spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  4 KwietniaImieniny obchodzą:  Benedykt, Izydor, Wacław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
URZĄD GMINY INFORMUJE
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. uprzejmie prosimy mieszkańców gminy Świdnica o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw.    ...
ODWOŁANY TERMIN NABORU WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ PIECÓW
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i kolejnymi ograniczeniami z ...
URZĄD GMINY ŚWIDNICA WPROWADZA DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI-ZMIANY W OBSŁUDZE I CZASIE PRACY
Od poniedziałku tj. 16 marca do środy 25 marca wstrzymana jest możliwość osobistego załatwienia spraw w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały sz...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
KOLEJNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 4 marca do 8 kwietnia br. na terenie Gminy Świdnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD (radia telewizor...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

OZNACZ SWOJĄ POSESJĘ NUMEREM PORZĄDKOWYM. ZAMONTUJ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOWłaściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty, które takimi nieruchomościami zarządzają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Poczta Polska przypomina także o obowiązku posiadania skrzynki pocztowej na każdej posesji.

Czytaj całość »
 
WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOLokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu informuje o możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na rozwijanie działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje dostępne na plakacie.

Czytaj całość »
 
BĄDŹ ŚWIADOMYM E-UŻYTKOWNIKIEM
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOSudecki Instytut Rozwoju Regionalnego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem PRO-MOTOR serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium, podczas którego zaprezentowany zostanie projekt „Świadomy e-użytkownik”. Pierwsze z kilku spotkań na terenie gminy Świdnica odbędzie się w środę, 26 lutego o godz. 14.00 w Klubie ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej 55.

Czytaj całość »
 
ÓSME WARSZTATY WOKALNE W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOPo raz ósmy dzięki wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy spotykają się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew.

 

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA WEWNĘTRZNA W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOW ramach zadania wykonano przebudowę drogi o długości 300 m i szerokości 4,5 m na osiedlu domków jednorodzinnych w Pszennie. Nowa droga ma nawierzchnię z kostki betonowej wraz z wjazdami na posesje i odwodnieniem. Wartość inwestycji to ponad 370 tys. zł, a środki w całości pochodziły z budżetu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
PLAN REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOWójt Gminy Świdnica ustala harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na kolejny rok szkolny 2020/2021 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych.

Czytaj całość »
 
POSZUKUJEMY AUDYTORÓW DO PROGRAMU WYMIANY PIECÓW
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

ImageW związku z realizacją projektu grantowego pn.  „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”, poszukujemy audytorów, którym zostanie zlecone wykonanie audytów energetycznych na terenie 15 gmin, według metodologii narzuconej przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Czytaj całość »
 
ROZGRYWKI TENISA STOŁOWEGO W MAKOWICACH
Rzecznik UG informuje...
10 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOTo już 4 rok kiedy Ludowy Klub Sportowy „Płomień Makowice” organizuje turnieje tenisa stołowego na zakończenie ligi. Podczas tegorocznej edycji turnieju o puchar Radnego Arkadiusza Piasecznego do sportowej rywalizacji zgłosiło się 42 zawodników i zawodniczek.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA SLNY WIATR
Rzecznik UG informuje...
09 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOJak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dziś w nocy  i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Na południu Polski porywy mogą osiągać nawet 120 km/h. Dlatego  został  dzisiaj wysłany sms z ostrzeżeniem: „Uwaga! Dziś (9/02) po południu, w nocy i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu.

Czytaj całość »
 
PLEBISCYT NA "SUPER SOŁTYSA GMINY ŚWIDNICA" ROKU 2019!
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2020

baner: SuperSołtys Gminy ŚwidnicaPotrafi sprawnie administrować? Skutecznie reprezentuje sołectwo w gminie, rozumie potrzeby mieszkańców i dba o ich komfort? Jest sprawnym organizatorem, który rozbudza aktywność lokalnej społeczności? Motywuje do włączania się w sprawy sołectwa? Głosuj na swojego kandydata do tytułu „Super Sołtysa Gminy Świdnica” roku 2019!

Czytaj całość »
 
LGD ZAPRASZA NA WARSZTATY
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie LGD "Szlakiem Granitu" zaprasza na warsztat refleksyjny w centrum kulturalno-rekreacyjnym w Jugowie (gm. Dobromierz) w środę, 26 lutego o godz. 10:00.

Czytaj całość »
 
ŚWIĘTO "KRAULA" W WITOSZOWIE
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2020

Gmina Świdnica INFONa finiszu I semestru roku szkolnego 2019/2020, kryta pływalnia Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym ponownie gościła najlepszych pływaków z gminnych szkół podstawowych. Po listopadowej rywalizacji ,,grzbiecistów”, przyszedł czas na kolejny styl pływacki. Tym razem młodzi adepci tej pięknej dyscypliny sportu konfrontowali się w stylu dowolnym (technika kraulowa). Przed nimi jeszcze styl klasyczny i motylkowy, ale to już w drugim semestrze.

Czytaj całość »
 
ROZŚPIEWANE RODZEŃSTWO KUTYBÓW
Rzecznik UG informuje...
07 lutego 2020

Gmina Świdnica INFO6 lutego br. w Szkole Podstawowej  im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach odbył się I Dolnośląski Festiwal Piosenki Polskiej.

Czytaj całość »
 
PIERWSZA NARADA SOŁTYSÓW W 2020 ROKU
Rzecznik UG informuje...
06 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOPodczas pierwszej w tym roku narady sołtysów, włodarze wsi zostali zapoznani z rocznym raportem nt. stanu bezpieczeństwa publicznego w gminie Świdnica. Zdecydowana większość sołtysów zwracała uwagę na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości w terenach zabudowanych, zarówno w dzień jak i w nocy. Apelowali o wzmożone kontrole ze strony funkcjonariuszy z ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Boleścin i Witoszów Dolny.

Czytaj całość »
 
RAFAŁ JAROSZ NOWYM DZIELNICOWYM W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
05 lutego 2020

foto: St. sierż. Rafał Jarosz - nowy dzielnicowyW związku z awansem zawodowym mł. asp. Michała Kopaczewskiego, nastąpiła zmiana na stanowisku dzielnicowego gminy Świdnica. Od lutego nowym dzielnicowym został st. sierż. Rafał Jarosz. Jak podkreślał kierownik posterunku w Słotwinie Tomasz Zdeb, nowy funkcjonariusz w najbliższym czasie odwiedzi wszystkich sołtysów ze swojego rejonu.

Czytaj całość »
 
FERIE W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
05 lutego 2020

foto: Basen w Witoszowie DolnymWarsztaty muzyczne, zajęcia na basenie, ściance wspinaczkowe, turnieje sportowe, wyjazdy do kina, warsztaty plastyczne, informatyczne i rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów - to jedne z wielu atrakcji, które czekają na uczestników zimowego wypoczynku w gminie Świdnica. W 2020 roku ferie zimowe na Dolnym Śląsku zaplanowano w okresie od 10 do 23 lutego. Będzie to ostatnia tura ferii w polskich szkołach.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
04 lutego 2020

Gmina Świdnica INFO5 lutego o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
ŻEGNAMY Ś.P. ZBIGNIEWA KARNOWSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
01 lutego 2020

Gmina Świdnica INFOZ ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Zbigniewa Karnowskiego. Radnego Rady Gminy Świdnica V,VI i VII kadencji w latach 2006-2018, wieloletniego Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Czytaj całość »
 
W BYSTRZYCY GÓRNEJ LUBIĄ CZYTAĆ KSIĄŻKI
Rzecznik UG informuje...
31 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFODzieci nie lubią czytać? Nieprawda! Szkoła podstawowa w gminie Świdnica wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”! W konkursie udział wzięła również placówka w oświatowa w Witoszowie Dolnym, ale to właśnie laury zdobyli uczniowie z Bystrzycy Górnej. W drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych.

Czytaj całość »
 
ODCZYTY WODOMIERZY - LUTY 2020
Rzecznik UG informuje...
31 stycznia 2020

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że od 3 do 28 lutego br. nastąpi odczyt wodomierzy według następującego harmonogramu.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica