spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  22 MajaImieniny obchodzą:  Emil, Helena, Julia, Wiesław, Wisława  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
PRZEDSIĘBIORCO SPRAWDŹ NUMER PESEL W CEIDG
Tylko do soboty 19 maja przedsiębiorcy mają czas na zgłoszenie nr PESEL do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Po tym terminie nastąpi automatyczne wykreślenie z CEIDG. ...
LIX SESJA RADY GMINY - ABSOLUTORYJNA
Przewodnicząca Rady Gminy zaprasza na LIX SESJĘ RADY GMINY ŚWIDNICA w dniu 24 maja o godz. 11.00.    ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
23 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOBiuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu w dniach 24-26 lutego w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim prognozuje temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -3°C do 0°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 25 km/h.

Czytaj całość »
 
ZAGRAJĄ DLA BEATY ŁOTAREWICZ
Rzecznik UG informuje...
22 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO10 marca o godz. 9.00 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się turniej charytatywny. Pasjonaci piłki nożnej zagrają dla Beaty Łotarewicz, świdnickiej nauczycielki, która zmaga się z agresywnym rakiem piersi.

Czytaj całość »
 
KOLEJNI UCZNIOWIE UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Rzecznik UG informuje...
22 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO135 uczniów klas I – III, z 4 szkół podstawowych w gminie Świdnic będzie uczestniczyć w projekcie nauki pływania w ramach programu ,,Umiem Pływać”. Zajęcia z nauki pływania będą realizowane na krytych pływalniach w Bielawie (SP Lutomia) i Żarowie (SP Pszenno, SP Witoszów Dolny, SP Bystrzyca Górna).

Czytaj całość »
 
BIEG TROPEM WILCZYM
Rzecznik UG informuje...
21 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO4 marca odbędzie VI edycja Biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzeniu patronuje m.in. wójt gminy  Świdnica Teresa Mazurek. Tegoroczna trasa -1963 m. przebiegać będzie wzdłuż Zalewu Witoszówka. Start o godz. 12.00.

Czytaj całość »
 
UDANY POCZĄTEK SPORTOWEJ RYWALIZACJI W RAMACH DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS
Rzecznik UG informuje...
20 lutego 2018

foto: Zawodniczki z SP w Lutomi Dolnej oraz SP w Witoszowie DolnymPo udanym dla Gminy Świdnica sportowym roku 2017, rok 2018 również zaczął się od mocnego uderzenia. Tym razem na wysokości zadania stanęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, wzmocnione Karoliną Malinowską ze SP w Witoszowie Dolnym, które w niedzielnym strefowym turnieju halowej piłki nożnej dziewcząt do lat 16-tu zajęły drugie miejsce, ulegając jedynie profesjonalnej drużynie z KS ,,Bielawianka” Bielawa.

Czytaj całość »
 
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
20 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOW dniach od 6 marca do 11 kwietnia na terenie 33 sołectw odbędzie się kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulatorów. Odpady należy wystawiać w terminach zgodnych z harmonogramem, w godzinach od 16.00 we wtorek do 6.00 rano w środę.

Czytaj całość »
 
NAJWYŻSZE LAURY DLA UCZNIÓW GMINNYCH SZKÓŁ
Rzecznik UG informuje...
20 lutego 2018

foto: Bartosz Piekielny - laureat IX POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ANGIELSKIEJ POEZJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ Bartosz Piekielny, uczeń SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej to tegoroczny laureat konkursu powiatowego w jęz. angielskim. Pierwsze miejsce na podium zdobyła Patrycja Grześkiewicz ze SP w Mokrzeszowie w powiatowym konkursie gramatyczno-leksykalnym.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Rzecznik UG informuje...
16 lutego 2018

Gmina Świdnica INFORegionalny Szpital Specjalistyczny "Latawiec" zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.

Czytaj całość »
 
FUNKCJONARIUSZE Z PP SŁOTWINA PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
Rzecznik UG informuje...
14 lutego 2018

foto: Konferencja podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie Gminy ŚwidnicaW siedzibie Urzędu Gminy Świdnica odbyła się pierwsza odprawa, która była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Świdnica za rok 2017. Oprócz władz gminy Świdnica, radnych i sołtysów w spotkaniu udział wzięli komendant powiatowy policji Andrzej Dobies oraz funkcjonariusze z nowego Posterunku Policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Rzecznik UG informuje...
13 lutego 2018

foto: Urząd Gminy w ŚwidnicyWójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 19 lutego do 2 marca 2018 r.

Czytaj całość »
 
WNIOSKI O DOPŁATY OBOWIĄZKOWO PRZEZ INTERNET
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOJak informuje Biuro Prasowe ARiMR od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.

Czytaj całość »
 
31 MLN NA PRZEBUDOWĘ DROGI WOJEWÓDZKIEJ
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO28,5 mln zł unijnej dotacji zostanie przeznaczonych na przebudowę wraz z elementami rozbudowy 11,1 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 379, od ronda ul. Uczniowskiej w m. Stary Julianów do ronda ul. Wałbrzyska w m. Świdnica – jako realizacja projektu Trasy Sudeckiej. To długo wyczekiwana inwestycja nie tylko przez samych kierowców, ale przede wszystkich mieszkańców Modliszowa i Starego Julianowa – podkreślali zgodnie uczestnicy I Rady Budowy inwestycji.

Czytaj całość »
 
GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Rzecznik UG informuje...
12 lutego 2018

foto: Uczestnicy eliminacji gminnych Konkursu Recytatorskiego PEGAZIKZa nami kolejne zmagania młodych recytatorów z gminy Świdnica. To już 13 edycja gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które jak co roku odbyły się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
SŁODKI CZWARTEK U STARSZAKÓW
Rzecznik UG informuje...
08 lutego 2018

Gmina Świdnica INFODziś Tłusty Czwartek. W tym dniu chyba nikt nie liczy kalorii.  Gotowanie tak jak i podróże to ich pasja. Mowa o Starszakach z Grodziszcza, którzy kolejny rok z rzędu piekli pączki, faworki i róże karnawałowe.

Czytaj całość »
 
STARTUJE KOLEJNA EDYCJA SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica INFO2 marca, turniejem kręgli amatorskich 33 sołectwa w gminie Świdnica rozpoczną sportową rywalizację pn. „Sportowe weekendy na wsi”.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej- Jarmark Wielkanocny 2018. Kiermasz odbędzie się w dniu 24 marca 2018 r. (sobota) od godziny 13.30 w sali Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika na ul. Wrocławskiej 15 w Pszennie.

Czytaj całość »
 
RUSZA NABÓR DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2018

Gmina Świdnica INFOZ dniem 1 marca br. rusza nabór w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Świdnica na rok szkolny 2018/19.

Czytaj całość »
 
TRWA NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA ZAJĘĆ NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Rzecznik UG informuje...
06 lutego 2018

Logo GOKSiRDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko – animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 15 lutego 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj całość »
 
SKS - ROZPOCZYNAMY DODATKOWE ZAJĘCIA SPORTOWE
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Logo SKSBezpośrednio po feriach cztery szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Świdnica rozpoczęły udział w programie ,,Szkolny Klub Sportowy”, w ramach którego uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczycieli prowadzących zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Czytaj całość »
 
DZIELNICOWI SĄ BLIŻEJ NAS
Rzecznik UG informuje...
02 lutego 2018

Gmina Świdnica INFONie tylko w terenie, ale także w placówkach oświatowych, dzielnicowi gminy Świdnica prowadzą działania prewencyjne i edukacyjne. W ostatnich dniach odwiedzili gminne szkoły, aby po raz kolejny zaprezentować dyrektorom założenia ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica