spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  22 SierpniaImieniny obchodzą:  Cezary, Maria  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KOLEJNE MILIONY Z AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DLA GMINY ŚWIDNICA
Kolejne 3 projekty gminy Świdnica zyskały dotacje ze środków powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew&oac...
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE
Po kilku latach organizacji dożynek w Krzyżowej tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 r., na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lutomi ...
ANKIETOWANIE OBSZARÓW W LOKALNYM PROGRAMIE REWITALIZACJI
Szanowni Państwo. Rozpoczynamy ankietowanie obszarów, które mają się znaleźć w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Badanie ankietowe jest anonimowe, prowadzone w ce...
ZMIANY WE WNIOSKACH O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE - PROGRAM RODZINA 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, informuje, że od 1 sierpnia br.  zmienią się przepisy ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w zakresie ustalania upra...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

VII KONFERENCJA PROMOCJI TURYSTYKI "BEZPIECZNE WAKACJE"
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Plakat BEZPIECZNE WAKACJEDolnośląska Izba Turystyki oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu serdecznie zapraszają do udziału w VII Dolnośląskiej Konferencji Promocji Turystyki „Bezpieczne Wakacje”. Konferencja organizowana jest przy udziale: Urzędu Marszałkowskiego Województwa, Dolnośląskiego Departamentu Zdrowia i Promocji, Województwa Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Czytaj całość »
 
ŚPIEWAMY PRZY FLADZE
Rzecznik UG informuje...
28 kwietnia 2017

Śpiewamy przy fladzeŚpiewamy przy fladze! Zespół Kądziołeczka zaprasza 1 maja o g. 15.00  na festyn majowy, połączony z występem zespołów śpiewaczych.

Czytaj całość »
 
ARCYDZIEŁA Z ODPADÓW
Rzecznik UG informuje...
27 kwietnia 2017

foto: Prace konkursowe Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej w dniu 26.04.2017r. była organizatorem konkursu plastycznego „Arcydzieła z odpadów”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 6 gminnych placówek oświatowych.

Czytaj całość »
 
OD ZIARENKA DO BOCHENKA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

foto: Młodzi adepci sztuki kulinarnej w trakcie przygotowywania ciasta na wypiekiNauka poprzez zabawę daje najlepszy efekt. Nie łatwo jest zapanować nad taką ilością „młodej energii”, a paniom z Klubu Starszaka w Grodziszczu wychodzi to idealnie – mówiła współorganizatorka warsztatów kulinarnych Renata Kwak.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE MIEJSCE LUTOMI GÓRNEJ W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

foto: Drużyna z sołectwa Lutomia GórnaW miniony weekend na hali sportowej w Witoszowie Dolnym toczyła się sportowa rywalizacja 20 drużyn w piłce siatkowej. To już druga z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi.

Czytaj całość »
 
III BALLOON FESTIVAL KRZYŻOWA
Rzecznik UG informuje...
25 kwietnia 2017

III International Balloon FestivalW dniach 30.04-01.05.2017 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Balonów . W tych dniach obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Gwiazdą festiwalu będzie Izabela Trojanowska. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
PRZED NAMI 45 RAJD ŚWIDNICKI KRAUSE
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2017

Logo 45. Rajdu Świdnickiego KrauseW dniach 21-23.04.2017 roku przez teren Gminy Świdnica przebiegać będzie droga dojazdowa do odcinków specjalnych 45 Rajdu Świdnickiego Krause. Szczegółowy harmonogram rajdu, mapki i wyniki poszczególnych odcinków na stronie rajdkrause.pl

 
FINAŁ REGIONALNEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO  Z RODZINNEGO ARCHIWUM"
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2017

fot.: Uczestnicy konkursu podczas rozdania nagród20 kwietnia 2017r. odbyła się uroczysta gala finałowa II edycji Regionalnego Konkursu Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „Z rodzinnego archiwum”. Adresatami konkursu były dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kłodzkiego, miasta Wałbrzych, miasta Świdnica oraz gminy Świdnica. Honorowy patronat nad konkursem objęli Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych i Dolnośląski Kurator Oświaty.

Czytaj całość »
 
II ETAP PRZEBUDOWY DROGI POWIATOWEJ NR NA ODCINKU BOLEŚCIN  KRZCZONÓW
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. będzie wykonawcą II etapu przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów. Remont odbywa się w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą "Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019". Tylko w tym roku na realizację II etapu władze gminy Świdnica przeznaczą 750 tys. zł.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁ PRZETARG NA WOZY I SPRZĘT STRAŻACKI
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2017

fot.: Wóz gaśniczyProjekt partnerski gmin pod przewodnictwem gminy Świdnica pn. „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych staje się faktem. Do 22 maja br. do g. 10.00 wykonawcy mogą składać oferty na dostawę 7 szt. samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem uterenowionym 4x4, 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych oraz hydraulicznego zestawu ratownictwa technicznego.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2017

fot. Budowa oczyszczalni przydomowejNa terenach jeszcze nieskanalizowanych, gdzie występuje dużo rozproszenie zabudowy i budowa tradycyjnej sieci jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona mieszkańcy naszej gminy mają dwie możliwości do wyboru: budowa przydomowej oczyszczalni lub szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba). Już niebawem rozpoczną się prace z realizacją budowy kolejnych 28 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie 4 sołectw. Łącznie na ten cel przeznaczonych zostanie 405 tys. zł.

Czytaj całość »
 
EGZAMIN GIMNAZJALNY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2017

foto: Dyr. ZbigniewJjanus wręcza arkusze egzaminacyjnePunktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Uczniowie Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie bez większych obaw odbierali arkusze egzaminacyjne od dyrektora szkoły Zbigniewa Janusa.

Czytaj całość »
 
STARTUJĄ EGZAMINY GIMNAZJALNE
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!183 uczniów klas III  szkół gimnazjalnych w gminie Świdnica przystąpi dzisiaj do egzaminu, nazywanego przez wielu nauczycieli małą maturą. Na początek test humanistyczny, czyli sprawdzenie wiedzy z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii. Egzaminy odbywać się będą w 3 gminnych gimnazjach, tj. w Pszennie, Witoszowie Dolnym oraz Lutomi Dolnej.  Trzymamy kciuki i życzymy uczniom powodzenia.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA WSPIERA NASZE AKROBATKI
Rzecznik UG informuje...
18 kwietnia 2017

foto: Dziewczęta z trio akrobatycznego wraz z trenerką, z lewej: Wójt Gminy Świdnica Teresa MazurekTylko dwie grupy akrobatyczne będą reprezentować Polskę na jubileuszowym 10 konkursie ACRO CUP w Niemczech. Wśród nich utalentowane gimnastyczki z gminy Świdnica tworzące „Trio Elegance Akrokar”.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT
Rzecznik UG informuje...
13 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Informujemu, że w dniu 14 marca 2017 r. (piątek) obsługa Klientów prowadzona jest do godz. 13.00

 
ŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PSZENNA
Rzecznik UG informuje...
12 kwietnia 2017

fot.: Przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie podczas wizyty w Urzędzie Gminy ŚwidnicaRównież najmłodsi mieszkańcy gminy, pamiętali o wielkanocnych życzeniach. Tym razem do Urzędu Gminy przybyły przedszkolaki z „Bajkowej Dolinki w Pszennie”.

Czytaj całość »
 
PIEKIELNIE ZDOLNY
Rzecznik UG informuje...
11 kwietnia 2017

foto: Bartosz Piekielny - laureat Konkursu Języków Obcych Zdolny ŚlązaczekNa 80 możliwych punktów zdobył aż 72. Mowa o Bartoszu Piekielnym, który w tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązaczek zdobył jeden z trzech najlepszych wyników z jęz. angielskiego.

Czytaj całość »
 
50 LAT NA DOBRE I NA ZŁE
Rzecznik UG informuje...
11 kwietnia 2017

foto: Złote Gody Państwa Borak ze Słotwiny - Urząd Stanu Cywilnego w ŚwidnicyW sobotę, 8 kwietnia państwo Joanna i Stefan Borak ze Słotwiny świętowali Złote Gody Małżeńskie.

Czytaj całość »
 
GMINNY JARMARK WIELKANOCNY
Rzecznik UG informuje...
11 kwietnia 2017

foto: Gminny Jarmark Wielkanocmy w PszenniePalmy, pisanki, wielkanocne koszyczki, baranki i zajączki, pyszne ciasta i wielkanocne potrawy, a do tego rękodzieło - to wszystko gościło na gminnym jarmarku wielkanocnym w Pszennie.

Czytaj całość »
 
PODWÓJNE SKARBY GMINY
Rzecznik UG informuje...
07 kwietnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Państwo Grzegorz i Anna Budzyńscy z Witoszowa Dolnego wraz ze swoimi synami: Filipem i Kacprem, państwo Małgorzata i Bartosz Dyrda ze Słotwiny wraz ze swoimi synami: Borysem i Jakubem oraz pani Dorota Kruźlak z Lutomi Górnej wraz ze swoją córką Antoniną otrzymały z rąk wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, pakiety powitalne, w ramach akcji „Największy Skarb Gminy to Ty”.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica