spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 PaździernikaImieniny obchodzą:  Seweryn, Teodor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
PIĘKNIEJĄ KOŚCIOŁY W GMINIE
W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu samorządu gminy Świdnica, proboszczów oraz parafian, kościoły w gminie przechodziły gruntowne, konserwatorskie remonty. Odnowiono m.in. elewacje, ołtar...
70 LAT OSP BURKATÓW
W sobotę, 28 października o godzinie 14:00 odbędą się uroczyste obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie. ...
TRWA BUDOWA BASENU W WITOSZOWIE DOLNYM
Firma Pre-Fabrykat Sp. z o. o. jest wykonawcą największej w dotychczasowej historii gminy Świdnica inwestycji pn. Poprawa warunków nauczania poprzez zakup wyposażenia oraz rozbudowę infrastrukt...
GMINNE SZKOŁY PIĘKNIEJĄ
Dobiegły końca prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Inwestycję realizowano z wykorzystaniem środków unijnych, Zintegrowanych Inwestycji Terytorialny...
KRZCZONÓW Z NOWĄ DROGĄ POWIATOWĄ
Zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – granica powiatu. Nowa nawierzchnia i chodniki z obu stron w centrum wsi, to nie tylko le...
POBIEGAJ I KIBICUJ - KONKURS NA NAJLEPSZĄ STREFĘ KIBICA
Już przeszło 1600 zarejestrowanych zawodników. Biegacze nie tylko z Polski, ale także z Czech, Austrii, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Kenii. Bez wątpienia to jedna z większych imprez b...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PRZERWY W DOSTAWACH WODY
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej w sołectwach: Bystrzyca Górna, Słotwina, Modliszów mogą wystąpić przerwy w dostawach wody.

Czytaj całość »
 
XI GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Za nami XI edycja sportowych zmagań przedszkolaków, której gospodarzem od samego początku jest Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Czytaj całość »
 
ODESZŁA HANNA RASZKIEWICZ
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Hanny Raszkiewicz, długoletniej animatorki zespołów śpiewaczych i Honorowego Obywatel Gminy Świdnica. Była niestrudzonym ambasadorem gminnej kultury podczas licznych przeglądów i festiwali. Tak nagłe odejście przejęło nas żalem i poczuciem straty.

Czytaj całość »
 
ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODONOŚCI
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zjednoczona w różnorodności - to motto Unii Europejskiej. Partnerstwa tworzą mosty ponad granicami państw oraz umacniają i pogłębiają związek między ludźmi różnych narodowości, w imię wzajemnego poszanowania i pokoju – tymi słowami wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek gratulowała burmistrzom jubileuszu 50-lecia współpracy partnerskiej miasta Ermont z miastami: Lampertheim (Niemcy) i Maldegem (Belgia), a także kilkudziesięcioletniej z m. Adria (Włochy).

Czytaj całość »
 
BADAJCIE SIĘ MAMY, BO MY DZIECI WAS KOCHAMY
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

foto: Przedszkolaki z Bajkowej Dolinki prezentują laurki wykonane dla swoich mamDzieci z Przedszkola ,,Bajkowa Dolinka'' w Pszennie pokolorowały laurki dla swoich mam, zachęcając tym samym do badań profilaktycznych. Wręczyły je z okazji Dnia Matki.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ DZIECKA
Rzecznik UG informuje...
01 czerwca 2017

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa mazurekW tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci. Aby beztroskie lata trwały jak najdłużej a przyjaźnie, które nawiążecie niech przetrwają całe lata. To Wy jesteście największym skarbem gminy!

Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek

 
ĆWICZENIA RENEGADE - SAREX
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2017

UWAGA!W dniach 6 - 9 czerwca 2017 r. całodobowo na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE – SAREX, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna. W związku z tym informujemy, iż podczas ćwiczeń przewiduje się uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie sygnału ogłoszenia alarmu o zagrożeniu.

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE W MYŚLIBORZU
Rzecznik UG informuje...
29 maj 2017

foto: Uczestnicy warsztatów przyrodniczych w Myśliborzu26 maja uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej uczestniczyli w IV edycji Warsztatów Plenerowych- Spotkania z przyrodą w Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska. Zajęcia miały charakter edukacyjno-rekreacyjny.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2017

 Narada Sołtysów31 maja 2017 roku o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się kolejna w tym roku narada sołtysów. W porządku obrad włodarze wsi zostaną zapoznani m.in. z informacją na temat tworzonego posterunku policji w Słotwinie oraz organizacją tegorocznych dożynek gminnych.

 
WSPÓŁPRACA BUDUJE
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2017

foto:Siódemka uczestników Dolnośląskich Biegów Przełajowych z dyplomami i pucharamiFinał Wiosenny Dolnośląskich Biegów Przełajowych uplasował gminę Świdnica na czwartym miejscu w punktacji zespołowej, głównie dzięki indywidualnym sukcesom Roksany Niedziałkowskiej, Kingi Kubisztal, Karoliny Malinowskiej, Patrycji Taratuty, Mateusza Ślepokury, Mateusza Hajdrycha, Karoliny Dynowskiej oraz Katarzyny Kality i Anny Kozieł – biegających nauczycielek wychowania fizycznego.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szanowni Państwo. Dzień 27 maja obchodzimy jako święto Samorządu Terytorialnego. To właśnie na szczeblu lokalnym rozwiązuje się najwięcej spraw, znając najlepiej potrzeby mieszkańców gminy.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE INWESTYCJE SŁUŻBY DROGOWEJ POWIATU ŚWIDNICKIEGO
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2017

foto: Chodnik przy drodze powiatowej do Witoszowa DolnegoW połowie maja nastąpiło rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na budowę chodników, przy drogach powiatowych przebiegających przez gminę Świdnica. Pierwsza inwestycja będzie przeprowadzana przy drodze powiatowej nr 3396 D w Witoszowie Górnym. Koszt budowy chodnika wyniesie prawie 30 tys. zł.

Czytaj całość »
 
GIMNAZJUM W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 maj 2017

foto: Uczniowie gimnazjum w Pszennie podczas warsztatów w KrzyżowejOd ponad 10 lat Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie bierze udział w projekcie Szkoła w Krzyżowej, któremu patronuje Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2017

foto:Zwycięzka drużyna ze SP w Lutomi Dolnej, dyr. SP w Lutomi Dolnej Elżbieta Dolińska,  władze Gminy Świdnica w os. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, Przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska Gospodarze tegorocznego konkursu o Laur Młodego Samorządowca nie mieli sobie równych. Tytuł ten trafił do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
FESTYN RODZINNY W WITOSZOWIE
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2017

Plakat festynu rodzinnego w Witoszowie Dolnym28 maja zapraszamy na Festyn Rodzinny do Witoszowa Dolnego. W programie m.in. występ Orkiestry Policyjnej i wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
O SENIORACH W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!24 maja 2017 r. w Krzyżowej odbędzie się II Ogólnopolską Konferencję Naukową pt.„Współczesne wyzwania gerontologii – podejście holistyczne ”. Organizatorem Konferencji jest Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Świdnicy, a jednym z współorganizatorów jest Gmina Świdnica.

Czytaj całość »
 
10 LAT DZIAŁALNOŚCI GOSPODYŃ Z BOJANIC
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Istniejące dekadę Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Świdnica ma się czym pochwalić. W ciągu 10 lat działalności gospodynie z sołectwa Bojanice są znane m.in. ze zdrowych i ekologicznych produktów, promocji gminy podczas dożynek ogólnopolskich i wojewódzkich, udziału w jarmarkach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, a także wigilijnych spotkań dla seniorów i osób starszych. Oby tak dalej nam się układało i dopisywało zdrowie, jak przez tych ostatnich 10 lat - tak mówiły zgodnie członkinie KGW Bojanice

Czytaj całość »
 
NOWA DROGA DO GRUNTÓW ROLNYCH
Rzecznik UG informuje...
19 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejna droga dojazdowa do gruntów rolnych zyska nową nawierzchnię. Tym razem w Witoszowie Dolnym. Szacowany koszt wyniesie ponad pół miliona złotych, a 200 tys. zł stanowić będzie pomoc finansowa w postaci dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY OSP
Rzecznik UG informuje...
18 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Informujemy, że doroczne gminne zawody sportowo – pożarnicze OSP odbędą się 17 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 na terenie boiska sportowego w Gogołowie. Serdecznie zapraszamy.

 
REMONT DROGI POWIATOWEJ BYSTRZYCA GÓRNA  LUBACHÓW
Rzecznik UG informuje...
18 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Firma „Bisek-asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów będzie wykonawcą remontu drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Górna-Lubachów (do granic powiatu).  Wartość zadania to kwota ponad 1,27 mln zł. i w całości pochodzić będzie z budżetu powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica