spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 WrześniaImieniny obchodzą:  Bogusław, Libert, Tekla  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
RODZINNY FESTYN W WITOSZOWIE DOLNYM
W najbliższą niedzielę, 15 września zapraszamy na Festyn Rodzinny "Zdrowo i Sportowo" do Witoszowa Dolnego. ...
WNIOSKI DO PROJEKTU ZMIANY STUDIUM TYLKO DO 13 WRZEŚNIA
Szanowni Państwo! Przypominamy, że jutro, tj. 13 września 2019 r., upływa termin składania wniosków do projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gmi...
W URZĘDZIE GMINY ZAPŁACISZ KARTĄ, TELEFONEM, BLIKIEM
Informujemy, że Urząd Gminy Świdnica przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa. W kasie Urzędu uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności z wykor...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

ODWIEDŹ KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOCzy w Twojej miejscowości jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ, odwiedzając Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Czytaj całość »
 
KONTAKT Z DZIELNICOWYM NA TEL. KOMÓRKOWY LUB POPRZEZ APLIKACJĘ MOJA KOMENDA
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOPrzypominamy, że w każdy wtorek funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie pełnią dyżur w siedzibie Urzędu Gminy. W pozostałe dni tygodnia kontakt z dzielnicowymi możliwy jest w siedzibie Posterunku w Słotwinie nr 36, lub za pośrednictwem tel. komórkowego, czy poprzez aplikację MOJA KOMENDA.

Czytaj całość »
 
PRZYJACIELSKA WIZYTA U SĄSIADÓW
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOGrupa 30 uczniów i 3 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym brała udział w czwartym i ostatnim już spotkaniu odbywającym się w ramach projektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”, który wspólnie realizują gmina Świdnica i miasto Kopidlno. Odbywające się po obu stronach granicy cykliczne wizyty miały na celu rozwijanie kompetencji językowych i społecznych uczestników oraz zapoznanie ich z atrakcjami turystycznymi polsko-czeskiego pogranicza.

Czytaj całość »
 
WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2019/2020 można składać od 1 lipca 2019 r. wyłącznie w formie elektronicznej np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub profil Emp@tia. Natomiast od 1 sierpnia 2019 r. również drogą tradycyjną, w formie papierowej.

Czytaj całość »
 
ŚWIADCZENIA RODZINNE - NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2019/2020
Rzecznik UG informuje...
12 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOInformujemy,  że  wnioski  o  ustalenie  prawa  do  świadczeń  rodzinnych  na okres zasiłkowy 2019/2020  trwający  od  1 listopada 2019 do 31 października 2020   będą  przyjmowane   od  dnia  1 sierpnia 2019 r.,  a  w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca 2019 r.

Czytaj całość »
 
PIKNIK RODZINNY W BYSTRZYCY DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
11 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOPiękna pogoda dała możliwość rodzinnego świętowania na pikniku, zorganizowanym przez społeczność Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej.  Dzień ten był dla nas wszystkich doskonałą okazją do wzajemnego spotkania się, zintegrowania oraz świętowania Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka – podkreśla Beata Klęsk, dyrektor placówki.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED UPAŁAMI
Rzecznik UG informuje...
10 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW BPM we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed upałami.

Czytaj całość »
 
PARTNERSKIE WIĘZI Z LAMPERTHEIM
Rzecznik UG informuje...
10 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOPierwsze spotkanie odbyli w 2008 r. realizując wspólny projekt pn. „Odwaga cywilna w czasie drugiej wojny światowej- śladami Alfreda Delpa- działacza Kręgu z Krzyżowej”. Od tego czasu uczniowie z gminy Świdnica i niemieckiego miasta Lampertheim odbyli kilkadziesiąt wizyt zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Pomaga im w tym postać Alfreda Delpa, który jest patronem ich szkoły i honorowym obywatelem miasta Lampertheim, ale nie tylko. Przyjaźń. To słowo bardzo często pojawiało się w wypowiedziach młodzieży, jako element łączący ich obustronną współpracę.

Czytaj całość »
 
GLKS W NATARCIU
Rzecznik UG informuje...
10 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOMiniony weekend przyniósł sekcji triathlonowej GLKS ,,Żelazna Świdnica” dobre wyniki. Podczas zawodów w Mietkowie wielokrotnie stawali na podium opiekunowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w Witoszowie Dolnym wraz ze swoją podopieczną.

Czytaj całość »
 
800 LAT KOŚCIOŁA FILIALNEGO W GOGOŁOWIE
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOPo raz pierwszy kościół w Gogołowie wspomina się w dokumentach źródłowych 16 czerwca 1219 r. Dokładnie 800 lat od tych wydarzeń mieszkańcy Gogołowa i wspólnoty parafialnej parafii rzymskokatolickiej w Wirach dziękować będą za dar istnienia kościoła filialnego pw. św. Marcina. 16 czerwca o godz. 9.00 uroczystej mszy św. w kościele w Gogołowie przewodniczyć będzie J.E. ks. biskup Ignacy Dec.

Czytaj całość »
 
TRWA NABÓR NA ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2019

TemidaTrwają nabory na ławników sądowych. Chętni do pełnienia tej funkcji mogą się zgłaszać z kompletem dokumentów do Urzędu Gminy Świdnica w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca, lub za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego).

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Rzecznik UG informuje...
07 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFO7 czerwca 2019 r. Geneva Trust Polska Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zapraszają do Pszenna mieszkanki gminy Świdnica na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Badania zostaną przeprowadzane w mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOIMWG PB ostrzega przed burzami z gradem.

Czytaj całość »
 
LIGA ORLIKA NA FINISZU
Rzecznik UG informuje...
06 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOBlisko stu młodych sportowców z gminy Świdnica walczy o puchar w tegorocznej Lidze Orlika. Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. Do rozegrania zostały już tylko trzy kolejki. Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godz. 15.00 na terenie kompleksu boisk sportowych ORLIK w Lutomi Górnej. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Czytaj całość »
 
RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOWarsztaty ekologiczne, z konstruowania latawców, tworzenia biżuterii, lemolandia, mecze BUMPER BALL, gry i zabawy sportowe, pokazy jednostki OSP, a na koniec zabawa taneczna którą poprowadzi DJ MARQUS. Te i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich chętnych, którzy w sobotę 15 czerwca o godz. 14.30 zawitają do Burkatowa na Festyn Rodzinny oraz XII Przegląd Folklorystyczny „Śpiewanie nad Bystrzycą”. Do wspólnego, rodzinnego świętowania zapraszają: wójt gminy Teresa Mazurek, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, sołectwo Burkatów, KGW Burkatów, OSP Burkatów i LZS Świdnica.

Czytaj całość »
 
UDANE PRELUDIUM TRIATHLONOWE W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
05 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOZapowiadane wcześniej Pierwsze Triathlonowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, jako impreza przygotowawcza do imprezy docelowej – Pucharu Polski w Pniewach (30 czerwca 2019) okazały się sukcesem organizacyjnym i sportowym.

Czytaj całość »
 
EKO TARGOWISKO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
04 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFODobre wiadomości dla producentów produktów rolnych, produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MOL) oraz wytwórców wyrobów rzemieślniczych pochodzących z gospodarstwa lub samodzielnie pozyskanych. To wszystko będzie można sprzedać i kupić w Pszennie. Uchwałę w sprawie utworzenia targowiska gminnego w Pszennie i nadania regulaminu organizacyjnego przyjęli jednomyślnie radni, podczas IX sesji Rady Gminy Świdnica. Inauguracja targowiska, zlokalizowanego na parkingu przy boisku sportowym w Pszennie planowana jest na sobotę, 29 czerwca.

Czytaj całość »
 
CZARODZIEJSKIE TRIO Z LUTOMI DOLNEJ W IX DOLNOŚLĄSKIEJ GALI TALENTÓW
Rzecznik UG informuje...
04 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFOW Oleśnicy, w sali widowiskowej BiFK, odbyła się IX Dolnośląska Gala Talentów. Wśród wyróżnionych dwudziestu trzech finalistów uczestników znaleźli się także uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. "Czarodziejskie Trio" - Natalia Stankiewicz-uczennica III klasy gimnazjalnej i rodzeństwo: Marika i Oskar Rudniccy zaprezentowali układ akrobatyczny do piosenki Natalii, którą wykonała w języku angielskim.

Czytaj całość »
 
PIŁKARSKI DZIEŃ DZIECKA W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
04 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFO1 czerwca 2019 r. na kompleksie sportowym boisk Orlik w Lutomi Górnej odbył się turniej piłkarski o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Sportowa inicjatywa to część Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, organizowanego corocznie przez sołectwo Lutomia oraz lokalne stowarzyszenia. W sportowych rozgrywkach uczestniczyły cztery drużyny z trzech różnych gmin sąsiadujących (ULKS Lutomia, Herkules Bojanice z Gminy Świdnica, LKS Sudety Kątki z Gminy Marcinowice, oraz LKS Dąb Mościsko z Gminy Dzierżoniów.)

Czytaj całość »
 
LEGENDARNY PLAKAT NA OBCHODY 30. ROCZNICY WYBORÓW CZERWCOWYCH
Rzecznik UG informuje...
03 czerwca 2019

Gmina Świdnica INFO4 czerwca br. obchodzimy 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku. Ich symbolem stał się plakat Tomasza Sarneckiego z postacią szeryfa z westernu „W samo południe".

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica