spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  22 SierpniaImieniny obchodzą:  Cezary, Maria  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE 2018/2019
Do 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019. O stypendium ubiegać się mogą rodzice uczniów szk&oacut...
6 WRZEŚNIA OTWARCIE BASENU
W nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów czeka wiele nowości. Jedną z nich będzie możliwość skorzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym. Jego uroczy...
NOWE ZASADY I HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od 22 sierpnia br. odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wystarczy tylko ...
ZAPRASZAMY NA GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW
Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami, występy gminnych ze...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

OGŁOSZENIE LGD "SZLAKIEM GRANITU" O NABORZE WNIOSKÓW NA POWIERZENIE GRANTU
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2018

Logo Stowarzyszenia LGD SZLAKIEM GRANITUStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” działające na terenie gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Kostomłoty, Strzegom, Świdnica, Udanin i Żarów ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Limit dostępnych środków: 300 000 PLN (75 000 Euro). Szczegółowe informacje na stronie www.lgd-szlakiemgranitu.pl

 
PRZEDSIĘBIORCO SPRAWDŹ NUMER PESEL W CEIDG
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2018

Gmina Świdnica INFOTylko do soboty 19 maja przedsiębiorcy mają czas na zgłoszenie nr PESEL do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Po tym terminie nastąpi automatyczne wykreślenie z CEIDG.

Czytaj całość »
 
TANECZNYM KROKIEM KU NIEPODLEGŁEJ W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW
Rzecznik UG informuje...
16 maj 2018

Gmina Świdnica INFO"Tanecznym krokiem ku Niepodległej” tak przedszkolaki z gminy Świdnica włączają się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorem konkursy propagującego tańce narodowe było Przedszkole "Bajkowa Dolinka" z Pszenna.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
16 maj 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB BPM we Wrocławiu prognozuje wystąpienie intensywnych opadów deszczu.

Czytaj całość »
 
MDP Z WITOSZOWA DOLNEGO NA 3 MIEJSCU
Rzecznik UG informuje...
15 maj 2018

Gmina Świdnica INFOZakończyła się druga edycja plebiscytu Gazety Wrocławskiej „Strażak Dolnego Śląska 2018”. Głosowanie trwało od 6 kwietnia do 8 maja. Czytelnicy mogli oddawać swoje głosy za pośrednictwem SMS premium w czterech kategoriach: Strażak ochotnik i jednostka OSP roku, Młodzieżowa drużyna pożarnicza, i Żona/Dziewczyna strażaka OSP. Jest nam miło poinformować, że w kat. Młodzieżowa drużyna roku trzecie miejsce zdobyła MDP Ogniki OSP Witoszów Dolny.

Czytaj całość »
 
RODZINNIE, NA SPORTOWO I FOLKOWO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
12 maj 2018

foto: Nowa szatnia sportowa w Pszennie - Przecięcie wstęgiRodzinnie, na sportowo i folkowo – tak mieszkańcy Pszenna wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali oddanie do użytku nowej szatni i centrum rekreacji i integracji społeczności lokalnej na boisku sportowym w Pszennie. Ten obiekt z pewnością będzie służył sportowcom z Pszenna osiągającym sukcesy, dzieciom i młodzieży oraz całej lokalnej społeczności, bowiem do dyspozycji jest nie tylko szatnia, ale wiata oraz parking – podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek na chwilę przed symbolicznym przecięciem wstęgi. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz miejsca ks. Kazimierz Gniot.

Czytaj całość »
 
TRWA BUDOWA KANALIZACJI W WILKOWIE
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2018

Gmina Świdnica INFO4,13 mln zł zostanie wydanych na budowę kanalizacji sanitarnej w Makowicach i Wilkowie wraz z kolektorem tłocznym. Na przestrzeni dwóch najbliższych lat ok. 310 osób (60 gospodarstw domowych) włączonych zostanie do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. W chwili obecnej trwają prace ziemne przy budowie sieci kanalizacyjnej w Wilkowie. Prace budowlane w Makowicach rozpoczną się w II połowie bieżącego roku.

Czytaj całość »
 
MIKROPROJEKT JAK SĄSIAD Z SĄSIADEM
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2018

Gmina Świdnica INFOOd 1 maja do 31 października br. Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Lužanach realizuje mikroprojekt pn. „Jak sąsiad z sąsiadem”.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB BPM we Wrocławiu prognozuje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Czytaj całość »
 
PIKNIK REKREACYJNO-SPORTOWY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2018

Już w najbliższą sobotę, 12 maja br. o g.14.00 na boisku sportowym w Pszennie odbędzie piknik rekreacyjny, podczas którego nastąpi oficjalne otwarcie szatni sportowej.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLAKI KOCHAJĄ SWOJĄ OJCZYZNĘ
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2018

Gmina Świdnica INFOPo szyciu flag i sadzeniu dębów przez młodzież i dorosłych nadszedł czas na przedszkolaków, którzy włączyli się w gminne obchody z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 maja w Przedszkolu w Witoszowie Dolnym odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej o tematyce Patriotycznej pt. KOCHAM SWOJĄ OJCZYZNĘ.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2018

Gmina Świdnica INFOInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
PRZEPISY KGW W KULINARNEJ BIBLII POLSKICH POTRAW TRADYCYJNYCH
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2018

Gmina Świdnica INFODo 14 maja można jeszcze zgłaszać przepisy do Kulinarnej Biblii Polskich potraw Tradycyjnych. Oceniać je będzie jury pod przewodnictwem Jakuba Kuronia. Znane ze swojej pracowitości panie z KGW Lutomia Dolna już przesłały swoje przepisy. Wielkie głosowanie odbędzie się po selekcji zgłoszeń. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikuje się 16 najlepszych potraw z 16 województw, które zdobyły najwięcej kłosów w etapie III.

Czytaj całość »
 
UCZNIOWIE Z PSZENNA STAWIAJĄ NA SŁOŃCE
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2018

Gmina Świdnica INFO„Słoneczny patrol” tak nazywa się zespół powołany przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie, który bierze udział w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na Słońce”. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Efekty ich pracy zostały już docenione przez jury konkursu, czego efektem jest awans do ścisłej ósemki najlepszych laureatów.

Czytaj całość »
 
REKORDOWY FINAŁ DOLNOŚLĄSKICH WIOSENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH ZRZESZENIA LZS
Rzecznik UG informuje...
07 maj 2018

Gmina Świdnica INFONa starcie szybkich tras wokół obiektów sportowych Szkoły Podstawowej w Roztoce stanęło ponad 500 uczestników, niezależnie od 50 przedszkolaków – otwierających zawody. Rekordowy, bo zwycięski dla gminy i powiatu świdnickiego, z przewagą nie pozostawiającą cienia wątpliwości, kto w tym roku ,,rozdawał karty w imprezach biegowych”.

Czytaj całość »
 
NICOLE OCHOCKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PSZENNIE LAUREATKĄ IV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ
Rzecznik UG informuje...
07 maj 2018

Gmina Świdnica INFO519 uczniów z 137 szkół z całego województwa dolnośląskiego zmagało się trudnymi pytaniami w IV Olimpiadzie Geograficznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie 26 równoprawnych laureatów jest uczennica SP im. M. Kopernika w Pszennie Nicole Ochocka.

Czytaj całość »
 
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA
Rzecznik UG informuje...
04 maj 2018

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa MazurekSzanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, chroniących życie i mienie ludzkie, tak w Gminie Świdnica, jak i poza jej granicami.
Niech Św. Florian czuwa nad Wami i zadba o tyle samo powrotów, ile wyjazdów.

Życzę, by trud i służba drugiemu człowiekowi, który wspólnie podejmujemy dla ratowania ludzkich istnień, była zawszem źródłem osobistej satysfakcji.

Z najlepszymi życzeniami

Wójt Gminy Świdnica
Teresa Mazurek

 
ŚPIEWANIE PRZY FLADZE
Rzecznik UG informuje...
02 maj 2018

foto:  Włądze Gminy Świdnica w otoczeniu Wykonawców - foto zbioroweII Majowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Śpiewanie przy Fladze” za nami. Blisko 150 osób odwiedziło 1 maja Lutomię Górną aby wspólnie świętować majowe uroczystości.

Czytaj całość »
 
SYLWIA BORKOWSKA  LAUREATKĄ XXIII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Rzecznik UG informuje...
02 maj 2018

Gmina Świdnica INFOSylwia Borkowska, reprezentująca gminę Świdnica, a tym samym powiat świdnicki podczas XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” zdobyła III miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
30 kwietnia 2018

Logo IMGWIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: burze z gradem/I

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica