spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  4 KwietniaImieniny obchodzą:  Benedykt, Izydor, Wacław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
URZĄD GMINY INFORMUJE
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. uprzejmie prosimy mieszkańców gminy Świdnica o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw.    ...
ODWOŁANY TERMIN NABORU WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i kolejnymi ograniczeniami z ...
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Od poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały sz...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KOLĘDOWALI W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
21 stycznia 2020

foto: Spotkanie noworoczne w BurkatowieInscenizacją Narodzenia Pańskiego w wykonaniu Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” rozpoczęło się spotkanie noworoczne w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
REMONT WIADUKTU KOLEJOWEGO NA UL. ŚLĄSKIEJ W ŚWIDNICY - AKTUALIZACJA
Rzecznik UG informuje...
21 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 771 położonego w ciągu drogi gminnej nr 1121946 D (ul. Śląska w Świdnicy) informujemy, że w terminie od 10 lutego do 2 marca 2020 r. zostanie zamknięty ruch kołowy pod wiaduktem na ul. Śląskiej. AKTUALIZACJA - z dnia 12.03.2020 r. Jak informuje wykonawca inwestycji do dnia 18.03.2020 r. pozostanie zamknięty ruch kołowy pod wiaduktem na ulicy Śląskiej w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE NOWOROCZNE W STACHOWICACH
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2020

foto: Spotkanie noworoczne w Stachowicach18 stycznia odbyło się kolejne już w gminie Świdnica spotkanie noworoczne. Tym razem wójt gminy Teresa Mazurek odwiedziła mieszkańców Stachowic, by wspólnie z przybyłymi gośćmi spędzić czas oraz pośpiewać kolędy.

Czytaj całość »
 
KOLĘDOWANIE Z UNIVERSE
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2020

foto: Koncert zespołu UniverseTakie koncerty trudno jest opisać słowami. Ciężko wyrazić je zlepkiem słów, które i tak nie oddają całej magii tego wydarzenia. Obchodzący w tym roku swoje 35-lecie zespół UNIVERSE, na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, wystąpił 17 stycznia w sali widowiskowej I LO w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
XXIII EDYCJA PRZEGLĄDU KOLĘDNICZEGO ZA NAMI
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2020

foto: XXII Gminny Przegląd Zespołów KolędniczychW XXIII Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w dniach 15.01.2020-16.01.2020 w Bystrzycy Górnej wzięło udział 13 zespołów o łącznej liczbie 260 uczestników. Prezentacje kolędowe zostały przygotowane pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych, instruktorów oraz nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Czytaj całość »
 
SKUTECZNA INTERWENCJA POLICJANTÓW ZE SŁOTWINY
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOZaśmiecanie przydrożnych rowów , czy lasów zaczyna być dużym problemem dla środowiska – mówi Waldemar Woźniak, który konsekwentnie dba o ekologię, sprzątając społecznie miejscowości w gminie Świdnica i w sąsiednich samorządach. Tym razem dzięki skutecznej interwencji funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Słotwinie udało się ukarać mieszkańca Świdnicy i zobowiązać do posprzątania wszystkich śmieci.

Czytaj całość »
 
EMIL KREBS - WYSTAWA W NIEMIECKIM MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW latach 1893-1930 Emil Krebs był tłumaczem w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Mówił w 68 językach, miał do czynienia z ponad 100. To właśnie w siedzibie niemieckiego MSZ odbyło się otwarcie wystawy poświęconej światowej sławy poliglocie, Emilowi Krebs będącej uhonorowaniem pracy jego życia. Choć urodził się 15 listopada 1867 r. w ówczesnym Fryburgu, a dzisiejszych Świebodzicach, jeden z etapów jego życia związany był z miejscowością Opoczka, w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
ZAPROSZENIE DO KONSULTACJI
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2020

Strategia rozwoju Gminy ŚwidnicaWójt Gminy Świdnica zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Strategii rozwoju Gminy Świdnica na lata 2020-2027”.

Czytaj całość »
 
WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW W ZAKRESIE TURYSTYKI
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOLokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" planuje nabór wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej w zakresie turystyki.

Czytaj całość »
 
GDZIE JEST ZIMA?
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFO6 stycznia 1999 padł rekord ciepła w Polsce. Najwyższą temp. w tym okresie mogło pochwalić się Pszenno w gminie Świdnica, gdzie odnotowano +18,6 C.

Czytaj całość »
 
ZBLIŻA SIĘ TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI PODATKOWYCH NA 2020 ROK DLA OSÓB PRAWNYCH
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy o obowiązku złożenia przez osoby prawne deklaracji na podatek rolny i leśny do 15 stycznia, na podatek od nieruchomości od osób prawnych do 31 stycznia, a na podatek od środków transportowych do 15 lutego 2020 roku.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2020

Bezpłatne badania mammograficzne w GrodziszczuW dniu dzisiejszym, wszystkie chętne Panie, w wieku od 50. do 69. roku życia, będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie czekał od godz. 9:00 do 17:00 na parkingu przed świetlicą w Grodziszczu. Więcej informacji pod nr tel. (58)767-34-44.

 
WYSTARTOWAŁA SZKOŁA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW
Rzecznik UG informuje...
13 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął bezpłatne warsztaty doskonalące kompetencje wychowawcze osób dorosłych opiekujących się dziećmi i młodzieżą pn. "Szkoła  dla rodziców i wychowawców”.

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIE W BOLEŚCINIE
Rzecznik UG informuje...
12 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOBoleścin, to kolejne sołectwo na mapie gminy Świdnica gdzie z pieczołowitością pielęgnuje się wspólne śpiewanie kolęd. W tym roku na zaproszenie radnego, sołtysa i rady sołeckiej licznie odpowiedzieli mieszkańcy i zaproszeni goście.

Czytaj całość »
 
KOLĘDY I PASTORAŁKI ZABRZMIAŁY W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
12 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOKolędy i pastorałki, te znane, ale i w nowych aranżacjach można było usłyszeć podczas IX Kolędowania w Leśniczówce w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIE W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
11 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOStyczeń to czas spotkań noworocznych w sołectwach naszej gminy. Jest to wspaniała okazja do integracji mieszkańców. Tym razem rodzinną atmosferę można było poczuć w Lubachowie, gdzie do wspólnego kolędowania zachęcała pani sołtys wraz z radą sołecką.

Czytaj całość »
 
PRZERWA W DZIAŁALNOŚCI EKO TARGOWISKA
Rzecznik UG informuje...
10 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że od 11 stycznia do 29 lutego br. nastąpi przerwa w działalności EKO TARGOWISKA w Pszennie.

 
WSPIERAMY WOŚP
Rzecznik UG informuje...
10 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOW czasie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Każdego roku wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek włącza się do akcji. W tym roku do wylicytowania będzie VOUCHER do zrealizowania na basenie i saunarium w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE NOWOROCZNE W LUTOMI GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

foto: Władze Gminy Świdnica z kolędnikami z LutomiSpotkanie noworoczne to doskonały czas na podziękowania za dotychczasową współpracę i nakreślenie planów na przyszłość. Tak było i tym razem. W świetlicy w Lutomi Górnej spotkali się przedstawiciele sołectw Lutomi Górnej i Dolnej wraz z działającymi organizacjami oraz radnymi.

Czytaj całość »
 
APLIKACJA mOBYWATEL
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOmObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna. Wydawana jest przez polski rząd, a za jej rozwój odpowiada zespół Ministerstwa Cyfryzacji. Aplikacja to obecnie sześć usług. mTożsamość, mLegitymacja szkolna, mLegitymacja studencka, mPojazd, eRecepta, Polak za granicą.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica