spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  19 PaździernikaImieniny obchodzą:  Ferdynand, Piotr, Ziemowit  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RADNI RADY GMINY PODJĘLI APEL
Podczas LXV sesji Rady Gminy Świdnica radni jednogłośnie podjęli apel w sprawie zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w materiale wyborczym KWW Łukasza Świeczko. ...
WZOROWY SENIOR- CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ
Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, zorganizowali spotkanie którego tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, a także przestępstw...
POŻAR W MOKRZESZOWIE  POTRZEBNA POMOC
9 października 2018 r. pożar strawił doszczętnie dach budynku wielorodzinnego w Mokrzeszowie, stanowiący miejsce zamieszkania dla 9 mieszkańców. W chwili obecnej budynek, nie nadaje się do za...
BREAK DANCE I NIE TYLKO NA ŚWIETLICACH PODCZAS ZAJĘĆ Z ANIMATORAMI
Od października w 11 świetlicach na terenie gminy Świdnica rusza jesienno-zimowa edycja zajęć z animatorami dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wśród proponowanych nowości na uwagę zasługu...
KOLEJNA ODSŁONA PRZYJACIELSKIEJ WSPÓŁPRACY
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym ma przyjemność poinformować, że Szkoła rozpoczęła realizację mikroprojektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”,...
RUSZA CYKL SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH O DOPŁATACH DO WYMIANY PIECÓW
W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi, zapytaniami dotyczącymi dofinansowania do wymiany pieców i termomodernizacji budynków jednorodzinnych wójt gminy Świdnica Teresa Maz...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

KILOMETRY DOBRA Z UDZIAŁEM RADNYCH GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
03 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFODo osiągnięcia celu brakuje jeszcze 40 tys., ale 28 tys. już udało im się pozyskać. Wszystko w ramach akcji „Kilometry dobra” do której włączyli się Radni Rady Gminy Świdnica, przekazując na rzecz świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie kwotę 660 zł.

Czytaj całość »
 
RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
02 czerwca 2018

Gmina Świdnica INFOŚmiech, radość, podekscytowanie, zachwyt, adrenalina, słodkie niespodzianki, to tylko cześć tego co rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli doświadczyć podczas niezwykłego Festynu Rodzinnego w Burkatowie.

Czytaj całość »
 
POWSTANIE PONAD 700 METRÓW CHODNIKÓW PRZY DROGACH POWIATOWYCH W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
01 czerwca 2018

foto: Budowa chodnika na terenie Gminy ŚwidnicaNa mocy porozumienia z dnia 9 marca 2018 roku Powiat Świdnicki przystąpił do realizacji budowy chodników powiatowych na terenie Gminy Świdnica. W ramach podjętej współpracy zostaną wykonane chodniki przy drodze powiatowej nr 1990D w Jagodniku oraz zostanie kontynuowana praca z roku ubiegłego przy drodze powiatowej nr 3396D w Witoszowie Górnym.

Czytaj całość »
 
ŻYCZENIA WÓJT GMINY Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2018

Gmina Świdnica INFOZ okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom – tym najmniejszym  i tym już całkiem dorosłym życzę dużo zdrowia, spełnienia marzeń, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu.

Czytaj całość »
 
GALA TALENTÓW Z GMINNYMI AKROBATKAKMI
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2018

Gmina Świdnica INFO24 maja 2018 r. na deskach Teatru Starego w Bolesławcu odbyła się już VIII Dolnośląska Gala Talentów. Wśród dwudziestu pięciu wyróżnionych uczestników znalazły się także uczennice Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Karolina Kozieł i Roksana Niedziałkowska, które zaprezentowały układ akrobatyczny pt. „Stąd aż do nieba”.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB BPM we Wrocławiu prognozuje wystąpienie intensywnych upałów i burz z gradem.

Czytaj całość »
 
RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2018

Gmina Świdnica INFO2 czerwca o godz. 14.30 zapraszamy na Gminny Festyn Rodzinny na stadion sportowy do Burkatowa. Ubiegłoroczne edycja zachęciła wiele rodzin ze swoimi pociechami do aktywnego spędzenia Dnia Dziecka w gminie Świdnica. Sportowe miasteczko wraz z pokazem łucznictwa, balonowy modeling, warsztaty turystyczne, zjazd na linie, pływanie pontonem zorganizowane przez OSP Burkatów, dmuchane zamki, konne przejażdżki, warsztaty z wicia wianków, czy wodne bańki przyciągały jak magnes całe rodziny. Z pewnością w tym roku atrakcji będzie jeszcze więcej.

Czytaj całość »
 
KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT
Rzecznik UG informuje...
30 maj 2018

Gmina Świdnica INFOZ okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka wójt gminy Świdnica osobiście złożyła życzenia i wręczyła słodkie upominki dla 224 przedszkolaków w Witoszowie Dolnym oraz w Pszennie.

Czytaj całość »
 
GOTOWI NA WYJAZD DO LAMPERTHEIM
Rzecznik UG informuje...
29 maj 2018

Gmina Świdnica INFOJuż tylko dni dzielą 17 osobową grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie od wyjazdu do miasta partnerskiego Lampertheim. Niemiecka gmina, jest pierwszym miastem partnerskim gminy Świdnica, a polscy uczniowie wraz z opiekunami przez tydzień współpracować będą ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły im. Alfreda Delpa w Lampertheim. Z uczestnikami wyjazdu spotkała się w ich szkole, wójt Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
SAMORZĄDOWE LAURY DLA SZKÓŁ W WITOSZOWIE DOLNYM I PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
28 maj 2018

Gmina Świdnica INFOOd kilkunastu lat w gminnych placówkach oświatowych prowadzona jest edukacja z zakresu wiedzy samorządowej, a jej zwieńczeniem każdego roku jest konkurs wiedzy o Laur Młodego Samorządowca. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Najlepszą wiedzą samorządową wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym oraz M. Kopernika w Pszennie. Choć o pierwszym miejscu na podium zdecydowała dogrywka.

Czytaj całość »
 
UCZNIOWIE Z GMINY ŚWIDNICA STAWIAJĄ NA SŁOŃCE
Rzecznik UG informuje...
28 maj 2018

Gmina Świdnica INFOUczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie podsumowani efekty swojego działania i zorganizowali w swojej placówce konferencję dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE). Wszystko na potrzeby ogólnopolskiego projektu badawczego „Postaw na Słońce”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska a jednym z wykonawców „Słoneczny Patrol” - tak nazywa się zespół powołany przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie

Czytaj całość »
 
POŁĄCZYŁY ICH... NIEPOROZUMIENIA
Rzecznik UG informuje...
27 maj 2018

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica podpisała list intencyjny o współpracy z gminą Świdnica. To nie pomyłka i nie błąd. Bowiem jest w Polsce jeszcze jedna gmina wiejska o tej samej nazwie, której wójtem od 1994 r. jest Adam Jaskulski. Samorządowcy doskonale się znają, bowiem od kilkunastu lat do obu urzędów mylnie kierowana jest korespondencja przez różne instytucje, firmy, czy redakcje. Czasem jest to zabawne, ale czasem może stanowić duży problem, jak pokazało zdarzenia z ostatnich tygodni – mówił w Krzyżowej wójt Adam Jaskulski.

Czytaj całość »
 
BADAJCIE SIĘ DROGIE MAMY, BO MY DZIECI WAS KOCHAMY
Rzecznik UG informuje...
25 maj 2018

Gmina Świdnica INFOPonad 65 tys. laurek przygotowanych przez Dolnośląski Oddział NFZ i pokolorowanych rękami przedszkolaków trafi do mam w ramach akcji Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy. Do akcji włączyły się przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie, zachęcając tym samym swoje mamy do udziału w badaniach profilaktycznych.

Czytaj całość »
 
WÓJT GMINY Z ABSOLUTORIUM
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2018

Gmina Świdnica INFO24 maja podczas LIX sesji Rady Gminy Świdnica, radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium wójt Teresie Mazurek.

Czytaj całość »
 
WSZECHSTRONNIE UTALENTOWANE
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2018

Gmina Świdnica INFONa miesiąc przed dorocznym wręczeniem stypendiów za wyniki w nauce i za osiągnięcia sportowe, wójt Teresa Mazurek nagrodziła dwie najbardziej uzdolnione uczennice: Nicole Ochocki i Martę Luterek, uczęszczające na co dzień do gminnych placówek oświatowych.

Czytaj całość »
 
RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2018

Gmina Świdnica INFO2 czerwca od godz. 14.30 zapraszamy na Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja” na stadion sportowy do Burkatowa. Ubiegłoroczne edycja zachęciła wiele rodzin ze swoimi pociechami do aktywnego spędzenia weekendu w gminie Świdnica. Sportowe miasteczko wraz z pokazem łucznictwa, balonowy modeling, warsztaty turystyczne, zjazd na linie, pływanie pontonem zorganizowane przez OSP Burkatów, dmuchane zamki, konne przejażdżki, warsztaty z wicia wianków, czy wodne bańki przyciągały jak magnes całe rodziny. Z pewnością w tym roku atrakcji będzie jeszcze więcej.

Czytaj całość »
 
III PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2018

Gmina Świdnica INFOŚwidnicki Ośrodek Kultury zaprasza na III Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2018, który odbędzie się 26 maja, od godz. 15.00 na świdnickim Rynku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła m.in. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Na scenie zaprezentuje się 8 grup, a wśród nich Zespół "Ale Babki" i Zespół Ludowo-Estradowy "Mokrzeszów", reprezentujący gminę Świdnica.

Czytaj całość »
 
SZLACHETNY GEST HANNY JANIK
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2018

Gmina Świdnica INFOUczennica klasy III a Szkoły Podstawowej w Pszennie Hanna Janik dwa dni po I Komunii Świętej ścięła swoje piękne, długie włosy. Wiele dziewczynek decyduje się na taki krok, więc nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Hania postanowiła wesprzeć  fundację Rak’n’Roll, oddając swoje włosy na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

Czytaj całość »
 
LUTOMIAKI W KRAINIE WYGASŁYCH WULKANÓW
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2018

Gmina Świdnica INFO38 osobowa grupa uczniów ze SP w Lutomi Dolnej, 21 maja br. wyjechała na wycieczkę do Dobkowa. Wszystko za sprawą projektu edukacyjnego "Równe szanse w Gminie Świdnica", współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE PIENIĄDZE NA USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2018

Gmina Świdnica INFOBlisko 18 mln zł. rządowej pomocy trafi do 5 powiatów i 38 gmin województwa dolnośląskiego. Wśród nich jest samorząd gmina Świdnica. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało kolejne promesy na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla samorządów z Dolnego Śląska.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica