spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  22 LutegoImieniny obchodzą:  Małgorzata, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU. POMOŻMY MONICE Z GRODZISZCZA
27 lutego 2020 roku od godz. 10:00 w świdnickim szpitalu Latawiec będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „Świdni...
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W BYSTRZYCY DOLNEJ
W związku z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 przejazd kolejowy w Bystrzycy Dolnej (za mostem), zlokalizowany w km 61+891 w ciągu drogi gminnej 112509D, będzie czasowo zamknięty w terminie 25-28....
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
BĄDŹ ŚWIADOMYM E-UŻYTKOWNIKIEM
Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem PRO-MOTOR serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium, podczas którego zaprezentowany zostanie projekt &bdqu...
POSZUKUJEMY AUDYTORÓW DO PROGRAMU WYMIANY PIECÓW
W związku z realizacją projektu grantowego pn.  „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”,...
ZAMKNIĘTY PRZEJAZD "PRZY OLEJARNI" W BURKATOWIE
W związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej  nr 285, informujemy o zamknięciu przejazdu kolejowego w Burkatowie, zlokalizowanego w ciągu drogi gminnej 111806 "przy olej...
BĘDĄ KOLEJNE ŚRODKI NA WYMIANĘ KOPCIUCHÓW
Aglomeracja Wałbrzyska dba o czyste powietrze, a wśród nich gmina Świdnica. Tylko w tym roku budżetowym zostaną zwiększone wydatki majątkowe o 181,9 tys. zł. na wydatki o charakterze dotacyjnym...
REMONT WIADUKTU KOLEJOWEGO NA UL. ŚLĄSKIEJ W ŚWIDNICY
W związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 771 położonego w ciągu drogi gminnej nr 1121946 D (ul. Śląska w Świdnicy) informujemy, że w terminie od 10 lutego do 2 marca 2020...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ZMIANA WYSOKOŚCI ŚWIADCZENIA PIELĘGNACYJNEGO
Rzecznik UG informuje...
18 grudnia 2019

logo GOPSGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 października 2019 r. (M.P. z 2019 r., poz. 1067) wysokość świadczenia pielęgnacyjnego w roku 2020 wynosić będzie 1 830,00 zł (wzrost o kwotę 247,00 zł).
Link: Podstawa prawna.

 
PRZEDSZKOLAKI Z ŻYCZENIAMI W URZĘDZIE GMINY
Rzecznik UG informuje...
17 grudnia 2019

Przedszkolaki z Bystrzycy Dolnej z wizytą świąteczną u Pani WójtŚwiąteczną atmosferę wniosły dziś do Urzędu Gminy Świdnica dzieci z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej. Wizyta przedszkolaków była bardzo miłą niespodzianką dla wójt gminy Teresy Mazurek. Maluchy złożyły świąteczne życzenia, śpiewały kolędy oraz recytowały wierszyki przygotowane specjalnie na tę okazję. W prezencie przyniosły własnoręcznie przygotowane dekoracje świąteczne.

Czytaj całość »
 
NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
17 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOSzkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej była gospodarzem I Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego pn. „Naukowy Zawrót Głowy”.

Czytaj całość »
 
PŁYWACKI MEETING W WITOSZOWIE
Rzecznik UG informuje...
16 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOW piątek, 13-go grudnia kryta pływalnia Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym gościła najlepszych pływaków z gminnych szkół podstawowych. Tym razem młodzi adepci tej pięknej dyscypliny sportu rywalizowali w stylu grzbietowym. Przed nimi kolejne spotkania, najpierw konfrontacja techniką kraulową – jeszcze w tym semestrze, a następnie stylem klasycznym i motylkowym – w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Czytaj całość »
 
ŚWIDNICKA KOLĘDA 2019
Rzecznik UG informuje...
12 grudnia 2019

PlakatPrzedstawiamy tegoroczny program Świdnickiej Kolędy, w którym są koncerty, konkursy, warsztaty, zagroda reniferów Świętego Mikołaja, przejażdżki kucykiem Kometkiem, żywa szopka, jasełka i wspólna wigilia świdniczan. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

Czytaj całość »
 
DOROCZNE SPOTKANIE WIGILIJNE
Rzecznik UG informuje...
12 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFO18 grudnia o g. 11.00 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek spotka się z zaproszonymi gośćmi na dorocznym spotkaniu wigilijnym.

Czytaj całość »
 
SUKCESY LEKKOATLETYCZNE W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
11 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOCzwartkowe mityngi na świdnickim stadionie im. Janusza Kusocińskiego cieszyły się dużą popularnością. Ponad 200 uczestników z całego powiatu, od 12 września do 5 grudnia rywalizowało o końcowy prymat we wszystkich dziecięcych i młodzieżowych kategoriach wiekowych. O końcowych zwycięstwach decydowały nie tylko wysokie lokaty w poszczególnych biegach, ale przede wszystkim systematyczność, czyli skuteczne starty na przestrzeni całej jesiennej edycji.

Czytaj całość »
 
WYNIKI KONKURSU NA "POMYSŁOWY STRÓJ ŚMIECIOWY"
Rzecznik UG informuje...
10 grudnia 2019

foto: Konkurs na Pomysłowy Strój ŚmieciowyKolejna edycja konkursu na „Pomysłowy Strój Śmieciowy” za nami. Jak zwykle pomysłowość mieszkańców gminy Świdnica nie znała granic.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
10 grudnia 2019

foto: Mikołaj w Witoszowie DolnymMikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 8 grudnia z workiem pełnym prezentów odwiedził również dzieci w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
7 EDYCJA SZLACHETNEJ PACZKI W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
09 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOOstatni rok jedynej klasy ósmej w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym jest wyjątkowy nie tylko ze względu na końcowy egzamin i intensywne przygotowania do niego. Po raz ostatni uczniowie wzięli udział jako jeden zespół w akcji "Szlachetna Paczka, pomagając wybranej rodzinie w potrzebie. Tym razem była to samotna mama wychowująca dwójkę dzieci z Żarowa.

Czytaj całość »
 
CZASOWA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W PSZENNIE (UL. NADBRZEŻNA)
Rzecznik UG informuje...
09 grudnia 2019

grafika: UWAGA - utrudnienia w ruchuW związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 285 w Pszennie, w ciągu ul. Nadbrzeżnej informujemy, że w terminie od 10 do 12 grudnia 2019 r., w rejonie wiaduktu, zostanie połówkowo zamknięta droga powiatowa nr DP 2889 D. Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, zgodnie z załączonym projektem.

Czytaj całość »
 
W SOBOTĘ, 14 GRUDNIA URZĄD BĘDZIE CZYNNY
Rzecznik UG informuje...
09 grudnia 2019

Gmina Świdnica INFOZgodnie z Zarządzeniem Nr 151/2019 Wójta Gminy Świdnica ustala się dzień 27 grudnia br. (piątek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Świdnica z jednoczesnym jego odpracowaniem w dniu 14 grudnia 2019 roku. W najbliższą sobotę obsługa klientów prowadzona będzie w godz. 7.30-14.00.

 
PUNKT PARTNERSKI TAURON W ŚWIDNICY ZAPRASZA
Rzecznik UG informuje...
05 grudnia 2019

foto: Punkt Partnerski Tauron w ŚwidnicyDo niedawna mieszkańcy gminy Świdnica, aby osobiście załatwić sprawy związane z usługami Grupy TAURON, byli zmuszeni jeździć do Punktów Obsługi Klienta w sąsiednich miastach. Tak było jeszcze kiedyś. Teraz w Punkcie Partnerskim, przy ul. Ofiar Oświęcimskich 28 w Świdnicy, obecni oraz przyszli klienci mogą dokonać formalności na miejscu.

Czytaj całość »
 
REMONTY DRÓG POWIATOWYCH NA TERENIE GMINY
Rzecznik UG informuje...
05 grudnia 2019

foto: Droga powiatowa Jagodnik - WirkiTrwają prace przy wymianie nawierzchni drogi powiatowej nr 1990D łączącej Jagodnik, Miłochów, Gogołów i Wirki o długości 5,8 km. Jest to jedna z inwestycji drogowych na terenie gminy, na którą Starostwo Powiatowe w Świdnicy pozyskało dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj całość »
 
NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W 2020 ROKU
Rzecznik UG informuje...
03 grudnia 2019

I turnus służby przygotowawczejWojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór na I turnus służby przygotowawczej. Więcej informacji na: www.wkuklodzko.wp.mil.pl

Czytaj całość »
 
URZĄD GMINY INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
03 grudnia 2019

Ikonografika: Urząd Gminy Świdnica informujeInformujemy, że w dniach 4-6.12.2019 r., wokół Urzędu Gminy Świdnica, będą prowadzone roboty ziemne. W związku z tym dostęp do parkingu przy urzędzie może być utrudniony. W miarę możliwości, prosimy o pozostawianie samochodów na parkingu przy jednostce OSP Świdnica (wjazd od ul. Świerkowej).

 
LGD "SZLAKIEM GRANITU" ZAPRASZA DO KONSULTACJI
Rzecznik UG informuje...
03 grudnia 2019

Logo Stowarzyszenia SZLAKIEM GRANITULokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" zaprasza do konsultowania aktualizacji/zmian w Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność (LSR), która znajduje się w załączniku do niniejszej wiadomości.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
03 grudnia 2019

Ikonografika: Narada SołtysówWójt gminy Świdnica zawiadamia, że dnia 11 grudnia 2019 roku o godzinie 11:00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
ARiMR INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
03 grudnia 2019

Logo ARiMRAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwościach wsparcia właścicieli lasów prywatnych oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
 
SYMBOLICZNA WSTĘGA PRZECIĘTA  DOM SENIORA MARCONI OTWARTY
Rzecznik UG informuje...
02 grudnia 2019

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek na uroczystym twarciu Domu Seniora MARCONINowoczesny ośrodek zapewniający szeroki zakres usług został oficjalnie otwarty 28 listopada. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów, a wśród nich wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica