spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  13 CzerwcaImieniny obchodzą:  Antoni, Lucjan, Tobiasz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z ostatniej chwili...
Gminne biuro spisowe w siedzibie Urzędu Gminy ŚwidnicaNIE SPISAŁEŚ SIĘ PRZEZ INTERNET SPODZIEWAJ SIĘ TELEFONU OD RACHMISTRZA SPISOWEGO
Info o luzowaniu obostrzeńRZĄD ZMIENIA OBOSTRZENIA W WALCE W COVID-19
Urząd Gminy Świdnica informujeTRWA NABÓR DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Szczepienie nastolatki7 CZWERWCA RUSZYŁY SZCZEPIENIA DLA NASTOLATKÓW PRZECIW COVID-19
Uczestnicy 1 spotkania Dzieci Pojednania spotkanie z Elisabeth Seidler i Wojciechem MazowieckimZA NAMI PIERWSZA Z OŚMIU ROZMÓW O POJEDNANIU W RAMACH OBCHODÓW 30.LECIA POLSKO-NIEMIECKIEGO TRAKTATU
Harmonogram wywozu śmieci - Informacja o zasadach zbierania i odbierania odpadów w 2020 roku
Mapka Gminy Świdnica
Gmina Świdnica
WIADOMOŚCI GMINNE
NIE SPISAŁEŚ SIĘ PRZEZ INTERNET SPODZIEWAJ SIĘ TELEFONU OD RACHMISTRZA SPISOWEGO
12 czerwca 2021

Gminne biuro spisowe w siedzibie Urzędu Gminy ŚwidnicaNie spisałeś się samodzielnie przez Internet lub telefonicznie na infolinii spisowej? Spodziewaj się telefonu od rachmistrza, ponieważ udział w spisie jest obowiązkowy. Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny.

 

Czytaj całość »
 
SOŁECTWO OPOCZKA MA NOWĄ PANIĄ SOŁTYS
12 czerwca 2021

Nowa sołtys sołectwa Opoczki Anna Jaroszuk11. czerwca w świetlicy w Opoczce odbyło się spotkanie mieszkańców sołectwa Opoczka z przedstawicielami władz gminy Świdnica. Głównym celem spotkania był wybór sołtysa. Ze względu na pandemię wybory te nie mogły odbyć się wcześniej.

Czytaj całość »
 
KREATYWNE WARSZTATY Z OKAZJI DNIA DZIECKA
11 czerwca 2021

Kreatywne warsztaty z okazji Dnia DzieckaUwaga najmłodsi mieszkańcy gminy Świdnica. Zachęcamy do udziału w piknikach organizowanych z okazji minionego Dnia Dziecka, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 12 czerwca w Bystrzycy Górnej, Lutomi Górnej, Komorowie i Pogorzale.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY DO TĘŻNI SOLANKOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM
11 czerwca 2021

Ćwiczenia w tężni solankowej w Witoszowie DolnymGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji przypomina, że w tężni solankowej Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Wtoszowie Dolnym co sobotę odbywają się ćwiczenia rozciągające i oddechowe prowadzone pod okiem instruktora.

Czytaj całość »
 
SŁODKIE OBLICZE MATEMATYKI
11 czerwca 2021

Słodkie zajęcia z matematyki w Szkole Podstawowej w Bystrzycy GórnejJak sprawić, by przyswajanie wiedzy z zakresu królowej nauk – matematyki – było przyjemniejsze dla młodych uczniów? W Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej znaleziono na to słodki i pachnący pomysł.

Czytaj całość »
 
RZĄD ZMIENIA OBOSTRZENIA W WALCE W COVID-19
11 czerwca 2021

Info o luzowaniu obostrzeńJuż od najbliższego weekendu wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Od 13 czerwca i od 26 czerwca wprowadzane jest dalsze luzowanie obostrzeń, w tym drugim terminie na całe wakacje. W hotelach i obiektach wypoczynkowych limit dopuszczalnych miejsc zajętych przez gości będzie wynosił do 75 proc. Co jeszcze się zmieni?

Czytaj całość »
 
SENIORZY Z GMINY ŚWIDNICA PEŁNI ENERGII ZDOBYWAJĄ WIEDZĘ I ZWIEDZAJĄ OKOLICE DOLNEGO ŚLĄSKA
11 czerwca 2021

Spływ pontonowy w Bardzie z udziałem seniorów z Klubu ABC SenioraSpacery z kijkami nordic walking, spływ pontonami, zwiedzanie, długie rozmowy i wymiana doświadczeń podczas spotkania integracyjnego w Bardzie, a tuż po powrocie kurs obsługi komputera – seniorzy z Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej aktywnie spędzają czas wolny i są niezmiennie otwarci na zdobywanie wiedzy, a energii i zaangażowania mogliby im pozazdrościć nastolatkowie. Niezmiernie nas to cieszy, oby tak dalej!

Czytaj całość »
 
OD 16 DO 25 CZERWCA UTRUDNIENIA NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM W BURKATOWIE
11 czerwca 2021

Linia kolejowa w BurkatowieW związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na linii kolejowej 285 (Świdnica Kraszowice- Jedlina Zdrój) RDK Projekt Sp. z o.o. zawiadamia o zamknięciu przejazdu kolejowego w Burkatowie przy Olejarni w dniach 16-25 czerwca 2021 r. W tym okresie kierowcy i użytkownicy dróg muszą liczyć się z utrudnieniami i wyznaczonymi objazdami.

Czytaj całość »
 
MIESZKANIEC BURKATOWA WICEMISTRZEM ŚWIATA W FIT MODEL NA ZAWODACH W RYDZE
10 czerwca 2021

MIchał Kurowski na zawodach w kategorii Fit Model w RydzeMichał Kurowski w maju tego roku zdobył tytuł mistrza Polski w kulturystyce i fitness organizacji ifbb w kategorii Fit Model. Na międzynarodowych zawodach w Rydze odnotował kolejny sukces.

Czytaj całość »
 
PRZYSZLI #SUPERKODERZY BĘDĄ POCHODZIĆ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRODZISZCZU
10 czerwca 2021

Logo programu SuperkoderzyDobre wiadomości dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Spośród 140 szkół w całym kraju, które otrzymały dofinansowanie placówka oświatowa w Grodziszczu jest jedną z 12 w woj. dolnośląskim, która od września tego roku będzie realizować program #SuperKoderzy.

Czytaj całość »
 
UCZĄ SIĘ I PRACUJĄ W EKOLOGICZNYM OGRODZIE
10 czerwca 2021

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu ppodczas zajęć realizowanych w ramach projektu Fundacji Krzyżowa Żywność  z tradycją w przyszłośćUczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu od maja bieżącego roku uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach projektu Fundacji Krzyżowa “Żywność – z tradycją w przyszłość”. Warsztaty odbywają  się, m.in. w ekologicznym permakulturowym* ogrodzie edukacyjnym, w którym dzieci w roli ogrodników uczą się, jak można współpracować z naturą przy uprawie roślin,  obserwują przyrodę, eksperymentują, by wyrobić w sobie nawyki racjonalnego gospodarowania zasobami środowiska, w tym wyprodukowaną żywnością.

Czytaj całość »
 
ZYGMUNT ZELEK ODZNACZONY KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
10 czerwca 2021

Wręczenie medalu dla Zygmunta ZelkaW Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej minister Andrzej Dera, w towarzystwie Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, wręczył odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Czytaj całość »
 
TRWA NABÓR DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
10 czerwca 2021

Urząd Gminy Świdnica informujePrzypominamy, że od 8 czerwca trwa rekrutacja do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Podstawowym dokumentem w procesie rekrutacji do żłobka będzie „Karta zgłoszenia dziecka do żłobka”. W ciągu pierwszych dwóch dni przyjmowania zgłoszeń wpłynęło 25 wniosków.

Czytaj całość »
 
7 CZWERWCA RUSZYŁY SZCZEPIENIA DLA NASTOLATKÓW PRZECIW COVID-19
10 czerwca 2021

Szczepienie nastolatkiOd 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) dziecka znajdziesz jego e-skierowanie.

Czytaj całość »
 
ZA NAMI PIERWSZA Z OŚMIU ROZMÓW O POJEDNANIU W RAMACH OBCHODÓW 30.LECIA POLSKO-NIEMIECKIEGO TRAKTATU
09 czerwca 2021

Uczestnicy 1 spotkania Dzieci Pojednania spotkanie z Elisabeth Seidler i Wojciechem Mazowieckim„Dzieci pojednania” - spotkanie z Elisabeth Seidler i Wojciechem Mazowieckim (synem byłego premiera RP Tadeusza Mazowieckiego), było pierwszym z 8 zaplanowanych seminariów jakie Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z partnerami organizuje w ramach obchodów 30. rocznicy polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. W gronie uczestników pierwszego spotkania znaleźli się także burmistrz miasta Lampertheim Gottfried Störmer i zastępca wójta gminy Świdnica Bartłomiej Strózik. Wszystko za sprawą umowy partnerskiej, która od 2006 roku łączy gminę Świdnica i niemieckie miasto Lampertheim oraz wymiany edukacyjnej szkół.

Czytaj całość »
 
WEBINARIUM DZIECI POJEDNANIA Z UDZIAŁEM MIESZKAŃCÓW GMINY ŚWIDNICA
09 czerwca 2021

8xpojednanie.Zaproszenie na webinarium pt. Dzieci pojednania - spotkanie z Elisabeth Seidler i Wojciechem Mazowieckim. Moderacja: dr Urszula Pękala.17 czerwca 1991 r. w Bonn premier RP Jan K. Bielecki i kanclerz RFN Helmut l podpisali traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Na kilka dni przed jubileuszowymi obchodami Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego we współpracy z Fundacją im. Freyi von Moltke na rzecz Krzyżowej oraz Fundacją Konrada Adenauera zapraszają na webinarium „Dzieci pojednania” - spotkanie z Elisabeth Seidler i Wojciechem Mazowieckim (synem byłego premiera RP Tadeusza Mazowieckiego).

Czytaj całość »
 
spacer
Budżet Gminy 2020 - Mieszkańcu, na co idą Twoje pieniądze
Fundusz Dróg Samorządowych
Informator programu Rodzina 500+ (PDF)

Fundusze Europejskie-Program Regionalny- Dolny Śląsk - Unia Europejska EFS

Fundusze Europejskie-Program Regionalny- Dolny Śląsk - Unia Europejska EFRR
Budwa świetlicy wiejskiej w Gogołowie
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Świdnicy
Karty usług
Wybory Prezydenta RP - 10  maja 2015
ECO Targowisko w Pszennie - ulotki informacyjne

GISON - System Informacji Przestrzennej

Strategia Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2020-2027
Transmisje sesji Rady Gminy Świdnica
Facebook
baner ulotki Koperta Życia
Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica
Gminny Portal Mapowy
baner: strona WWW Gminnego Zespółu Oświaty
Baner do informacji o systemie ostrzegania i informowania SISMS
UWAGA Zmiana numerów kont bankowych
Strategia Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2014-2020 - plik PDF 2.1 MB
Nieodpłatna Pomoc Prawna
odwagaipojednanie.pl
25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej
Uchwały Rady Gminy
Ochrona środowiska

Terminarz polowań na lata 2020-2021 (plik PDF 197KB)

Organizacje pozarządowe
Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Prognoza pogody na www.pogodynka.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy
Msza Pojednania - Krzyżowa - galeria zdjęć
Hala sportowa w Witoszowie - przekierowanie na stronę www.goksir.swidnica.pl
www.dokumentyzastrzezone.pl
Studium zagospodarowania przestrzennego
Widokówka z gminy

Zobacz widokówki Gminy Świdnica

Powiat świdnicki
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica