spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  22 LipcaImieniny obchodzą:  Laurencjusz, Wawrzyniec  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ŚWIĘTO ŚWIDNICKIEJ POLICJI
Z udziałem władz samorządowych, duchowieństwa, zaproszonych gości, świdniccy  funkcjonariusze obchodzili 99 rocznicę powołania państwowej policji. Główne uroczystości odbyły się w sali nar...
ZMIANY W SPOSOBIE ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od najbliższej zbiórki odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wysta...
WYSTARTOWAŁ DOBRY START
40 wniosków o wypłatę pieniędzy z programu "Dobry Start" wpłynęło w pierwszym dniu ich przyjęć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Od 1 lipca wniosek o wyprawkę 300+ mo...
RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko cze...
KGW LUTOMIA DOLNA W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych są aż dwie pochodzące z gminy Świdnica: kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille. Jest nam niezmi...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

SPOTKANIE AKTYWNYCH KOBIET GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW małych, czy też dużych wsiach też można sięgnąć po unijne dotacje, pisać projekty i zmieniać otoczenie. Nawet robiąc serwetki czy świąteczne ozdoby można rozkręcić własną działalność. Aktywne i ciekawe świata kobiety z gminy Świdnica po raz drugi zawitały do Grodziszcza, aby wspólnie dzielić się pomysłami i sprawdzonymi rozwiązaniami na sukces. Do tego pokazały, że mają duży dystans do siebie bowiem tematem przewodnim drugiego spotkania były stroje z lat 40. i 50.

Czytaj całość »
 
BUDOWA CENTRUM INTEGRACJI W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW Pszennie powstaje centrum rekreacji i integracji społeczności lokalnej. Na ten cel władze gminy pozyskały 190 tys. dofinansowania w ramach inicjatywy LEADER.

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W BOLEŚCINIE
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFODo końca czerwca br. planowane jest zakończenie prac związanych z przebudową drogi gminnej w Boleścinie. Wymienione zostanie 500 mb wyeksploatowanej nawierzchni asfaltowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 382 do granic terenów zabudowanych  w kierunku Makowic. Nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem pojawi się również w rejonie osiedla, na fragmencie drogi prowadzącej w kierunku Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
TRWA BUDOWA DROGI ROWEROWEJ
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

foto: budowa drogi rowerowej - odcinek SulisławiceDo końca pierwszej połowy 2018 roku zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 2350 m łącząca istniejącą drogę rowerową na ul. T. Ząbka, pozostającą w zarządzie miasta Świdnicy z miejscowościami: Zawiszów, Sulisławice oraz Wiśniowa w północnej części gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
WIOSNA W PEŁNEJ KRASIE
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOW to samo miejsce przylatują nieprzerwanie od 1997 r. - słynnej powodzi we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W tym roku do Boleścina zawitały na dzień przed Świętami Wielkanocnymi i z pewnością doczekają się licznego potomstwa. Mowa o boleścińskich bocianach, które na gnieździe stworzonym przez Adama Kowalskiego, pojawiają się od 21 lat.

Czytaj całość »
 
PRZYGOTOWANIA DO MATURY W SCHRONISKU
Rzecznik UG informuje...
06 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFOSzkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie to nie tylko doskonała baza noclegowa i turystyczna. To również wyjątkowe miejsce na przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych. Dowodem na to jest wizyta maturzystów z XV LO im. mjr. P. Wysockiego we Wrocławiu, którzy właśnie w Lubachowie postanowili odbyć 3-dniowe warsztaty maturalne.

Czytaj całość »
 
USZYJĄ 1918 FLAG NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
05 kwietnia 2018

Gmina Świdnica INFODokładnie 1918 flag uszyją mieszkańcy 33 sołectw w gminie Świdnica. Dlaczego 1918? Pragniemy upamiętnić rok 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Czytaj całość »
 
VII MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W SUDOKU
Rzecznik UG informuje...
30 marca 2018

foto: Ania Węgłowska z SP w Mokrzeszowie23 lutego 2018r. odbyły się eliminacje szkolne VII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Ania Węgłowska uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie zajęła w nich I miejsce,  tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Czytaj całość »
 
AKTYWNA TABLICA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
29 marca 2018

foto: Lekcja z wykorzystaniem pomocy multimedialnychSzkoła Podstawowa w Mokrzeszowie w dniu 26 marca br. zorganizowała spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy, na którą zostali zaproszeni dyrektorzy oraz koordynatorzy programu „Aktywna tablica”. Obecni byli również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
RADNI PODJĘLI UCHWAŁĘ W SPRAWIE OKRĘGÓW WYBORCZYCH
Rzecznik UG informuje...
28 marca 2018

Gmina Świdnica INFOPodczas LVII sesji Rady Gminy Świdnica, radni podjęli uchwałę w sprawie podziału Gminy Świdnica na okręgi wyborcze, ustalenia  ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

 

Czytaj całość »
 
GMINNI UCZNIOWIE W FINALE XXIII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Rzecznik UG informuje...
28 marca 2018

Gmina Świdnica INFOSylwia Borkowska ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej z Witoszowa Dolnego oraz Miłosz Stolpiński ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie awansowali do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik.

Czytaj całość »
 
INFORMACJA O OPŁACIE ZA ZMNIEJSZENIE NATURALNEJ RETENCJI TERENOWEJ
Rzecznik UG informuje...
28 marca 2018

Gmina Świdnica INFOUprzejmie informujemy, że dnia 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017r. Prawo wodne (Dz.U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.) zmieniająca dotychczasowy system gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce. Zgodnie z art. 269 ust. 1 cytowanej ustawy Prawo wodne wprowadzono obowiązkową opłatę za usługi wodne zmniejszające naturalną retencję terenową na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznej czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej.

Czytaj całość »
 
UMOWY NA REMONTY ZABYTKÓW PODPISANE
Rzecznik UG informuje...
27 marca 2018

Gmina Świdnica INFOUmowy na łączną kwotę 80 tysięcy złotych podpisała we wtorek (27 marca) wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek z udziałem 3 księży proboszczów parafii rzymskokatolickich z Pszenna, Bojanic i Grodziszcza.

Czytaj całość »
 
LVII SESJA RADY GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
26 marca 2018

Gmina Świdnica INFOPrzewodnicząca Rady Gminy Świdnica zaprasza na LVII SESJĘ RADY GMINY ŚWIDNICA w dniu 28.03.2018 o godz. 10.00

Czytaj całość »
 
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
25 marca 2018

Gmina Świdnica INFOTradycyjnie na tydzień przed Wielkanocą w Pszennie odbyły się prezentacje stołów, na których królowały świąteczne przysmaki, pisanki, palmy, stroiki, ciasta i rękodzieło. Udział w nim wzięły sołectwa, koła gospodyń i organizacje działające w gminie, a także delegacja z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego z Żukowa, k/Gdańska. Niebywałą atrakcją tego dnia była 2 metrowa pisanka, ozdobiona haftem kaszubskim podarowana mieszkańcom gminy Świdnica przez władze Żukowa.

Czytaj całość »
 
TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO PO RAZ XIV
Rzecznik UG informuje...
25 marca 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami XIV edycja prezentacji stołów wielkanocnych w Marcinowicach. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerskie powiaty: łowicki, kartuski, tatrzański, powiat Bergstrasse, Czeski Raj. Jak co roku wśród wystawców nie brakowało przedstawicieli gminy Świdnica oraz miasta partnerskiego Żukowo.

Czytaj całość »
 
JADĄ NA FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEJ GALI TALENTÓW
Rzecznik UG informuje...
23 marca 2018

Gmina Świdnica INFORoksana Niedziałkowska i Karolina Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej zdobyły nominację do finału VIII edycji Dolnośląskiej Gali Talentów. Wielki finał już w maju w Bolesławcu.

Czytaj całość »
 
MULTIMEDIA DLA GMINNYCH SZKÓŁ ZA 150 TYS. ZŁ.
Rzecznik UG informuje...
23 marca 2018

Gmina Świdnica INFODzięki dotacji w wysokości 150 tys. zł trzy gminne placówki oświatowe w: Lutomi Dolnej, Mokrzeszowie i Pszennie zyskały nowoczesny sprzęt komputerowy. Tablice multimedialne, laptopy, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, klocki LEGO do programowania, platformy edukacyjne z zasobami do wszystkich przedmiotów podnoszą kluczowe kompetencje uczniów i są ogromnym wsparciem dla nauczycieli. Lekcje poprowadzone przy użyciu multimedialnego sprzętu dają nam nieograniczone możliwości – mówią uczniowie gminnych szkół, którzy mieli okazję skorzystać z nowoczesnego sprzętu.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA JARMARKI WIELKANOCNE
Rzecznik UG informuje...
23 marca 2018

Gmina Świdnica INFOW sobotę, 24 marca od godziny 13.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika przy ul. Wrocławskiej 15 w Pszennie, a dzień później od godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbędą się prezentacje stołów wielkanocnych, kiermasze produktów wielkanocnych.

Czytaj całość »
 
WARSZTATY WIELKANOCNE NA JARMARKU W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
21 marca 2018

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Wójt Gminy Świdnica zapraszają wszystkie dzieci, młodzież wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty wielkanocne, już w najbliższą sobotę 24 marca na salę gimnastyczną przy szkole podstawowej w Pszennie.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica