spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  24 WrześniaImieniny obchodzą:  Gerard, Maria, Teodor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z ostatniej chwili...
Logo MPK Świdnica26 WRZEŚNIA STARTUJE MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA. BĘDĄ ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW
Plakat z zapowiedzią zawodów strażackich, w lewym dolnym rogu grupa strażaków podczas gaszenia pożaru, po prawej w centralnej częsci herb ZOSP, na dole logotypu organizatorówZAPRASZAMY NA ZAWODY STRAŻACKIE DO GRODZISZCZA
Fundusz sołecki 2022PRZYJDŹ NA ZEBRANIE I ZDECYDUJ
Dymiące kominyTRWA INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ CIEPŁA. DO DRZWI MOGĄ ZAPUKAĆ ANKIETERZY
Linia kolejowaZAPROSZENIE NA KONSULTACJE SPOŁECZNE DA BUDOWY LINII KOLEJOWEJ
Harmonogram wywozu śmieci - Informacja o zasadach zbierania i odbierania odpadów w 2020 roku
Mapka Gminy Świdnica
Gmina Świdnica
WIADOMOŚCI GMINNE
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z UDZIAŁEM DZIELNICOWYCH GMINY ŚWIDNICA
24 września 2021

Dzielnicowi gminy Świdnica podczas spotkania z uczniamiPrzechodzenie przez jezdnię jedynie w dozwolonych miejscach i w odpowiedzialny sposób czy obowiązek posiadania elementów odblaskowych po zmroku – to tylko część kwestii poruszonych podczas spotkania funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Słotwinie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, które odbyło się w ramach projektu pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Czytaj całość »
 
LICZĄ, GOTUJĄ I DBAJĄ O SWOJE ZDROWIE
24 września 2021

Gotowanie z liczbami z udziałem uczniów SP MokrzeszówSzkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie gościło kolejnych uczniów na warsztatach kulinarnych pn.„Gotowanie z liczbami”. Zajęcia edukacyjne  realizowane są w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu”. Tym razem do Lubachowa zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie i Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT MINISTRA ZDROWIA W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 DAWKĄ PRZYPOMINAJĄCĄ
24 września 2021

Komunikat Ministerstwa Zdrowia w sprawie trzeciej dawki szczepień przeciw COVID-19Minister Zdrowia informuje, że mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej, rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem. Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Czytaj całość »
 
BUDOWA GMINNEGO ŻŁOBKA NA OSTATNIEJ PROSTEJ
24 września 2021

Trwa budowa żłobka gminnego w Pszennie. Elewacja budynku z nowyi koloramiW Pszennie, przy ul. Słonecznej trwają prace związane z wykończeniem wnętrza pierwszego Gminnego Żłobka. To już ostatnia prosta. Zagospodarowywany jest teren wokół budynku, trwa montaż pergoli i tarasów zewnętrznych.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA FAŁSZYWE SMS OD NADAWCY KWARANTANNA
24 września 2021

Zrzut informacji o fałszywym sms kwarantannaGłówny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

 
POKAZ MAKIJAŻU
24 września 2021

Pokaz makijażu na świetlicy w Pszennie, po prawej stronie twarz kobiety przysłoniętą akceosriaim kosmetycznymi, po lewej informacja o pokazie, w dolnej częsci logotypy projektu unijnegoKolejna odsłona ciekawych zajęć na świetlicy w Pszennie. 15 października o godz. 18.00 odbędzie się pokaz makijażu dla wszystkich pań, nie tylko z gminy Świdnica, połączony z "samouczkiem i przydatnymi tipami" dla kobiet, które uwielbiają się malować i chciały by tę umiejętność doskonalić. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 609129316. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj całość »
 
NOMINOWANI DO ŚWIDNICKIEGO GRYFA
23 września 2021

Logo gryf8 października podczas uroczystej gali poznamy tegorocznych laureatów najważniejszej nagrody gospodarczej - Świdnicki Gryf. W tym roku w gronie nominowanych są dwie firmy z terenu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA SILNY WIATR
23 września 2021

Baner z grafiką przedstawiającą pochylone drzewa od silnego wiatru, w górnej części napis uwaga na silny wiatr i znak z wykrzyknikiemIMGW-PIB we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
26 WRZEŚNIA STARTUJE MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA. BĘDĄ ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW
23 września 2021

Logo MPK ŚwidnicaW niedzielę, 26 września startuje Marconi Duathlon Świdnica 2021. To zawody duathlonowe na dystansie 10km biegu, 40 km roweru, 5 km biegu oraz 5km biegu, 20 km roweru, 2,5 km biegu. W związku z powyższym w godz. od 10:30 do 13:30 wystąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 50, 52, 30 i 60.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE KONSULTACJE Z INŻYNIERAMI BUDOWNICTWA
23 września 2021

Dzień budownictwaPlanujesz budowę, a może remont swojego budynku. Porozmawiaj z inżynierem budownictwa. Polska Izba Inżynierów i Techników Budownictwa, Dolnośląska Izba Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (patron wydarzenia), zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Dniu Otwartym Inżyniera Budownictwa, w sobotę 25 września w NOT Baszta w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
W PSZENNIE RUSZA CYKL SZKOLEŃ Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
22 września 2021

Plakat z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 5 października w świetlicy w Pszennie startuje cykl bezpłatnych szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj całość »
 
CZYSTE POWIETRZE  SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŚWIDNICA
22 września 2021

Baner czyste powietrzeWójt gminy Świdnica zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców miejscowości Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała, Modliszów oraz Komorów, w ramach rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 30 września 2021 roku o godzinie 17:30 w świetlicy w Witoszowie Dolnym. w trakcie którego przedstawione zostaną główne założenia Programu „Czyste Powietrze”.

Czytaj całość »
 
WESELE W KARPATACH
22 września 2021

Plakat z zapowiedzią widowiska muzyczno-teatralnego Wesele w Karpatach23 września o godz. 18.00 Gminy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury i Stowarzyszeniem w Kręgu Tańca serdecznie zapraszają na widowisko „Wesele w Karpatach” w wykonaniu zespołów: „Mokrzeszów”, „Krąg”, „Ale Babki”, „Kapela Zdzicha”. Kierownictwo artystyczne nad widowiskiem objęli Maria i Wojciech Skiślewicz. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia na www.sok.com.pl

Czytaj całość »
 
KOLEJNE EDUKACYJNE WYJAZDY UCZNIÓW Z GMINNYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
21 września 2021

Wycieczka do mini zooWycieczki do Mini ZOO w Łącznej, Centrum „Salamandra” w Myśliborzu oraz do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu  znalazły się na mapie ostatnich wyjazdów edukacyjnych uczniów gminnych placówek oświatowych.

Czytaj całość »
 
1 PAŹDZIERNIKA STARTUJE II GMINNA SENIORIADA
21 września 2021

II gminna senioriada pod patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, plakat z zapowiedzią obchodów, na dzdjęciu widok na Karkonosze, Andrzej Poland, Steffano TerrazzinoPrzed nami II Gminna Senioriada pod patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek. W programie tegorocznych obchodów jest koncert Stefano Terrazzino z zespołem, wspólne gotowanie z Andrzejem Polanem, „Bitwa na Przyśpiewki”, widowisko „Wesele w Karpatach”, a także rajd Turystyczny z Gminnym Kołem PTTK „Teraz Sudety”.

Czytaj całość »
 
SENIORZY W GMINIE ŚWIDNICA ĆWICZĄ I DBAJĄ O SWOJE ZDROWIE ABY CIESZYĆ SIĘ JESIENIĄ ŻYCIA
21 września 2021

Zajęcia z Aquaaerobiku na basenie w Witoszowie DolnymJak w pewnym wieku nie zgnuśnieć w domu? Jak w pewnym wieku nie narzekać? Jak w pewnym wieku śmiać się, cieszyć się życiem? Odpowiedzi na te pytania mają seniorzy z Klubu ABC Seniora z Bystrzycy Dolnej. Od wielu miesięcy ćwiczą i dbają o swoje zdrowie aby zwiedzać i podrożować. Po raz kolejny udowadniają, że jesień życia może być piękną, jeśli się tylko chce.

Czytaj całość »
 
spacer
Budżet Gminy 2020 - Mieszkańcu, na co idą Twoje pieniądze
Zadania realizowane z budżetu państwa
Informator programu Rodzina 500+ (PDF)

Fundusze Europejskie-Program Regionalny- Dolny Śląsk - Unia Europejska EFS

Fundusze Europejskie-Program Regionalny- Dolny Śląsk - Unia Europejska EFRR
Budwa świetlicy wiejskiej w Gogołowie
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Świdnicy
Karty usług
Wybory Prezydenta RP - 10  maja 2015
ECO Targowisko w Pszennie - ulotki informacyjne

GISON - System Informacji Przestrzennej

Strategia Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2020-2027
Transmisje sesji Rady Gminy Świdnica
Facebook
baner ulotki Koperta Życia
Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica
Gminny Portal Mapowy
baner: strona WWW Gminnego Zespółu Oświaty
Baner do informacji o systemie ostrzegania i informowania SISMS
UWAGA Zmiana numerów kont bankowych
Strategia Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2014-2020 - plik PDF 2.1 MB
Nieodpłatna Pomoc Prawna
odwagaipojednanie.pl
25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej
Uchwały Rady Gminy
Ochrona środowiska

Terminarz polowań na lata 2020-2021 (plik PDF 197KB)

Organizacje pozarządowe
Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Prognoza pogody na www.pogodynka.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy
Msza Pojednania - Krzyżowa - galeria zdjęć
Hala sportowa w Witoszowie - przekierowanie na stronę www.goksir.swidnica.pl
www.dokumentyzastrzezone.pl
Studium zagospodarowania przestrzennego
Widokówka z gminy

Zobacz widokówki Gminy Świdnica

Powiat świdnicki
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica