spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  25 KwietniaImieniny obchodzą:  Jarosław, Marek  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film

Wykonanie
i
administracja
serwisu:

.: F & G Komputer .:
www.fg.com.pl

spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
II ETAP PRZEBUDOWY DROGI POWIATOWEJ NR NA ODCINKU BOLEŚCIN  KRZCZONÓW
Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. będzie wykonawcą II etapu przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów. Remont odbywa się...
RUSZYŁ PRZETARG NA WOZY I SPRZĘT STRAŻACKI
Projekt partnerski gmin pod przewodnictwem gminy Świdnica pn. „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparc...
KOLEJNE PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE W GMINIE
Na terenach jeszcze nieskanalizowanych, gdzie występuje dużo rozproszenie zabudowy i budowa tradycyjnej sieci jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona mieszkańcy naszej gminy mają dwie możliwośc...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 28 lutego do 29 marca br. na terenie gminy Świdnica przeprowadzona będzie kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych bateri...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

SPOTKANIE OPŁATKOWE U KOMBATANTÓW
Rzecznik UG informuje...
23 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Cieszę się, że kolejny raz mam zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wszyscy tu zgromadzeni możemy jedynie podziękować Państwu za walkę o Ojczyznę. Młodzi ludzie uczą się o historii. Wy braliście w niej udział i zapisaliście się na jej kartach. Życzę państwu dużo zdrowia oraz spokoju ducha – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas dorocznego spotkania opłatkowego z przedstawicielami Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej.

Czytaj całość »
 
REFORMA OŚWIATY. TRWAJĄ PRACE ZESPOŁU ZADANIOWEGO DS. SIECI SZKÓŁ
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2017

foto: Spotkanie rady pedagogicznej w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie z udziałem wójt Teresy MazurekOd 5 grudnia 2016 r. został powołany 7 osobowy zespół do spraw wdrażania reformy oświaty w gminie Świdnica, któremu przewodniczy Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

Czytaj całość »
 
JEST NAS CORAZ WIĘCEJ
Rzecznik UG informuje...
20 stycznia 2017

plakat I Love Gmina ŚwidnicaWg danych z biura meldunkowego Urzędu Gminy Świdnica na koniec 31 grudnia 2016 roku liczba zameldowanych wynosiła 16721, ilość mieszkańców czasowych 295, uprawnionych do głosowania 13520. Na przestrzeni całego 2016 roku odnotowano 151 zgonów (spadek o 17 w porównaniu z rokiem 2015) i 174 urodzenia (wzrost o 42 w porównaniu z rokiem2015).

Czytaj całość »
 
MINIEUROLAND INSPIRUJE SZKOŁĘ W LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
19 stycznia 2017

foto: Uczniowie SP w Lutomi Dolnej podczas zbierania eksponatów do swoich prac konkursowychPonad 500 klas, a wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wystartowało w ogólnopolskim konkursie na zielnik pn. "Minieuroland inspiruje naturą".

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
19 stycznia 2017

foto: narada Sołtysów25 stycznia 2017 roku o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów. Porządek narady:
1. „Sportowe weekendy na wsi – turniej sołectw Gminy Świdnica”: wybór miejsc organizacji ww imprez, opracowanie regulaminu turnieju;
2. Sprawy różne.

 
XX GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
19 stycznia 2017

foto: zespoły kolędnicze na scenieZa nami XX Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Tegoroczna edycja może poszczycić się udziałem 15 zespołów oraz 337 uczestników, wśród których nie zabrakło dzieci jak i dorosłych. Prezentacje zostały przygotowane pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych, instruktorów oraz nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli.

Czytaj całość »
 
OBOWIĄZEK CZYSZCZENIA PRZEWODÓW KOMINOWYCH
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Informujemy, że na właścicielach/zarządcach obiektów budowlanych spoczywa obowiązek utrzymania obiektów budowlanych w zakresie ich odśnieżania, jak również czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych w ramach zapobiegania pożarom i zatruciom czadem (art. 61 - 62 ustawy Prawo Budowlane).

Czytaj całość »
 
NABÓR NA STANOWISKO REFERENTA
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: referent do spraw administracji - sekretarka.

Czytaj całość »
 
ZAŁÓŻ FIRMĘ PRZEZ TELEFON
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2017

Załóż firmę przez telefonMinisterstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2017

Do Siego Roku!Świąteczno-noworoczne spotkania w gminie Świdnica to już tradycja. Jak gmina długa i szeroka mieszkańcy sołectw rok rocznie spotykają się przy wspólnym stole, by opowiedzieć o swoich radościach, przygodach i życiu codziennym. Spotkania noworoczne są okazją do złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem. Tradycją jest wspólne kolędowanie, zabawa oraz występy zespołów kolędniczych.

Czytaj całość »
 
XX PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
16 stycznia 2017

KolędnicyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza na XX Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się: 17 i 18 stycznia 2017 r. od godz. 9.30 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
WOŚP ZAGRA PO RAZ 25
Rzecznik UG informuje...
14 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Sport to zdrowie! Wie o tym każdy. Jeszcze fajniej, jeśli poprzez sport możemy pomagać potrzebującym. VOUCHER SPORTOWY PAKIET GMINY ŚWIDNICA, ufundowany przez Wójta Gminy Świdnica Teresę Mazurek wspomoże tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj całość »
 
NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH
Rzecznik UG informuje...
13 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko: animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 1 lutego 2017 roku do 30 czerwca 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Czytaj całość »
 
KOLEJNY POŻAR W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
13 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!6 stycznia br. w godzinach porannych miał miejsce pożar budynku w Boleścinie. Doszczętnie spłonęło poddasze mieszkalne 2 osobowej rodziny. Pan Mariusz może mówić o wielkim szczęściu - uratował się z płonącego domu, który remontował z myślą o powiększającej się rodzinie (w maju ma zostać ojcem). Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale potrzebna jest pomoc materialna.

 

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIA W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2017

foto: Spotkanie noworoczne w Lutomi Dolnej - KolędnicyLubachów, Grodziszcze, Lutomia Dolna, Boleścin. To w tych sołectwach w miniony weekend odbyły się noworoczne spotkania mieszkańców wsi. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tych wydarzeń.

Czytaj całość »
 
PRZYPOMINAMY O ODŚNIEŻANIU CHODNIKÓW
Rzecznik UG informuje...
09 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku uprzątnięcia błota, śniegu, lodu  i innych zanieczyszczeń niezwłocznie po ich wystąpieniu, z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Czytaj całość »
 
V CHARYTATYWNY HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI
Rzecznik UG informuje...
05 stycznia 2017

foto: plakat Piłkarski Turniej CharytatywnyRok temu zebrali blisko 28 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację Maciusia z Grodziszcza, Emilki ze Świdnicy i Mikołaja z Witkowa. Już w najbliższą niedzielę Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” po raz piąty zorganizuje Charytatywny Halowy Turniej Piłkarski. Wydarzenie z udziałem gwiazd sportu zaplanowano na 8 stycznia, początek imprezy w hali na Zawiszowie o godz. 15.00.

Czytaj całość »
 
INFO DLA KONTRAHENTÓW / NABYWCÓW  CZYLI ZMIANY W FAKTURACH  CENTRALIZACJA VAT
Rzecznik UG informuje...
05 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W związku z obowiązkowymi zmianami dot. centralizacji rozliczeń w podatku od towarów i usług (VAT) Gmina Świdnica dokonuje centralizacji VAT z jednostkami budżetowymi gminy (Urząd Gminy, Szkolne Schronisko Młodzieżowe, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, Gminny Zespół Oświaty, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej).

Czytaj całość »
 
ROBOCZE SPOTKANIE U LIDERA PROJEKTU
Rzecznik UG informuje...
04 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Ponad 6,5 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów oraz sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych trafi niebawem do ochotniczych straży pożarnych z 5 powiatów. Robocze spotkanie z udziałem szefów samorządów i pracowników odpowiedzialnych za realizację projektu odbyło się dzisiaj w sali narad Urzędu Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
NOWY HARMONOGRAM WYWOZU ŚMIECI
Rzecznik UG informuje...
04 stycznia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy harmonogram wywozu śmieci. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z nowym terminarzem.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica