spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  12 GrudniaImieniny obchodzą:  Aleksander, Dagmara  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
GOPS INFORMUJE
Tylko do końca grudnia 2017 r. kasa Gminnego Ośrodka będzie prowadzić obsługę klientów. Od 1 stycznia 2018 r. obsługa kasowa dla podopiecznych GOPS świadczona będzie przez Biuro Handlowe ANDA, ...
ZŁOTO DLA SCHRONISKA PO RAZ CZWARTY
Najlepsi z najlepszych w dziedzinie turystyki zawitali do Krzyżowej na podsumowanie 57 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W gronie tegorocznych laureat&oa...
OPŁATA ZA ŚCIEKI BEZ ZMIAN, WODA 2 GROSZĘ W GÓRĘ
Podczas L sesji Rady Gminy Świdnica, gminni radni zdecydowali nie podnosić stawek za 1 m3 odprowadzonych ścieków, dla grupy odbiorców: gospodarstwa domowe i utrzymać je na dotychczasowym...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

100 WYPRAWEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
15 września 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz uczniowie klas 1-3 SP w PszennieGrupa Azoty, partner biznesowy Osadkowski SA, od 5 lat wspiera dzieci ze środowisk wiejskich w całej Polsce. 100 wyprawek szkolnych trafiło tym razem do uczniów w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA LOKALNY PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2017-2022
Rzecznik UG informuje...
14 września 2017

 UG Świdnica infoW związku z zakończeniem realizacji projektu pn. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt. Konferencja odbędzie się 22 września 2017r. o g. 10:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
NABÓR NA STANOWISKO  ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Rzecznik UG informuje...
14 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza NABÓR NA STANOWISKO – ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 1 października 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj całość »
 
REGULACJA ROWU KOTARBA W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
13 września 2017

fot.: Prace podczas regulacji potoku KotarbaDo końca grudnia br. planowane jest zakończenie prac przy regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodzi z dotacji budżetu państwa, w ramach rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi.

Czytaj całość »
 
W HOŁDZIE POLSKIM ŻOŁNIERZOM
Rzecznik UG informuje...
12 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!10 września br. odbyły się oficjalne uroczystości na Kanadyjsko-Polsko-Brytyjskim Cmentarzu Wojskowym w Adegem-Maldegem. Na terenie nekropolii znajdują się m.in. 33 groby żołnierzy 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Na zaproszenie władz miasta Maldegem, hołd poległym żołnierzom oddała wójt gminy Teresa Mazurek. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawiciela JKM Króla Belgii, ambasadora Kanady, przedstawicieli Wojska Polskiego, władz Flandrii, licznych organizacji kombatanckich oraz mieszkańców.

Czytaj całość »
 
NOWY PARKING PRZY SP W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
08 września 2017

foto: Nowy parking przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej60 miejsc postojowych, miejsca dla autobusów, a także chodniki powstały przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. Łączna wartość zadania wyniosła ponad 363 tys. zł i w całości sfinansowana była z budżetu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
POWSTANIE DROGA ROWEROWA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 września 2017

fot: Droga rowerowaDo końca I poł. 2018 roku zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 2350 m łącząca istniejącą drogę rowerową na ul. T. Ząbka, pozostającą w zarządzie miasta Świdnicy z miejscowościami: Zawiszów, Sulisławice oraz Wiśniowa.

Czytaj całość »
 
WITAJ SZKOŁO
Rzecznik UG informuje...
05 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Rok szkolny 2017/2018 w sześciu gminnych szkołach podstawowych rozpoczęło 1422 uczniów, z tego w klasach podstawowych 1094, a w klasach gimnazjalnych 328 uczniów. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych łącznie uczęszcza 328 dzieci w wieku 3-6 lat. Gminne uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny z udziałem wójt gminy oraz przewodniczącej Rady Gminy Świdnica odbyły się w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACOWNICZE
Rzecznik UG informuje...
05 września 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYKierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownicze: Pracownik socjalny. Forma zatrudnienia umowa o pracę - pełny etat.

Czytaj całość »
 
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!O to, aby bezpiecznie dzieci w gminie Świdnica mogły rozpocząć pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2017/2018 zadbali dziś funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KPP Świdnicy i nowego posterunku policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
GMINNO-DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Tegoroczne Te Deum wyśpiewane Bogu za dar zebranych plonów wybrzmiało w Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej na dożynkach gminnych, które w tym roku były dożynkami diecezjalnymi. Uroczystej liturgii przewodniczył J.E. Ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI GMINNE DOŻYNKAMI DIECEZJALNYMI
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Już tylko 4 dni dzielą nas od dożynek gminnych, które w tym roku będą jednocześnie dożynkami diecezjalnymi. Starostami dożynek będą Lucyna Mroczek oraz Piotr Błaszko. Doroczne Święto Plonów rozpocznie Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE INFORMACYJNE PIFE W WAŁBRZYCHU
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

baner PIFELokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu organizuje spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MSP – unowocześnienie / zmiana rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług stosowanych w rzemiośle”.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O ZBIERANIU UWAG I OPINII W SPRAWIE LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

INFOW związku z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, informujemy o możliwości zgłaszania uwag i opinii do przedłożonego projektu dokumentu.

Czytaj całość »
 
GOPS PRZYPOMINA
Rzecznik UG informuje...
29 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Jeszcze tylko dwa dni pozostały wnioskodawcom na złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze, w ramach rządowego programu Rodzina 500plus, tak aby zachować ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Wniosek złożony do 31 sierpnia oznaczać będzie przyznanie i wypłatę świadczenia wychowawczego za październik - do 31 października br.

Czytaj całość »
 
DZIĘKOWALI ZA PLONY
Rzecznik UG informuje...
28 sierpnia 2017

foto: Bystrzyca Dolna - dożynki parafialneW miniony weekend kolejne sołectwa w gminie Świdnica dziękowały za zebrane plony. Dożynki parafialne odbyły się w sołectwach: Bystrzyca Dolna, Mokrzeszów, Stachowice, Pszenno.

Czytaj całość »
 
GMINNE PLACÓWKI GOTOWE NA NOWY ROK SZKOLNY
Rzecznik UG informuje...
28 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Na kilka dni przed oficjalną inauguracją nowego roku szkolnego 2017/2018 wójt Teresa Mazurek spotkała się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych. Omówione zostały kwestie organizacyjne oraz zmiany, które czekają na uczniów od 4 września br. Łącznie pierwszy dzwonek w 6 szkołach podstawowych usłyszy 1422 uczniów.

Czytaj całość »
 
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
25 sierpnia 2017

infografika: Zbiórka odpadów wielkogabarytowychOd 3 września do 11 października br. rusza kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulatorów. Odpady należy wystawiać w terminach zgodnych z harmonogramem w godzinach od 16:00 we wtorek do 6:00 rano w środę we wskazanych poniżej miejscach.

Czytaj całość »
 
ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE
Rzecznik UG informuje...
24 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Do 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018. O stypendium ubiegać się mogą rodzice uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych, których dochód w rodzinie nie przekracza 514,00 zł netto na osobę.

Czytaj całość »
 
XIII ŚWIDNICKI ŁOKIEĆ NA DOŻYNKACH
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Już tylko 11 dni dzieli nas od dorocznego święta plonów organizowanych w gminie Świdnica. Wraz z nim wielkimi krokami zbliża się kolejna, trzynasta już edycja „Świdnickiego Łokcia” - zabawy rodzinnej organizowanej przez redakcję „Wiadomości Świdnickich”. Jak co roku będziemy wspólnie z Państwem poszukiwać najbardziej wyróżniających się mieszkańców powiatu świdnickiego. Czekamy już 3 września w Lutomi. Jak co roku podczas dożynek gminnych nie zabraknie konkurencji na: Najdłuższy Łokieć. Jedna z konkurencji poświęcona jest specjalnie mieszkańcom gminy Świdnica. Tym razem szukać będziemy mieszkanki, bądź mieszkańca, który będzie mógł się poszczycić największą liczbą liter w imieniu i nazwisku.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica