spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  17 PaździernikaImieniny obchodzą:  Lucyna, Małgorzata, Marian, Wiktor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KRZCZONÓW Z NOWĄ DROGĄ POWIATOWĄ
Zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – granica powiatu. Nowa nawierzchnia i chodniki z obu stron w centrum wsi, to nie tylko le...
POBIEGAJ I KIBICUJ
Już przeszło 1600 zarejestrowanych zawodników. Biegacze nie tylko z Polski, ale także z Czech, Austrii, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Kenii. Bez wątpienia to jedna z większych imprez b...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

NAJLEPSZE W DOTYCHCZASOWEJ HISTORII
Rzecznik UG informuje...
20 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Znamy już wyniki tegorocznych testów gimnazjalnych. Gminne placówki mają powody do dumy. Ich wyniki są powyżej średniej powiatowej, średniej wojewódzkiej, a nawet średniej krajowej.  Od kilku lat ranking najlepszych szkół w gminie otwiera Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie  Dolnym.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY OSP
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2017

foto: Gminne Zawody OSP w GogołowieW sobotę 17 czerwca br. na boisku sportowym w Gogołowie odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze. Gospodarzem i współorganizatorem tegorocznej edycji pożarniczych zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Gogołowie.

Czytaj całość »
 
70 LAT LKS BYSTRZYCA GÓRNA
Rzecznik UG informuje...
19 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!„W życiu mogłem wybrać jedną z wielu dróg wybrałem to miejsce wybrałem ten klub” – to motto Klubu LKS Bystrzyca Górna, który 17 czerwca 2017 r. świętował 70 lecie swojej działalności.

Czytaj całość »
 
HELMUT KOHL NIE ŻYJE
Rzecznik UG informuje...
16 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Helmuta Kohla . Zmarł 16 czerwca, w wieku 87 lat.

Czytaj całość »
 
LEŚNA AKADEMIA SPORTU W WITOSZOWIE
Rzecznik UG informuje...
16 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!25 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym będzie uczestnikami projektu pn. „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” (LAS). Jego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek LA.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY OSP
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zapraszamy na doroczne gminne zawody sportowo – pożarnicze OSP, które odbędą się w sobotę, 17 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 na terenie boiska sportowego w Gogołowie. Gwarantowana moc atrakcji, nie tylko sportowych.

 
GMINNY FESTYN RODZINNY
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2017

Festyn rodzinny w Burkatowie24 czerwca, boisko w Burkatowie wypełni się dźwiękami piosenek Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica. W programie także koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wysypisko", liczne atrakcje dla całych rodzin. Początek już od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES DANIELA KALISTY
Rzecznik UG informuje...
14 czerwca 2017

foto: Uczeń klasy VI  SP w Pszennie Daniel KalistaNie tylko zna zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, ale jeszcze potrafi to oryginalnie zaprezentować. Uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie Daniel Kalista zajął II miejsce w XIV Internetowym Konkursie Grafiki Komputerowej "Bezpieczna droga do szkoły".

Czytaj całość »
 
70 LAT LKS BYSTRZYCA GÓRNA
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2017

70-lecie LKS Bystrzyca Górna17 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej Ludowy Klub Sportowy BYSTRZYCA GÓRNA świętować będzie 70-lecie swojej działalności.

Czytaj całość »
 
BEZPIECZNA BABCIA, BEZPIECZNY DZIADEK
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2017

foto: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - finaliści konkursuPomimo licznych apeli ze strony policji, w dalszym ciągu otrzymujemy informacje o seniorach, którzy dali się oszukać metodą dla wnuczka. Aby zapobiegać takim incydentom, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizował konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pt. napisz list "Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku"- „Babciu, dziadku – nie daj się oszukać!”. 1 miejsce zdobył Olgierd Hodel ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Czytaj całość »
 
20 LAT ŚWIDNICKICH AMAZONEK
Rzecznik UG informuje...
09 czerwca 2017

foto: Świdnickie Amazonki świętowały 20lat działalnościNikt nie może powiedzieć, że ten problem go nie dotyczy. Dziś może i tak, ale jutro? Jubileusz 20-lecia działalności Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki” jest powodem do zadowolenia, że przez te wszystkie lata pomagając innym, pomagacie sobie nawzajem i za to pragnę w imieniu władz samorządowych Wam serdecznie podziękować – mówiła Teresa Mazurek, podczas jubileuszowych obchodów w teatrze miejskim.

Czytaj całość »
 
IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Rzecznik UG informuje...
08 czerwca 2017

foto: Konkurs matematyczny w PszennieKażdego roku konkurs matematyczny w Pszennie cieszy się dużą frekwencją wśród młodych uczestników. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 12 zespołów trzyosobowych z całego powiatu świdnickiego, a matematyczne łamigłówki rozwiązywał m.in. starosta świdnicki Piotr Federowicz.

Czytaj całość »
 
PLANY I PROGRAMY DOTYCZĄCE OCHRONY ŚRODOWISKA ORAZ ICH AKTUALIZACJE
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zgodnie z art. 84. ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2016 r. poz. 672 z późn. zm.). w celu doprowadzenia do przestrzegania standardów jakości środowiska w przypadkach wskazanych ustawą lub przepisami szczególnymi, w drodze aktu prawa miejscowego, tworzone są programy. Programy są publikowane w wojewódzkich dziennikach urzędowych.

Czytaj całość »
 
PRZERWY W DOSTAWACH WODY
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej w sołectwach: Bystrzyca Górna, Słotwina, Modliszów mogą wystąpić przerwy w dostawach wody.

Czytaj całość »
 
XI GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Za nami XI edycja sportowych zmagań przedszkolaków, której gospodarzem od samego początku jest Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Czytaj całość »
 
ODESZŁA HANNA RASZKIEWICZ
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Hanny Raszkiewicz, długoletniej animatorki zespołów śpiewaczych i Honorowego Obywatel Gminy Świdnica. Była niestrudzonym ambasadorem gminnej kultury podczas licznych przeglądów i festiwali. Tak nagłe odejście przejęło nas żalem i poczuciem straty.

Czytaj całość »
 
ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODONOŚCI
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zjednoczona w różnorodności - to motto Unii Europejskiej. Partnerstwa tworzą mosty ponad granicami państw oraz umacniają i pogłębiają związek między ludźmi różnych narodowości, w imię wzajemnego poszanowania i pokoju – tymi słowami wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek gratulowała burmistrzom jubileuszu 50-lecia współpracy partnerskiej miasta Ermont z miastami: Lampertheim (Niemcy) i Maldegem (Belgia), a także kilkudziesięcioletniej z m. Adria (Włochy).

Czytaj całość »
 
BADAJCIE SIĘ MAMY, BO MY DZIECI WAS KOCHAMY
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2017

foto: Przedszkolaki z Bajkowej Dolinki prezentują laurki wykonane dla swoich mamDzieci z Przedszkola ,,Bajkowa Dolinka'' w Pszennie pokolorowały laurki dla swoich mam, zachęcając tym samym do badań profilaktycznych. Wręczyły je z okazji Dnia Matki.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ DZIECKA
Rzecznik UG informuje...
01 czerwca 2017

foto: Wójt gminy Świdnica Teresa mazurekW tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci. Aby beztroskie lata trwały jak najdłużej a przyjaźnie, które nawiążecie niech przetrwają całe lata. To Wy jesteście największym skarbem gminy!

Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek

 
ĆWICZENIA RENEGADE - SAREX
Rzecznik UG informuje...
31 maj 2017

UWAGA!W dniach 6 - 9 czerwca 2017 r. całodobowo na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE – SAREX, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna. W związku z tym informujemy, iż podczas ćwiczeń przewiduje się uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie sygnału ogłoszenia alarmu o zagrożeniu.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica