spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  15 GrudniaImieniny obchodzą:  Celina, Ignacy, Iga, Nina, Walerian  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
BUDŻET GMINY NA 2018 PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE
W 1991 r. budżet Gminy Świdnica po stronie dochodów wynosił 2,0 mln zł. W 2018 r. będzie to już kwota 82,4 mln zł. Analogicznie po stronie wydatków bieżących w 1991 r. odnotowano kwotę...
GMINA ŚWIDNICA SYGNATARIUSZEM DEKLARACJI SUDECKIEJ
Gmina Świdnica dołączyła do grona samorządów popierających Deklarację Sudecką.  Podpis pod dokumentem złożyła wójt gminy Teresa Mazurek. Sygnatariusze wyrażają wolę podjęcia wsp&oac...
GOPS INFORMUJE
Tylko do końca grudnia 2017 r. kasa Gminnego Ośrodka będzie prowadzić obsługę klientów. Od 1 stycznia 2018 r. obsługa kasowa dla podopiecznych GOPS świadczona będzie przez Biuro Handlowe ANDA, ...
ZŁOTO DLA SCHRONISKA PO RAZ CZWARTY
Najlepsi z najlepszych w dziedzinie turystyki zawitali do Krzyżowej na podsumowanie 57 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W gronie tegorocznych laureat&oa...
OPŁATA ZA ŚCIEKI BEZ ZMIAN, WODA 2 GROSZĘ W GÓRĘ
Podczas L sesji Rady Gminy Świdnica, gminni radni zdecydowali nie podnosić stawek za 1 m3 odprowadzonych ścieków, dla grupy odbiorców: gospodarstwa domowe i utrzymać je na dotychczasowym...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Po kilku latach organizacji dożynek w Krzyżowej tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 r., na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lutomi Górnej. Współgospodarzami dożynek będą sołectwa: Lutomia Górna i Lutomia Dolna.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
25 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!26 lipca 2017 roku o godzinie 1100 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
ZGŁOŚ PROJEKT DO REWITALIZACJI
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szanowni Państwo. W związku z realizacją uchwały nr XL/342/2017 Rady Gminy Świdnica z dnia 24 marca 2017 roku w sprawie przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022 oraz pracami związanymi z przygotowaniem Programu Rewitalizacji zapraszamy do składania propozycji projektów, które zostaną umieszczone w programie. Dokument ten ma za zadanie określić m. in. priorytetowe działania zmierzające do poprawy jakości życia na terenach gminy wymagających szczególnego wsparcia, w tym zawierać propozycje projektów rewitalizacyjnych. Propozycję projektów można zgłaszać w terminie do dnia 7 sierpnia 2017 r.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA DO GRUNTÓW ROLNYCH
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2017

foto: droga dojazdowaDo końca września br. planowane jest wykonanie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Witoszowie Dolnym.  Inwestycja zyskała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 199,5 tys. zł.

Czytaj całość »
 
RATOWALI POLSKIE MOGIŁY
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2017

Foto: Uczesnicy tegorocznej wyprawy na UkrainęTak wiele przygotowań, oczekiwań planów, a te dziesięć dni minęło nie wiadomo kiedy Wrażeń jednak pozostawiły mnóstwo. A zaczęło się zwyczajnie - mówili zgodnie uczestnicy tegorocznej wyprawy na Ukrainę, którzy po raz ósmy postanowili zamienić swoje wakacje i ratować polskie nekropolie.

Czytaj całość »
 
INWESTYCJE PRZEZ AKTYWIZACJĘ
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2017

Foto: Konserwacja rowu melioracyjnego w Lutomi DolnejPonad 9400 mb przeprowadzonych konserwacji na urządzeniach melioracyjnych, wykoszonych rowów, poboczy w 26 sołectwach. To efekt prac wykonanych przez 25 pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych na terenie gminy Świdnica. Od kilku lat władze gminy Świdnica korzystają z rozwiązań proponowanych przez PUP dot. aktywizacji osób bezrobotnych.

Czytaj całość »
 
PAROWOZEM NA FESTIWAL  KRZYŻOWA MUSIC EXPRESS
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2017

foto: pociąg retroKrzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej, w miejscu które jak żadne inne jest symbolem integracji europejskiej, spotkają się w sierpniu 2017 roku światowej klasy muzycy z młodymi aspirującymi muzykami, aby wspólnie muzykować, wymieniać doświadczenia i przedstawić owoce swojej pracy na licznych koncertach, które odbędą się w najpiękniejszych zakątkach na Dolnym Śląsku.

Czytaj całość »
 
ANKIETOWANIE OBSZARÓW W LOKALNYM PROGRAMIE REWITALIZACJI
Rzecznik UG informuje...
18 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szanowni Państwo. Rozpoczynamy ankietowanie obszarów, które mają się znaleźć w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Badanie ankietowe jest anonimowe, prowadzone w celu poznania Państwa opinii na temat problemów występujących na obszarze objętym Programem Rewitalizacji. Państwa ocena umożliwi jak najlepszy dobór działań w zakresie kompleksowej i zintegrowanej rewitalizacji. Wypełnienie ankiety zajmie Państwu kilka minut. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE UMOWY PODPISANE NA PONAD 5,3 MLN ZŁ.
Rzecznik UG informuje...
17 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Najpóźniej do 30 października br. zostanie dostarczonych 7 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Pierwsze umowy na kwotę 5.327.007,00 zostały dzisiaj podpisane w siedzibie Urzędu Gminy, na realizację zamówienia publicznego na „Zakup sprzętu dla prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica”

Czytaj całość »
 
INFORMACJA O TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW 500+ NA OKRES ZASIŁKOWY 2017/2018
Rzecznik UG informuje...
17 lipca 2017

baner Rodzina 500+Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. przyjmowane będą kompletne wnioski (wraz z kopiami niezbędnych dokumentow) o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500 +) na nowy okres zasiłkowy 2017/2018, który rozpoczyna się 1 października 2017 r.

Czytaj całość »
 
INFORMACJA DOT. SKŁADANIA WNIOSKÓW NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY DLA ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
Rzecznik UG informuje...
17 lipca 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że nowy okres zasiłkowy świadczeń z funduszu alimentacyjnego rozpoczyna się od 1 października 2017 r. i trwa do 30 września 2018 r. Wnioski na nowy okres zasiłkowy można składać od 1 sierpnia 2017 r.

Czytaj całość »
 
GMINNE SZKOŁY WYPIĘKNIEJĄ
Rzecznik UG informuje...
14 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Ponad 3,5 mln zł. trafi do budżetu gminy na realizację projektu pn. Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej gminy Świdnica: Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Inwestycje realizowane będą z wykorzystaniem środków unijnych, Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Łączna kwota wydatków szacowna jest na poziomie 4,3 mln zł.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ŚRODKI NA USUWANIE SKUTKÓW POWODZI
Rzecznik UG informuje...
14 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Ponad 12 milionów zł. trafiło do 25 gmin na Dolnym Śląsku na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 14 lipca br. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak z udziałem minister Elżbiety Witek wręczyli promesy wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Promesę dla gminy Świdnica odebrała wójt Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO POLICJI Z NOWYM POSTERUNKIEM
Rzecznik UG informuje...
14 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Nam samorządowcom bardzo zależy na dobrej współpracy z policją w aspekcie bezpieczeństwa mieszkańców. Święto Policji to doskonały moment aby wyrazić uznanie i podziękować funkcjonariuszom za pełnioną służbę, wymagającą ciągłej gotowości do poświęceń oraz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – podkreślała wójt Teresa Mazurek, podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
255 BITWY POD BURKATOWEM I FOLKOWE ŚPIEWANIE
Rzecznik UG informuje...
13 lipca 2017

foto: Grupy rekonstrukcyjne i zgromadzona publiczność podczas inscenizacji Bitwy Pod BurkatowemW sobotę 8 lipca 2017 roku w malowniczo położonej miejscowości Burkatów odbył się X jubileuszowy Przegląd Folklorystyczny „Nad Bystrzycą”. Coroczne święto muzyki ludowej zgromadziło artystów z całego województwa dolnośląskiego, by wspólnie na scenie promować tradycję i kulturę. Niebywała atrakcją była rekonstrukcja historyczna Bitwy pod Burkatowem.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT - NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2017/2018 W ŚWIADCZENIACH RODZINNYCH
Rzecznik UG informuje...
12 lipca 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 r., dotyczy to wniosków składanych osobiście lub listownie, jak i tych, które zostaną przesłane drogą elektroniczną za pomocą przyjaznych użytkownikowi narzędzi udostępnionych na ministerialnym portalu „Empatia”, a także poprzez systemy bankowe, PUE ZUS.

Czytaj całość »
 
Z POMOCĄ DLA DAMIANA
Rzecznik UG informuje...
11 lipca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Już w najbliższą niedzielę, rodzina i społeczność sołectwa Jagodnik zapraszają na piknik charytatywny dla Damiana. Start godz. 12.00. na boisku w Jagodniku. Zachęcamy do licznego udziału i wsparcia tej inicjatywy. Patronat nad akcją objęła Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Czytaj całość »
 
WAKACYJNY POCIĄG MUZEALNY WYRUSZYŁ NA SZLAK
Rzecznik UG informuje...
10 lipca 2017

foto: pociąg retroW imieniu Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zapraszamy na przejazdy zabytkowym taborem kolejowym, który jest formą spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Weekendowe przejazdy odbywać się będą do 13 września 2017 roku.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE INFORMACYJNE DOT. DOFINANSOWANIA ROZPOCZĘCIA WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Rzecznik UG informuje...
10 lipca 2017

baner Punkt Informacyjny NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCILokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej”.

Czytaj całość »
 
PARTNERSKA AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - PRZEDŁUŻENIE NABORU
Rzecznik UG informuje...
10 lipca 2017

LGD SZLAKIEM GRANITUStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" zaprasza 8 osób do projektu współpracy p.n. "Partnerska Akademia Przedsiębiorczości", który realizuje wraz ze Stowarzyszeniem Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów wiejskich. Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy. UWAGA! termin naboru został przedłużony do 21.07.2017r.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica