomaszowi Szuszwalakowi dziękowała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
MISTRZOWSKIE ZESPOŁY TENISA STOŁOWEGO WYŁONIONE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOW czwartek – 1 lutego, świetlica wiejska w Lutomi Górnej gościła 60 tenisistów stołowych ze wszystkich szkół gminnych. Młodzi adepci tej bardzo popularnej w środowisku wiejskim dyscypliny rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych w ramach rozgrywek drużynowych Szkolnego Związku Sportowego, a wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj całość »
 
RÓWNE SZANSE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
01 lutego 2018

Gmina Świdnica - infoNa przełomie stycznia i lutego br. w trzech gminnych szkołach rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Równe szanse w Gminie Świdnica” (RPDS.10.02.04-02-0007/17), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
 
WIECZOREK SENIORA OFICJALNIE PEŁNOLETNI!
Rzecznik UG informuje...
30 stycznia 2018

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas spotkania z Seniorami z Lutomi Dolnej i Lutomi GórnejTo już 18 lat jak seniorzy z Lutomi Dolnej oraz Lutomi Górnej spotykają się w świetlicy wiejskiej na corocznym „Wieczorku Seniora”. Czas spędzony na rozmowach umilił występ zespołu „Mokrzeszów” oraz zespół „Stokrotki” z Lutomi.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIA NOWOROCZNE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
30 stycznia 2018

foto: Spotkanie noworoczne Wójt Gminy Świdnica Teresy Mazurek z mieszkańcami BurkatowaTo już ostatnie spotkania noworoczne z mieszkańcami gminy Świdnica. Tym razem gospodarzami były sołectwa ze Stachowic oraz Burkatowa.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA WYREMONTOWANA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
29 stycznia 2018

foto: Droga gminna w StachowicachZakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej w Stachowicach, podczas której wykonano m.in. nawierzchnię asfaltową o długości 744 mb obejmujące m.in.  uzupełnienie podbudowy i nawierzchni przy krawężnikach, wykonanie poboczy kamiennych, wyregulowanie studzienek oraz wykonanie warstwy wiążącej (profilującej) i warstwy ściernej z mieszanek mineralno-bitumicznych.

Czytaj całość »
 
APEL DO HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ
Rzecznik UG informuje...
26 stycznia 2018

ASF - Zasady ochrony gospodarstwaMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii informują:  ASF, czyli afrykański pomór świń – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw.

Czytaj całość »
 
POWSTANĄ NOWOCZESNE PRACOWNIE DYDAKTYCZNE W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
26 stycznia 2018

foto: Nowe pracownie dydaktyczneNowoczesne pracownie dydaktyczne powstaną w tzw. łączniku pomiędzy Halą Sportową a Szkołą Podstawową im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Mowa o dwóch pracowniach – przyrodniczej oraz matematycznej z możliwością nauczania programowania.

Czytaj całość »
 
FERIE NA SPORTOWO 2018 W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
25 stycznia 2018

foto: Zawodniczki z Lutomi DolnejZa nami kolejny rok „Ferii na Sportowo w Gminie Świdnica”. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Blisko 400 uczestników z terenu Gminy Świdnica wzięło udział podczas sportowych zmagań na Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym oraz sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica