spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PŁATNOŚCI ZA WODĘ I ŚCIEKI KARTĄ PŁATNICZĄ PODCZAS OTRZYMANIA FAKTURY W DOMU
Rzecznik UG informuje...
03 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. przypomina, że w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego "Polska Bezgotówkowa" umożliwia swoim odbiorcom dokonywanie płatności kartami płatniczymi zarówno w kasie w siedzibie spółki w Bystrzycy Dolnej, jak i podczas obsługi przez inkasenta na terenie nieruchomości Odbiorcy.

 
HARMONOGRAM ODCZYTÓW WODOMIERZY- VI 2019
Rzecznik UG informuje...
03 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że w czerwcu odbędą się odczyty wodomierzy według następującego harmonogramu:

Czytaj całość »
 
Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH
Rzecznik UG informuje...
03 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOMiejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XVI edycji akcji „Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami”. Jest to największa impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku, w której biorą udział wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy. Jej głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Oficjalne hasło tegorocznych spotkań to "Mistrzowie literatury dzieciom". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła m.in. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

 

Czytaj całość »
 
PIERWSZE OFICJALNE PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW czwartek 30 maja, na basenie Gminnego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym rywalizację o gminny prymat podjęło 73 zawodników reprezentujących szkoły podstawowe z gminy Świdnica. Walczyli stylem dowolnym na dystansach od 25 m (rocznik: 2011-2010), poprzez 50 m (rocznik: 2009-2008), do 100 m (rocznik: 2007-2006) i kat. 2005-2003). Wszystkim wyścigom towarzyszył ogrom emocji, objawiany spontanicznym dopingiem koleżanek i kolegów oraz ich opiekunów.

Czytaj całość »
 
KOMISARZ LEW POMAGAŁ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych władze Przedszkola ,,Bajkowa Dolinka'' w Pszennie tworzą wiele programów, w których dzieci uczą się jak postępować w ramach zagrożenia ze strony innych. W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce w  jednej z warszawskich placówek oświatowych, dyrekcja przedszkola w Pszennie po raz kolejny postanowiła podjąć działania edukacyjne.

Czytaj całość »
 
SUPER MOC - CZYLI PIERWSZA POMOC
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2019

Gmina Świdnica INFOKażde dziecko pod wpływem bajek i przygód super bohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dumą, jak posiadanie własnej „super mocy”, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka'' w Pszennie w ramach pracy opiekuńczo – wychowawczo – dydaktycznej realizuje treści programowe wpływające na podnoszenie jakości wiedzy i umiejętności podopiecznych poprzez stosowanie nowatorskich metod i form pracy. Jedną z nich jest realizowany w przedszkolu projekt pt. ,,Nie boję się pomagać'', promujący wśród dzieci treści humanitarne, treści skierowane na rozwój empatii do drugiego człowieka.

Czytaj całość »
 
NOWY ZASTĘPCA WÓJTA GMINY
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW związku z rezygnacją Zbigniewa Kanickiego, dotychczasowego zastępcy wójta gminy Świdnica, z dniem 30 maja br., wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, powołała na to stanowisko Bartłomieja Strózika, dotychczasowego kierownika działu inwestycji i infrastruktury technicznej.

 
WÓJT GMINY ŚWIDNICA Z ABSOLUTORIUM
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2019

Gmina Świdnica INFODebata nad raportem o stanie gminy, udzielenie wotum zaufania i udzielenie absolutorium wójtowi gminy Świdnica z tytułu wykonania budżetu gminy Świdnica za rok 2018 były jednymi z głównych punktów obrad IX Sesji Rady Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
LAURY DLA UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2019

Gmina Świdnica INFO22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu wiedzy samorządowej o  „Laur Młodego Samorządowca”. Zwycięskiej drużynie z Mokrzeszowa osobiście gratulowała wójt gminy Teresa Mazurek, podczas IX Sesji Rady Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE Z MISTRZAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
29 maj 2019

Gmina Świdnica INFO29 maja br. w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej odbyło się podsumowanie akcji „Doskonałe Mleko w Szkole”, realizowanej wśród dzieci gminnych szkół podstawowych w ramach programów Agencji Rynku Rolnego „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”. Tegoroczny finał zorganizowany było pod hasłem: „Spotkanie z Mistrzami” i miał na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Czytaj całość »
 
RAPORT O STANIE GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
28 maj 2019

Gmina Świdnica INFOZgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) wójt gminy Świdnica przedstawia Radzie Gminy Raport o stanie Gminy Świdnica w terminie do dnia 31 maja 2019 r.

Czytaj całość »
 
W WITOSZOWIE ŚPIEWALI HYMN POLSKI
Rzecznik UG informuje...
28 maj 2019

Gmina Świdnica INFO28 maja 2019 r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej  w Witoszowie Dolnym wzięli udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadaniem Konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią Polski, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych.

Czytaj całość »
 
BADAJCIE SIĘ DROGIE MAMY, BO MY DZIECI WAS KOCHAMY
Rzecznik UG informuje...
28 maj 2019

Gmina Świdnica INFOZ okazji dnia Matki przedszkolaki z ,,Bajkowej Dolinki'' w Pszennie pokolorowały laurki dla swoich mam, zachęcając tym samym do badań profilaktycznych. Laurki zostały przygotowane przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy oraz Państwową Stacje Sanitarno- Epidemiologiczną, by tą drogą zachęcać mamy do korzystania z badań.

Czytaj całość »
 
WYNIKI GŁOSOWANIA W WYBORACH DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO Z TERENU GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
27 maj 2019

Gmina Świdnica INFODane z 10 na 10 obwodowych komisji wyborczych (100%) z terenu gminy Świdnica przedstawiają się następująco:

Czytaj całość »
 
27 MAJA DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2019

Gmina Świdnica INFOSzanowni Państwo. 27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego, uchwalony przez Sejm RP w roku 2000. Z tej okazji wszystkim osobom przyczyniającym się do propagowania idei samorządności na terenie gminy Świdnica  składam serdeczne gratulacje i podziękowania. Dziękuję za dotychczasową wspólną, codzienną pracę, dobre decyzje i  pomysły.  Życzę dużo zdrowia, szczęścia w życiu osobistym i nieustannego zapału do podejmowania nowych wyzwań. Niech kolejne lata będą wypełnione sukcesami, a społeczna akceptacja będzie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszego działania.

 
I OFICJALNY TRIATHLON DZIECI W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
25 maj 2019

Gmina Świdnica INFOUczniowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w Witoszowie Dolnym startują już w zawodach pływackich, rowerowych i w biegach przełajowych. Jednak w prawdziwej imprezie triathlonowej i to w randze Pucharu Polski wezmą udział 30 czerwca w Pniewach koło Poznania.

Czytaj całość »
 
STRAŻACY OCHOTNICY Z GMINY ŚWIDNICA POTWIERDZILI SWOJĄ GOTOWOŚĆ
Rzecznik UG informuje...
25 maj 2019

Gmina Świdnica INFOKolejna edycja gminnych zawodów sportowo-pożarniczych potwierdziła wyszkolenie bojowe strażaków ochotników. Tym razem boisko sportowe w Bystrzycy Górnej było areną pożarniczych zmagań. Uczestnicy nie mieli łatwego zadania. Zmagali się ze słońcem, ale i z deszczem. W grupie „A” mężczyźni - 1 miejsce zdobyła jednostka z OSP Witoszów, a w grupie „C”- kobiety – 1 miejsce przypadło w udziale dla OSP Burkatów. W grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – najlepszą była MDP Witoszów.

Czytaj całość »
 
RADA GMINY ŚWIDNICA PONOWNIE Z 15 RADNYMI
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2019

Gmina Świdnica INFOPo wygaśnięciu mandatu radnego Piotra Okoniewskiego z okręgu nr 9, uprawnieni do głosowania mieszkańcy Lutomi Górnej 14 kwietnia br. dokonywali ponownego wyboru. Podczas VIII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Świdnica, uroczyste ślubowanie złożył Andrzej Chmiel, który mandat radnego otrzymał w wyborach uzupełniających.

Czytaj całość »
 
EDUKACJA SAMORZĄDOWA CZYLI LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2019

Gmina Świdnica INFO22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu wiedzy samorządowej o „Laur Młodego Samorządowca”. W konkursie wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz uczniowie klas III gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Tematyką tegorocznej edycji Konkursu był wolontariat realizowany na terenie szkół oraz w środowisku lokalnym.

Czytaj całość »
 
PANKÓW ZAPRASZA NA 5. EDYCJĘ DNIA SĄSIADA
Rzecznik UG informuje...
22 maj 2019

Gmina Świdnica INFODzień Sąsiada to jedno z najsympatyczniejszych świąt. W Europie i w Kanadzie obchodzony jest w ostatni wtorek maja. Mieszkańcy Pankowa zapraszają swoich sąsiadów i nie tylko na piątą edycję tego wydarzenia w najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 16.00 na teren boiska sportowego.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica