spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  16 WrześniaImieniny obchodzą:  Edyta, Franciszek, Łucja, Wiktor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO POZOSTAŁO 14 DNI. PAMIĘTAJ, SPIS JEST OBOWIĄZKOWY
Gminne Biuro Spisowe zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 do skorzystania z pomocy rachmistrzó...
KGW BOLEŚCIN ZAPRASZA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19
Koła Gospodyń Wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Nie inaczej jest w gminie Świdnica, która słynie z aktywnie działających gospodyń. Na niedzielę, 19 ...
DYŻURY RACHMISTRZÓW NA ŚWIETLICACH
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Gminne Biuro Spisowe informuje, że w dniach od 6 do 27 września na terenie gminy Świdnica będą dyżurować rachmistrzowie spisowi. Dyżury rachmistrzów spi...
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Przypominamy. Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Od początku lipca ruszyła też Centralna Ewidencja E...
OD 1 WRZEŚNIA STARTUJE REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Z dniem 1 września rusza rekrutacja uzupełniająca do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Podstawowym dokumentem w procesie rekrutacji jest Karta zgłoszenia dziecka do żłobka. Dokument można ...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
RUSZA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Informujemy, że 30 czerwca odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych w miejscowościach Pogorzała i Witoszów Górny. ...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

DZWONI KTOŚ Z NR 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 ODBIERZ, TO RACHMISTRZ SPISOWY
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Informacja o narodowych spisie powszechnym i nr tel. rachmistrzów spisowychDzwoni do Ciebie ktoś z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99? Odbierz koniecznie, to rachmistrz spisowy chce przeprowadzić z Tobą wywiad telefoniczny. Dzięki tej rozmowie spełnisz swój obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj całość »
 
NAWET 25 TYS. ZŁ DLA KGW ZA PROMOCJĘ SZCZEPIEŃ NA COVID-19
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Konkurs foto dla KGW za promocję szczepieńAutor najładniejszego wykonanego  podczas festynu z KGW, promującego idee szczepień przeciw COVID może otrzymać nawet 25 tys. zł. Ruszył nabór wniosków dla kół gospodyń, które zorganizują imprezy profrekwencyjne związane z popularyzowaniem szczepień.

Czytaj całość »
 
Z DNIEM 27 LIPCA NIE ZŁOŻYSZ WNIOSKU O DOWÓD OSOBISTY PRZEZ INTERNET
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Sala obsługi klienta w Urzędzie Gminy Świdnica Zgodnie z art. 10 pkt 3 ustawy z dnia 14 kwietnia 2021 o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw z dniem 27 lipca 2021 r. nie będzie można składać wniosków o dowód osobisty przez internet, zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka lub podopiecznego.

Czytaj całość »
 
PRZETARGI NA SPRZEDAŻ GRUNTÓW I NIERUCHOMOŚCI
Rzecznik UG informuje...
26 lipca 2021

Urząd Gminy Świdnica informujeNa dzień 2 września 2021 zostały zaplanowane przetargi na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących mienie komunalne gminy Świdnica. Nieruchomość rolna niezabudowana, położona we wsi Lutomia Górna- działka nr 432/2 o powierzchni 1,0100 ha. Nieruchomość rolna niezabudowana, położoną we wsi Modliszów- działka nr 143/6 o powierzchni 0,5000 ha. Przetarg na lokal mieszkalny nr 1A w budynku wielolokalowym nr 74 wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej położonego we wsi Bystrzyca Górna odbędzie się 26 sierpnia br.

Czytaj całość »
 
KS B.KAŁUŻA - HONOROWY OBYWATEL GM. ŚWIDNICA W GRONIE UPAMIĘTNIONYCH OD ŚREDNIOWIECZA KATOL. KSIĘŻY
Rzecznik UG informuje...
25 lipca 2021

Odsłonięcie tablicy przez proboszcza miejsca Mateusza PawlicyW imieniny parafii, odpust ku czci św. Anny mieszkańcy wspólnoty parafialnej wraz z przybyłym duchowieństwem upamiętnili katolickich proboszczów parafii rzymskokatolickiej w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA SZKOŁY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
23 lipca 2021

Przebudowa szkoły w Bystrzycy GórnejTrwa realizacja zadania pod nazwą "Przebudowa Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej".

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
23 lipca 2021

Przebudowa drogi gminnej w Lutomi DolnejTrwa przebudowa drogi gminnej w Lutomi Dolnej za kompleksem ORLIK w kierunku drogi powiatowej. Obecnie układane są tam kolektor główny i przykanaliki kanalizacji deszczowej.

Czytaj całość »
 
SĄ JUŻ WYNIKI NABORU DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Plakat żłobekZgodnie z § 3 pkt 6 Komisja Rekrutacyjna powołana przez wójta gminy, informuje, iż lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Żłobka Gminnego w Pszennie została wywieszona na tablicy ogłoszeń na sali obsługi klienta i tablicy Gminnego Zespołu Oświaty w budynku Urzędu Gminy Świdnica przy ulicy Głowackiego 4 w Świdnicy.

 
KOLEJNY ETAP BUDOWY DROGI W POGORZALE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Budowa drogi w PogorzaleTrwają ostatnie prace związane z wykonaniem podbudowy pod nawierzchnię asfaltową w Pogorzale. W ramach realizowanej inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa na odcinku ok. 200 m o szer. 3,0 m, w granicach działek nr 195, 196 (odcinek za świetlicą).

Czytaj całość »
 
BUDOWA PARKINGU NA FINISZU
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021
Budowa parkingu w MakowicachW Makowicach powstaje nowy parking. W chwili obecnej prowadzone są tam prace wykończeniowe, przygotowywane jest oświetlenie, wkrótce montowane będzie oznakowanie pionowe oraz malowane będą znaki poziome.

Czytaj całość »
 
ŚWIETLICA W OPOCZCE NABIERA KOLORÓW
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Budowa świetlicy w OpoczceElewacja zewnętrzna już gotowa, trwa nakładanie tynków a ściany wewnętrzne.  W Opoczce trwa kolejny etap prac związanych z budową świetlicy wraz z szatnią sportową oraz pełnym zapleczem kuchennym i sanitarnym. Będzie to obiekt o podwyższonych parametrach charakteryzacji energetycznej.

Czytaj całość »
 
KINO NA LEŻAKACH W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Kino na leżakach www24 lipca zapraszamy do Burkatowa na kolejną atrakcję organizowaną w ramach „Wakacji w Gminie Świdnica” – czyli KINO NA LEŻAKACH. W programie: bezpłatne warsztaty z animacjami dla dzieci, bitwa na balony z wodą, seans rodzinny, a wieczorem kino nocne z emisją filmu „Kod Dedala.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA OSZUSTÓW METODĄ NA "STRAŻAKA"
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Logo PSPKomenda Państwowa Straży Pożarnej ostrzega przed przestępcami, którzy działają nową metodą „na strażaka”.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁA WYSZUKIWARKA EKO DOTACJI
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Logo krajowego Ośrodka Zmian KlimatuKrajowy Ośrodek Zmian Klimatu (KOZK), działający przy Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym, uruchomił Wyszukiwarkę Ekodotacji.

Czytaj całość »
 
ZASZCZEPIENI MOGĄ REJESTROWAĆ SIĘ W LOTERII NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Baner Loterii Narodowego Programu SzczepieńMasz skończone 18 lat. Jesteś po pełnej dawce szczepienia (dwóch dawkach w przypadku szczepionek Comirnaty, Moderna i Astra Zeneca). Wyrazisz zgodę na udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Masz szanse wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe. 21 lipca odbędzie się kolejne losowanie. Następne zaplanowano na 28 lipca, a po cztery zaplanowano w sierpniu i wrześniu, jedno w październiku. W każdym z nich do wygrania będzie pięć razy 50 tys. zł (pula – 3 mln zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk).

Czytaj całość »
 
KONIEC DZIAŁALNOŚCI PUNKTU SZCZEPIEŃ NA TERENIE OSIR ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

wAŻNY KOMUNIKAT, PLAKAT Z WYKRZYKNIKIEMW związku z bardzo dużym spadkiem zainteresowania szczepieniami, od środy, 21 lipca odbywać się będą one w Centrum Usług Medycznych Eskulap przy ul. Ludwika Zamenhofa 47, a nie jak dotąd w Lodowisku w Świdnicy.  Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do soboty, zgodnie zaplanowanym harmonogramem. Zarejestrować się można dzwoniąc na dotychczas działającą specjalną infolinię 74/ 66 22 779.

 
UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM JEST OBOWIĄZKOWY
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2021

Baner informacyjny Narodowy Spis Powszechny Ludności i MIeszkańZgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Na wypełnienie tego obowiązku mamy czas do 30 września. Wg danych na dzień 19 lipca liczba spisanych osób w gminie Świdnica wynosi 8740 co stanowi 50,23%. Tym samym zajmujemy 21 lokatę wśród 169 gmin w woj. dolnośląskim. Dziękujemy mieszkańcom gminy Świdnica, którzy odpowiedzieli na nasz apel i już się spisali, jak również za współpracę z rachmistrzami spisowymi podczas telefonicznych wywiadów.

Czytaj całość »
 
ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DLA ROLNIKÓW
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2021

Ciągnik Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

Czytaj całość »
 
DZIAŁANIA PN. "MOTOCYKLISTA" - CZYLI POLICJANCI APELUJĄ O BEZPIECZNĄ JAZDĘ
Rzecznik UG informuje...
19 lipca 2021

Działania świdnickiej policji pn. Motocyklista w miejscowości BoleścinWypadki drogowe, w których uczestniczą motocykliści, często pociągają za sobą poważne skutki. Stąd od wielu lat podejmowane są różne działania, w tym kontrolno-edukacyjne, których celem jest zmniejszenie tego zjawiska. W ostatnich dniach, na terenie powiatu świdnickiego, w tym gminy Świdnica prowadzone były działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy pn. „Motocyklista”.

Czytaj całość »
 
MAKOWY, ROWEROWY SZLAK NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI KLUBU ROWEROWEGO W MAKOWICACH
Rzecznik UG informuje...
19 lipca 2021

Uczestnicy rajdu rowerowego w MakowicachCzłonkowie nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicach postanowili założyć klub rowerowy „Makowy Rowerowy Szlak”. Dzięki funduszom pozyskanym z Fundacji „Merkury”, zaprosili wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa i okolicy na inauguracyjny „Spacer Rowerowy”.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica